Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Záhřeb

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Záhřeb

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi noční život, mohla by se vám líbit také tato města:

Záhřeb očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Záhřeb: Informace o městě

Dlážděná ulice v Záhřebu

Záhřeb – obecné informace

Záhřeb, známý také v angličtině jako Zagreb a německy Agram, je hlavním městem Chorvatské republiky. Nachází se ve vnitrozemí na úpatí pohoří Medvednica, které nabízí široké možnosti pěší turistiky. Záhřeb v dnešní době představuje kulturní, politické i hospodářské centrum Chorvatska, žije zde necelých 800 tisíc obyvatel. Jako významný dopravní uzel se rovněž řadí mezi výchozí body pro cesty po severním Chorvatsku či Slovinsku, přesto stále zůstává při cestách k Jaderskému moři turisty opomíjen.

Krásná katedrála v Záhřebu

Kaptol

Památky v Záhřebu se nachází v několika městských čtvrtích, které teprve v 18. století utvořily jedno samostatné město. Historické jádro tvoří tzv. Horní město a Kaptol, o něco mladší je potom Dolní město.

Speciální část Horního záhřebského města tvoří Kaptol, sídlo arcidiecéze a vůbec nejstarší část města. Nejvýznamnější zdejší památku tvoří Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, svatého Štěpána a svatého Ladislava, v mapách bývá zkráceně uvedena jako Zagrebačka katedrala. Poprvé byla vysvěcena již v roce 1217, později Mongoly pobořena, ale ještě v gotickém slohu opět obnovena. V 16. století katedrálu obklopily věže a hradby, v 17. století doplnila stavbu renesanční věž. Největší škody v celém Kaptolu nicméně napáchalo zemětřesení na konci 19. století. Od té doby prochází katedrála další rekonstrukcí, která přetrvává dodnes. Vstupné se neplatí, počítejte ale s velkým počtem turistů. Přístupné jsou i již zmiňované hradby. Druhou významnou památku Kaptolu tvoří arcibiskupský palác a dva gotické kostely – sv. Františka a sv. Marie. Kaptol tvoří jednu dlouhou ulici, na které dnes můžete obdivovat malé domky původních obyvatel čtvrti. Dnes se v nich většinou nacházejí různý kavárny či drobné obchůdky.

Kaple Panny Marie v Záhřebu

Horní město

Mezi místními ho uslyšíte pod názvem Gornji Gradec nebo Grič. Tato čtvrť ležící ve svahu pohoří Medvednica patří mezi nejnavštěvovanější místa v Záhřebu. Najdete zde nejstarší městské památky, nachází se tu sídlo vlády i parlamentu. 
Zachovaly se zbytky původního středověkého opevnění ze 13. století, symbolem se staly městské brány, ze kterých se do dnešní doby zachovala jediná. Nese název Kamenita vrata (česky Kamenná brána) a vede do údolí potoka Medveščaku. Byla postavena ve 13. století a při průchodu bránou si všimněte především zachované poutní kaple Panny Marie. Věz Lotrščak, postavená rovněž ve 13. století, najdete na jižním okraji Gradce. Dnes se v ní nachází městské muzeum, návštěvu ale doporučuji kvůli výhledu na město, který horní patro věže nabízí. Budete tu mít Záhřeb doslova na dlani. Dále nevynechejte ani návštěvu gotického kostela sv. Marka. Ten najdete na stejnojmenném náměstí (Markov trg) a návštěvníkům je přístupný bez poplatku. Byl založený ve 13. století, později prošel několika přestavbami, svůj gotický vzhled si ale zachoval. Turisty pak upoutá i svou opravenou střechou, kde jsou vyobrazeny záhřebské erby.
V Horním městě se můžete zastavit i u Jezuitského kostela sv. Kateřiny, speciální zastávku si udělejte na Náměstí sv. Martina. Na jedné straně tu stojí Chorvatský parlament, na té protější pak Bánský dvůr, který je dnes sídlem chorvatské vlády.

Krásné divadlo v Záhřebu

Dolní město

Nejmladší Dolní město vznikalo až od poloviny 19. století a patří mezi kulturní a společenské centrum města. S Horním městem ho spojuje lanová dráha, kterou můžete za drobný poplatek rovněž využít. My ale doporučujeme se projít pěšky. Uvidíte totiž např. Chorvatské národní divadlo či tzv. Zelenou podkovu, komplex parků s přilehlou botanickou zahradou. Za hlavní náměstí Záhřebu je považováno Náměstí bána Jelačiče, vedle kterého se nachází i hlavní nákupní ulice Ilica. Záhřeb vyniká svou početností pomníků významným chorvatským osobnostem. Ty tu najdete na každém kroku, z nichž některé zaujmou svou netradičností a vzhledem. Ty nejzajímavější najdete před národním divadlem – Studnu života od I. Meštrovič a  J. J. Strossmayera u stejnojmenné galerie. V Dolním městě doporučujeme návštěvu kavárny pod širým nebem, kde si můžete vychutnat kávu přímo v ulicích Záhřebu. Na Bohovičově ulici pak ochutnejte v jedné z místních restaurací typické balkánské jídlo a kvalitní chorvatské víno.

Krásná oblast v Záhřebu

Záhřeb – historie a kultura

První zmínky o osídlení na území dnešního Záhřebu pocházejí již z 1. století našeho letopočtu, větší osada zde ale vznikla až v 11. století, kdy maďarský král založil v Záhřebu biskupství. Ve 13. století, kdy Evropu napadli Mongolové sem utekl uherský král Béla IV. a za poskytnutou ochranu prohlásil město za královské. Součástí uherského království (resp. Rakouska-Uherska, do kterého spadaly i Čechy) byl Záhřeb až do konce první světové války. V roce 1918 vznikla jako jeden z nástupnických států Jugoslávie(Království Srbů, Chorvatů a Slovinců) a Záhřeb se stal centrem tzv. Sávské bánoviny. Po konci druhé světové války se v rámci komunistické Jugoslávie stal Záhřeb hlavním městem Chorvatska a tak tomu je i po vzniku samostatného suverénního státu v roce 1991. V Záhřebu mohou návštěvníci navštívit na 60 muzeí a uměleckých galerií, z nich nejznámější je Národní muzeum, či Technické muzeum města Záhřeb. Za uměním se vydejte do Muzea naivního umění, kde jsou vystavena nejvýznamnější díla naivních malířů a do Strossmayerovy galerie se sbírkou evropského malířství od 14. do 19. století. Kulturní akce se ve městě konají téměř každý víkend, z těch nejznámějších lze zmínit Mezinárodní festival animovaného filmu, divadelní festival Eurokaz či světovou výstavu květin Floraart. Záhřeb je i sídlem populárních fotbalových a hokejových klubů Dinamo Záhřeb a NK Záhřeb.

Krásné prostředí Záhřebu

Okolí Záhřebu

Okolí Záhřebu na úpatí pohoří a Chráněné krajinné oblasti Medvednica je ideálním místem pro pěší výlet z centra Záhřebu. Nejvyšší vrchol pohoří Sljeme s výškou 1032 metrů je dokonce dostupný lanovkou, dalekou zajímavější ale pro vás může být túra ke zřícenině hradu Medvedgrad. Dalšími cíli pro jednodenní výlet mohou být např. město Sisak s unikátní zachovalou pevností ze 16. století či světoznámý národní park Plitvická jezera.

Záhřeb: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 39 Kč
Počet spojů z města Záhřeb 316
Počet zastávek ve městě Záhřeb 1
Země Chorvatsko