You are here

Praha: Jedině autobusem FlixBus

Autobus tam a zpět Praha od 65 Kč

Více možností

Jízdenku si můžeš koupit online nebo přímo v jedné z našich prodejen.

Praha: Informace pro turisty

Levně autobusem FlixBus do hlavního města České republiky

Praha: Obecné informace

Praha je jedním z nejkrásnějších evropských měst. Není tedy překvapením, že každoročně přiláká miliony návštěvníků z celého světa. Hlavní město České republiky je ekonomicky vyspělým regionem s vysokou životní úrovní a platí za historické, kulturní a politické centrum země. Autobusy FlixBus zastavují na nádraží Florenc v centru města, cestující tak mohou již při příjezdu obdivovat krásy české metropole. Při procházce dlážděnými uličkami a podél řeky Vltavy okouzlí stověžatá Praha svou pohádkově romantickou atmosférou, milovníky architektury provede dějinami při prohlídce románských rotund, gotických kostelů, renesančních a barokních paláců, nebo secesních památek a pobaví při návštěvě koncertů, filmových a divadelních představení a klubů. Ve městě žila, nebo stále žije řada významných osobností, například skladatel Bedřich Smetana, malíř Alfons Mucha, spisovatel Karel Čapek, prezident Václav Havel, či fotograf Jan Saudek.

Praha je mnohem více, než jen Karlův most - objev všechny její pamětihodnosti

Praha: Co navštívit

Pražský hrad, dominanta a symbol města, je pouze jedním z důvodů, proč nasednout do autobusu a přijet do Prahy. Hrad je poslední zastávkou tzv. Královské cesty, historické trasy, po které projížděli králové ke korunovaci. Cesta začíná na náměstí Republiky, kde se v minulosti nacházelo měšťanské sídlo českých králů. Nezapomenutelným zážitkem bude procházka malebnou Celetnou ulicí, po Staroměstském náměstí, kolem Klementina, přes Karlův most, dále Mosteckou ulicí vedoucí přes Malostranské náměstí, ulicemi Nerudovou a Ke Hradu, až do velkolepé Katedrály svatého Víta. Historické jádro o rozloze 866 hektarů, zahrnující nejen památky z okolí Královské cesty, ale také Josefov, Vyšehrad a Nové Město, bylo v roce 1992 zapsáno na seznam UNESCO. Kdo je po dlouhé cestě autobusem unaven, může si jít odpočinout do nově zrekonstruované Zoo v Troji, do parku Stromovka, nebo na Petřín a užít si výhled z Petřínské rozhledny.

Praha: Tvoje autobusové zastávky

Měj prosím na paměti, že Praha má 3 autobusové zastávky.

Autobusová zastávka Praha (ÚAN Florenc)

<p>Křižíkova 279/8<br />
, 186 00 Praha<br />
, Česká republika</p>
, Zobrazit polohu na mapě

Praha (ÚAN Florenc)

Křižíkova 279/8
186 00 Praha
Česká republika

Více informací nalezneš na stránce

Praha: jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusová zastávka Praha (hlavní nádraží)

<p>Wilsonova 8<br />
, 110 00 Praha <br />
, Česká republika</p>
, Zobrazit polohu na mapě

Praha (hlavní nádraží)

Wilsonova 8
110 00 Praha 
Česká republika

Více informací nalezneš na stránce

Praha: jízdní řády a zastávky autobusů

Autobusová zastávka Praha (Letiště Václava Havla)

<p>Aviatická 1017/2<br />
, 161 00 Praha<br />
, Česko</p>
, Zobrazit polohu na mapě

Praha (Letiště Václava Havla)

Aviatická 1017/2
161 00 Praha
Česko

Více informací nalezneš na stránce

Praha: jízdní řády a zastávky autobusů

Praha: Další zajímavosti

Historie Prahy je zde vidět na každém kroku, tak neváhej s koupí jízdenky

Praha: Kultura & historie

„Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat“ prohlásila podle legendy kněžna Libuše v 8. století na skalnatém útesu nad Vltavou, kde poté nechala vystavět hrad nazvaný Praha. Bez ohledu na pravdivost legendy je historická významnost Pražského hradu nepopiratelná. Díky tomu, že se hrad stal sídlem českých knížat a králů, byla Praha od svého založení jedním z nejdůležitějších měst v Evropě. Za vlády českého krále a římského císaře Karla IV. se Praha stala císařskou rezidencí, což ještě urychlilo její rozvoj. Karel IV., přezdívaný „otec vlasti“, proslul mimo jiné výstavbou Nového Města pražského, založením Univerzity Karlovy či stavbou Karlova mostu. Na rozdíl od mnoha evropských měst byla Praha za druhé světové války minimálně poškozena. Turisté, kteří přijedou do Prahy dálkovým autobusem, tak mají možnost obdivovat řadu dochovaných architektonických památek mapujících bohatou pražskou historii.

Noční život v Praze

Praha: Noční život

Říká se, že Praha má tisíc podob a tisíc tváří. Jednou z těchto podob je Praha v noci, kdy utichne každodenní shon, obchody pomalu zavřou, rozsvítí se pouliční lampy a reflektory ozáří ty nejkrásnější stavby. Zdání klidu ale klame. Praha je totiž město, které nespí. Po večeři v jedné z vyhlášených vinohradských restaurací láká Praha milovníky hudby na návštěvu nepřeberného množství koncertů, festivalů, klubů a barů. Příznivci filmů a divadelních představení si také přijdou na své v téměř sedmdesáti pražských kinech a divadlech. Kdo přijede do Prahy autobusem na víkend a nechce drahocenný noční čas strávit spánkem, má také možnost zúčastnit se speciálních akcí, jako je Pražská muzejní noc, Noc v knihovně, Noc kostelů, nebo si užít noční nákupy v některém z obchodních center.