You are here

Londýn: Jedině autobusem FlixBus

Autobus tam a zpět Londýn od 229 Kč

Více možností

Jízdenku si můžeš koupit online nebo přímo v jedné z našich prodejen.

Londýn: Informace pro turisty

Autobusem FlixBus do Londýna

Londýn: Obecné informace

Tower Bridge, Big Ben, Warner Bros. Studios, Muzeum Madame Tussaud a Buckinghamský palác – to je jen pár důvodů, proč cestovat autobusem do Londýna! Londýn, hlavní město Spojeného království a třetí největší město v Evropě, tě okamžitě po výstupu z autobusu ohromí svou bouřlivou metropolitní atmosférou. Zastávka autobusů FlixBus je pouhých 15 minut chůze od Buckinghamského paláce, v centru města na nádraží Victoria Station. Stanice metra Victoria se nachází nedaleko autobusové zastávky, takže se nemusíš obávat, že budeš muset tahat těžké kufry moc daleko.

Londýn je ideální destinací na prodloužený víkend nebo krátkou dovolenou. Jestli se chystáš na relax u Temže, nákupy na Oxford Street, pub crawl nebo na procházku anglickou historii, Londýn tě nezklame. Nezklamou tě ani ceny našich jízdenek – autobusem do Londýna se můžeš dostat už od 229 Kč!

Památky a zajímavá místa v Londýně

Londýn: Co navštívit

Asi tě nemusíme přesvědčovat, že Londýn a jeho památky stojí za to navštívit. Až vystoupíš z autobusu, zamiř nejdřív na Elizabeth Street, kde se můžeš posilnit po dlouhé jízdě v restauraci, bistru, nebo rovnou zajít do typické anglické hospůdky. Ulice The Mall, a na ní stojící domov anglické královny – Buckinghamský palác – jsou odtud jen pár kroků. V létě je The Mall oblíbeným místem pro různé kulturní akce, můžeš tu zhlédnout světoznámou výměnu královské stráže a letos se zde bude konat něco opravdu speciálního. Tisíce Angličanů a turistů z celého světa se zde například sešly v květnu 2016 u příležitosti oslavy 90. narozenin královny Alžběty II. V okolí Buckinghamského paláce jsou k vidění další londýnské klasiky: Westminster Abbey, Big Ben, The National Gallery nebo Hyde Park.

Londýn: Tvoje autobusové zastávky

Autobusová zastávka Londýn (Victoria Coach Station)

<p>164 Buckingham Palace Road<br />
, SW1W9TP London<br />
, Velká Británie</p>
, Zobrazit polohu na mapě

Londýn (Victoria Coach Station)

164 Buckingham Palace Road
SW1W9TP London
Velká Británie

Více informací nalezneš na stránce

Londýn: jízdní řády a zastávky autobusů

Londýn: Další zajímavosti

Londýnská kultura a historie

Londýn: Kultura & historie

Londýn byl Římany založen jako Londinium už v 1. století. Dokážeš si tak asi představit, že je jeho dlouhá historie bohatá a plná zvratů a událostí. Historie města je viditelná na každém kroku v podobě monumentů, soch, muzeí a architektury z různých období. Londýnská muzea jsou pro tebe skvělou příležitostí, jak se dozvědět více o historii a kultuře jak města, tak celého spojeného království. Britské muzeum ve čtvrti Camden je vynikajícím prvním krokem k poznání Londýna. Toto všeobecné muzeum je tak veliké a zároveň zajímavé, že zde klidně můžeš strávit celý den. A co je nejlepší, vstup do Britského muzea je zdarma! Pro bližší informace o aktuálních výstavách a otevírací době se podívej na oficiální stránku.

Noční život v Londýně

Londýn: Noční život

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí v Londýně a perfektním způsobem, jak strávit večer v hlavním městě Spojeného království, je návštěva jednoho z divadel ve čtvrti West End. Pokud jsi spíš spontánní typ a tvoje cesta autobusem do Londýna byla naplánovaná na poslední chvíli a nebyl tak čas rezervovat si lístky do divadla, tak to není žádný problém. Oficiální prodejna vstupenek na Leicester Square má za pár liber k dispozici lístky i na ta nejoblíbenější představení! Před představením doporučujeme projít se po Covent Garden a užít si výbornou večeři v jedné z mnoha restaurací nebo brasserií. Po představení zde určitě najdeš perfektní bar nebo pub, kde můžeš s ostatními v klidu probrat zážitky z celého dne.

Radši párty, než divadlo? Vydej se do KOKO v Camden Town nebo do na party v Ibiza stylu do klubu Pacha.