Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus do a z Prahy od 49 Kč

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Praha

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi vánoční trhy, mohla by se vám líbit také tato města:

Informace o Praze

Město Prahy

Město plné historie

Praha. Hlavní město, jenž je domovem více než jednoho milionu obyvatel. Zároveň také 15. největší město v Evropské unii a také město, známé pro svou pohádkovou historii. Nejen proto je tak Praha považována za jedno z nejkrásnějších pohádkových měst, jehož zákoutí lákají návštěvníky z celého světa. Historické centrum, Pražský hrad či Petřínská rozhledna - nejen tato místa totiž každoročně přilákají více než 8,5 milionu turistů z celého světa, díky kterým se Praha může řadit na páté nejvíce navštěvované město v celé Evropě. Občas si říkáme, že máme potřebu cestovat, abychom si pak uvědomili, jaké skvosty doma máme. No, a Praha je toho jasným důkazem.

Karlův most v Praze

V Praze na jeden den - ta nejlepší trasa

Ať už svůj výlet zahájíte na autobusovém nádraží Florenc či Hlavním nádraží (na obou místech se nachází autobusová zastávka FlixBusu), vaše první kroky by měly směřovat na jedno z nejvýznamnějších náměstí v Praze. Václavák? Samozřejmě!  Začněte u budovy Národního muzea, jenž se nachází v horní části náměstí a následně pokračujte směrem z kopce dolů. Po cestě si zároveň nezapomeňte povšimnout pomníku svatého Václava na koni, jenž zde stojí od roku 1912. Kam dál? Pokračujte ulicí Na Můstku a své kroky nechte vést spolu s všudypřítomnými turisty. To, že jste se vydali na správnou cestu poznáte, až se najednou ocitnete před Staroměstskou radnicí, která se nachází na Staroměstském náměstí. Dejte si trdelník, svařák nebo si jen tak užívejte atmosféru, zatímco se blížíte k břehu Vltavy a procházíte slavnou Pařížskou ulicí, kde se nachází ty nejluxusnější obchody. Kam teď? Stačí jen kopírovat břeh Vltavy směrem ke Karlovu mostu, odkud vás pak čeká trošku náročnější kopec, který vás dovede na proslulý Pražský hrad. Tady už je na vás, zda-li se spokojíte s procházkou po venkovním areálu, nebo si připlatíte a vydáte se objevovat krásy hradu i zevnitř. To nejlepší? Lístek na hrad platí 2 dny. Své toulky po Praze pak můžete zakončit třeba u rozhledny Petřín, odkud je navíc i velmi kouzelný výhled, všechny ty schody rozhodně stojí za to.

Pivo a preclíky v pražské restauraci

Co podniknout? Tipy na zajímavé aktivity.

Máte pocit, že jste už všechno, co se týče památek v Praze viděli? Pokud ano, je čas v Praze také něco zažít. Například to, jak se vyrábí tradiční české pivo. Zamířit můžete například do proslulé pivnice U Fleků, kam si na své přijde i ten nejnáročnější fanoušek tohoto zlatého moku. Dalšími místy, které si nejen pražští pivaři oblíbili je Novoměstský pivovar ve Vodičkové ulici nebo restaurace a pivovar U Medvídků. Dále se můžete vydat třeba na jeden z právě probíhajících trhů na Náplavce, navštívit divadlo nebo se vydat objevovat tajemství východních kultur do největší vietnamské tržnice v Česku - pražské SAPY.  Jenom tady totiž budete mít možnost ochutnat tu nejlepší vietnamskou kávu a další dobroty, které zde navíc seženete za více než lidové ceny. Chystáte se do Prahy společně s malými návštěvníky? Pak by na vašem výletním seznamu rozhodně neměla chybět návštěva ZOO Praha, jenž je otevřena po celý rok. Navíc se zde během roku konají i různé zajímavé akce včetně workshopů pro děti, zaměřené na různá témata jako je třeba ekologie. Zamířit můžete i do největšího Aquaparku Čestlice, odkud se vaším ratolestem určitě nebude chtít odejít.

Trdelnik

Trdelník, kavárny & dortíky

Ještě nikdy nebyly podmínky pro milovníky gastronomie v Praze na takové úrovni jako je tomu dnes. Asi není třeba zmiňovat všudypřítomné stánky s trdelníkem, který vám nejenže naplní čokoládovou pomazánkou, ale ještě vám do něj na přání dají třeba jahody či zmrzlinu. Pokud však patříte mezi ty, kteří si rádi vychutnávají šálek své odpolední kávy spíše v klidu, zajisté oceníte široké spektrum kaváren. Ty nejlepší? Milovníci klasiky by neměli vynechat návštěvu kavárny v Obecním domě, který se nachází jen kousek od Náměstí Republiky. Další místečko pro fanoušky tradice je pak Café Louvre či Cukrárna Myšák, kde si navíc můžete pochutnat na těch nejlepších s láskou dělaných dezertech. Širokou nabídku zákusků a tradičních chlebíčků pak naleznete také v Cukrárně Hájek, jejíž pobočky naleznete po celé Praze. Tohle místo je navíc jako dělané pro milovníky retra. 

Pohledy v Praze

Ty nejlepší výhledy

Petřínskou rozhlednu jsem už zmínila v jednom z minulých odstavců. Na jakých dalších místech vás čeká pohádkový výhled na Prahu? Například Národní památník na Vítkově, kam se vyplatí vyšplhat jak ve dne, tak i během večerních hodin. Vítkov je také oblíbené místo na sledování ohňostrojů během oslav nového roku. Pokud dáváte přednost pohodlí, pak zaběhněte na Žižkovskou vysílací věž. Kromě toho, že tu je výtah, tak zde oceníte také přítomnou restauraci, kde na vás čeká nejen vynikající jídlo, ale také dechberoucí výhled. Poslední místo, kde bájný kůň Šemík přeskočil řeku Vltavu, odkud je fajn výhled je samozřejmě také Vyšehrad. Navíc se sem dostanete velmi jednoduše a to buď tramvají či metrem. Samotná doprava v Praze vám nemusí dělat vůbec žádné vrásky. Systém veřejné dopravy v Praze je totiž velmi snadný stejně tak jako koupě jízdenek, které si na mnoha stanicích můžete zakoupit i v automatech, ve kterých lze platit kreditní kartou. Ve větších stanicích je také přítomna obsluha, která vám odpoví na jakýkoliv dotaz. Jestliže se po městě plánujete pohybovat jeden či více dnů, zvažte koupi několikadenních jízdenek. Nejen že ušetříte peníze, ale hlavně svůj drahocenný čas.

Praha: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Praha má 9 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 49 Kč
Počet spojů z města Praha 337
Počet zastávek ve městě Praha 9
Země Česko