Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Zavazadla v autobusech FlixBus

Každý autobus FlixBus samozřejmě nabízí dostatečný prostor pro vaše zavazadla. Aby byla vaše jízda co možná nejpříjemnější a nejbezpečnější, prosíme vás o pečlivé pročtení následujících bodů.

Vaše jízdenka vám zaručí bezplatnou přepravu:

  • 1 příručního zavazadla (max. 42x30x18 cm, max. 7 kg)
  • 1 cestovního zavazadla (max. 80 x 50 x 30 cm, jsou přípustné nepatrně odlišné rozměry při max. obvodu všech stran 160 cm, max. 20 kg)

Z bezpečnostních důvodů je důležité, aby bylo možné uložit vaše příruční zavazadla do přihrádek nad sedadly, to aby nebyly zablokovány únikové cesty. Vaše cestovní zavazadla by měla být označena vaším jménem a adresou, aby se předešlo případnému nedorozumění. Naši ochotní řidiči vám rádi pomohou uložit vaše zavazadla do zavazadlového prostoru.

Nadpočetná zavazadla

Nadpočetné zavazadlo nesmí překročit rozměry a hmotnost cestovního zavazadla. Za tuto službu je účtován poplatek. Výše poplatku za nadpočetné zavazadlo závisí na způsobu registrace. Zavazadlo můžete zaregistrovat online během rezervačního procesu nebo po dokončení rezervace telefonicky zavoláním na zákaznický servis. Pokud jste zaregistrovali vaše zavazadlo prostřednictvím zákaznického servisu, poplatek je třeba zaplatit přímo u řidiče. Obecně nemůžeme zaručit přepravu více než jednoho kusu cestovního zavazadla.

Zvláštní zavazadla

Za zavazadlo, které je větší než cestovní zavazadlo, je nutné zaplatit poplatek. Celkový obvod zavazadla nesmí překročit 240 cm (výška v cm + šířka v cm + hloubka v cm) a jeho hmotnost 30 kg. Dále musí být nadměrné zavazadlo (pokud je to pro cestu možné) přihlášeno během rezervace nebo přihlášeno a potvrzeno po rezervaci, avšak nejdříve 48 hodin před odjezdem autobusu telefonicky zavoláním na oddělení podpory zákazníků: +420 228 880 001*. Každý pasažér smí přepravovat pouze jedno nadměrné zavazadlo, nevzniká však nárok. Za nadměrné zavazadlo jsou považovány např. lyže a hudební nástroje (doporučujeme přepravu v tvrzeném kufříku). Pro jízdní kola a ortopedické pomůcky platí zvláštní ustanovení. Některé předměty jsou z přepravy vyloučeny.

Detailní informace o podmínkách a pravidlech přepravy zavazadel v našich autobusech jsou k nalezení v Obchodních a přepravních podmínkách.

Jízdní kola

Jízdní kolo standardní velikosti (max. 20 kg) bez přídavných konstrukcí můžete přepravit mnohými našimi autobusy. Požadovaný počet jízdních kol jednoduše přidejte do vaší rezervace společně s počtem cestujících. Mějte, ale prosím na paměti, že jeden cestující může přepravovat pouze jedno jízdní kolo a uhradit poplatek za kus.

V případě, že není možné přidat přepravu jízdního kola do vaší rezervace, můžete si s sebou kolo vzít ve speciálním boxu nebo pouzdře. V tomto případě bude kolo považováno za nadměrné zavazadlo a musí být nahlášeno na naší zákaznické lince.

Elektrokola a kola typu pedelec, tandemová kola a tříkolky nelze přepravovat v nosičích na kola.

Dětské kočárky/invalidní vozíky/kompenzační pomůcky

Dětské kočárky, invalidní vozíky a kompenzační pomůcky jsou v některých našich autobusech přepravovány zdarma. Invalidní vozíky a kompenzační pomůcky musí být registrovány na naší zákaznické lince (+420 228 880 001*) nejpozději 36 hodin před jízdou. Dětské kočárky jsou považovány za nadměrná zavazadla a musí být na naší zákaznické lince (+420 228 880 001*) registrovány nejdříve 48 hodin před začátkem jízdy.
Mějte prosím na paměti, že z bezpečnostních důvodů mohou být v našich autobusech přepravovány pouze skládací invalidní vozíky bez elektrického pohonu.

Hudební nástroje

Hudební nástroje, které překračují váhu a rozměry příručního zavazadla (42x30x18 cm, max. 7 kg) si můžete namísto příručního zavazadla zdarma vzít do prostoru pro cestující. Pokud máte jak příruční zavazadlo, tak hudební nástroj, můžete si vzít do prostoru pro cestující pouze jednu z těchto položek.

Hudební nástroje překračující váhu a rozměry příručního zavazadla (42x30x18 cm, max. 7 kg) jsou považovány za nadměrná zavazadla a musí být přepravovány ve vhodném pouzdře v prostoru pro zavazadla. V tomto případě se platí poplatek a přeprava vašeho nástroje musí být telefonicky potvrzena nejdříve 48 hodin před začátkem jízdy na naší zákaznické lince +420 228 880 001*. Aby se předešlo případnému poškození, doporučujeme přepravovat hudební nástroj v pevném pouzdře.

Hudební nástroje (včetně pouzdra), které překračují rozměry 135x48x35 cm, jsou z přepravy vyloučeny (např. kontrabas).

Ztratili jste své zavazadlo?

Obraťte se prosím na naši kancelář ztrát a nálezů. Budeme se vám snažit co nejrychleji pomoci.

*Mějte prosím na paměti, že poplatky za hovory z pevné linky i mobilního telefonu závisí na sazbách příslušného poskytovatele.