Autobus tam a zpět: Drážďany od 125 Kč

Drážďany: Informace o městě

Drážďany: Obecné informace

Drážďany jsou pro české turisty oblíbeným cílem pro svou všestrannost. Během jednodenního nebo víkendového výletu se můžeš dozvědět o pohnuté historii města, vstřebat něco z bohaté kultury, zajít si na nákupy, nebo jen relaxovat u Labe. Zastávka autobusů FlixBus je hned vedle hlavního nádraží, odkud se snadno dostaneš ke všem zajímavým místům.

Víš, že...

Drážďany jsou jedním z nejzelenějších měst v Evropě
I když jsou hlavním městem saské spolkové republiky, 62 % městské plochy je pokryto zelení. Ve městě se budeš cítit svěže a všude na Tebe bude dýchat pohoda tohoto dříve královského města.

Drážďany: Co navštívit

Pozoruj, jak se vyrábí luxusní limuzíny
Líbí se ti pěkná auta? Pak se ti bude líbit skleněná manufaktura Volkswagen. Přes průhledné zdi továrny můžeš totiž sledovat fascinující výrobu luxusních limuzín. Pokud bys měl/a zájem o prohlídku s českým výkladem, pak si vyznač v diáři sobotu a 14. hodinu. Manufaktura leží v centru Drážďan, hned vedle krásného parku Großer Garten, ve kterém pocítíš obrovskou pohodu. K parku patří i ZOO, která je čtvrtou nejstarší v Německu. V parku si můžeš prohlédnout palác či parkovou železnici.

Největší mistři malířství i největší sbírka porcelánu na světě na jednom místě
Za prohlídku rozhodně stojí galerie Zwinger, ve které můžeš obdivovat mistrovská díla Raffaela, Tiziana, Rubense či Rembranta. kromě této exkluzivní sbírky se v tomto nádherném komplexu obklopeném úchvatným parkem s fontánami nachází také sbírka porcelánu, největší svého druhu na světě, a matematicko-fyzikální salon.

Nejmodernější a největší vojenské muzeum v Německu
Chceš zažít něco jiného, než znáš z klasických muzeí, a zároveň se dozvědět spoustu zajímavostí? Pak v Historickém vojenském muzeu Bundeswehru budeš správně. Propracované expozice ti nabídnou neobvyklé, někdy až překvapující pohledy na válečnou historii a utrpení. Vedle exponátů a vojenské techniky můžeš sledovat také videa zachycující děsivé pokusy či „lidské ZOO“. Pokud se odvážíš odhrnout různé plenty nebo vysunout šuplíky, uvidíš věci, o kterých se ti nezdálo ani v tvém nejděsivějším snu. Dobu války ti muzeum přiblíží dokonce i prostřednictvím vůně! Umíš si představit třeba zápach zákopů? No, povíme ti, je to síla! Toto místo je zkrátka přímo stvořené k zamyšlení se nad lidskou existencí. Vedle exponátů stojí za shlédnutí samotná stavba. Historickou budovu muzea protíná avantgardní, kovová špice, jejíž tvar symbolizuje směr, v jakém dne 13. 2. 1945 padaly na Drážďany zničující bomby. Určitě zajdi až do jejího nejvyššího patra, ze kterého budeš mít parádní výhled na znovuobnovené město.

Největší porcelánové dílo na světě
Drážďanskou raritu je tzv. Knížecí průvod (Fürstenzug), což je nástěnný, 102 metrů dlouhý obraz, který je složený z tisíců kousků míšeňského porcelánu. Taktéž můžeš zavítat do drážďanské pevnosti, jejíž mohutné zděné valy tě zavedou až do míst, kde byl v roce 1707 vynalezen evropský porcelán.

Ani špatné počasí tě nezastaví
V Drážďanech je vždy co dělat. Dokonce i v deštivém počasí. Další zajímavou zastávkou může být Německé muzeum hygieny. Ano, zaměření muzea tě možná překvapilo, ale určitě nebudeš litovat. Zajít také můžeš na balet do saské státní opery Semperoper. Drážďany zkrátka nabízí nepřeberné množství možností, jak strávit pohodový víkend či dovolenou.

Drážďany: Kultura & historie

Nejsložitější obnovení kostela v dějinách světové architektury
Kostel Nanebevzetí Panny Marie, symbol saské metropole, byl za 2. sv. války při bombardování Drážďan kompletně zničen. Trosky ze zničeného Frauenkirche ležely v centru města 45 let. Teprve až po sjednocení Německa došlo k jeho obnovení. Ze zbylých sutin byly jednotlivé kameny očíslovány, archivovány a pomocí počítačové grafiky zaneseny do modelu stavby. Tyto původní kameny lze zpozorovat vcelku snadno – jsou to ty tmavé. Od Frauenkirche můžeš pokračovat na Brühlovu terasu, zvanou také „balkón Evropy“, ze které budeš mít jeden z nejhezčích výhledů na protékající Labe a okolí. 

Drážďany: Noční život

Noční život v saské metropoli
Příjemné bary ve čtvrti Neustadt jsou oblíbené zejména mezi studenty. Čtvrť vyniká všudypřítomným street artem, hudebními kluby, galeriemi, zajímavými obchůdky i kavárnami. Je libo rock, elektro, metal, house nebo alternativní hudba? Zde si vybere každý. Speciální druhy piv můžeš ochutnat v klubu Stilbruch, jehož interiér je inspirován surrealisty 30. a 40. let. 

Drážďany: Cíle v okolí

Na kole po saské vinařské stezce
Na kole můžeš se vydat tzv. vinnou stezkou vedoucí z Pirny do Míšně a zavítat na zámek Wackerbarth, který je obklopen vinicemi. Tvé pozornosti by neměl uniknout ani překrásný hrad Moritzburg. Cestování si můžeš zpříjemnit ve vinném sklípku či vinařství, které nabízí vynikající vína s dlouholetou tradicí.

Drážďany: tvoje autobusové zastávky

notice Měj prosím na paměti, že Drážďany má 2 autobusové zastávky.