Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Vídeň

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Vídeň

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi jídlo, mohla by se vám líbit také tato města:

Vídeň očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
32 let
Backpacker

Vídeň: Informace o městě

Přehled obecných informací o Vídni

Vídeň: Obecné informace

Když se mluví o Vídni, každému se nevyhnutelně vybaví známá klišé – zámek Schönbrunn, obří kolo a dóm svatého Štěpána, sachr se šlehačkou, bílí lipicáni, sbor malých zpěváčků a Jahann Strass, král valčíku. Vídeň ale nabízí mnohem více.  
Hlavní město Rakouska – Vídeň leží ve střední Evropě. Vzhledem ke své poloze má kontinentální klima, pro nějž jsou typická parná léta a studené zimy. Z hlediska počasí je tak nejlepší dobou k návštěvě rakouské metropole konec jara nebo počátek podzimu. Existuje však ještě jeden důvod, proč se vyhnout zejména červenci a srpnu – v těchto měsících totiž bývají zdejší divadla a koncertní síně zavřené. Jistě i tak zbývá dostatek možností kulturního vyžití, ale většinou jen pro turisty, neboť Vídeňané rozpálené město opouštějí. Pomyslným vrcholem jsou Vánoce a Nový rok. Nejenom, že město vypadá v bílém kabátě přímo pohádkově, ale také tu probíhá takzvaný Fasching, tedy plesová sezona doprovázena vánočními trhy a světově proslulým novoročním koncertem. 
MHD ve Vídni je zajišťováno metrem. Podrobné informace o jízdném, trasách a dopravních řádech naleznete na stránkách WIENER LINIEN (mapy dopravních sítí Vídně). Při zakoupení slevové karty Vienna-Card je doprava veřejnou dopravou po dobu 72 hodin zdarma. 
 
Poté co přijedeš so Vídně autobusem, navštiv některé z místních pamětihodností

Vídeň: Co navštívit

Graben – hlavní tepna historického centra, uprostřed níž ční Morový sloup postavený roku 1863 jako připomínka ničivé epidemie. Na konci této dlážděné ulice se tyčí Stephansdom katedrála sv. Štěpána, symbol města se střechou z glazovaných tašek. 

Hofburg – z Michaelerplatz se dostanete do úžasně dochovaných císařských apartmánů, jejichž část je vyhrazena muzeu císařovny Sissi.

Rathaus – sídlo městské radnice. Poznáte ji podle neogotické hlásky, na níž je umístěn rytíř ve zbroji. V Rathausparku jsou sochy osobností, jež se zapsaly do historie tohoto tisíciletého města. 

Prater – dříve lovecká obora, dnes park, který je rájem procházek i rekreačních sportů: jakési zelené plíce se stinnými stezkami a vodními plochami. U vstupu do parku se točí proslulé obří kolo s červenými kabinkami, které učinil nesmrtelnými film Třetí muž. Vraťte se do dětství a navštivtě pouťové atrakce. Tady se za to nemusíte stydět. 

Belvedere – bývalá rezidence prince Evžena savojského. Belvedere nyní poskytuje přístřeší muzeu zaměřenému na impresionismus, realismus a vídeňskou secesi. Kromě mnoha Schieleho a Kokoschkových děl je v něm umístěna i největší sbírka Klimtových děl na světě, mimo jiné i slavný Polibek. Přicházíte-li od paláce dolní Belvedere, můžete se projít kouzelnou barokní zahradou. 

MUMOK – to je muzeum moderního umění. Bylo postaveno pro největší a nejvýznamější vídeňskou sbírku moderního umění. 

Karlsplatz – říká se, že je skutečným středem Vídně. Náměstí dominuje velkolepý Karlskirche, dokončený roku 1737 a inspirovaný současně Trajánským sloupem, portálem Pantheonu i Svatopetrskou katedrálou v Římě. Obdiv si zaslouží Otto-Wagner – pavilon, který stojí před kostelem, bývalá stanice metra přeměněná v kavárnu. Oněch asi 20 000 studentů technické univerzity jej považují za svůj „přestávkový dvorek“ a dodávají místu živost. 

Hundert-wasserhaus – tento obytný dům dokončený roku 1985 podle představy malíře Hundertwassera, se vymyká svou extravagantní koncepcí – zvlněnou a asymetrickou strukturou! Můžete jej bohužel obdivovat jen zvenčí. O několik ulic dál leží Kunsthauswien navržený stejným umělcem, je v něm navíc vystavěno několik jeho dalších děl. 
Vídeň je významé město jak svou kulturou, tak historií

Jídlo a pití

Rakouská kuchyně velmi ráda pracuje s vepřovým a telecím masem. Nejznámějším rakouským jídlem je Wiener Schnitzel neboli vídeňský řízek. Hlavní jídla jsou obvykle velmi sytá a těžká a výběr v tomto ohledu velmi silně zaostává za bohatstvím chutí a vůní, kterými do světového gastronomického fondu přispělo Rakousko svým bezpočtem káv, dortů a sladkostí. 

Dezerty 
Je jasné, že v zemi, která se proslavila jako ráj mlsných jazýčků, nebudete mít žádný problém najít dostatek chutných dezertů. Kromě prakticky všude přítomného jablečného závinu, palačinek plněných džemem anebo tvarohem by vaší pozornosti rozhodně neměly uniknout Salzburger Nockerl, což jsou salzburské vaječné noky se sladkou polevou, neobyčejně syté, chutné a bohaté jídlo. 

Kavárny 
Rakušané žijící ve větších městech během dne velmi rádi chodí do kaváren. Tradiční název Kaffeehaus vypovídá, že jde o elegantní zařízení s širokou nabídkou káv, sladkostí a nezbytným denním tiskem. Pokud zamíříte do kavárny postrádající tento název, dostane tam i alkoholické nápoje. Místa, kde pečou vlastní sladkosti, se obvykle nazývají Cafe-Konditorei. 

 
Vídeňský noční život

Nákupy

Metropole na Dunaji je poměrně drahé město. Platí to zvláště o značkových módních výrobcích a doplňcích z produkce světových firem. Tradičními místními výrobky jsou šperky ze zlata, stříbra nebo smaltu, dále nábytek, různé látky a vzácné sklo. 
Hlavní obchodní vídeňská nákupní zóna se rozkládá kolem Svatoštěpánského dómu. Luxusní butiky lemující ulice Graben a Kohlmarkt, v menší míře také ulice Rotenturmstrasse a Karntner Strasse. Podstatně lacinější jsou velké nákupní třídy dále od centra. Mnoho zajímavých a často kuriozních obchodů objevíte v postranních uličkách. 
Nachtmarkt je největší a také nejhezčí tržiště s potravinami ve městě. Vládne tu živá, rušná atmosféra podobná orientálnímu bazaru. K půvabům trhu patří prodavači z Turecka a z Balkánu, kteří hlasitě nabízejí své zboží k ochutnání a smlouvají se zákazníky. 
Enjoy FlixBus' facts about Vienna

Pro děti

S dětmi určitě navštivte místní zoo – Tiergarten Schönbrunn. Počátky této zoologické zahrady lze hledat již v dobách císaře Františka I. Tiergarten Schönbrunn byla založena v roce 1752 a je nejstarší zoo na světě. Mnoho z jejich původních barokních staveb zůstalo ještě neporušených. Návštěvníci hodnotí zoologickou zahradu jako jednu z nejpříjemnějších v Evropě. Uvidíte zde více než 750 zvířat. 
 

Vídeň: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Vídeň má 7 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 99 Kč
Počet spojů z města Vídeň 254
Počet zastávek ve městě Vídeň 7
Země Rakousko