Zavazadla v autobusech FlixBus

Každý autobus FlixBus samozřejmě nabízí dostatečný prostor pro vaše zavazadla. Aby byla vaše jízda co možná nejpříjemnější a nejbezpečnější, prosíme vás o pečlivé pročtení následujících bodů.

Vaše jízdenka vám zaručí bezplatnou přepravu:

  • 1 příručního zavazadla (max. 42x30x18 cm, max. 7 kg)
  • 1 cestovního zavazadla (max. 80 x 50 x 30 cm, jsou přípustné nepatrně odlišné rozměry při max. obvodu všech stran 160 cm, max. 20 kg)

Z bezpečnostních důvodů je důležité, aby bylo možné uložit vaše příruční zavazadla do přihrádek nad sedadly, to aby nebyly zablokovány únikové cesty. Vaše cestovní zavazadla by měla být označena vaším jménem a adresou, aby se předešlo případnému nedorozumění. Naši ochotní řidiči vám rádi pomohou uložit vaše zavazadla do zavazadlového prostoru.

Nadpočetná zavazadla

Každá osoba může cestovat v rámci dostupných kapacit ještě s druhým, nadpočetným zavazadlem. Toto zavazadlo nesmí překročit rozměry cestovního zavazadla a vážit více než 20 kg. Přeprava tohoto zavazadla stojí 50 Kč a musí být přihlášena (pokud je to v případě daného spoje možné) během rezervace nebo nahlášena telefonicky po rezervaci na zákaznické lince: +420 228 880 001*, a to nejméně 48 hodin před odjezdem autobusu. Všeobecný nárok na přepravu více než jednoho zavazadla nelze uplatnit.

Zvláštní zavazadla

Za zavazadlo, které je větší než cestovní zavazadlo, je nutné zaplatit poplatek 225 Kč. Celkový obvod zavazadla nesmí překročit 240 cm (výška v cm + šířka v cm + hloubka v cm) a jeho hmotnost 30 kg. Dále musí být zvláštní zavazadlo (pokud je to v případě daného spoje možné) přihlášeno během rezervace nebo telefonicky po rezervaci na zákaznické lince: +420 228 880 001*, a to nejméně 48 hodin před odjezdem autobusu. Jako zvláštní zavazadlo se počítá např. lyžařské vybavení nebo snowboard (doporučujeme přepravovat ve speciálním vaku nebo obalu). Právo na přepravu zvláštních zavazadel není vymahatelné. Přeprava jízdních kol a pomůcek pro osoby se sníženou schopností pohybu se řídí zvláštními pravidly. Některé položky jsou z přepravy vyloučeny.

Detailní informace o podmínkách a pravidlech přepravy zavazadel v našich autobusech jsou k nalezení v Obchodních a přepravních podmínkách.

Jízdní kola

Jízdní kolo standardní velikosti (max. 25kg) bez přídavných konstrukcí můžete přepravit mnohými našimi autobusy. Požadovaný počet jízdních kol jednoduše přidejte do vaší rezervace společně s počtem cestujících. Mějte ale prosím na paměti, že jeden cestující může přepravovat pouze jedno jízdní kolo a poplatek činí 229 Kč za kus.
V případě, že není možné přidat přepravu jízdního kola do vaší rezervace, můžete si s sebou kolo vzít ve speciálním boxu nebo pouzdře. V tomto případě bude kolo považováno za nadměrné zavazadlo a musí být nahlášeno na naší zákaznické lince.
Abychom mohli ověřit možnost přepravy vašeho elektrického jízdního kola, kontaktujte prosím naši zákaznickou linku na čísle +420 228 880 001*.

Dětské kočárky/invalidní vozíky/kompenzační pomůcky

Dětské kočárky, invalidní vozíky a kompenzační pomůcky jsou v některých našich autobusech přepravovány zdarma. Invalidní vozíky a kompenzační pomůcky musí být registrovány na naší zákaznické lince (+420 228 880 001*) nejpozději 36 hodin před jízdou. Dětské kočárky jsou považovány za nadměrná zavazadla a musí být na naší zákaznické lince (+420 228 880 001*) registrovány nejdříve 48 hodin před začátkem jízdy.
Mějte prosím na paměti, že z bezpečnostních důvodů mohou být v našich autobusech přepravovány pouze skládací invalidní vozíky bez elektrického pohonu.

Hudební nástroje

Hudební nástroje nepřekračující váhu a rozměry příručního zavazadla (42x30x18cm, max. 7kg) si můžete namísto příručního zavazadla zdarma vzít do prostoru pro cestující. Pokud máte jak příruční zavazadlo, tak hudební nástroj, můžete si vzít do prostoru pro cestující pouze jednu z těchto položek.
Hudební nástroje překračující váhu a rozměry příručního zavazadla (42x30x18cm, max. 7kg) jsou považovány za nadměrná zavazadla a musí být přepravovány ve vhodném pouzdře v prostoru pro zavazadla. V tomto případě se platí poplatek 229 Kč a přeprava vašeho nástroje musí být telefonicky potvrzena nejdříve 48 hodin před začátkem jízdy na naší zákaznické lince +420 228 880 001*. Aby se předešlo případnému poškození, doporučujeme přepravovat hudební nástroj v pevném pouzdře.
Hudební nástroje (včetně pouzdra), které překračují rozměry 135x48x35 cm, jsou z přepravy vyloučeny (např. kontrabas).

Ztratili jste své zavazadlo?

Obraťte se prosím na naši kancelář ztrát a nálezů. Budeme se vám snažit co nejrychleji pomoci.

*Mějte prosím na paměti, že poplatky za hovory z pevné linky i mobilního telefonu závisí na sazbách příslušného poskytovatele.