Autobus tam a zpět: Vídeň od 25 Kč

Autobusy FlixBus jsou vybaveny wifi, zásuvkami a pohodlnými sedadly.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech
Cestu lze zrušit nebo změnit až do 15 minut před odjezdem.

Flexibilní jízdenky

Cestu lze zrušit nebo změnit až do 15 minut před odjezdem.

Změna rezervace
Cestování autobusem může být ekologické - FlixBus

Ekologické cestování

Naše výkonné autobusy mají vynikající uhlíkovou stopu na ujetý kilometr na osobu.

Ekologické cestování autobusem
9 z 10ti našich autobusů dorazí do cíle včas

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase
Autobusová jízdenka z 25 Kč
Počet spojů z Vídeň 150
Počet zastávek v Vídeň 7
Země Rakousko

Vídeň: Informace o městě

Přehled obecných informací o Vídni

Vídeň: Obecné informace

Vídeň, hlavní město Rakouska, nabízí svým návštěvníkům jedinečnou kombinaci nostalgické a kosmopolitní atmosféry. Až váš autobus dorazí do Vídně, můžete si naplánovat svůj den v jedné z vyhlášených kaváren při šálku dobré kávy a kousku Sachrova dortu. Pokud chcete svou návštěvu Vídně využít k nákupům, hned uvidíte dvě tváře tohoto rakouského města – můžete zajít jak do moderních obchodních center, tak do tradičních butiků. A nebojte se pořádně si nakoupit – v našich autobusech je dostatek místa pro vaše zavazadla! Ti, kteří naopak chtějí vidět vídeňské památky, si nesmějí nechat ujít Katedrálu svatého Štěpána. Z její jižní věže („Südturm“) si můžete užít dechberoucí výhled na Vídeň a její okolí.

Poté co přijedeš so Vídně autobusem, navštiv některé z místních pamětihodností

Vídeň: Co navštívit

Našim autobusovým cestujícím doporučujeme navštívit palác Belvedere a zámek Schönbrunn. Obě budovy patří mezi nejkrásnější barokní stavby v Evropě. Schönbrunn je bohatě dobově vybaven, můžete tak nahlédnout do honosného stylu života císařské rodiny. V zámeckém parku je nespočet fontán, umělé římské ruiny a nejstarší zoologická zahrada na světě, Schönbrunn ZOO. Váš výlet autobusem do Vídně bude nezapomenutelný, když navíc navštívíte Španělskou dvorní jízdárnu v Hofburgu. Každý den můžete obdivovat bílé lipicánské koně při jejich ranním tréninku.

Vídeň je významé město jak svou kulturou, tak historií

Vídeň: Kultura & historie

Jet autobusem do Vídně a nenavštívit žádné kulturní akce je naprosto nemyslitelné. Jedním z vašich prvních cílů by měla být Státní opera („Staatsoper“), která je zaměřena především na klasické baletní a operní představení, a jejíž impozantní architektura sama o sobě stojí za vidění. Slavní skladatelé, například Mozart nebo Brahms, zde strávili několik let. Divadlo Burgtheather, situované naproti budově radnice, je jedním z nejprestižnějších německy mluvících divadel. Nespočet vídeňských muzeí vám nabízí  mimo jiné pohled do života císařovny Sissi, prohlídku habsburských korunovačních klenotů, nebo vám představí osobnost Falca, jednoho z nejznámějších rakouských zpěváků.

Vídeňský noční život

Vídeň: Noční život

Kdo chce po cestě dálkovým autobusem zažít něco neobvyklého, ten by měl zajít do jednoho z mnoha klubů, které byly založeny v průběhu 90. let. „Das Flex“ je jeden z největších a nejpopulárnějších vídeňských klubů a je tvojí ideální volbou, když máš chuť protancovat celou noc. Pro klidnější povahy se nabízí návštěva místních barů nebo lounges. Muzejní čtvrť, kde se nachází slavný podnik Café Leopold, je v létě tím pravým místem pro trance a disco.

Vídeň: vaše autobusové zastávky

notice Mějte prosím na paměti, že Vídeň má 7 autobusové zastávky/autobusových zastávek.