Bezpečnost v našich autobusech

Autobusy FlixBus tě dovezou do cíle spolehlivě a bezpečně

Autobus je nejbezpečnější dopravní prostředek

Autobus je nejbezpečnějším dopravním prostředkem na silnici. Podle německého statistického úřadu Destatis je cestování autobusem tím nejbezpečnějším způsobem cestování. S autobusy FlixBus tak vždy dorazíš bezpečně až do svého cíle. U nás je bezpečnost na prvním místě: zelené autobusy splňují nejvyšší normy bezpečnosti a naši řidiči jsou školeni pomocí nejnovějších metod. Vydej se na cestu nejbezpečnějším dopravním prostředkem a přesvědč se o bezpečnosti našich autobusů. Následující mapa ti poskytne přehled o všech našich evropských autobusových spojích.

Sázíme na nejnovější bezpečnostní funkce na palubě autobusů i při školení našich řidičů

Bezpečnost v autobuse je také díky technologickým inovacím ve společnosti FlixBus samozřejmostí. Naše autobusy jsou vybaveny nejnovějšími elektronickými asistenčními systémy, které podporují zajištění bezpečnosti. ESP, asistent nouzového brzdění, asistent udržování jízdního pruhu, tempomat s regulací vzdálenosti, optický senzor, obrysová světla a mnoho dalšího – tyto funkce jsou v autobusech FlixBus samozřejmostí a zvyšují tvoji bezpečnost při jízdě. Také TÜV certifikát potrzuje bezpečnost našich dálkových autobusů. Aby bylo dosažení nejvyšších bezpečnostních standardů zaručeno, jsou naše autobusy FlixBus pravidelně prověřovány.

 
Kontrola autobusu

Řidiči společnosti FlixBus tě odvezou bezpečně do cíle - ve dne i v noci

S našimi řidiči vždy dorazíš bezpečně do cíle. Kromě nezbytného zaučení se naši řidiči pravidelně účastní školení o bezpečnosti, která je připravují na nejrůznější dopravní situace a problémy. Jasně stanovená pravidla pro řízení a délku bezpečnostní přestávky zajišťují, že jsou naši řidiči za volantem vždy plně soustředěni. Díky GPS můžeme kdykoli vysledovat dobu trvání jízdy a odpočinku i stanoviště našich autobusů. Noční jízdy obsazujeme dvojitými posádkami a zajišťujeme pravidelnou výměnu řidičů. Tito řidiči jsou navíc speciálně vyškoleni na jízdu nočními linkami. I když tvoje cesta může někdy trvat o něco déle, bezpečnost má u nás největší prioritu. 

Tvoje bezpečnost je naší hlavní prioritou

Připoutejte se, prosím!

Také ty můžeš přispět k bezpečné jízdě autobusem. Cestující jsou povinni být po celou dobu jízdy připoutáni bezpečnostními pásy. Jednoduše si tedy připni pás a tvoje bezpečná jízda autobusem FlixBus může začít. Pro zajištění bezpečnosti dětí platí nejen povinnost připoutání bezpečnostním pásem, ale v závislosti na věku dítěte také nutnost používání dětských sedaček. Dbej tedy prosím na to, aby i tvoje děti byly (ve vhodné dětské sedačce) připoutány po celou dobu jízdy. Přesvědč se o funkčnosti bezpečnostních opatření, které FlixBus poskytuje a zarezervuj si svou jízdenku již dnes. Tvoje bezpečnost je naší hlavní prioritou, můžeš se tedy spolehnout na to, že s autobusy FlixBus cestuješ v bezpečí.