Autobus tam a zpět: Amsterdam od 125 Kč

Autobusy FlixBus jsou vybaveny wifi, zásuvkami a pohodlnými sedadly.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech
Cestu lze zrušit nebo změnit až do 15 minut před odjezdem.

Flexibilní jízdenky

Cestu lze zrušit nebo změnit až do 15 minut před odjezdem.

Změna rezervace
Cestování autobusem může být ekologické - FlixBus

Ekologické cestování

Naše výkonné autobusy mají vynikající uhlíkovou stopu na ujetý kilometr na osobu.

Ekologické cestování autobusem
9 z 10ti našich autobusů dorazí do cíle včas

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase
Autobusová jízdenka z 125 Kč
Počet spojů z Amsterdam 151
Počet zastávek v Amsterdam 3
Země Nizozemsko

Amsterdam: Informace o městě

Základní informace o Amsterdamu

Amsterdam: Obecné informace

Přestože je Amsterdam jedním z menších evropských hlavních měst, rozhodně se vyplatí se do srdce Nizozemí vydat. Toto přístavní město je proslavené pro svůj noční život, ale má také co nabídnout v oblasti kultury. Za vidění stojí například galerie s největší sbírkou děl Van Gogha. Amsterdam je mezi evropskými městy unikátní svou mezinárodní a pohodovou atmosférou a architekturou, jejímž nejvýraznějším znakem je systém do půlkruhů vystavěných kanálů. Z Prahy do Amsterdamu dojedete autobusem již od 979 Kč –  a doba jízdy je ideální pro jeden z našich nočních autobusů!

Památky a zajímavá místa v Amsterdamu

Amsterdam: Co navštívit

Návštěva muzea Anne Frankové je sice hodně turistický (čekání ve frontě vás jistě nemine), ale přesto emotivní zážitek. Připravte se na prohlídku domu a maličkého bytu, kde rodina Franků strávila kus války a kde samotná Anna sepsala svůj světoznámý deník. Cestovatelům, které zajímá technologie a výzkum, doporučujeme navštívit vědecké centrum NEMO. Už samotná budova zaujme svou architekturou, uvnitř se pak můžete těšit na neobvyklý design a na vlastní kůži prozkoumat svět vědy. „Oude Kerk“, nejstarší budova ve městě, je naprostým opakem NEMO. Když byla ve 13. století postavena, nikdo asi netušil, že bude jednou v centru tzv. „Red light district“. Čtvrť červených světel je důkazem všestrannosti a tolerantní atmosféry Amsterdamu. Královský palác, který dnes již není sídlem nizozemské královské rodiny a je vyhrazen pouze pro oficiální státní návštěvy a recepce, je otevřen pro veřejnost a je tak příjemným zpestřením pobytu v Amsterdamu.

Kultura a historie Amsterdamu

Amsterdam: Kultura & historie

Amsterdam byl původně založen jako rybářská vesnička, zanedlouho se ale stal významným centrem obchodu. Různorodá architektura Amsterdamu demonstruje prosperitu města v různých obdobích historie a je výsledkem vlivu obchodníků z celého světa. To samé platí pro amsterdamská muzea, která se dnes pyšní celou řadou mistrovských děl ze zlaté doby obchodu. Pokud se do Amsterdamu chystáte jenom na krátký výlet autobusem, rozhodně zajděte do holandského národního muzea „Rijksmuseum“, kde je k vidění více než milion různých artefaktů.

Noční život v Amsterdamu

Amsterdam: Noční život

Mnoho mezinárodně uznávaných DJs pochází z Nizozemí, takže není překvapením, že mnoho lidí cestuje za svou oblíbenou hudbou do Amsterdamu autobusem. Doporučovaným podnikem je „Paradiso“, které je v Amsterdamu známé jako chrám popu, kde často vystupují velká jména DJ scény. To je myšleno skoro doslova – budova, kde je Paradiso dnes, je bývalý kostel. Jestli máte spíš náladu na klidnější večer, jděte si sednout do jedné z amsterdamských hospůdek. Například „in het Aepjen“ vás zláká výběrem piva z celého světa.

Amsterdam: vaše autobusové zastávky

notice Mějte prosím na paměti, že Amsterdam má 3 autobusové zastávky/autobusových zastávek.