Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§
i

Promiňte, nenašli se žádná města

Zdá se, že nenabízíme žádné destinace, které by odpovídaly vašemu vyhledávání. Změňte vyhledávání nebo se na naše stránky přijďte podívat později.

Cestujte levně dálkovým autobusem do Chorvatska

I když už jste si jako příští cíl letní dovolené zvolili Chorvatsko, stejně je třeba ještě učinit spoustu dalších rozhodnutí. Chcete dovolenou strávit na prosluněném jadranském pobřeží a na plážích označených „modrou vlajkou“? Chcete si rozšířit vědomosti o světovém kulturním dědictví v Dubrovníku, Splitu, Trogiru a mnoha dalších historických městech Chorvatska? Nebo si zavážete pohorky a vyrazíte hledat perfektní výhled v některém z 8 národních a 11 přírodních parků? Na výletě autobusem FlixBus je možné zažít od všeho něco.

Nočním autobusem se dostanete do Chorvatska pohodlně a levně a neztratíte ani den. I přímo na místě můžete využít naši chorvatskou síť a jednoduše cestovat autobusem z bodu A do bodu B.

4 nejlepší důvody, proč strávit dovolenou v Chorvatsku

1. Staré město Dubrovníku

Staré město v Dubrovníku
 

Mezi Hrou o trůny a Hvězdnými válkami

Přístavní město v blízkosti jižní špičky Chorvatka je často označováno také jako „Perla Jadranu“ a je oblíbenou dovolenkovou destinací v regionu. Krásu Dubrovníku také v posledních letech několikrát využila Hollywoodská studia. Ve starém městě se pravidelně natáčí seriálový hit „Hra o trůny" a také pro osmý díl ságy „Star Wars posloužily ulice a náměstí Dubrovníku jako kulisa.

Obzvláště díky oblibě seriálu „Hra o trůny" jsou v současnosti v Dubrovníku nabízeny nejrůznější tématické prohlídky.  I na vlastní pěst fanoušek seriálu ve starém města okamžitě rozpozná spoustu míst, kde se natáčelo. Již vstup do starého města, brána Pile, byla dějištěm několika scén, například lidového povstání proti králi Joffreymu. Herci se pravidelně potulovali také po městských hradbách. Tam můžete vyrazit i vy! U věže Minčeta si můžete zavzpomínat, jak tam Daenerys hledala své draky. Od druhé série byla pevnost Lovrijenac využívána jako místo natáčení Rudé bašty v Králově přístavišti (King’s Landing) a okolní zátoka byla na konci stejné série dějištěm velkolepé námořní bitvy na Černovodě (Blackwater).

Stejně tak pro osmý film Hvězdných válek byly některé scény natáčeny v Dubrovníku. Projděte se hlavní ulicí Stradun a prohlédněte si Rektorský palác a Dominikánský klášter na východě starého města. S trochou štěstí objevíte motivy ze svých fotografií i na plátně hollywoodského trháku.

2. Národní park Plitvická jezera

Vodopády na Plitvických jezerech

Přírodní podívaná v srdci Chorvatska – zastávka přímo v parku!V největším a nejstarším národním parku Chorvatska Plitvická jezera se vám naskytne jedinečný pohled. Šestnáct jezer o celkové velikosti dvou kilometrů čtverečních je navzájem spojeno řadou vodopádů, kaskád a přepadů na více než 100 výškových metrech. Každé zářivě modré jezero se třpytí v jiném odstínu a člověk má pocit, jakoby vstoupil do surrealistických filmových kulis.

Přírodní park můžete prozkoumat a jezera obejít po řadě vyznačených a dobře zpevněných turistických cest. Vodopád Veliki Slap na dolním konci jezer je při návštěvě národního parku téměř povinností a se svojí výškou 78 metrů je největším vodopádem v Chorvatsku.

Také v tomto národním parku byly natáčeny scény z filmové série, která je minimálně v Německu velmi známá.  Několika filmům o Vinnetouovi posloužily vodopády a jeskyně Plitvických jezer jako kulisy. Patří k nim například film Poklad na Stříbrném jezeře z 60. let.

Vstupné na jeden den je do národního parku odstupňováno podle sezóny. V hlavní sezóně (červenec a srpen) je vstupné 180 kun, od dubna do června a od září do října je to 110 kun. V zimní sezóně (listopad až březen) je to jen 55 kun. Národním parkem projíždějí také turistické vláčky a elektrické loďky – ty jsou zahrnuty v ceně. Zastávka společnosti FlixBus leží přímo v národním parku, takže se pohodlně a levně dostanete přímo do cíle.

3. Diokleciánův palác ve Splitu

Diokleciánův palác ve Splitu

Úchvatná antická památka z období starověkého ŘímaDiokleciánův palác není jedna jediná budova, ale tvoří jej velká část dnešního starého města ve Splitu. Římský císař Dioklecián nechal palácový komplex, který vzhledem k velikosti svých zdí připomíná spíše pevnost (skutečně se zde ukrývala také kasárna), zřídit během deseti let a sloužil mu jako sídlo poté, co se v roce 305 n. l. vzdal titulu římského císaře. Byl vůbec jediným římským císařem, který odstoupil z úřadu dobrovolně, což lze u takového místa pro odpočinek dokonce pochopit. Tato úchvatná stavba v centru tehdejší Římské říše hraničila na jihu s modrým Jaderským mořem.

Po smrti Diokleciána byl palác během proměnlivých dějin města Splitu mnohokrát upravován. Mauzoleum císaře tak bylo v následujících stoletích přestavěno na katedrálu. Návštěvníci, kteří netrpí závratí, mohou za poplatek navštívit zvonici a vychutnat si výhled na celé město. Při návštěvě Splitu nesmíte vynechat ani peristyl, vestibul a sklepy.

4.  Jadranské pobřeží u Makarské

Město Makarska

Nádherné pláže mezi Jadranem a pohořím Biokovo

Část pobřeží mezi Brelou a Gradacem, označované také jako Makarská riviéra, nadchne jemnými oblázkovými plážemi a křišťálově čistou vodou. Kromě oblíbených pláží na asi 60 km dlouhém pásu pobřeží leží v bezprostřední blízkosti také tři ostrovy, a to Hvar, Brač a Korčula. Ty rovněž nabízejí krásné pláže a malebná historická města. Směrem do vnitrozemí nad pobřežím trůní až do výšky 1762 metrů pohoří Biokovo. Toto pohoří je národním parkem a lze je zdolat po náročných turistických stezkách.

Město Makarska, po němž je oblast pojmenována, obklopuje jedinečná atmosféra s úzkými historickými uličkami a krásným přístavem, ve kterém lze nastoupit na trajekt na okolní ostrovy. V blízkosti města Bol na ostrově Brač najdete pláže Zlatni Rat a Zlatý roh, které díky svému srpovitému tvaru patří k nejzajímavějším jadranským plážím v celém Chorvatsku.

Proč je dálkový autobus na dovolenou do Chorvatska dobrou volbou

Podmínky přepravy zavazadel v autobusech FlixBus

Flexibilní cestování

Cestujte do Chorvatska bez únavného přenášení kufru. Ve většině autobusů je místo i pro jízdní kolo!

Jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusové zastávky s centrální polohou

Dovezeme vás přímo na nejoblíbenější rekreační místa v Chorvatsku.

Wi-Fi na palubě autobusu

Služby na palubě

Užijte si na své cestě dálkovým autobusem do Chorvatska záruku kvalitní a bezplatné Wi-Fi a elektrické zásuvky.

Levné jízdenky

Levné jízdenky

Ušetřete na své cestě autobusem do Chorvatska a peníze raději utraťte za plavbu plachetnicí! Jednoduše si z našich flexibilních platebních metod vyberte tu, která se vám hodí!