Autobus tam a zpět: Vodice

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Vodice

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Vodice autobusové nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Vodice: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

55

Počet zastávek

1

Země

Chorvatsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Vodice: Informace o městě

Vodice: Obecné informace

Vodice je jedna z dalších původně malebných chorvatských rybářských měst, kde aktuálně bydlí přibližně 5 tisíc obyvatel. Jedná se o čím dál tím více oblíbenou turistickou destinaci českých turistů, kteří do chorvatských končin míří nejen za sluncem, ale také za sportem a společenskou zábavou. Místní kraj je známý pro své příznivé zemědělské podmínky, způsobené hojnými vodními prameny. To ostatně potvrzují i všudypřítomné palmy, které se řadí k nejkrásnějším v celé severní části Dalmácie. Pohádková příroda v kombinaci s průzračným mořem dělá nepochybně z Chorvatska jednu z dalších nezapomenutelných prázdninových destinací. Rozhodně také oceníte širokou nabídku ubytování. Pronajmout si apartmán u Chorvatů, bydlet v kempu nebo sdílet rovnou celý dům s přáteli? Zde se stejně jako v dalších chorvatských letoviscích opravdu ničemu meze nekladou, a tak je jen na vás, jaký způsob ubytování pro svou další dovolenou ve Vodicích zvolíte.

Co navštívit

Vodice vás bezesporu překvapí svou dech beroucí historií. Určitě si udělejte alespoň den či dva čas na návštěvu těch nejvýznamnějších památek. Prohlídku města začněte věží Čorić a jejím přilehlým nádvořím, které během letních měsíců slouží jako kino. Věž Čorić je bohužel kvůli jejímu aktuálnímu stavu návštěvníkům nepřístupná. Z toho si však nic nedělejte! Vydejte se místo toho třeba do gotického kostela sv. Kříže, který zde stojí již od počátku 15. století a jehož součástí je také věž. Tu už by neměl být takový problém navštívit.

Vodice: Kultura & historie

Ve Vodicích se nachází rovnou dvě nejznámější hlavní pláže - Hangar a Plava. Obě jsou samozřejmě jako dělané pro všelijaké druhy zábavy, ať už preferujete prázdninovou pohodu, či spíše dáváte přednost adrenalinovým sportům. Samozřejmostí je i certifikát ve formě Modré vlajky, který v Evropě funguje jako takové „označení” vysokého hygienického standardu a vybavenosti pláže jako takové. Pláž Plava vám nabídne jednoduchý přístup do vody, ať už prostřednictvím rampy nebo mírně skloněného kamínkového přístupu do moře. Kamenné pláže nepatří mezi to, co hledáte a máte rádi? Nebojte! Také na vás ve Vodicích mysleli! I v Chorvatsku se můžete slunit na jednom z přítomných betonových povrchů připomínajících šestiúhelník. Jestliže vás vidina ležení na pláži moc nevzrušuje, zajisté vás překvapí nabídka půjčoven skútrů nebo lodí, prostřednictvím kterých můžete objevovat krásy protějšího ostrova Prvic či Tijat. Chorvaté samozřejmě nezapomněli ani na ty nejmenší návštěvníky, pro které si ve Vodicích přichystali například trampolínu, aquapark nebo autodrom, který se nachází na pláží Hangar. O váš hladový žaludek se postarají všudypřítomné kavárny a stánky s občerstvením, nabízející to nejlepší z chorvatské kuchyně.

Vodice: Noční život

Chorvatska kuchyně patří nepochybně mezi jednu z těch, která si během staletí prošla mnohými změnami. Ať už se jednalo například o vliv cizích kultur, které v chorvatské gastronomii zanechaly své kulinářské stopy nebo celkový rozvoj zemědělství v Dalmácii. Jedním z takových „tradičních” pokrmů je i černé rizoto, podávané v kombinaci se sépií, kalamáry, kapkou olivového oleje a samozřejmě i specifického inkoustu z olihně, který dodává rizotu výraznou černou barvu. Jako další specialitu, kterou si při návštěvě chorvatské restaurace rozhodně nesmíte nechat ujít je Boškarin. Maso původem z istrijských volů zde totiž patří k naprostému symbolu luxusu, a tak se za tímto chodem budete muset vypravit do jednoho z těch lepších podniků, kde ho podávají v kombinaci s různými omáčkami či jen tak. Jedna z těch nejvíce autentických surovin chorvatské kuchyně? Samozřejmě, že ryby a mořské plody, jenž na jídelním lístku můžete najít třeba pod přezdívkou Brodetto. Jedná se o typickou regionální rybí polévku, kterou si Chorvati „přivezli” až ze samého východu Itálie, kde do ní rybáři dávali všechno, co zrovna ten den ulovili. Chorvaté však do rajčatového základu přidávají nejčastěji krevety a slávky. Naše gastronomické tipy se samozřejmě nemohou obejít bez nějaké té sladké tečky – konkrétně sladkým pečivem Fritule, které vám na první pohled může připomenout slavné donuty. Tyto malé koblížky najdete na pultech supermarketů a pekáren po celém pobřeží. Fritule plněná vaječným žloutkem, rozinkami nebo dokonce rakijí? Troufáme si říct, že jenom u jednoho druhu zajisté nezůstanete!

Vodice: Cíle v okolí

Co by to bylo za dovolenou, kdybyste si nechali ujít návštěvu jednoho z nejmalebnějších národních parků, kde na vás mimo jiné čekají proslulé Skradinské vodopády. Tyto mohutné a pozoruhodné vodopády padají do hloubky dosahující téměř 46 metrů a v průměru zde proteče až 55 kubických metrů vody za sekundu. Není tak divu, že se z národního parku Krka stalo celoročně oblíbená turistická destinace a také ideální forma útěku do přírody, a to hlavně během letních měsíců, kdy teploty na pobřeží Dalmácie dosahují tropických hodnot. Jak se do parku nejsnáze dostat? Doporučujeme využít „hlavní” z pěti oficiálních vchodů do národního parku Krka – Lozovac, sloužící jak pro jednotlivce, tak i pro větší skupiny návštěvníků. Dále vás zajisté potěšíme tím, že v ceně vstupenky máte i cestu autobusem k již zmíněným Skradinským vodopádům. Na vyznačeném prostoru máte dokonce možnost se svlažit a vychutnat si návštěvu parku o něco více dobrodružněji. Vedení parku nakonec nezapomnělo ani na opravdové fanoušky adrenalinu, kteří si v parku mohou dokoupit třeba jeden z nabízejících vodních výletů k ostrůvkům Visovac.


Vodice očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.