Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Amsterdam

Amsterdam

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Amsterdam

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi umění, mohla by se vám líbit také tato města:

Amsterdam očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
32 let
Backpacker

Amsterdam: Informace o městě

Základní informace o Amsterdamu

Amsterdam: Obecné informace

Amsterdam je malebné a zároveň bláznivé město. Proslulo svými kanály, galeriemi s obrazy, coffee shopy a nizozemskými sýry. A také nespoutanými cyklisty, kterých je tu snad více než aut a pěších turistů dohromady. Amsterdam je jednou z nejnavštěvovanějších evropských metropolí. 

Amsterdam nebo také Amsterodam je hlavní město Nizozemska od roku 1808. Nesídlí v něm však ani parlament, ani vláda, ani královská rodina. Snad kvůli ruchu a nezkrotné mládeži, která si sem jezdí užívat. Tyto instituce mají své sídlo v Haagu. Žije zde přes 760 tisíc obyvatel a je to největší město Nizozemska, i jeho finanční a kulturní centrum. Zajímavé je i složení obyvatelstva – při poslední sčítání se obyvatelé hlásili ke 177 různým národnostem. Je to multietnické a multikulturní město. 

Dopravu mezi Prahou a Amsterdamem zajišťuje FlixBus a zpáteční jízdenku koupíte kolem 1500 korun. Cesta je dlouhá. Trvá něco kolem šestnácti hodin, ale věřte, že za ten zážitek to stojí. Hromadná doprava v Amsterdamu zahrnuje vnitrostátní a mezinárodní železniční spoje, čtyři linky metra, 17 tramvajových tras a mnoho autobusových linek. Většina lidí však jezdí po městě na kole. 
Památky a zajímavá místa v Amsterdamu

Amsterdam: Co navštívit

Het Scheepvaartmuseum – rozlehlou pískovcovou budovu koncipoval Daniel Stalpaert v roce 1656 a dříve sloužila jako skladiště zbraní nizozemských námořních sil. Otevřené nádvoří umožňuje přístup ke třem křídlům budovy, z nichž každé láká osobitým tématem. Oast (Východ) vystavuje námořní objekty, obrazy, glóbusy a makety jachet. V Noordu (Sever) se mohou návštěvníci účastnit námořní výpravy, ocitnou se na palubě Amsterdamu a dozvědět se něco o amsterdamském přístavu. West (Západ) je vybaven interaktivními exponáty určenými zejména dětem, jako je Příběh velryby.  

Van Gogh Museum – když v roce 1890 Van Gogh zemřel, byl už téměř slavný. Jeho mladší bratr Theo, obchodník s uměním, shromáždil sbírku 200 obrazů a 500 kreseb, která spolu s 850 dopisy Van Gogha Theovi a vybranými pracemi malířových přátel a současníků tvoří jádro vynikající muzejní kolekce. 

Oude Kerk – starý kostel v srdci rušné Čtvrti červených luceren propojuje soudobé umění se středověkým interiérem. Původ této památky sahá do počátku 13. století, kdy byl na pohřebišti na písečném břehu postaven dřevěný kostel. Určitě si prohléhněte varhany s osmi měchy a čtyřmi tisíci píšťal. Obklopují je biblické postavy z mramoru a dřeva. Zhotovil je Christian Vater. Zajímavá je také podlaha s 2500 náhrobky. 

Begijnhof – vznikl v roce 1346 jako útulek pro bekyně, což jsou ženy, které sice žijí jako jeptišky, ale neskládají řeholní sliby. Jako protislužbu za ubytování se staraly o nemocné a chudé. 
Kultura a historie Amsterdamu

Zábava

Rozhodně také mohu doporučit zaplatit si vyhlídkovou jízdu po místním kanálu. Lodě staví snad všude a hodinová plavba vám ukáže tu pravou krásu Amsterdamu.

Dalším navštěvovaným místem turistů je slavný nápis: I am Amsterdam, u kterého se chtějí vyfotit snad všichni. To je ale přes ten dav zcela nemožné, snad jedině, že byste přišly opravdu brzy ráno. Nachází se před Rijskmuseem v centru města. 

Nemo – v červnu 1997 se národní středisko vědy přestěhovalo do oslnivé zakřivené budovy vyčnívající 30 metrů nad vodou. Nemo je největší centrum vědy v Nizozemsku. Můžete se ponořit do virtuální reality, obsluhovat nejmodernější průmyslová zařízení nebo vytvořit vlastní umělecké dílo. Středisko je rozčleněno do sedmi tematických zón – zvuk, mozek, energie, smysly, konstruování, elektřina a matematika. Nemo se také pyšní největší střešní terasou v Amsterdamu. Je odtud velkolepá podívaná na celé město. Na střechu se dostanete výtahem nebo po schodech a vstup je volný. Bývají tu i speciální letní akce. 
Noční život v Amsterdamu

Kavárny a bary

Kamkoli se v tomto městě vydáte, vždy budete mít po ruce kavárnu nebo bar. Tradiční nizozemský lokál se nazývá „hnědá“ kavárna (bruin café). Je charakteristický nábytkem z tmavého dřeva, nízkým stropem, tlumeným osvětlením a mlhou tabákového kouře. Jedná se o příjemné přátelské místo, které je často jakýmsi společenským centrem čtvrti. 

Národním nápojem Nizozemců je pivo. Běžný pils koupíte v barech i kavárnách. Za hlavní značku se tu považují Heineken a Grolsch. Široce dostupná jsou tu piva z amsterdamského pivovaru IJ, k nimž patří například Columbus. Nejoblíbenější lihovinou je jenever – gin s lehce olejovitou konzistencí. Pije se na ex. 
Enjoy FlixBus' facts about Amsterdam

Na kole

Více než půl milionu lidí tu jezdí na kole do práce, do školy, na nákupy nebo za večerní zábavou. Městská doprava vychází cyklistům vstříc – Amsterdam má vynikající integrovanou síť cyklistických jízdních pruhů se zvláštními semafory a dopravními značkami a tras propojujících jednotlivé části města. Tento způsob dopravy využívá k prohlídce Amsterdamu a jeho okolí stále více turistů. Půjčoven kol se v Amsterdamu nedopočítáte. Půjčovné začíná asi od 10 eur na den za obyčejné kolo se zadní pedálovou brzdou. 
Discover the amazing surrounding areas of Amsterdam

Obchody a trhy

Amsterdam se pyšní neuvěřitelnou škálou obchodů a trhů. Většina prodejen s oděvy a obchodních domů je soustředěna ve čtvrti Nieuwe Zijde, zejména v ulici Kalverstraat. V úzkých uličkách (například Herenstraat a Hartenstraat) objevíte rozmanité, specializované obchody nabízející od etnických textilií a korálků přes sazenice tulipánů, po turistické suvenýry. 

Výborný sortiment sýrů objevíte na tržištích a ve specializovaných prodejnách. Místo našeho oblíbeného eidamu vyzkoušejte jeden z mnoha druhů sýru gouda. Zralý, výrazně slaný gouda je drobivý, zatímco svěží mladý je měkčí a má více máslovou chuť. A že nevíte, jaký si vybrat? Nevadí. V každém obchodě vám rádi dají ochutnat. 

Amsterdam: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Amsterdam má 3 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 49 Kč
Počet spojů z města Amsterdam 185
Počet zastávek ve městě Amsterdam 3
Země Nizozemsko