Autobus do Drážďany

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Drážďany

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Koupit si jízdenku do města Drážďany s FlixBusem je opravdu snadné: na našich webových stránkách si stačí vybrat místo odjezdu a příjezdu a zvolit si oblíbené datum cesty. Nejlepší způsob, jak získat výhodné jízdenky, je použít bezplatnou aplikaci FlixBus a mít jízdenku vždy po ruce!
Počet zastávek ve městě Drážďany - 4 Zastávky jsou Dresden central station (Bayrische Straße), Dresden Neustadt station (Hansastraße), Dresden Neustadt station (Dr.-Friedrich-Wolf-Straße), Dresden busparking Ammonstraße (main station replacement), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Drážďany dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Drážďany s FlixBusem stát pouze 88,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Drážďany je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Drážďany si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Drážďany si můžete rezervovat již od 88,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Drážďany: Informace o městě 

Drážďany: Obecné informace 

Drážďany jsou pro české turisty oblíbeným cílem pro svou všestrannost. Během jednodenního nebo víkendového výletu se můžete dozvědět o pohnuté historii města, vstřebat něco z bohaté kultury, zajít si na nákupy, nebo jen relaxovat u Labe. Zastávka autobusů FlixBus je hned vedle hlavního nádraží, odkud se snadno dostanete ke všem zajímavým místům. 

Víte, že... 

Drážďany jsou jedním z nejzelenějších měst v Evropě 

I když jsou hlavním městem saské spolkové republiky, asi 62 % městské plochy je pokryto zelení. Ve městě se budete cítit svěže a všude na vás bude dýchat pohoda tohoto dříve královského města. 

Co navštívit 

Pozorujte, jak se vyrábí luxusní limuzíny 

Máte rádi pěkná auta? Pak se vám bude líbit skleněná manufaktura Volkswagen. Přes průhledné zdi továrny můžete totiž sledovat fascinující výrobu luxusních limuzín. V nabídce jsou i prohlídky s českým výkladem. Manufaktura leží v centru Drážďan, hned vedle krásného parku Großer Garten, ve kterém pocítíte obrovskou pohodu. K parku patří i ZOO, která je čtvrtou nejstarší v Německu. V parku si můžete prohlédnout palác či parkovou železnici. 

Největší mistři malířství i největší sbírka porcelánu na světě na jednom místě 

Za prohlídku rozhodně stojí galerie Zwinger, ve které můžete obdivovat mistrovská díla Raffaela, Tiziana, Rubense či Rembrandta. Kromě této exkluzivní sbírky se v tomto nádherném komplexu obklopeném úchvatným parkem s fontánami nachází také sbírka porcelánu, největší svého druhu na světě, a matematicko-fyzikální salon. 

Nejmodernější a největší vojenské muzeum v Německu 

Chcete zažít něco jiného, než znáte z klasických muzeí, a zároveň se dozvědět spoustu zajímavostí? Pak v Historickém vojenském muzeu Bundeswehru budete správně. Propracované expozice vám nabídnou neobvyklé, někdy až překvapující pohledy na válečnou historii a utrpení. Vedle exponátů a vojenské techniky můžete sledovat také videa zachycující děsivé pokusy či „lidské ZOO“. Pokud se odvážíte odhrnout různé plenty nebo vysunout šuplíky, uvidíte věci, o kterých se vám nezdálo ani ve vašich nejděsivějších snech. Dobu války vám muzeum přiblíží dokonce i prostřednictvím vůně! Umíte si představit třeba zápach zákopů? No, povíme vám, je to síla! Toto místo je zkrátka přímo stvořené k zamyšlení se nad lidskou existencí. Vedle exponátů stojí za zhlédnutí samotná stavba. Historickou budovu muzea protíná avantgardní kovová špice, jejíž tvar symbolizuje směr, v jakém dne 13. 2. 1945 padaly na Drážďany zničující bomby. Určitě zajděte až do jejího nejvyššího patra, ze kterého budete mít parádní výhled na znovuobnovené město. 

Největší porcelánové dílo na světě 

Drážďanskou raritu je tzv. Knížecí průvod (Fürstenzug), což je nástěnný, 102 metrů dlouhý obraz, který je složený z tisíců kousků míšeňského porcelánu. Taktéž můžete zavítat do drážďanské pevnosti, jejíž mohutné zděné valy vás zavedou až do míst, kde byl v roce 1707 vynalezen evropský porcelán. 

Ani špatné počasí vás nezastaví 

V Drážďanech je vždy co dělat. Dokonce i v deštivém počasí. Další zajímavou zastávkou může být Německé muzeum hygieny. Ano, zaměření muzea vás možná překvapilo, ale určitě nebudete litovat. Zajít také můžete na balet do saské státní opery Semperoper. Drážďany zkrátka nabízí nepřeberné množství možností, jak strávit pohodový víkend či dovolenou. 

Drážďany: Kultura & historie 

Nejsložitější obnovení kostela v dějinách světové architektury 

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, symbol saské metropole, byl za 2. sv. války při bombardování Drážďan kompletně zničen. Trosky ze zničeného Frauenkirche ležely v centru města 45 let. Teprve až po sjednocení Německa došlo k jeho obnovení. Ze zbylých sutin byly jednotlivé kameny očíslovány, archivovány a pomocí počítačové grafiky zaneseny do modelu stavby. Tyto původní kameny lze zpozorovat vcelku snadno – jsou to ty tmavé. Od Frauenkirche můžete pokračovat na Brühlovu terasu, zvanou také „balkón Evropy“, ze které budete mít jeden z nejhezčích výhledů na protékající Labe a okolí. 

Drážďany: Noční život 

Noční život v saské metropoli 

Příjemné bary ve čtvrti Neustadt jsou oblíbené zejména mezi studenty. Čtvrť vyniká všudypřítomným street artem, hudebními kluby, galeriemi, zajímavými obchůdky i kavárnami. Je libo rock, elektro, metal, house nebo alternativní hudbu? Zde si vybere každý.  

Drážďany: Cíle v okolí 

Na kole po saské vinařské stezce 

Na kole se můžete vydat tzv. vinnou stezkou vedoucí z Pirny do Míšně a zavítat na zámek Wackerbarth, který je obklopen vinicemi. Vaší pozornosti by neměl uniknout ani překrásný hrad Moritzburg. Cestování si můžete zpříjemnit ve vinném sklípku či vinařství, které nabízí vynikající vína s dlouholetou tradicí. 

Autobusem do města Drážďany

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Drážďany

Chcete cestovat do města Drážďany? Naše spoje do tohoto města stojí od 88,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Germany a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Drážďany s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Drážďany. Ve městě Drážďany jsou 4 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 196 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Drážďany je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Drážďany se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.