§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus do a z Prahy od 19 Kč

Autobusy FlixBus jsou vybaveny wifi, zásuvkami a pohodlnými sedadly.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech
Velká síť autobusových spojů

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Do naší sítě
Cestování autobusem může být ekologické - FlixBus

Ekologické cestování

Naše výkonné autobusy mají vynikající uhlíkovou stopu na ujetý kilometr na osobu.

Ekologické cestování autobusem
9 z 10ti našich autobusů dorazí do cíle včas

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Informace o Praze

Levně autobusem FlixBus do hlavního města České republiky

Obecné informace o Praze

Praha je jedním z nejkrásnějších evropských měst. Není tedy překvapením, že každoročně přiláká miliony návštěvníků z celého světa. Hlavní město České republiky je ekonomicky vyspělým regionem s vysokou životní úrovní a platí za historické, kulturní a politické centrum země. Autobusy FlixBus zastavují na nádraží Florenc v centru města, cestující tak mohou již při příjezdu obdivovat krásy české metropole. Při procházce dlážděnými uličkami a podél řeky Vltavy okouzlí stověžatá Praha svou pohádkově romantickou atmosférou, milovníky architektury provede dějinami při prohlídce románských rotund, gotických kostelů, renesančních a barokních paláců, nebo secesních památek a pobaví při návštěvě koncertů, filmových a divadelních představení a klubů. Ve městě žila, nebo stále žije řada významných osobností, například skladatel Bedřich Smetana, malíř Alfons Mucha, spisovatel Karel Čapek, prezident Václav Havel, či fotograf Jan Saudek.

Praha je mnohem více, než jen Karlův most - objev všechny její pamětihodnosti

Co v Praze navštívit

Pražský hrad, dominanta a symbol města, je pouze jedním z důvodů, proč nasednout do autobusu a přijet do Prahy. Hrad je poslední zastávkou tzv. Královské cesty, historické trasy, po které projížděli králové ke korunovaci. Cesta začíná na náměstí Republiky, kde se v minulosti nacházelo měšťanské sídlo českých králů. Nezapomenutelným zážitkem bude procházka malebnou Celetnou ulicí, po Staroměstském náměstí, kolem Klementina, přes Karlův most, dále Mosteckou ulicí vedoucí přes Malostranské náměstí, ulicemi Nerudovou a Ke Hradu, až do velkolepé Katedrály svatého Víta. Historické jádro o rozloze 866 hektarů, zahrnující nejen památky z okolí Královské cesty, ale také Josefov, Vyšehrad a Nové Město, bylo v roce 1992 zapsáno na seznam UNESCO. Kdo je po dlouhé cestě autobusem unaven, může si jít odpočinout do nově zrekonstruované Zoo v Troji, do parku Stromovka, nebo na Petřín a užít si výhled z Petřínské rozhledny.

Historie Prahy je zde vidět na každém kroku, tak neváhej s koupí jízdenky

Kultura a historie Prahy

„Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat“ prohlásila podle legendy kněžna Libuše v 8. století na skalnatém útesu nad Vltavou, kde poté nechala vystavět hrad nazvaný Praha. Bez ohledu na pravdivost legendy je historická významnost Pražského hradu nepopiratelná. Díky tomu, že se hrad stal sídlem českých knížat a králů, byla Praha od svého založení jedním z nejdůležitějších měst v Evropě. Za vlády českého krále a římského císaře Karla IV. se Praha stala císařskou rezidencí, což ještě urychlilo její rozvoj. Karel IV., přezdívaný „otec vlasti“, proslul mimo jiné výstavbou Nového Města pražského, založením Univerzity Karlovy či stavbou Karlova mostu. Na rozdíl od mnoha evropských měst byla Praha za druhé světové války minimálně poškozena. Turisté, kteří přijedou do Prahy dálkovým autobusem, tak mají možnost obdivovat řadu dochovaných architektonických památek mapujících bohatou pražskou historii.

Noční život v Praze

Noční život v Praze

Říká se, že Praha má tisíc podob a tisíc tváří. Jednou z těchto podob je Praha v noci, kdy utichne každodenní shon, obchody pomalu zavřou, rozsvítí se pouliční lampy a reflektory ozáří ty nejkrásnější stavby. Zdání klidu ale klame. Praha je totiž město, které nespí. Po večeři v jedné z vyhlášených vinohradských restaurací láká Praha milovníky hudby na návštěvu nepřeberného množství koncertů, festivalů, klubů a barů. Příznivci filmů a divadelních představení si také přijdou na své v téměř sedmdesáti pražských kinech a divadlech. Kdo přijede do Prahy autobusem na víkend a nechce drahocenný noční čas strávit spánkem, má také možnost zúčastnit se speciálních akcí, jako je Pražská muzejní noc, Noc v knihovně, Noc kostelů, nebo si užít noční nákupy v některém z obchodních center.

Praha má mnoho unikátních památek

Zajímavé informace o Praze

Nyní můžete při svých autobusových cestách navštívit Prahu, město různorodé hudby. Pražská loreta je soubor barokních staveb, jejíž součástí je i věž se zvonkohrou. 27 loretánských zvonků se poprvé rozeznělo v roce 1695 a dnes si jejich melodii můžete vychutnat každou hodinu. Pozornost si také zaslouží Staroměstský orloj, astronomické hodiny postavené kolem roku 1410, ze kterých lze vyčíst různé časy, polohu Slunce a Měsíce nebo svátky křesťanského kalendáře. Na orloji je každou hodinu od 9:00 do 23:00 za zvuku zvonů uvedeno do chodu defilé soch 12 apoštolů. Společně s apoštoly také ožívají další postavy orloje, například marnivec prohlížející si svůj odraz v zrcadle, smrtka otáčející přesýpací hodiny nebo pozlacený kohout, jehož kokrhání zakončuje představení apoštolů. Městem často zní také vážná hudba nebo oblíbený jazz.

Pražské okolí je plné zajímavých míst

Cíle v okolí Prahy

Oblíbeným cílem v okolí Prahy je hrad Karlštejn, který leží asi 30 kilometrů od jíhozápadně od českého hlavního města. Hrad nechal postavit český král a římský císař Karel IV. původně pro soukromé účely, později se ale stal místem pro uložení a ochranu říšských korunovačních klenotů a sbírek svatých relikvií. Na téměř 200 let zde byly pro ochranu uloženy také české korunovační klenoty. Dějiny Karlštejna jsou doplňovány mnoha pověstmi a legendami, pro které stojí za to nasednout do autobusu a přijet do Prahy. Na východ od Prahy leží Kutná Hora, město pojmenované po své historii s těžbou stříbra. Dominantou města je gotická katedrála „Chrám sv. Barbory“ a za návštěvu také stojí světoznámá Kostnice, podzemní kaple kostela Všech Svatých, jejíž jméno prozrazuje její výzdobu…

Praha: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Praha má 10 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 19 Kč
Počet spojů z Praha 245
Počet zastávek v Praha 10
Země Česko