Autobus tam a zpět: Drážďany

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Drážďany

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Drážďany,,hlavní nádraži

Drážďany ,,Neustadt (Hansastrasse)

Dresden,,Neustadt (Dr.-Friedrich-Wolf-Straße)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Drážďany: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

174

Počet zastávek

3

Země

Německo

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Drážďany: Informace o městě

Drážďany: Obecné informace

Drážďany jsou pro české turisty oblíbeným cílem pro svou všestrannost. Během jednodenního nebo víkendového výletu se můžete dozvědět o pohnuté historii města, vstřebat něco z bohaté kultury, zajít si na nákupy, nebo jen relaxovat u Labe. Zastávka autobusů FlixBus je hned vedle hlavního nádraží, odkud se snadno dostanete ke všem zajímavým místům.

Víte, že...

Drážďany jsou jedním z nejzelenějších měst v Evropě
I když jsou hlavním městem saské spolkové republiky, 62 % městské plochy je pokryto zelení. Ve městě se budete cítit svěže a všude na vás bude dýchat pohoda tohoto dříve královského města.

Co navštívit

Pozorujte, jak se vyrábí luxusní limuzíny
Máte rádi pěkná auta? Pak se vám bude líbit skleněná manufaktura Volkswagen. Přes průhledné zdi továrny můžete totiž sledovat fascinující výrobu luxusních limuzín. Pokud byste měli zájem o prohlídku s českým výkladem, pak si vyznačte v diáři sobotu a 14. hodinu. Manufaktura leží v centru Drážďan, hned vedle krásného parku Großer Garten, ve kterém pocítíte obrovskou pohodu. K parku patří i ZOO, která je čtvrtou nejstarší v Německu. V parku si můžete prohlédnout palác či parkovou železnici.

Největší mistři malířství i největší sbírka porcelánu na světě na jednom místě
Za prohlídku rozhodně stojí galerie Zwinger, ve které můžete obdivovat mistrovská díla Raffaela, Tiziana, Rubense či Rembranta. Kromě této exkluzivní sbírky se v tomto nádherném komplexu obklopeném úchvatným parkem s fontánami nachází také sbírka porcelánu, největší svého druhu na světě, a matematicko-fyzikální salon.

Nejmodernější a největší vojenské muzeum v Německu
Chcete zažít něco jiného, než znáte z klasických muzeí, a zároveň se dozvědět spoustu zajímavostí? Pak v Historickém vojenském muzeu Bundeswehru budete správně. Propracované expozice vám nabídnou neobvyklé, někdy až překvapující pohledy na válečnou historii a utrpení. Vedle exponátů a vojenské techniky můžete sledovat také videa zachycující děsivé pokusy či „lidské ZOO“. Pokud se odvážíte odhrnout různé plenty nebo vysunout šuplíky, uvidíte věci, o kterých se vám nezdálo ani ve vašich nejděsivějších snech. Dobu války vám muzeum přiblíží dokonce i prostřednictvím vůně! Umíte si představit třeba zápach zákopů? No, povíme vám, je to síla! Toto místo je zkrátka přímo stvořené k zamyšlení se nad lidskou existencí. Vedle exponátů stojí za zhlédnutí samotná stavba. Historickou budovu muzea protíná avantgardní kovová špice, jejíž tvar symbolizuje směr, v jakém dne 13. 2. 1945 padaly na Drážďany zničující bomby. Určitě zajděte až do jejího nejvyššího patra, ze kterého budete mít parádní výhled na znovuobnovené město.

Největší porcelánové dílo na světě
Drážďanskou raritu je tzv. Knížecí průvod (Fürstenzug), což je nástěnný, 102 metrů dlouhý obraz, který je složený z tisíců kousků míšeňského porcelánu. Taktéž můžete zavítat do drážďanské pevnosti, jejíž mohutné zděné valy vás zavedou až do míst, kde byl v roce 1707 vynalezen evropský porcelán.

Ani špatné počasí vás nezastaví
V Drážďanech je vždy co dělat. Dokonce i v deštivém počasí. Další zajímavou zastávkou může být Německé muzeum hygieny. Ano, zaměření muzea vás možná překvapilo, ale určitě nebudete litovat. Zajít také můžete na balet do saské státní opery Semperoper. Drážďany zkrátka nabízí nepřeberné množství možností, jak strávit pohodový víkend či dovolenou.

Drážďany: Kultura & historie

Nejsložitější obnovení kostela v dějinách světové architektury
Kostel Nanebevzetí Panny Marie, symbol saské metropole, byl za 2. sv. války při bombardování Drážďan kompletně zničen. Trosky ze zničeného Frauenkirche ležely v centru města 45 let. Teprve až po sjednocení Německa došlo k jeho obnovení. Ze zbylých sutin byly jednotlivé kameny očíslovány, archivovány a pomocí počítačové grafiky zaneseny do modelu stavby. Tyto původní kameny lze zpozorovat vcelku snadno – jsou to ty tmavé. Od Frauenkirche můžete pokračovat na Brühlovu terasu, zvanou také „balkón Evropy“, ze které budete mít jeden z nejhezčích výhledů na protékající Labe a okolí.

Drážďany: Noční život

Noční život v saské metropoli
Příjemné bary ve čtvrti Neustadt jsou oblíbené zejména mezi studenty. Čtvrť vyniká všudypřítomným street artem, hudebními kluby, galeriemi, zajímavými obchůdky i kavárnami. Je libo rock, elektro, metal, house nebo alternativní hudbu? Zde si vybere každý. Speciální druhy piv můžete ochutnat v klubu Stilbruch, jehož interiér je inspirován surrealisty 30. a 40. let.

Drážďany: Cíle v okolí

Na kole po saské vinařské stezce
Na kole se můžete vydat tzv. vinnou stezkou vedoucí z Pirny do Míšně a zavítat na zámek Wackerbarth, který je obklopen vinicemi. Vaší pozornosti by neměl uniknout ani překrásný hrad Moritzburg. Cestování si můžete zpříjemnit ve vinném sklípku či vinařství, které nabízí vynikající vína s dlouholetou tradicí.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.