hero image

Autobus tam a zpět: Hamburk

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Hamburk

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Hamburg,,ZOB

Hamburg-Harburg nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Hamburk: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

200

Počet zastávek

2

Země

Německo

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Hamburk: Informace o městě

Hamburk: Obecné informace

Druhé největší německé město a zároveň největší přístav v celé zemi - takový je Hamburk. Na území 755 000 čtverečních kilometrů tu žijí téměř dva miliony obyvatel, kteří zde bydlí jak v centru tak i v příměstských čtvrtích. Město dále leží na dolním toku Labe, které zde ústí do Severního moře. Nejen díky tomu v celém městě najdete více než dva tisíce mostů, jehož počtem si Hamburk získal evropské prvenství. V období středověku patřil Hamburk do spolku Hanza, který sdružoval významné přístavy a obchodní destinace nejen na severu Německa, ale také v oblasti kolem Baltského moře. Titul “hanzovního” města si ostatně Hamburk dochoval až dodnes a to i navzdory své druhé přezdívce “Brána do světa”. Přístav je tak nepochybně jeden z hlavních zdrojů příjmu společně s průmyslem a rozrůstajícím se počtem softwarových firem, které si Hamburk vybrali jako své sídlo.

Co navštívit

První zmínky o osídlení Hamburku pocházejí z druhého století našeho letopočtu, kdy se zde nacházela osada s názvem Treva. Jméno Hamburk tak město získalo až později a inspirováno bylo tvrzí Hammaburg, kterou tu v roce 808 vybudoval císař Karel Veliký. Přeskočíme-li všechny následující boje a bitvy, které způsobily nejen okupaci města, ale také jeho zničení, dostaneme se k podobě města tak, jak ho známe dnes. Jeden by řekl, že stavby a budovy v Hamburku jsou původní. Bohužel tomu tak ale není. Hamburk byl totiž stejně jako ostatní velká města na území Německa téměř vybombardován spojeneckými vojsky. Konec druhé světové války tak významně ovlivnil dnešní podobu města a také to, že zde nyní najdete velké množství “moderních” budov. Spojení historie a moderny můžete ostatně vidět například na luteránském kostele svatého Michaela, který zajisté poznáte na první pohled. Kostel je totiž se svými 132 metry jednou z nejvíce dominantních budov ve starém městě a kdysi sloužil také jako orientační bod pro přijíždějící lodě. Jestliže jsou místní panoramata to po čem prahnete, určitě kostel musíte navštívit!

Hamburk: Kultura & historie

V Hamburku si na své přijdou také milovníci hudby. V roce 2017 zde totiž byla dokončena stavba Labské Filharmonie, která se řadí mezi ty nejkrásnější městské architektonické klenoty. Alespoň tak je tato stavba, jejíž realizace vyšla na více než 20 miliard korun popisována očima médií. Kombinace pro Hamburk typického stavebního materiálu kamene a skla je totiž něco, co jste zajisté ještě nikde jinde neviděli. Stejně tak jako tvar, který je jedinečný a podle autorů Herzoga a Meurona připomíná vlnící se hladinu moře. Uvnitř budovy, jenž se nachází v oblasti Hafencity tak najdete nejen dva koncertní sály, ale také luxusní pětihvězdičkový hotel a kavárnu. Hamburk velmi potěší i muzikálové fanoušky. Jako v jednom z mála evropských měst se tady totiž celoročně uvádí slavný muzikál Lví král, který sídlí v divadle v oblasti Hafen. Kombinace autentických melodií, dokonalých kostýmů a hudby Eltona Johna a Tima Riceho sem láká návštěvníky nejen z Německa. Zajisté oceníte také to, že v ceně lístku je zahrnuta i doprava lodí přímo do divadla. V Hamburku prostě vědí, jak se postarat o nevšední zážitek.

Hamburk: Noční život

Tady to totiž žije, a to nejen ve večerních hodinách. Tou nejproslulejší ulicí je nepochybně ulice Reeperbahn, jenž najdete jen pár kroků od stanice metra St. Pauli. V Reeperbahn si každý přijde na své. Ideální destinace pro muže, kteří se sem nejčastěji vydávají na rozlučky se svobodou či fanoušky diskoték. Tady je totiž opravdu z čeho vybírat. Restaurace, noční kluby a diskotéky jsou tady na každém rohu a vybrat si tak jeden podnik nebude vůbec lehký úkol. Reeperbahn ale není jen destinace pro rebely. Nachází se tady také Operettenhaus neboli muzikálové divadlo, kde se hrají populární světové muzikály Mamma Mia!, muzikál Cats nebo třeba Rocky. Dále se tu nachází také divadlo St. Pauli či Schmidts Tivoli.
Ať už se do této oblasti vydáte během dne či večer, určitě si dejte pozor na osobní věci a počítejte také s tím, že to, co zde uvidíte nemusí být tak úplně vhodné pro rodinnou procházku s dětmi.

Hamburk: Zajímavé informace

Pokud se do Hamburku vydáte, věřte tomu, že konkrétní plán nebude vůbec potřeba. Historické centrum jako takové je totiž celkem malé, a tak vám bude stačit se nechat jen vést tam, kudy jste ještě nešli. Od hlavního nádraží se snadno skrz hlavní nákupní třídu Mönckebergstrasse, která vás zase dovede k další dominantně města a to k Městské Radnici. Jen kousek odtud se zase dostanete k jezerům Binnenalster a Außenalster. Jedná se uměle vybudovaná jezera, která zde sloužila jako zdroj vody a to nejen pro případ požáru. Pak už se jen stačí vydat směrem k vodě a jste v Hafencity. Tady doporučuji nasednout do jedné z vyhlídkových lodí, která vám odtajní tajemství místního původního i toho moderního přístavu. Jedna z mých oblíbených vyhlídkových plaveb vůbec. Jste spíš low-cost cestovatel? Nasedněte na palubu městského přívozu, který vás vyjde jen na zlomek ceny okružní plavby.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.