Autobus tam a zpět: Amsterdam od 125 Kč

Amsterdam
Autobusy FlixBus jsou vybaveny wifi, zásuvkami a pohodlnými sedadly.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech
Velká síť autobusových spojů

Velká síť autobusových spojů

Vyberte si z více než 1 400 destinací ve 26 zemích a poznejte Evropu se společností FlixBus

Do naší sítě
Cestování autobusem může být ekologické - FlixBus

Ekologické cestování

Naše výkonné autobusy mají vynikající uhlíkovou stopu na ujetý kilometr na osobu.

Ekologické cestování autobusem
9 z 10ti našich autobusů dorazí do cíle včas

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase
Autobusová jízdenka z 125 Kč
Počet spojů z Amsterdam 157
Počet zastávek v Amsterdam 2
Země Nizozemsko

Amsterdam očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně.
Praha
29 let
Backpacker

Amsterdam: Informace o městě

Základní informace o Amsterdamu

Základní informace

Amsterdam nebo také Amsterodam je hlavní město Nizozemska od roku 1808. Nesídlí v něm však ani parlament, ani vláda, ani královská rodina. Snad kvůli ruchu a nezkrotné mládeži, která si sem jezdí užívat. Tyto instituce mají své sídlo v Haagu. Žije zde přes 760 tisíc obyvatel a je to největší město Nizozemska, i jeho finanční a kulturní centrum. Zajímavé je i složení obyvatelstva – při poslední sčítání se obyvatelé hlásili ke 177 různým národnostem. Je to multietnické a multikulturní město.

Dopravu mezi Prahou a Amsterdamem zajišťuje FlixBus a zpáteční jízdenku koupíte kolem 1500 korun. Cesta je dlouhá. Trvá něco kolem šestnácti hodin, ale věřte, že za ten zážitek to stojí. Hromadná doprava v Amsterodamu zahrnuje vnitrostátní a mezinárodní železniční spoje, čtyři linky metra, 17 tramvajových tras a mnoho autobusových linek. Většina lidí však jezdí po městě na kole. Ve městě je vybudován systém cyklostezek. Jízda autem v centru je velmi komplikovaná kvůli dopravním zácpám a problémům s parkováním.

Památky a zajímavá místa v Amsterdamu

Památky

K nejstarším architektonickým památkám patří dva původní gotické farní kostely, a to starý kostel Oude Kerk ze 14. stol. a nový kostel Nieuwe Kerk. Oba dnes slouží jako výstavní síně. Z veřejných staveb je nejstarší gotická obchodní Váha s věží, ze 14. stol. Historické centrum Amsterdamu je zastavěno převážně domy ze 16. a 17. stol., které v Nizozemí nazývají Zlatým věkem. V této době byl vystavěn systém soustředných kanálů okolo středu starého města. Tři nejznámější kanály se nazývají Herengracht (kanál pánů), Kaizersgracht (kanál císařů) a Prinsengracht (kanál princů).

Kultura a historie Amsterdamu

Kulturní místa

Jedním z nejvýznamnějších kulturních stánků v Amsterdamu je koncertní budova Concertgebouw s vynikající akustikou, která byla postavena koncem 19. století. Zde sídlí hudební těleso zvané Concertgebouw Orchestra, které je považováno za jeden z nejlepších symfonických orchestrů světa. Nejdůležitější divadelní budovou města je Het Muziektheater, což je moderní operní dům na náměstí Waterlooplein.

Město je proslaveno svými početnými a významnými muzei a galeriemi. Na rozlehlém Muzejním náměstí Museumplein stojí blízko sebe situována tři muzea: Rijksmuseum, Van Gogh Museum a Stedelijk Museum. Van Gogh Museum představuje největší sbírku obrazů Vinceta van Gogha na světě. Je v něm uložena také velká část dopisů, které malíř psal svému bratru Theovi, svým sestrám a spřáteleným umělcům. Dále jsou v muzeu vystaveny obrazy třeba Gauguin, Moneta či Picassa.

Rozhodně také mohu doporučit zaplatit si vyhlídkovou jízdu po místním kanálu. Lodě staví snad všude a hodinová plavba vám ukáže tu pravou krásu Amsterdamu. Dalším navštěvovaným místem turistů je slavný nápis: I am Amsterodam, u kterého se chtějí vyfotit snad všichni. To je ale přes ten dav zcela nemožné, snad jedině, že byste přišli opravdu brzy ráno. Nachází se před Rijskmuseem v centru města. Na celou skulpturu je možné libovolně lézt, a tak se o ní dá zároveň říci, že jde o takovou obří prolézačku pro dospělé.

Noční život v Amsterdamu

Coffeeshopy

V šedesátých letech se Amsterdam stal místem bujarého dovádění „dětí květin“ a centrem alternativního životního stylu. Dnes jsou turisty vyhledávány coffeeshopy, alkohol tu je však zakázaný. Amsterdam žije v noci a rána jsou zde ospalá. V dopoledních hodinách tu může být problém najít otevřenou kavárnu nebo restauraci.

A pozor na pokuty. Amsterodam je město zákazů. Nesmí se tu pít alkohol na veřejnosti (pokuta kolem 50 eur) nebo křičet na ulici (až 75 eur). Zvláštní pozor věnujte kapsářům. Těch je zde opravdu mraky. Chytne-li vás dívka za ruku, nemyslete si, že se jí líbíte. Chce totiž jen jedno – vaše hodinky. A plácne-li vás přitom po zadku, chce i vaši peněženku.

Enjoy FlixBus' facts about Amsterdam

NEMO

To není rybka z oblíbené animované pohádky, ale muzeum vědy, které se nachází uprostřed města. Jde o vědecké muzeum, kde budete moci objevovat svět vědy a techniky zábavnou cestou – třeba si na barevných modelech můžete vyzkoušet, jak funguje odstředivá síla. Muzeum se hodí pro školáky, kteří si tu mohou osahat základy fyziky, chemie a biologie, ale i jejich rodiče. A nebojte se, popisky jsou i anglicky, s holandštinou nebudete muset bojovat. A až si prohlédnete muzeum, zastavte se na střeše, odkud budete mít báječný výhled na Amsterdam.

Discover the amazing surrounding areas of Amsterdam

Tulipány, bleší trhy, nákupy

Tulipány jsou jednou z hlavních asociací, která většinu lidí v souvislosti s Nizozemím napadne. Aby také ne, vždyť tu každoročně vykvetou na čtyři miliardy květinových cibulek a tulipány z nich tvoří více než polovinu! Budete-li projíždět Nizozemskem v době jejich květenství, můžete obdivovat rozlehlá květinová pole zářící všemi barvami.

Až vás místní muzea, cofeeshopy a kola přestanou bavit, můžete se vydat třeba na nákupy: bleší trh se tu koná v bývalé židovské čtvrti na náměstí Waterloo. Vše od jídla, přes originální suvenýry až po oblečení seženete na jednom z nejrozlehlejších evropských trhů Albert Cuypmarket a nákupní ulice Kalverstraat zase nabídne obchody světových značek.

Přes velkou hustotu osídlení je město plné zeleně a člověk si může odpočinout v několika parcích přímo v centru. Díky tomu, že většina obyvatel se městem pohybuje na kole, nemá Amsterodam znečištěné ovzduší a skvěle se tu dýchá. Na cyklisty si však dejte pozor. Jsou snad všude! O cinkajících zvoncích se vám bude i zdát.

Amsterdam: vaše autobusové zastávky

notice Mějte prosím na paměti, že Amsterdam má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.