Autobus tam a zpět: Vídeň od 125 Kč

Vídeň: Informace o městě

Vídeň: Obecné informace

Vídeň, hlavní město Rakouska, nabízí svým návštěvníkům jedinečnou kombinaci nostalgické a kosmopolitní atmosféry. Až tvůj autobus dorazí do Vídně, můžeš si naplánovat svůj den v jedné z vyhlášených kaváren při šálku dobré kávy a kousku Sachrova dortu. Pokud chceš svou návštěvu Vídně využít k nákupům, hned uvidíš dvě tváře tohoto rakouského města – můžeš zajít jak do moderních obchodních center, tak do tradičních butiků. A neboj se pořádně si nakoupit – v našich autobusech je dostatek místa pro tvoje zavazadla! Ti, kteří naopak chtějí vidět vídeňské památky, si nesmějí nechat ujít Katedrálu svatého Štěpána. Z její jižní věže („Südturm“) si můžeš užít dechberoucí výhled na Vídeň a její okolí.

 

Vídeň: Co navštívit

Našim autobusovým cestujícím doporučujeme navštívit palác Belvedere a zámek Schönbrunn. Obě budovy patří mezi nejkrásnější barokní stavby v Evropě. Schönbrunn je bohatě dobově vybaven, můžeš tak nahlédnout do honosného stylu života císařské rodiny. V zámeckém parku je nespočet fontán, umělé římské ruiny a nejstarší zoologická zahrada na světě, Schönbrunn ZOO. Tvůj výlet autobusem do Vídně bude nezapomenutelný, když navíc navštívíš Španělskou dvorní jízdárnu v Hofburgu. Každý den můžeš obdivovat bílé lipicánské koně při jejich ranním tréninku.

Vídeň: Kultura & historie

Jet autobusem do Vídně a nenavštívit žádné kulturní akce je naprosto nemyslitelné. Jedním z tvých prvních cílů by měla být Státní opera („Staatsoper“), která je zaměřena především na klasické baletní a operní představení, a jejíž impozantní architektura sama o sobě stojí za vidění. Slavní skladatelé, například Mozart nebo Brahms, zde strávili několik let. Divadlo Burgtheather, situované naproti budově radnice, je jedním z nejprestižnějších německy mluvících divadel. Nespočet vídeňských muzeí ti nabízí  mimo jiné pohled do života císařovny Sissi, prohlídku habsburských korunovačních klenotů, nebo ti představí osobnost Falca, jednoho z nejznámějších rakouských zpěváků.

Vídeň: Noční život

Kdo chce po cestě dálkovým autobusem zažít něco neobvyklého, ten by měl zajít do jednoho z mnoha klubů, které byly založeny v průběhu 90. let. „Das Flex“ je jeden z největších a nejpopulárnějších vídeňských klubů a je tvojí ideální volbou, když máš chuť protancovat celou noc. Pro klidnější povahy se nabízí návštěva místních barů nebo lounges. Muzejní čtvrť, kde se nachází slavný podnik Café Leopold, je v létě tím pravým místem pro trance a disco.

Vídeň: tvoje autobusové zastávky

notice Měj prosím na paměti, že Vídeň má 8 autobusové zastávky.