Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Promiňte, nenašli se žádná města

Zdá se, že nenabízíme žádné destinace, které by odpovídaly vašemu vyhledávání. Změňte vyhledávání nebo se na naše stránky přijďte podívat později.

Dálkovým autobusem do Dánska

Proč neprožít příští krátkou dovolenou na severu? Se společností FlixBus můžete cestovat do Dánska levně a pohodlně.

Jutský poloostrov a přilehlé ostrovy stojí v každém případě za návštěvu. V létě vás lákají písečné pláže rozsáhlých pobřežních oblastí ke koupání a plachtění. Směrem do vnitrozemí najdete klid a oddych v jedinečných dánských lesích a krajinách. Nebo se raději necháte při lahodném obloženém chlebu smørrebrød okouzlit zajímavou architekturou měst, jako je Kodaň nebo Aarhus. Není divu, že Dánové jsou neustále označováni za nejšťastnější lidi na světě.

4 nejlepší důvody, proč strávit dovolenou v Dánsku

1. Aarhus je hlavním městem evropské kultury na rok 2017

Aarhus

Co je v Aarhusu k vidění?

Přístavní město Aarhus ležící přímo na úžině Kattegat se v roce 2017 dělí o titul hlavního města kultury s kyperským Paphosem. Ve druhém největším městě Dánska je spousta muzeí a kulturních zařízení, které toto rozhodnutí opravňují, např. skanzen Den Gamle By, muzeum Moesgaard a muzeum umění ARoS.

Co je vlastně muzeum Moesgaard?

V muzeu Moesgaard je vystaveno množství nálezů z různých historických období od doby kamenné až po období Vikingů. Kromě toho si lze v areálu prohlédnout několik budov ve stylu staveb Vikingů. Muzeum je otevřeno pravidelně od úterý do neděle vždy od 10 do 20 hodin (v neděli zavírá už v 17h) a vstupné pro dospělé stojí 140 dánských korun. Během některých státních svátků je muzeum Moesgaard otevřeno také v pondělí. Muzeum leží na jih od centra v městské části zvané Højbjerg.

Co je k vidění ve skanzenu Den Gamle By?

V tomto areálu najdete přes 75 dánských historických budov z 16. až 20. století. Z velké části jsou přístupné a zařízené dobovým nábytkem, v některých se nacházejí výstavy. Kromě toho je zde městská čtvrť ve stylu 70. let. Muzeum je otevřeno celoročně, otevírací doba a ceny za vstupenky se mění podle počasí - aktuální informace naleznete na webových stránkách muzea.

2. Tivoli v Kodani

Tivoli v Kodani

Co je to Tivoli?

Tivoli je známý zábavní park v centru Kodaně, vzdálený pouze několik metrů od Radničního náměstí. Nachází se zde nejrůznější horské dráhy a kolotoče, např. horská dráha z roku 1914.

Kdy má park otevřeno a kolik stojí vstupné?

V hlavní sezóně od začátku dubna do konce září utratíte zpravidla 110–120 dánských korun, nejsou v tom ale započteny ceny za všechny atrakce. Park má otevřeno dlouho do večera, od neděle do čtvrtku od 11 do 23 hodin, v pátek a sobotu můžete zůstat dokonce do půlnoci.

3. Dovolená u Baltu v Djurslandu

Dovolená u Baltu v Djurslandu

Na co se můžete těšit v Djurslandu?

Na relaxaci a odpočinek na slunci. Ploché pobřeží průlivu Kattegat se skvěle hodí k letním vodním radovánkám. Místa oddychu a skvělou krajinu naleznete také v národním parku Mols Bjerge na jižním konci poloostrova.

Co můžete na Djurslandu podniknout?

Přírodu si můžete užít při cyklistice, turistice nebo rybaření. Pokud máte zájem o něco adrenalinovějšího, popřemýšlejte, zda by se pro vás nenašlo něco v parku Djurs Sommerland u Nimtofte. Od května do října zde můžete vyzkoušet největší horskou dráhu Dánska.

Co je k vidění v národním parku Mols Bjerge?

Kromě zvlněných polí a lesů se i v areálu parku nachází několik atrakcí. Na západním konci parku můžete navštívit hrad Kalø, středověkou zříceninu ze 14. století. Zřícenina leží na ostrově, na který se lze dostat z pevniny po hrázi v blízkosti města Rønde. Z hradu Jernhatten u města Ebeltoft máte krásný výhled na jihovýchod Djurslandu.

4. Čtvrť Nyhavn v Kodani

Co je to Nyhavn?

Co je to Nyhavn?

Nyhavn je část kodaňského přístavu v samém srdci města, která určitě stojí za vidění. Stejnojmenný kanál je lemován pestrými lomenicovými domy a několika restauracemi a hospodami. Při procházce lze také na vodě objevit mnoho muzejních lodí.

Na co se máte připravit?

Kanál není žádným tajným cestovatelským tipem a pro mnoho turistů je nedílnou součástí návštěvy Kodaně. Takže se připravte na to, že na břehu kanálu nebudete stát sámi, i když i to patří k atmosféře Nyhavnu.

Jak se do přístavu dostanete?

Pouze několik minut chůze od Nyhavnu leží stanice metra Kongens Nytorv. Z Radničního náměstí náměstí jste u kanálu pěšky přibližně za 20 minut. V blízkosti se nachází také několik autobusových zastávek.

Proč vyrazit do Dánska dálkovým autobusem

Podmínky přepravy zavazadel v autobusech FlixBus

Včetně 2 kusů zavazadel

Cestujte do Dánska bez extra nákladů a únavného přesouvání kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v Dánsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Bezplatná Wi-Fi

Užijte si na své cestě autobusem do Dánska bezplatnou Wi-Fi a zásuvky.

Levné jízdenky

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem do Dánska a peníze raději utraťte za obložený chléb smørrebrød!