Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Rezervace sedadel

Rezervace sedadla

Chcete si cestou užít maximum pohodlí? Zajistěte si během rezervačního procesu vaše oblíbené místo. Téměř na všech spojích v naší síti FlixBus máte nyní možnost si zarezervovat sedadlo podle vašeho výběru.

Cestujete s přáteli nebo s rodinou? Rezervujte si sedadla předem, abyste mohli sedět společně.

Pohodlně se usaďte a užijte si výhled během cesty na panoramatických sedadlech. Také na místech se stolky můžete od této chvíle cestovat s větším pohodlím.

Na vašem oblíbeném místě předem rezervovaném si teď můžete dopřát vaši cestu v pohodlí a zcela bez stresu.

Kategorie sedadel

Při jízdě autobusem FlixBus si můžete vybrat ze tří kategorií:

Panorama
Panorama:
lepší výhled a pohodlí během vaší cesty
Stolek
Stolek:
více pohodlí u stolku v našich patrových autobusech
Klasické
Klasické:
sedadlo podle vašeho výběru
Rezervace sedadla

Jak si mohu sedadlo zarezervovat?

Pokud na vašem spoji nabízíme rezervaci sedadel, zobrazí se tato možnost během rezervačního procesu na webových stránkách nebo v aplikaci po zadání údajů o cestujícím. Rezervace sedadla je možná také v našich agenturách a prodejnách.

Poplatek za rezervaci místa závisí na druhu zvoleného sedadla a na vzdálenosti.  Všechny ceny za rezervaci sedadel najdete zde.

Číslo sedadla najdete na vaší jízdence. V našich autobusech s rezervací sedadel najdete číslo sedadla ve výši očí na tmavošedé přihrádce pro příruční zavazadla.

Přidání, změna nebo stornování rezervace sedadla:

Rezervace je možná pouze během rezervačního procesu. Momentálně bohužel není možné přidat sedadlo později. Pokud chcete svoje sedadlo stornovat nebo změnit, klikněte zde.

Skupinové cestování:

Rezervovaná místa se nepřiřazují konkrétním osobám ve vaší rezervaci.  Každý člen skupiny si může z rezervovaných sedadel libovolně vybrat.

Jak poznám v autobuse svoje sedadlo?

V závislosti na trase lze rezervace provádět v celém autobuse nebo jen v jednotlivých řadách. V několika málo autobusech ještě není rezervace sedadel možná.
 
Pokud máte rezervaci na konkrétní sedadlo, najdete číslo sedadla na svojí jízdence.
V autobusech s rezervací sedadel najdete číslo sedadla ve výši očí na přihrádce pro příruční zavazadla.

Pokud jste si sedadlo nezarezervovali, ale na jízdence vám bylo přiděleno, posaďte se prosím na toto místo.

Pokud jste si sedadlo nezarezervovali, ani vám nebylo na jízdence žádné místo přiděleno, můžete se posadit na libovolné volné místo označené zelenou samolepkou. Pokud si chcete v takovém případě sednout na konkrétní sedadlo, doporučujeme vám nastoupit do autobusu co nejdříve. Handicapovaní cestující budou mít při výběru sedadla samozřejmě přednost.