Autobus tam a zpět: Vídeň

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Vídeň

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Wien,,VIB Erdberg

Vídeň Westbahnhof (Felberstraße)

Vídeň Matzleinsdorferplatz (Triester Straße)

Vídeň (Karlsplatz)

Vídeň hlavní nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Vídeň: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

204

Počet zastávek

5

Země

Rakousko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Vídeň: Informace o městě

Vídeň: Obecné informace

Když se mluví o Vídni, každému se nevyhnutelně vybaví známá klišé – zámek Schönbrunn, obří kolo a dóm svatého Štěpána, sachr se šlehačkou, bílí lipicáni, sbor malých zpěváčků a Jahann Strass, král valčíku. Vídeň ale nabízí mnohem více.
Hlavní město Rakouska – Vídeň leží ve střední Evropě. Vzhledem ke své poloze má kontinentální klima, pro nějž jsou typická parná léta a studené zimy. Z hlediska počasí je tak nejlepší dobou k návštěvě rakouské metropole konec jara nebo počátek podzimu. Existuje však ještě jeden důvod, proč se vyhnout zejména červenci a srpnu – v těchto měsících totiž bývají zdejší divadla a koncertní síně zavřené. Jistě i tak zbývá dostatek možností kulturního vyžití, ale většinou jen pro turisty, neboť Vídeňané rozpálené město opouštějí. Pomyslným vrcholem jsou Vánoce a Nový rok. Nejenom, že město vypadá v bílém kabátě přímo pohádkově, ale také tu probíhá takzvaný Fasching, tedy plesová sezona doprovázena vánočními trhy a světově proslulým novoročním koncertem.
MHD ve Vídni je zajišťováno metrem. Podrobné informace o jízdném, trasách a dopravních řádech naleznete na stránkách WIENER LINIEN (mapy dopravních sítí Vídně). Při zakoupení slevové karty Vienna-Card je doprava veřejnou dopravou po dobu 72 hodin zdarma.

Co navštívit

Graben – hlavní tepna historického centra, uprostřed níž ční Morový sloup postavený roku 1863 jako připomínka ničivé epidemie. Na konci této dlážděné ulice se tyčí Stephansdom katedrála sv. Štěpána, symbol města se střechou z glazovaných tašek.

Hofburg – z Michaelerplatz se dostanete do úžasně dochovaných císařských apartmánů, jejichž část je vyhrazena muzeu císařovny Sissi.

Rathaus – sídlo městské radnice. Poznáte ji podle neogotické hlásky, na níž je umístěn rytíř ve zbroji. V Rathausparku jsou sochy osobností, jež se zapsaly do historie tohoto tisíciletého města.

Prater – dříve lovecká obora, dnes park, který je rájem procházek i rekreačních sportů: jakési zelené plíce se stinnými stezkami a vodními plochami. U vstupu do parku se točí proslulé obří kolo s červenými kabinkami, které učinil nesmrtelnými film Třetí muž. Vraťte se do dětství a navštivtě pouťové atrakce. Tady se za to nemusíte stydět.

Belvedere – bývalá rezidence prince Evžena savojského. Belvedere nyní poskytuje přístřeší muzeu zaměřenému na impresionismus, realismus a vídeňskou secesi. Kromě mnoha Schieleho a Kokoschkových děl je v něm umístěna i největší sbírka Klimtových děl na světě, mimo jiné i slavný Polibek. Přicházíte-li od paláce dolní Belvedere, můžete se projít kouzelnou barokní zahradou.

MUMOK – to je muzeum moderního umění. Bylo postaveno pro největší a nejvýznamější vídeňskou sbírku moderního umění.

Karlsplatz – říká se, že je skutečným středem Vídně. Náměstí dominuje velkolepý Karlskirche, dokončený roku 1737 a inspirovaný současně Trajánským sloupem, portálem Pantheonu i Svatopetrskou katedrálou v Římě. Obdiv si zaslouží Otto-Wagner – pavilon, který stojí před kostelem, bývalá stanice metra přeměněná v kavárnu. Oněch asi 20 000 studentů technické univerzity jej považují za svůj „přestávkový dvorek“ a dodávají místu živost.

Hundert-wasserhaus – tento obytný dům dokončený roku 1985 podle představy malíře Hundertwassera, se vymyká svou extravagantní koncepcí – zvlněnou a asymetrickou strukturou! Můžete jej bohužel obdivovat jen zvenčí. O několik ulic dál leží Kunsthauswien navržený stejným umělcem, je v něm navíc vystavěno několik jeho dalších děl.

Vídeň: Kultura & historie

Rakouská kuchyně velmi ráda pracuje s vepřovým a telecím masem. Nejznámějším rakouským jídlem je Wiener Schnitzel neboli vídeňský řízek. Hlavní jídla jsou obvykle velmi sytá a těžká a výběr v tomto ohledu velmi silně zaostává za bohatstvím chutí a vůní, kterými do světového gastronomického fondu přispělo Rakousko svým bezpočtem káv, dortů a sladkostí.

Dezerty
Je jasné, že v zemi, která se proslavila jako ráj mlsných jazýčků, nebudete mít žádný problém najít dostatek chutných dezertů. Kromě prakticky všude přítomného jablečného závinu, palačinek plněných džemem anebo tvarohem by vaší pozornosti rozhodně neměly uniknout Salzburger Nockerl, což jsou salzburské vaječné noky se sladkou polevou, neobyčejně syté, chutné a bohaté jídlo.

Kavárny
Rakušané žijící ve větších městech během dne velmi rádi chodí do kaváren. Tradiční název Kaffeehaus vypovídá, že jde o elegantní zařízení s širokou nabídkou káv, sladkostí a nezbytným denním tiskem. Pokud zamíříte do kavárny postrádající tento název, dostane tam i alkoholické nápoje. Místa, kde pečou vlastní sladkosti, se obvykle nazývají Cafe-Konditorei.

Vídeň: Noční život

Metropole na Dunaji je poměrně drahé město. Platí to zvláště o značkových módních výrobcích a doplňcích z produkce světových firem. Tradičními místními výrobky jsou šperky ze zlata, stříbra nebo smaltu, dále nábytek, různé látky a vzácné sklo.
Hlavní obchodní vídeňská nákupní zóna se rozkládá kolem Svatoštěpánského dómu. Luxusní butiky lemující ulice Graben a Kohlmarkt, v menší míře také ulice Rotenturmstrasse a Karntner Strasse. Podstatně lacinější jsou velké nákupní třídy dále od centra. Mnoho zajímavých a často kuriozních obchodů objevíte v postranních uličkách.
Nachtmarkt je největší a také nejhezčí tržiště s potravinami ve městě. Vládne tu živá, rušná atmosféra podobná orientálnímu bazaru. K půvabům trhu patří prodavači z Turecka a z Balkánu, kteří hlasitě nabízejí své zboží k ochutnání a smlouvají se zákazníky.

Vídeň: Zajímavé informace

S dětmi určitě navštivte místní zoo – Tiergarten Schönbrunn. Počátky této zoologické zahrady lze hledat již v dobách císaře Františka I. Tiergarten Schönbrunn byla založena v roce 1752 a je nejstarší zoo na světě. Mnoho z jejich původních barokních staveb zůstalo ještě neporušených. Návštěvníci hodnotí zoologickou zahradu jako jednu z nejpříjemnějších v Evropě. Uvidíte zde více než 750 zvířat.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.