Autobus tam a zpět: Praha

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Praha

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Praha - 8 Zastávky jsou Prague Anděl (Na Knížecí), Prague Černý Most, Prague Holešovice, Prague Roztyly, Prague Zličín, Prague (ÚAN Florenc bus station), Prague Hradčanská, Prague Main Railway Station, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Praha dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Praha stojí v průměru 89,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Praha s FlixBusem stát pouze 75,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Praha je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Praha si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Praha si můžete rezervovat již od 75,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Praha: Informace o městě

Praha: Obecné informace

Praha. Hlavní město, jenž je domovem více než jednoho milionu obyvatel. Zároveň také 15. největší město v Evropské unii a také město, známé pro svou pohádkovou historii. Nejen proto je tak Praha považována za jedno z nejkrásnějších pohádkových měst, jehož zákoutí lákají návštěvníky z celého světa. Historické centrum, Pražský hrad či Petřínská rozhledna - nejen tato místa totiž každoročně přilákají více než 8,5 milionu turistů z celého světa, díky kterým se Praha může řadit na páté nejvíce navštěvované město v celé Evropě. Občas si říkáme, že máme potřebu cestovat, abychom si pak uvědomili, jaké skvosty doma máme. No, a Praha je toho jasným důkazem.

Co navštívit

Ať už svůj výlet zahájíte na autobusovém nádraží Florenc či Hlavním nádraží (na obou místech se nachází autobusová zastávka FlixBusu), vaše první kroky by měly směřovat na jedno z nejvýznamnějších náměstí v Praze. Václavák? Samozřejmě! Začněte u budovy Národního muzea, jenž se nachází v horní části náměstí a následně pokračujte směrem z kopce dolů. Po cestě si zároveň nezapomeňte povšimnout pomníku svatého Václava na koni, jenž zde stojí od roku 1912. Kam dál? Pokračujte ulicí Na Můstku a své kroky nechte vést spolu s všudypřítomnými turisty. To, že jste se vydali na správnou cestu poznáte, až se najednou ocitnete před Staroměstskou radnicí, která se nachází na Staroměstském náměstí. Dejte si trdelník, svařák nebo si jen tak užívejte atmosféru, zatímco se blížíte k břehu Vltavy a procházíte slavnou Pařížskou ulicí, kde se nachází ty nejluxusnější obchody. Kam teď? Stačí jen kopírovat břeh Vltavy směrem ke Karlovu mostu, odkud vás pak čeká trošku náročnější kopec, který vás dovede na proslulý Pražský hrad. Tady už je na vás, zda-li se spokojíte s procházkou po venkovním areálu, nebo si připlatíte a vydáte se objevovat krásy hradu i zevnitř. To nejlepší? Lístek na hrad platí 2 dny. Své toulky po Praze pak můžete zakončit třeba u rozhledny Petřín, odkud je navíc i velmi kouzelný výhled, všechny ty schody rozhodně stojí za to.

Praha: Kultura & historie

Máte pocit, že jste už všechno, co se týče památek v Praze viděli? Pokud ano, je čas v Praze také něco zažít. Například to, jak se vyrábí tradiční české pivo. Zamířit můžete například do proslulé pivnice U Fleků, kam si na své přijde i ten nejnáročnější fanoušek tohoto zlatého moku. Dalšími místy, které si nejen pražští pivaři oblíbili je Novoměstský pivovar ve Vodičkové ulici nebo restaurace a pivovar U Medvídků. Dále se můžete vydat třeba na jeden z právě probíhajících trhů na Náplavce, navštívit divadlo nebo se vydat objevovat tajemství východních kultur do největší vietnamské tržnice v Česku - pražské SAPY. Jenom tady totiž budete mít možnost ochutnat tu nejlepší vietnamskou kávu a další dobroty, které zde navíc seženete za více než lidové ceny. Chystáte se do Prahy společně s malými návštěvníky? Pak by na vašem výletním seznamu rozhodně neměla chybět návštěva ZOO Praha, jenž je otevřena po celý rok. Navíc se zde během roku konají i různé zajímavé akce včetně workshopů pro děti, zaměřené na různá témata jako je třeba ekologie. Zamířit můžete i do největšího Aquaparku Čestlice, odkud se vaším ratolestem určitě nebude chtít odejít.

Praha: Noční život

Ještě nikdy nebyly podmínky pro milovníky gastronomie v Praze na takové úrovni jako je tomu dnes. Asi není třeba zmiňovat všudypřítomné stánky s trdelníkem, který vám nejenže naplní čokoládovou pomazánkou, ale ještě vám do něj na přání dají třeba jahody či zmrzlinu. Pokud však patříte mezi ty, kteří si rádi vychutnávají šálek své odpolední kávy spíše v klidu, zajisté oceníte široké spektrum kaváren. Ty nejlepší? Milovníci klasiky by neměli vynechat návštěvu kavárny v Obecním domě, který se nachází jen kousek od Náměstí Republiky. Další místečko pro fanoušky tradice je pak Café Louvre či Cukrárna Myšák, kde si navíc můžete pochutnat na těch nejlepších s láskou dělaných dezertech. Širokou nabídku zákusků a tradičních chlebíčků pak naleznete také v Cukrárně Hájek, jejíž pobočky naleznete po celé Praze. Tohle místo je navíc jako dělané pro milovníky retra.

Praha: Zajímavé informace

Petřínskou rozhlednu jsem už zmínila v jednom z minulých odstavců. Na jakých dalších místech vás čeká pohádkový výhled na Prahu? Například Národní památník na Vítkově, kam se vyplatí vyšplhat jak ve dne, tak i během večerních hodin. Vítkov je také oblíbené místo na sledování ohňostrojů během oslav nového roku. Pokud dáváte přednost pohodlí, pak zaběhněte na Žižkovskou vysílací věž. Kromě toho, že tu je výtah, tak zde oceníte také přítomnou restauraci, kde na vás čeká nejen vynikající jídlo, ale také dechberoucí výhled. Poslední místo, kde bájný kůň Šemík přeskočil řeku Vltavu, odkud je fajn výhled je samozřejmě také Vyšehrad. Navíc se sem dostanete velmi jednoduše a to buď tramvají či metrem. Samotná doprava v Praze vám nemusí dělat vůbec žádné vrásky. Systém veřejné dopravy v Praze je totiž velmi snadný stejně tak jako koupě jízdenek, které si na mnoha stanicích můžete zakoupit i v automatech, ve kterých lze platit kreditní kartou. Ve větších stanicích je také přítomna obsluha, která vám odpoví na jakýkoliv dotaz. Jestliže se po městě plánujete pohybovat jeden či více dnů, zvažte koupi několikadenních jízdenek. Nejen že ušetříte peníze, ale hlavně svůj drahocenný čas.

Autobusy do města Praha

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Praha

S FlixBusem cestujete do města Praha snadno a levně. V naší nabídce je 298 jízd od 75,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Praha je 8 zastávek, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Praha je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Praha s FlixBusem

Do města Praha se můžete dostat z 298 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Praha

Ať jste kdekoli v zemi Czech Republic, je snadné se dostat to města Praha: 298měst je spojených s městem Praha, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Praha. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.