Zavazadla v autobusech FlixBus

Každý autobus FlixBus samozřejmě nabízí dostatečný prostor pro tvá zavazadla. Aby byla tvá jízda co možná nejpříjemnější a nejbezpečnější, prosíme tě o pečlivé pročtení následujících bodů.

Tvoje jízdenka ti zaručí bezplatnou přepravu:

  • jednoho příručního zavazadla (max. 42x30x18 cm, max. 7kg)
  • 2 cestovních zavazadel (max. 67x50x27 cm, max. váha je celkem 30kg)

Z bezpečnostních důvodů je důležité, aby bylo možné uložit tvé příruční zavazadlo do přihrádky nad sedadlem, to aby nebyly zablokovány únikové cesty. Tvoje cestovní zavazadla by měla být označena tvým jménem a adresou, aby se předešlo případnému nedorozumění. Naši ochotní řidiči ti rádi pomohou uložit tvoje zavazadla do zavazadlového prostoru.

Nadpočetná zavazadla

Na cestu si můžeš vzít třetí cestovní zavazadlo. Toto zavazadlo nesmí překročit rozměry odpovídající rozměrům cestovního zavazadla a musí vážit max. 15kg. Za každé nadpočetné zavazadlo se platí poplatek 125 Kč a je třeba rezervovat nejdříve 48 hodin před začátkem jízdy. Jednoduše zavolej na naši zákaznickou linku +49 (0)30 300 137 300*. Právo na cestování s více než dvěma cestovními zavazadly není vymahatelné.

Nadměrná zavazadla

Zavazadlo, které překračuje rozměry a váhu standardního cestovního zavazadla, musí být uvedeno v rezervaci jako nadměrné zavazadlo (např. lyžařské vybavení nebo hudební nástroje). Nadměrné zavazadlo je zpoplatněno 229 Kč a musí být nahlášeno nejdříve 48 hodin před začátkem jízdy na naší zákaznické lince +49 (0)30 300 137 300*. Nadměrné zavazadlo nesmí překročit velikost 290cm (= délka + 2x šířka + 2x hloubka v cm) a váhu 30kg. Na jednoho cestujícího je povolena přeprava pouze jednoho nadměrného zavazadla. Právo na přepravu nadměrného zavazadla není vymahatelné.
Aby se předešlo případnému poškození tvých zavazadel a zavazadel ostatních cestujících, doporučujeme přepravovat nadměrná zavazadla pouze ve vhodném obalu/pouzdře.

Jízdní kola

Jízdní kolo standardní velikosti (max. 25kg) bez přídavných konstrukcí si můžeš vzít na palubu mnoha našich autobusů. Požadovaný počet jízdních kol jednoduše přidej do své rezervace společně s počtem cestujících. Měj ale prosím na paměti, že jeden cestující může přepravovat pouze jedno jízdní kolo a poplatek činí 229 Kč za kus.
V případě, že není možné přidat přepravu jízdního kola do tvé rezervace, můžeš si s sebou kolo vzít ve speciálním boxu nebo pouzdře. V tomto případě bude kolo považováno za nadměrné zavazadlo a musí být nahlášeno na naší zákaznické lince.
Abychom mohli ověřit možnost přepravy tvého elektrického jízdního kola, kontaktuj prosím naši zákaznickou linku na čísle +49 (0)30 300 137 300*.

Dětské kočárky/invalidní vozíky/kompenzační pomůcky

Dětské kočárky, invalidní vozíky a kompenzační pomůcky jsou v některých našich autobusech přepravovány zdarma. Invalidní vozíky a kompenzační pomůcky musí být registrovány na naší zákaznické lince (+49 (0)30 300 137 300*) nejpozději 36 hodin před jízdou. Dětské kočárky jsou považovány za nadměrná zavazadla a musí být na naší zákaznické lince (+49 (0)30 300 137 300*) registrovány nejdříve 48 hodin před začátkem jízdy.
Měj prosím na paměti, že z bezpečnostních důvodů mohou být v našich autobusech přepravovány pouze skládací invalidní vozíky bez elektrického pohonu.

Hudební nástroje

Hudební nástroje nepřekračující váhu a rozměry příručního zavazadla (42x30x18cm, max. 7kg) si můžeš namísto příručního zavazadla zdarma vzít do prostoru pro cestující. Pokud máš jak příruční zavazadlo, tak hudební nástroj, můžeš si vzít do prostoru pro cestující pouze jednu z těchto položek.
Hudební nástroje překračující váhu a rozměry příručního zavazadla (42x30x18cm, max. 7kg) jsou považovány za nadměrná zavazadla a musí být přepravovány ve vhodném pouzdře v prostoru pro zavazadla. V tomto případě se platí poplatek 229 Kč a přeprava tvého nástroje musí být telefonicky potvrzena nejdříve 48 hodin před začátkem jízdy na naší zákaznické lince +49 (0)30 300 137 300*. Aby se předešlo případnému poškození, doporučujeme přepravovat hudební nástroj v pevném pouzdře.
Hudební nástroje (včetně pouzdra), které překračují rozměry 135x48x35 cm, jsou z přepravy vyloučeny (např. kontrabas).

Ztratil/a jsi své zavazadlo?

Obrať se prosím na naši kancelář ztrát a nálezů. Budeme se ti snažit co nejrychleji pomoci.

*Měj prosím na paměti, že poplatky za hovory z pevné linky i mobilního telefonu závisí na sazbách příslušného poskytovatele.