Autobus do Vídeň

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Vídeň

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Vídeň - 5 Zastávky jsou Vienna Erdberg (Busterminal VIB), Vienna (Karlsplatz), Vienna Central Station, Vienna West Station (Felberstraße), Vienna Matzleinsdorferplatz (Triester Straße), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Vídeň dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Vídeň stojí v průměru 158,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Vídeň s FlixBusem stát pouze 128,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Vídeň je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Vídeň si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Vídeň si můžete rezervovat již od 128,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Vídeň: Obecné informace 

Když se mluví o Vídni, každému se nevyhnutelně vybaví známá klišé – zámek Schönbrunn, obří kolo a dóm svatého Štěpána, sachr se šlehačkou, bílí lipicáni, sbor malých zpěváčků a Johann Strauss, král valčíku. Vídeň ale nabízí mnohem více. Vzhledem ke své poloze ve střední Evropě má hlavní město Rakouska kontinentální klima, pro nějž jsou typická parná léta a studené zimy. Z hlediska počasí je tak nejlepší dobou k návštěvě rakouské metropole konec jara nebo počátek podzimu. Existuje však ještě jeden důvod, proč se vyhnout zejména červenci a srpnu – v těchto měsících totiž bývají zdejší divadla a koncertní síně zavřené. Jistě i tak zbývá dostatek možností kulturního vyžití, ale většinou jen pro turisty, neboť Vídeňané rozpálené město opouštějí. Pomyslným vrcholem jsou Vánoce a Nový rok. Nejenže město vypadá v bílém kabátě přímo pohádkově, ale také tu probíhá takzvaný Fasching, tedy plesová sezona doprovázena vánočními trhy a světově proslulým novoročním koncertem. 

MHD ve Vídni je zajišťováno metrem. Podrobné informace o jízdném, trasách a dopravních řádech naleznete na stránkách WIENER LINIEN (mapy dopravních sítí Vídně). Při zakoupení slevové karty Vienna City Card je doprava veřejnou dopravou po dobu 72 hodin zdarma. 

Co navštívit

  • Graben– hlavní tepna historického centra, uprostřed níž ční Morový sloup postavený roku 1863 jako připomínka ničivé epidemie. Na konci této dlážděné ulice se tyčí
  • Stephansdom (katedrála sv. Štěpána), symbol města se střechou z glazovaných tašek. 
  • Hofburg – z Michaelerplatz se dostanete do úžasně dochovaných císařských apartmánů, jejichž část je vyhrazena muzeu císařovny Sissi. 
  • Rathaus – sídlo městské radnice. Poznáte ji podle neogotické hlásky, na níž je umístěn rytíř ve zbroji. V Rathausparku jsou sochy osobností, jež se zapsaly do historie tohoto tisíciletého města. 
  • Prater – dříve lovecká obora, dnes park, který je rájem procházek i rekreačních sportů: zelené plíce Vídně se stinnými stezkami a vodními plochami. U vstupu do parku se točí proslulé obří kolo s červenými kabinkami, které učinil nesmrtelnými film Třetí muž. Vraťte se do dětství a navštivte pouťové atrakce.  
  • Belvedere – bývalá rezidence prince Evžena savojského. Belvedere nyní poskytuje přístřeší muzeu zaměřenému na impresionismus, realismus a vídeňskou secesi. Kromě mnoha Schieleho a Kokoschkových děl je v něm umístěna i největší sbírka Klimtových děl na světě, mimo jiné i slavný Polibek. Přicházíte-li od paláce dolní Belvedere, můžete se projít kouzelnou barokní zahradou. 
  • MUMOK – to je muzeum moderního umění. Bylo postaveno pro největší a nejvýznamnější vídeňskou sbírku moderního umění. 
  • Karlsplatz – říká se, že je skutečným středem Vídně. Náměstí dominuje velkolepý Karlskirche, dokončený roku 1737 a inspirovaný současně Trajánským sloupem, portálem Pantheonu i Svatopetrskou katedrálou v Římě. Obdiv si zaslouží Otto-Wagner pavilon, který stojí před kostelem. Jedná se o bývalou stanici metra přeměněnou v kavárnu. Asi 20 000 studentů technické univerzity jej využívají jako „přestávkový dvorek“ a dodávají místu živost. 
  • Hundertwasserhaus – tento obytný dům dokončený roku 1985 podle představy malíře Hundertwassera se vymyká svou extravagantní koncepcí – zvlněnou a asymetrickou strukturou. Obdivovat jej můžete však jen zvenčí.  

Vídeň: Kultura & historie 

Rakouská kuchyně velmi ráda pracuje s vepřovým a telecím masem. Nejznámějším rakouským jídlem je Wiener Schnitzel neboli vídeňský řízek. Hlavní jídla jsou obvykle velmi sytá a těžká a výběr v tomto ohledu velmi silně zaostává za bohatstvím chutí a vůní, kterými do světového gastronomického fondu přispělo Rakousko svým bezpočtem káv, dortů a sladkostí. 

Dezerty 

Je jasné, že v zemi, která se proslavila jako ráj mlsných jazýčků, nebudete mít žádný problém najít dostatek chutných dezertů. Kromě prakticky všudypřítomného jablečného závinu a palačinek plněných džemem či tvarohem by vaší pozornosti rozhodně neměly uniknout Salzburger Nockerl, což jsou salzburské vaječné noky se sladkou polevou, neobyčejně syté, chutné a bohaté jídlo. 

Kavárny 

Rakušané žijící ve větších městech během dne velmi rádi chodí do kaváren. Tradiční název Kaffeehaus vypovídá, že jde o elegantní zařízení s širokou nabídkou káv, sladkostí a nezbytným denním tiskem. Pokud zamíříte do kavárny postrádající tento název, dostanete tam i alkoholické nápoje. Místa, kde pečou vlastní sladkosti, se obvykle nazývají Cafe-Konditorei

Vídeň: Nákupy 

Metropole na Dunaji je poměrně drahé město. Platí to zvláště o značkových módních výrobcích a doplňcích z produkce světových firem. Tradičními místními výrobky jsou šperky ze zlata, stříbra nebo smaltu, dále nábytek, různé látky a vzácné sklo. 

Hlavní obchodní vídeňská nákupní zóna se rozkládá kolem Svatoštěpánského dómu. Luxusní butiky lemují ulice Graben a Kohlmarkt, v menší míře také ulice Rotenturmstrasse a Karntner Strasse. Podstatně lacinější jsou velké nákupní třídy dále od centra. Mnoho zajímavých a často kuriozních obchodů objevíte v postranních uličkách. 

Nachtmarkt je největší a také nejhezčí tržiště s potravinami ve městě. Vládne tu živá, rušná atmosféra podobná orientálnímu bazaru. K půvabům trhu patří prodavači z Turecka a z Balkánu, kteří hlasitě nabízejí své zboží k ochutnání a smlouvají se zákazníky. 

Vídeň: Zajímavé informace 

S dětmi určitě navštivte místní zoo – Tiergarten Schönbrunn. Počátky této zoologické zahrady lze hledat již v dobách císaře Františka I. Tiergarten Schönbrunn byla založena v roce 1752 a je nejstarší zoo na světě. Mnoho z jejich původních barokních staveb zůstalo ještě neporušených. Návštěvníci hodnotí zoologickou zahradu jako jednu z nejpříjemnějších v Evropě. Uvidíte zde více než 750 zvířat. 

Autobusy do města Vídeň

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Vídeň

Levné cestování autobusem do města Vídeň je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 43 destinací. Z města Vídeň se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Vídeň již od 128,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Vídeň s FlixBusem

Cestování do města Vídeň s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 257 spoji do města Vídeň máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Vídeň by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Vídeň? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.