Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Promiňte, nenašli se žádná města

Zdá se, že nenabízíme žádné destinace, které by odpovídaly vašemu vyhledávání. Změňte vyhledávání nebo se na naše stránky přijďte podívat později.

Levné cestování dálkovým autobusem do Polska

Polsko je považováno za jednu z podceňovaných dovolenkových destinací Evropy. Avšak díky kombinaci krásné a nedotčené přírody i kulturně a architektonicky zajímavých měst je Polsko jednou z nejzajímavějších cestovních destinací ve střední Evropě. Pro milovníky přírody nabízí Krkonoše a Karpaty nejrůznější možnosti k turistice, horolezectví a lyžování. V mnoha národních parcích a jezerních krajinách země si můžete báječně vychutnat přírodu. Města jako je Štětín a Gdaňsk jsou perfektní výchozí pozice pro letní dovolenou na polském pobřeží Baltského moře.

Také milovníkům městských památek má Polsko co nabídnout. Díky souhře bohatých kulturních dějin a moderní atmosféry jsou velkoměsta jako Varšava, Krakov a Vratislav destinacemi, které stojí za návštěvu. Společnost FlixBus nabízí možnost levně a pohodlně cestovat z mnoha německým měst autobusem do nejkrásnějších destinací v Polsku.

Dva dobré argumenty, proč strávit dovolenou v Polsku

1. Staré město a hrad Wawel v Krakově

Staré město v Krakově

Na královské cestě starým městem

Staré město Krakova obklopené parkem Planty patří, stejně jako na jihu s ním hraničící hrad Wawel, od roku 1978 do světového kulturního dědictví UNESCO.  Kromě poznání města na vlastní pěst se můžete vyrovnat dřívějším králům na cestě za korunovací a projít staré město po tzv. královské cestě s cílem na hradě Wawel.

Kudy vede královská cesta v Krakově?

Cesta začíná u kostela Sv. Floriána na náměstí Jana Matejka severně od starého města, postupuje podél barbakanu přes více než 700 let starou Floriánovu bránu do vlastního starého města. Na ulici  Floriańska se dostanete mezi muzeem farmacie a malými obchůdky k Mariánskému kostelu a hlavnímu krakovskému náměstí (Rynek Główny). Na náměstí váš pohled okamžitě padne na impozantní tržnici Sukiennice v renezančním stylu a na 70 metrů vysokou radniční věž. V tržnici najdete kromě kaváren a prodejen suvenýrů také výstavy Národního a Historického muzea v Krakově.

Po královské cestě pokračujete dál po ul. Grodzka kolem kostela sv. Petra a Pavla a archeologického muzea v jedné z vedlejších ulic až k úpatí Wawelu.

Co je Wawel?

Wawel je bývalé sídlo polských králů a leží na pahorku nad řekou Vislou. Pod pahorkem se nachází jeskyně, ve které podle legendy kdysi žil drak, jež byl poražen rytířem jménem Krak. Poté bylo na tomto místě založeno město pojmenované jako Krakov podle tohoto rytíře. Na samotném pahorku stojí za návštěvu katedrála a zámek s arkádovým nádvořím.

2. Ulica Długa (dlouhá ulice) v Gdaňsku

Ulica Długa

Nákupní ulice mezi Zlatou bránou a Dlouhým trhem

Ulica Długa neboli Dlouhá ulice je známá nákupní ulice v srdci Gdaňsku.  Jižně od Mariánského kostela vede od Zlaté brány až po Dlouhý trh s Neptunovou kašnou a městskou radnicí.  Odtud ulice pokračuje pod názvem Dlouhý trh směrem na východ až k Zelené bráně a řece Motławě.

Co je na Dlouhé ulici k vidění?

Je zde vedle sebe řada restaurací, kaváren a malých obchůdků. I přes větší davy turistů dodávají úzké domky s pestrými fasádami v renezančním stylu ulici jedinečnou atmosféru hanzovního města. Příznivci muzeí najdou za Zlatou bránou Muzeum jantaru a v radnici se nachází Historické muzeum města.

Jedním z nejznámějších domů na Dlouhé ulici je červený Uphagenův dům, nazvaný podle prvního majitele Johanna Uphagena. V současnosti slouží jako muzeum s nábytkem z 18. století, tedy doby, kdy byl dům postaven. Dnešní Uphagenův dům je však výrazně mladší, stejně jako spousta budov v Gdaňsku byl kompletně zničen ve 2. světové válce a následně do detailů obnoven.

Proč vyrazit dálkovým autobusem do Polska

 
Podmínky přepravy zavazadel v autobusech FlixBus

Flexibilní cestování

Cestujte do Polska bez únavného přenášení kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v Polsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Služby na palubě

Užijte si na své cestě dálkovým autobusem do Polska záruku kvalitní a bezplatné Wi-Fi a elektrické zásuvky.

Levné jízdenky

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem do Polska a peníze raději utraťte za plavbu plachetnicí! Jednoduše si z našich flexibilních platebních metod vyberte tu, která se vám hodí!