Autobus tam a zpět: Vídeň od 75 Kč

Autobusy FlixBus jsou vybaveny wifi, zásuvkami a pohodlnými sedadly.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech
Velká síť autobusových spojů

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 1 400 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 250 000 autobusových spojů.

Do naší sítě
Cestování autobusem může být ekologické - FlixBus

Ekologické cestování

Naše výkonné autobusy mají vynikající uhlíkovou stopu na ujetý kilometr na osobu.

Ekologické cestování autobusem
9 z 10ti našich autobusů dorazí do cíle včas

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase
Autobusová jízdenka z 75 Kč
Počet spojů z Vídeň 191
Počet zastávek v Vídeň 12
Země Rakousko

Vídeň očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
29 let
Backpacker

Vídeň: Informace o městě

Přehled obecných informací o Vídni

Základní informace

Vídeň je nejen hlavní město Rakouska, ale současně také statutární město a zároveň od 1. ledna 1922 jedna z jeho spolkových zemí, zcela obklopená územím spolkové země Dolní Rakousy. Leží na krásné řece Dunaj a se svými 1,8 milionu obyvatel je největším rakouským městem a zároveň nejvýznamnějším politickým, hospodářským a kulturním centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

MHD ve Vídni je zajišťováno metrem, tramvajemi, vlaky a autobusy. Podrobné informace o jízdném, trasách a dopravních řádech naleznete na stránkách WIENER LINIEN (mapy dopravních sítí Vídně). Při zakoupení slevové karty Vienna-Card je doprava veřejnou dopravou po dobu 72 hodin zdarma.

Poté co přijedeš so Vídně autobusem, navštiv některé z místních pamětihodností

Co musíte ve Vídni vidět

Hofburg Hofburg – je nejvýznamnějším historickým palácem ve Vídni. Oblíbená vídeňská památka byla více než šest století sídlem Habsburků a oficiálním sídlem každého rakouského panovníka od roku 1275. V současné době je sídlem rakouského prezidenta.

Stephansdom – nejvýznamnější gotickou památkou ve Vídni je gotická katedrála Stephansdom. Katedrála byla původem románský kostel z 12. století, který byl ve 14 století přestavěn na gotický. Během přestavby k němu dostavěli sbor a kaple St. Eligius, St. Tirna a St Catherine. 

Palác a zahrady Schönbrunn – barokní zámek Schönbrunn z 18. století stojí za návštěvu nejen kvůli své nádherné architektuře, ale také kvůli překrásnému parku. Tady se bude rozjímat jedna radost.

Palác Belvedere – mezi další populární památky ve Vídni patří Belvedere, který se skládá ze dvou nádherných barokních staveb – Dolního Belvederu (Unteres) a horního Belvederu (Oberes). Palác na první pohled zaujme svými sochami a Obřadním schodištěm s bohatým štukovým reliéfem a freskami.

Vídeňská státní opera – Wiener Staatsoper je jedním z největších a nejnádhernějších světových divadel. Opera v renesančním stylu hostila mnoho významných světových skladatelů, dirigentů, sólistů a tanečníků. Budova vídeňské opery nacházející se na Ringstraße byla slavnostně otevřena 25. května 1869 představením Mozartova Dona Giovanniho.

Vídeň je významé město jak svou kulturou, tak historií

Pro děti

Vídeňská zoo – Tiergarten Schönbrunn. Počátky vídeňské zoo lze hledat již v dobách císaře Františka I. Tiergarten Schönbrunn byla založena v roce 1752 a je nejstarší zoo na světě. Mnoho z jejich původních barokních staveb zůstalo ještě neporušených. Návštěvníci hodnotí zoologickou zahradu jako jednu z nejpříjemnějších v Evropě. Najdete tu více než 750 živočišných druhů. Oblíbený je deštný prales a mořské akvárium. Skvělou vídeňskou kávu si pak můžete dopřát v pavilonu Imperial. 

Práter a ruské kolo – pro mnohé pouť, pro jiné místo nostalgického snění, pro všechny oáza zábavy. Ruské kolo je jeden z nejznámějších symbolů Vídně. Sezóna je ve vídeňském Prátru od března do října. Světoznámé obří ruské kolo a některé další atrakce jsou ale v provozu celý rok.

Vídeňský noční život

Vánoční trhy

Od poloviny listopadu až do Vánoc dochází k přeměně Vídně v kouzelné vánoční trhy. Vůně vánočního cukroví a horký punč rozsvítí vánoční náladu snad v úplně každém.

Na Vídeňském vánočním trhu na náměstí Rathausplatz pozdraví návštěvníky u vchodu na náměstí metr vysoký oblouk se svíčkami. Tradiční vánoční trhy se zhruba 150 prodejními stánky nabízí různé dárky, ozdoby na vánoční stromečky, umělecké řemeslné výrobky, kulinářské dobroty, sladkosti a nápoje pro zahřátí. Stromy v Radničním parku a podél ulice Ringstraße zazáří slavnostním leskem. Návštěvníci si mohou zabruslit na kluzišti a na četných stezkách vedoucích přes park. Dětský svět nabízí kolotoč, sobí potah a v parku překrásné světelné instalace, jejichž tématy jsou vánoční příběhy pro děti.

Enjoy FlixBus' facts about Vienna

Vídeňská káva

Každého bystrého čtenáře napadne, že tento kávový nápoj má své kořeny ve Vídni. Kávová zrna se do Rakouska dostala koncem 17. století. Tureckým vojskům byly odcizeny pytle se zelenými kávovými zrny po neúspěšném pokusu o dobití města. Následně kolem roku 1700 zde byla otevřena první kavárna a byla tak odstartována kavárenská éra zasahující až do současnosti. Pití kávy se ve Vídni stalo obrovským kulturním zážitkem a taktéž můžeme hovořit o jistém stylu života. Vídeňská káva je speciální v tom, že korunována kopkou pravé domácí šlehačky.

Rakouská kuchyně

Rakouská kuchyně se příliš neliší od kuchyně české. Jí se hodně maso, párky a klobásy, brambory, knedlíky, polévky a pokrmy z mouky. Třeba ale vídeňský knedlík má k tomu typickému českému (ať už bramborovému nebo houskovému) hodně daleko. Většinou se servíruje pouze jedna velká „knedlíková koule“, velmi zvláštní chuti a konzistence (tyto knedlíky jsou hodně mazlavé a lepivé). Dalším pokrmem se stejným názvem, ovšem jinak značně odlišným, je bramborový salát – jedná se o vařené brambory s cibulí a případně další zeleninou zalité kapkou octa.

Nejtypičtějším vídeňským pokrmem je řízek neboli Schnitzel. Lze si ho dát v různých provedeních takřka na každém rohu, dokonce je ve Vídni i fast food orientovaný právě jen na řízky.

Co se týká zákusků jsou pro Vídeň typické hned dva, a to Strudel a Sachertorte. Štrúdl je možné dát si snad skoro v každé restauraci, kavárně nebo ho zakoupit v jednom z mnoha pekařství. Je k dostání ve dvou podobách, buď klasický Apfelstrudel (jablkový), anebo stejně výborný Topfenstrudel (tvarohový). Velmi často lze narazit v jídelním lístku i na Sachertorte, což je čokoládový, velmi sytý a sladký dort, potřený meruňkovou marmeládou s křupavou čokoládovou polevou a servíruje se se šlehačkou. Sachertorte se dá koupit na spoustě míst, originál je však jen jeden a ten pochází z Café Sacher.

Vídeň: vaše autobusové zastávky

notice Mějte prosím na paměti, že Vídeň má 12 autobusové zastávky/autobusových zastávek.