Autobus tam a zpět: Amsterdam od 125 Kč

Amsterdam: Informace o městě

Amsterdam: Obecné informace

Přestože je Amsterdam jedním z menších evropských hlavních měst, rozhodně se vyplatí se do srdce Nizozemí vydat. Toto přístavní město je proslavené pro svůj noční život, ale má také co nabídnout v oblasti kultury. Za vidění stojí například galerie s největší sbírkou děl Van Gogha. Amsterdam je mezi evropskými městy unikátní svou mezinárodní a pohodovou atmosférou a architekturou, jejímž nejvýraznějším znakem je systém do půlkruhů vystavěných kanálů. Z Prahy do Amsterdamu dojedeš autobusem již od 979 Kč –  a doba jízdy je ideální pro jeden z našich nočních autobusů!

Amsterdam: Co navštívit

Návštěva muzea Anne Frankové je sice hodně turistický (připrav se na čekání ve frontě!), ale přesto emotivní zážitek. Připrav se na prohlídku domu a maličkého bytu, kde rodina Franků strávila kus války a kde samotná Anna sepsala svůj světoznámý deník. Cestovatelům, které zajímá technologie a výzkum, doporučujeme navštívit vědecké centrum NEMO. Už samotná budova zaujme svou architekturou, uvnitř se pak můžeš těšit na neobvyklý design a na vlastní kůži prozkoumat svět vědy. „Oude Kerk“, nejstarší budova ve městě, je naprostým opakem NEMO. Když byla ve 13. století postavena, nikdo asi netušil, že bude jednou v centru tzv. „Red light district“. Čtvrť červených světel je důkazem všestrannosti a tolerantní atmosféry Amsterdamu. Královský palác, který dnes již není sídlem nizozemské královské rodiny a je vyhrazen pouze pro oficiální státní návštěvy a recepce, je otevřen pro veřejnost a je tak příjemným zpestřením pobytu v Amsterdamu.

Amsterdam: Kultura & historie

Amsterdam byl původně založen jako rybářská vesnička, zanedlouho se ale stal významným centrem obchodu. Různorodá architektura Amsterdamu demonstruje prosperitu města v různých obdobích historie a je výsledkem vlivu obchodníků z celého světa. To samé platí pro amsterdamská muzea, která se dnes pyšní celou řadou mistrovských děl ze zlaté doby obchodu. Pokud se do Amsterdamu chystáš jenom na krátký výlet autobusem, rozhodně zajdi do holandského národního muzea „Rijksmuseum“, kde je k vidění více než milion různých artefaktů.

Amsterdam: Noční život

Mnoho mezinárodně uznávaných DJs pochází z Nizozemí, takže není překvapením, že mnoho lidí cestuje za svou oblíbenou hudbou do Amsterdamu autobusem. Doporučovaným podnikem je „Paradiso“, které je v Amsterdamu známé jako chrám popu, kde často vystupují velká jména DJ scény. To je myšleno skoro doslova – budova, kde je Paradiso dnes, je bývalý kostel. Jestli máš spíš náladu na klidnější večer, jdi si sednout do jedné z amsterdamských hospůdek. Například „in het Aepjen“ tě zláká výběrem piva z celého světa.

Amsterdam: tvoje autobusové zastávky

notice Měj prosím na paměti, že Amsterdam má 2 autobusové zastávky.