hero image

Autobus tam a zpět: Rimini

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Rimini

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Rimini (Centro Studi)

Rimini (Piazzale Gondar)

Rimini-Marebello

Rimini-Miramare

Rimini-Rivazzurra

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Rimini: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

66

Počet zastávek

5

Země

Itálie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Rimini: Informace o městě

Rimini: Obecné informace

Italské přímořské letovisko Rimini je doslova synonymem pro letní dovolenou na pláži a pestrý noční život. Najdete jej na severu země u pobřeží Jaderského moře v oblasti Emilia-Romagna. Je ideální pro kombinaci poznávací turistiky i užívání si nočního života. Pokud tu chcete ale poznávat jen památky, ideální budou pro návštěvu jarní či podzimní měsíce. V opačném případě sem přijeďte v polovině srpna, kdy Rimini zažívá vrchol party sezony a každý den se stává pravým místem pro noční zábavu do brzkých ranních hodin. Město v sobě skrývá bohatou historii i krásné písčité pláže a jeho návštěva by vám rozhodně neměla uniknout.

Co navštívit

V Rimini najdete památky od dob starověkého Říma až po moderní architekturu.

Při cestě z autobusové zastávky, kde zastavuje náš autobus FlixBus, budete do centra procházet okolo pozůstatků antického římského amfiteátru, který se dříve svou velikostí mohl rovnat i slavnému Colosseu. Byl postaven císařem Hadriánem někdy ve 2. století našeho letopočtu. Po pádu starověkého Říma začal úpadek slávy amfiteátru, který se stal pouhým zdrojem kamenní pro vyrůstající okolní domy. Zkázu pak dokončila druhá světová válka a z celé stavby se tak bohužel zachovaly pouze ruiny.

Augustusova brána (italsky Arco di Augusto) je nejstarší zachovalou antickou památkou ve městě. Najdete ji na jižním okraji historického jádra. Právě tady se dříve vcházelo do města, odkud pak obyvatelé došli po hlavní riminiské cestě via principalis až na hlavní náměstí (tehdy forum). Byla postavena v roce 27 před naším letopočtem na počest císaře Octaviana Augusta, jak naznačuje i dochovaný nápis. Pokud si bránu prohlédnete podrobněji, spatříte po stranách polosloupy korintského typu či čtyři medailonky představující římské bohy – ven z města jsou to Jupiter a Apollo, do centra pak bohové Neptun a Roma. Původní mramorová stavba byla v průběhu dalších staletí doplněna cihlovým cimbuřím.

Další významnou antickou stavbou, jejíž návštěva by vám v Rimini neměla uniknout, je Tiberiův most (Il Ponte di Tiberio). Jedná se o 70 metrů dlouhý most, který se může pyšnit titulem nejstaršího silničního mostu světa. Stavba začala v roce 14 ještě za vlády Augusta a dokončena pak byla již za císaře Tiberia mezi lety 20-21 (odtud název mostu). Pro vaši představu, Karlův most v Praze je o více než 1400 let mladší. Celé dílo je postaveno z bílého istrijského kamene a má pět oblouků, které se postupně směrem do středu zvětšují. Je doslova neuvěřitelné, že tato antická památka přežila řadu zemětřesení, záplav i válek a zachovala se dodnes.

Původní antické mozaiky můžete obdivovat v Domus del Chirurgo, který se nachází nedaleko hlavního náměstí. Celá archeologická stavba je zakryta skleněnou střechou, takže můžete volně kdekoliv nahlednout dovnitř, abyste nemuseli platit předražené vstupné. Máme pro vás ale jeden tip – pokud sem přijdete ve středu, tak právě v tento den bývá vstupné bezplatné. I uvnitř je toho rozhodně co k vidění – jsou tu například odkryté hroby původních starověkých obyvatel města.

Nejznámějším náměstím města Rimini je Piazza Cavour. Najdete zde řadu historických budov v benátském stylu – Palazzo dell Arengo z 13. století, což byla budova určená pro starostu města či starý rybářský trh z roku 1743, nebo divadlo Teatro Amintore Galli. Za zmínku ale stojí i další stavby na náměstí, z nichž je nejdominantnější Palazzo del Podesta ze 14. století. Jeho současný vzhled paláce pochází z počátku 20. století, kdy stavba prošla rozsáhlou rekonstrukcí.

Většina turistů v Rimini zcela neprávem opomíjí návštěvu jednoho z jeho středověkých pokladů, hradu Castello Sismondo, který je ukrytý za náměstím Piazza Cavour a divadlem Teotro Galli. Byl postaven v 1. polovině 15. století a dnes je sídlem hradního muzea.

Rimini: Kultura & historie

Rimini bylo založeno Etrusky ve 3. století před naším letopočtem. Později se město stalo součástí Římské říše, za které vznikla řada významných staveb, včetně mostů a opevnění. V 5. století se majiteli stal kmen Ostrogótů a následně v 8. století získala nadvládu nad Rimini Franská říše. Ve středověku to pak byla rodina Malatesta, která zde postavila mohutné hrady a další desítky budov. Od 16. století patřilo Rimini k majetku papeže, konaly se zde církevní slavnosti i různé trhy a turnaje.

V roce 1797 městem prošel se svým vojskem Napoleon, celá oblast patřila k ekonomicky nejslabším a úplnému pádu zabraňoval snad jen rybářský průmysl. V polovině 19. století se Rimini stalo součástí italského království.

Rimini: Noční život

Rimini = italská Ibiza. Noční život je to, proč sem tisíce mladých Italů v létě míří. Pobřeží je poseto desítkami nočních klubů a barů, které každý den pořádají různé party. Z osobních zkušeností vám doporučuji klub Altromondo Studios, kde v době mé návštěvy vystupovali ti nejvýznamnější DJs elektronické hudby. Druhým nejvýznamnějším klubem je Baia Imperiale.

V létě je Rimini dějištěm několika desítek festivalů. Jejich aktuální seznam najdete na internetových stránkách města.

Rimini: Zajímavé informace

Pobřeží táhnoucí se od Rimini až po další letovisko Riccione je pokryto stovkami pláží. Drtivá většina z nich je soukromá, patřící většinou k nějakému hotelu. Pokud se chcete na takové pláži koupat, musíte většinou zaplatit několik eur za pronájem lehátka a slunečníku. Na pobřeží se ale dají najít i veřejné pláže, kde je koupání zdarma. Jedna taková je hned u přístavu Rimini pod velkým, 42 metrů vysokým, ruským kolem. Další pak můžete hledat za pláží číslo 99 v oblasti Marebello. Po celém pobřeží až do Riccione jezdí linka městské hromadné dopravy č. 11, kterou se dostanete, kam potřebujete, a můžete si vybrat svou ideální pláž.

Moře je mělké s pozvolným vstupem, teplé a oproti jiným oblastem i čisté.

Rimini: Cíle v okolí

V okolí Rimini se nachází unikátně zachovalé byzantské město Ravenna, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Více o Ravenně se dozvíte v samostatném článku na webu FlixBusu.

Významným výletním místem na riminské jadrenské riviéře je maličký stát San Marino. Dostanete se tam za necelou hodinu pravidelnou autobusovou linku, která odjíždí od vlakového nádraží v Rimini. Jízdenku je lepší si koupit předem za 5 euro v blízké trafice či turistickém informačním centru. Na návštěvu vám stačí jeden den, během kterého navštivte tři věže San Marino ležící na samém úpatí hory Monte Titano, nejstarší La Roccu, La Cestu a Il Montale. Zajímavá je i prohlídka Vládního paláce (Palazzo del Governo) z konce 19. století, Poštovního paláce, kde si můžete za 5 euro koupit na památku turistické vízum San Marina do vašeho pasu.


Rimini očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.