Autobus tam a zpět: Amsterdam

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Amsterdam

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Amsterdam - 4 Zastávky jsou Amsterdam Bijlmer Arena, Amsterdam Sloterdijk, Amsterdam Schiphol Airport, Amsterdam Amstel, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Amsterdam dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Amsterdam stojí v průměru 119,66 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Amsterdam s FlixBusem stát pouze 75,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Amsterdam je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Amsterdam si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Amsterdam si můžete rezervovat již od 75,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Amsterdam: Informace o městě

Amsterdam: Obecné informace

Amsterdam je malebné a zároveň bláznivé město. Proslulo svými kanály, galeriemi s obrazy, coffee shopy a nizozemskými sýry. A také nespoutanými cyklisty, kterých je tu snad více než aut a pěších turistů dohromady. Amsterdam je jednou z nejnavštěvovanějších evropských metropolí.

Amsterdam nebo také Amsterodam je hlavní město Nizozemska od roku 1808. Nesídlí v něm však ani parlament, ani vláda, ani královská rodina. Snad kvůli ruchu a nezkrotné mládeži, která si sem jezdí užívat. Tyto instituce mají své sídlo v Haagu. Žije zde přes 760 tisíc obyvatel a je to největší město Nizozemska, i jeho finanční a kulturní centrum. Zajímavé je i složení obyvatelstva – při poslední sčítání se obyvatelé hlásili ke 177 různým národnostem. Je to multietnické a multikulturní město.

Dopravu mezi Prahou a Amsterdamem zajišťuje FlixBus a zpáteční jízdenku koupíte kolem 1500 korun. Cesta je dlouhá. Trvá něco kolem šestnácti hodin, ale věřte, že za ten zážitek to stojí. Hromadná doprava v Amsterdamu zahrnuje vnitrostátní a mezinárodní železniční spoje, čtyři linky metra, 17 tramvajových tras a mnoho autobusových linek. Většina lidí však jezdí po městě na kole.

Co navštívit

Het Scheepvaartmuseum – rozlehlou pískovcovou budovu koncipoval Daniel Stalpaert v roce 1656 a dříve sloužila jako skladiště zbraní nizozemských námořních sil. Otevřené nádvoří umožňuje přístup ke třem křídlům budovy, z nichž každé láká osobitým tématem. Oast (Východ) vystavuje námořní objekty, obrazy, glóbusy a makety jachet. V Noordu (Sever) se mohou návštěvníci účastnit námořní výpravy, ocitnou se na palubě Amsterdamu a dozvědět se něco o amsterdamském přístavu. West (Západ) je vybaven interaktivními exponáty určenými zejména dětem, jako je Příběh velryby.

Van Gogh Museum – když v roce 1890 Van Gogh zemřel, byl už téměř slavný. Jeho mladší bratr Theo, obchodník s uměním, shromáždil sbírku 200 obrazů a 500 kreseb, která spolu s 850 dopisy Van Gogha Theovi a vybranými pracemi malířových přátel a současníků tvoří jádro vynikající muzejní kolekce.

Oude Kerk – starý kostel v srdci rušné Čtvrti červených luceren propojuje soudobé umění se středověkým interiérem. Původ této památky sahá do počátku 13. století, kdy byl na pohřebišti na písečném břehu postaven dřevěný kostel. Určitě si prohléhněte varhany s osmi měchy a čtyřmi tisíci píšťal. Obklopují je biblické postavy z mramoru a dřeva. Zhotovil je Christian Vater. Zajímavá je také podlaha s 2500 náhrobky.

Begijnhof – vznikl v roce 1346 jako útulek pro bekyně, což jsou ženy, které sice žijí jako jeptišky, ale neskládají řeholní sliby. Jako protislužbu za ubytování se staraly o nemocné a chudé.

Amsterdam: Kultura & historie

Rozhodně také mohu doporučit zaplatit si vyhlídkovou jízdu po místním kanálu. Lodě staví snad všude a hodinová plavba vám ukáže tu pravou krásu Amsterdamu.

Dalším navštěvovaným místem turistů je slavný nápis: I am Amsterdam, u kterého se chtějí vyfotit snad všichni. To je ale přes ten dav zcela nemožné, snad jedině, že byste přišly opravdu brzy ráno. Nachází se před Rijskmuseem v centru města.

Nemo – v červnu 1997 se národní středisko vědy přestěhovalo do oslnivé zakřivené budovy vyčnívající 30 metrů nad vodou. Nemo je největší centrum vědy v Nizozemsku. Můžete se ponořit do virtuální reality, obsluhovat nejmodernější průmyslová zařízení nebo vytvořit vlastní umělecké dílo. Středisko je rozčleněno do sedmi tematických zón – zvuk, mozek, energie, smysly, konstruování, elektřina a matematika. Nemo se také pyšní největší střešní terasou v Amsterdamu. Je odtud velkolepá podívaná na celé město. Na střechu se dostanete výtahem nebo po schodech a vstup je volný. Bývají tu i speciální letní akce.

Amsterdam: Noční život

Kamkoli se v tomto městě vydáte, vždy budete mít po ruce kavárnu nebo bar. Tradiční nizozemský lokál se nazývá „hnědá“ kavárna (bruin café). Je charakteristický nábytkem z tmavého dřeva, nízkým stropem, tlumeným osvětlením a mlhou tabákového kouře. Jedná se o příjemné přátelské místo, které je často jakýmsi společenským centrem čtvrti.

Národním nápojem Nizozemců je pivo. Běžný pils koupíte v barech i kavárnách. Za hlavní značku se tu považují Heineken a Grolsch. Široce dostupná jsou tu piva z amsterdamského pivovaru IJ, k nimž patří například Columbus. Nejoblíbenější lihovinou je jenever – gin s lehce olejovitou konzistencí. Pije se na ex.

Amsterdam: Zajímavé informace

Více než půl milionu lidí tu jezdí na kole do práce, do školy, na nákupy nebo za večerní zábavou. Městská doprava vychází cyklistům vstříc – Amsterdam má vynikající integrovanou síť cyklistických jízdních pruhů se zvláštními semafory a dopravními značkami a tras propojujících jednotlivé části města. Tento způsob dopravy využívá k prohlídce Amsterdamu a jeho okolí stále více turistů. Půjčoven kol se v Amsterdamu nedopočítáte. Půjčovné začíná asi od 10 eur na den za obyčejné kolo se zadní pedálovou brzdou.

Amsterdam: Cíle v okolí

Amsterdam se pyšní neuvěřitelnou škálou obchodů a trhů. Většina prodejen s oděvy a obchodních domů je soustředěna ve čtvrti Nieuwe Zijde, zejména v ulici Kalverstraat. V úzkých uličkách (například Herenstraat a Hartenstraat) objevíte rozmanité, specializované obchody nabízející od etnických textilií a korálků přes sazenice tulipánů, po turistické suvenýry.

Výborný sortiment sýrů objevíte na tržištích a ve specializovaných prodejnách. Místo našeho oblíbeného eidamu vyzkoušejte jeden z mnoha druhů sýru gouda. Zralý, výrazně slaný gouda je drobivý, zatímco svěží mladý je měkčí a má více máslovou chuť. A že nevíte, jaký si vybrat? Nevadí. V každém obchodě vám rádi dají ochutnat.


Amsterdam očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.

Autobusem do města Amsterdam

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Amsterdam

Chcete cestovat do města Amsterdam? Naše spoje do tohoto města stojí od 75,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Netherlands a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Amsterdam s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Amsterdam. Ve městě Amsterdam jsou 4 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 163 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Amsterdam je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Amsterdam se postará připojení k Wi-Fi a zábavní portál s různými filmy, seriály, nebo audioknihami, zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.