Autobus do Hannover

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Hannover

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Hannover - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Hannover dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Hannover s FlixBusem stát pouze 125,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Hannover je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Hannover si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Hannover si můžete rezervovat již od 125,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Hannover: Informace o městě

Hannover: Obecné informace

Hlavní a zároveň největší město Dolního Saska - to je Hannover. Se svými téměř půl milionu obyvatel se Hannover řadí jako třinácté největší město v celém Německu a je třetím největším na severu. Před Hannoverem už jsou totiž jen Hamburk a Brémy. Celým městem protéká řeka Leine. Ráda bych napsala něco o historii tohoto malebného městečka, jehož osud výrazně poznamenalo období druhé světové války. Ke vzniku Hannoveru došlo někdy kolem desátého století, kdy zde sídlila tehdejší převoznická a rybářská vesnice. Dobré podmínky pro hospodářství ale významně přispěly k rozšiřování tehdejší osady a tou největší proměnou si město prošlo v třináctém století, kdy zde došlo k rozmachu pozemní přepravy. Dopravní průmysl je ostatně i jeden ze současných významných příjmů města. Stejně tak jako chemický, textilní, ocelářský nebo dokonce gumárenský průmysl. V Hannoveru ale také najdete závod automobilky Volkswagen - aktuálně největšího zaměstnavatele v celém regionu města Hannover.

Co navštívit

Stejně jako další větší německá města i Hannover byl významně poznamenám koncem druhé světové války. Třinácté největší německé město bylo totiž už tehdy významným dopravním uzlem a také pojištěm mezi východní a západní částí země. Mimo jiné se tu nacházely továrny, kde se mimo výrobků z gumy v Cintinental AG vyráběly také zbraně a tanky. Zpátky ale k samotnému konci největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva. K bombardování města spojeneckými vojsky společně s RAF, během kterých došlo v Hannoveru k úmrtí téměř sedmi tisíc lidí a to včetně civilního obyvatelstva. Nemůžeme se tak divit tomu, že z původního města zůstalo pohromadě jen pouhých deset procent. Je válečné období to, co vás do města přivádí? Pokud ano, rozhodně si nesmíte nechat ujít návštěvu Leteckého muzea Hannover. Muzeum, které patří mezi špičku evropských muzeí zaměřených právě na letectví, se totiž může chlubit rovnou několika jedinečnými exponáty. Naleznete tady dva hlavní “válečné” soupeře - britské letadlo Spitfire a německý stroj Messerschmidt BF 109 společně s Focke Wulf 190-A. Celkem 4000 exponátů, z nichž 30 jsou jen letadla původní velikosti. Letecké muzeum Hannover je ale také cíl pro fanoušky motorů a všeho kolem nich. Pokud tedy doma takového nadšence máte, už určitě víte, kam si udělat výlet.

Hannover: Kultura & historie

Bezesporu nejznámější a nejproslulejší je místní Novodobá Radnice města Hannover, která byla postavena v roce 1913 a od té doby byla sídlem starosty města. Většinu turistů na první pohled zaujme budova svojí jedinečnou historickou podobou společně s věží, kterou proslavilo několik německých televizních seriálů. S věží celá stavba dosahuje téměř 100 metrů, díky čemu je odtud překrásný výhled na okolí a vidět můžete třeba i hory Hartz. Jdeme ale dále - konkrétně do Zámeckých Zahrad Herrenhausen. Oblíbené barokní zahrady, které se řadí mezi jedny z nejvýznamnějších v celé Evropě. Během okamžiku se ocitnete zpátky v čase. V období, kdy místními stezkami projížděly dámy ve vznešených šatech, které se zde kochaly nejen nad sochami, ale také květnatou faunou. Každoročně se tu navíc koná i divadelní festival zaměřený právě na období baroka. Pokud tedy toužíte po nevšedním zážitku, zahrady Herrenhausen jsou místo pro vás. U umění ještě chvilku zůstaneme a přenášíme se do víru hudby a to rovnou té klasické. Opera má totiž v Hannoveru mnohaletou tradici, která se s městem nese, již po staletí. Budova, k jejíž výstavbě došlo během let 1845-52 je založená nad kresbou Lavese. Původně to bylo Národní divadlo, ale tehdejšímu králi se zdálo být příliš malé a tak se rozhodl, že je čas pro nové využití. Budova Opery se dělí na dvě křídla, naleznete tady spousty teras a také sochy slavných básníků a skladatelů.

Hannover: Noční život

Hannover do města každoročně přiláká velké množství návštěvníků, kteří sem míří za nevšedními zážitky. Jedním z takových je třeba Festival Ohňostrojů, který se koná tradičně v Královské Zahradě a to již dvacet let. Hannover je také město hudebních festivalů, kterých se zde během roku vystřídá hned několik a to nejen v místní Aréně AWD. Například ten pro fanoušky hudebního žánru jazz nebo Festival Shooters, pod jehož názvem se mimo klasická hudební představení skrývá například i možnost, vyzkoušet si hudební nástroje z celého světa. V tomhle městě si každý přijde na své, nemyslíte?

Hannover: Zajímavé informace

Ať už se chystáte do Hannoveru společně s rodinou, nebo si chcete užít chvilku odpočinku - Zoologická zahrada, kde budete mít možnost vidět zvířata z celého světa, by neměla chybět na vašem seznamu aktivit. Prohlídku začněte třeba v africké části, kde kromě růžových plameňáků uvidíte také antilopy, žirafy nebo chrochtající hrochy. To všechno v doprovodu zpívajících vodopádů a zvuků šimpanzů či goril. Poté se můžete vydat směrem mírně na sever a to konkrétně do části Zoo věnované Kanadě. V této části parku uvidíte vlky, bizony, ale třeba také polární medvědy, kteří si zrovna užívají svojí odpolední koupel v jednom z jejich bazénů. To nejlepší? Ve vzduchu prý ucítíte vůni slaného moře. Dost by ale bylo chladného počasí a přesouváme se zpátky do teplých krajin - části Zoo věnované Indii a Austrálii. Divoká příroda, sloni nebo také hravé a mrštné surikaty. Tahle Zoo je tak opravdový skvost a záruka skvěle prožitého dne.


Hannover očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Autobusem do města Hannover

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Hannover

Chcete cestovat do města Hannover? Naše spoje do tohoto města stojí od 125,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Germany a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Hannover s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Hannover. Ve městě Hannover je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 160 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Hannover je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Hannover se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.