Autobus do Hamburk

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Hamburk

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Hamburk si můžete rezervovat již od 179,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Počet zastávek ve městě Hamburk - 2 Zastávky jsou Hamburg,,ZOB, Hamburg-Harburg nádraží, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Hamburk dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Hamburk s FlixBusem stát pouze 179,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Hamburk je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Hamburk si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Hamburk: Informace o městě

Hamburk: Obecné informace

Druhé největší německé město a zároveň největší přístav v celé zemi - takový je Hamburk. Na území 755 000 čtverečních kilometrů tu žijí téměř dva miliony obyvatel, kteří zde bydlí jak v centru tak i v příměstských čtvrtích. Město dále leží na dolním toku Labe, které zde ústí do Severního moře. Nejen díky tomu v celém městě najdete více než dva tisíce mostů, jehož počtem si Hamburk získal evropské prvenství. V období středověku patřil Hamburk do spolku Hanza, který sdružoval významné přístavy a obchodní destinace nejen na severu Německa, ale také v oblasti kolem Baltského moře. Titul “hanzovního” města si ostatně Hamburk dochoval až dodnes a to i navzdory své druhé přezdívce “Brána do světa”. Přístav je tak nepochybně jeden z hlavních zdrojů příjmu společně s průmyslem a rozrůstajícím se počtem softwarových firem, které si Hamburk vybrali jako své sídlo.

Co navštívit

První zmínky o osídlení Hamburku pocházejí z druhého století našeho letopočtu, kdy se zde nacházela osada s názvem Treva. Jméno Hamburk tak město získalo až později a inspirováno bylo tvrzí Hammaburg, kterou tu v roce 808 vybudoval císař Karel Veliký. Přeskočíme-li všechny následující boje a bitvy, které způsobily nejen okupaci města, ale také jeho zničení, dostaneme se k podobě města tak, jak ho známe dnes. Jeden by řekl, že stavby a budovy v Hamburku jsou původní. Bohužel tomu tak ale není. Hamburk byl totiž stejně jako ostatní velká města na území Německa téměř vybombardován spojeneckými vojsky. Konec druhé světové války tak významně ovlivnil dnešní podobu města a také to, že zde nyní najdete velké množství “moderních” budov. Spojení historie a moderny můžete ostatně vidět například na luteránském kostele svatého Michaela, který zajisté poznáte na první pohled. Kostel je totiž se svými 132 metry jednou z nejvíce dominantních budov ve starém městě a kdysi sloužil také jako orientační bod pro přijíždějící lodě. Jestliže jsou místní panoramata to po čem prahnete, určitě kostel musíte navštívit!

Hamburk: Kultura & historie

V Hamburku si na své přijdou také milovníci hudby. V roce 2017 zde totiž byla dokončena stavba Labské Filharmonie, která se řadí mezi ty nejkrásnější městské architektonické klenoty. Alespoň tak je tato stavba, jejíž realizace vyšla na více než 20 miliard korun popisována očima médií. Kombinace pro Hamburk typického stavebního materiálu kamene a skla je totiž něco, co jste zajisté ještě nikde jinde neviděli. Stejně tak jako tvar, který je jedinečný a podle autorů Herzoga a Meurona připomíná vlnící se hladinu moře. Uvnitř budovy, jenž se nachází v oblasti Hafencity tak najdete nejen dva koncertní sály, ale také luxusní pětihvězdičkový hotel a kavárnu. Hamburk velmi potěší i muzikálové fanoušky. Jako v jednom z mála evropských měst se tady totiž celoročně uvádí slavný muzikál Lví král, který sídlí v divadle v oblasti Hafen. Kombinace autentických melodií, dokonalých kostýmů a hudby Eltona Johna a Tima Riceho sem láká návštěvníky nejen z Německa. Zajisté oceníte také to, že v ceně lístku je zahrnuta i doprava lodí přímo do divadla. V Hamburku prostě vědí, jak se postarat o nevšední zážitek.

Hamburk: Noční život

Tady to totiž žije, a to nejen ve večerních hodinách. Tou nejproslulejší ulicí je nepochybně ulice Reeperbahn, jenž najdete jen pár kroků od stanice metra St. Pauli. V Reeperbahn si každý přijde na své. Ideální destinace pro muže, kteří se sem nejčastěji vydávají na rozlučky se svobodou či fanoušky diskoték. Tady je totiž opravdu z čeho vybírat. Restaurace, noční kluby a diskotéky jsou tady na každém rohu a vybrat si tak jeden podnik nebude vůbec lehký úkol. Reeperbahn ale není jen destinace pro rebely. Nachází se tady také Operettenhaus neboli muzikálové divadlo, kde se hrají populární světové muzikály Mamma Mia!, muzikál Cats nebo třeba Rocky. Dále se tu nachází také divadlo St. Pauli či Schmidts Tivoli.
Ať už se do této oblasti vydáte během dne či večer, určitě si dejte pozor na osobní věci a počítejte také s tím, že to, co zde uvidíte nemusí být tak úplně vhodné pro rodinnou procházku s dětmi.

Hamburk: Zajímavé informace

Pokud se do Hamburku vydáte, věřte tomu, že konkrétní plán nebude vůbec potřeba. Historické centrum jako takové je totiž celkem malé, a tak vám bude stačit se nechat jen vést tam, kudy jste ještě nešli. Od hlavního nádraží se snadno skrz hlavní nákupní třídu Mönckebergstrasse, která vás zase dovede k další dominantně města a to k Městské Radnici. Jen kousek odtud se zase dostanete k jezerům Binnenalster a Außenalster. Jedná se uměle vybudovaná jezera, která zde sloužila jako zdroj vody a to nejen pro případ požáru. Pak už se jen stačí vydat směrem k vodě a jste v Hafencity. Tady doporučuji nasednout do jedné z vyhlídkových lodí, která vám odtajní tajemství místního původního i toho moderního přístavu. Jedna z mých oblíbených vyhlídkových plaveb vůbec. Jste spíš low-cost cestovatel? Nasedněte na palubu městského přívozu, který vás vyjde jen na zlomek ceny okružní plavby.

Autobusem do města Hamburk

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Hamburk

Chcete cestovat do města Hamburk? Naše spoje do tohoto města stojí od 179,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Německo a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Hamburk s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Hamburk. Ve městě Hamburk jsou 2 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 225 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Hamburk je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Hamburk se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.