Autobus do Neapol

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Neapol

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Neapol - 4 Zastávky jsou Naples (Via Vespucci), Naples (Metropark Centrale), Naples Afragola AV, Naples (Fuorigrotta - Campi Flegrei FS), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Neapol dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Neapol stojí v průměru 58,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Neapol s FlixBusem stát pouze 48,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Neapol je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Neapol si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Neapol si můžete rezervovat již od 48,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Neapol: Informace o městě

Neapol: Obecné informace

Neapol, italsky Napoli, je město s více než milionem obyvatel. Nachází se v Neapolském zálivu. Je třetím nejlidnatějším městem Itálie. Podle slov Vittoria de Sicy ve filmu „Neapolský záliv“ z roku 1954 je to „svůdné město“. Mnohými je považováno za jedno z nejkrásnějších v Itálii, jiní jej považují za město chaosu, nepořádku a bezohledných řidičů.Neapol je město, o kterém se říká: stojí za to „vidět a zemřít“. Město má tolik tváří, kolik si jich dokážete představit. Je to město s velmi bohatou historií, velkou kulturní tradicí a vše korunu tomu dodává činná sopka Vesuv. Rozhodně je tedy co objevovat.

Co navštívit

Castel dell’Ovo – přezdívaný jako Hrad vejce – dostal svůj název od středověké pověsti. V ní antický básník, který byl mimo jiné i velkým kouzelníkem, ukryl v místech hradu čarovné vejce. Dnes se zde konají výstavy a koncertní představení.

Doporučuji také nechat se vyvést lanovkou až na vyhlídku u kartouzy svatého Martina a Hradu svatého Eliáše.

Za návštěvu také stojí Teatro di San Carlo, divadlo fungující od roku 1737, které je dnes nejstarší operní scénou v Evropě, která je stále v provozu.

Duomo – gotická katedrála Duomo stojí stranou hlavní ulice. Pochází z počátku 13. století a je zasvědcena patronu Neapole, svatému Gennarovi. V přehnaně zdobené kapli jsou uloženy vzácné nádobky se světcovou krví a nachází se tu také jeho lebka ve stříbrném relikviáři ve tvaru hlavy.

Madre – Na horním konci ulice Via Duomo stojí Museo d’Arte Contemporanero známé spíš jako Madre. Otevřeno bylo v roce 2005, v přízemí pravidelně hostí různé dočasné výstavy a v poschodích si můžete prohlédnout kvalitní sbírku moderního umění od významných mezinárodních tvůrců, z nichž někteří své práce vytvořili přímo na zámku muzea.

Napoli Sotterranea – kousek za ulicí Via Duomo se ulice Via dei Tribunali otvírá do náměstí Piazza San Guetano, jež v řeckých a římských dobách sloužilo jako místní forum.

Pokud se posunete po ulici Cardo V, dostanete se k Domu s jeleny (Casa dei Cervi), další luxusní dvouposchoďové vile s centrálním nádvoří a chodbami vyzdobenými barevně výraznými zátišími. Z konce Carda V se dá pokračovat krytou chodbou dolů k takzvaným Předmětským lázním na levé straně – jedné z nejpůsobivějších a nejlépe zachovaných částí Herculanea s mimořádně působivou štukovou výzdobou a takřka nedotčenou lázeňskou částí. Prohlédnout si můžete také původní římské dveře, jediné v celém Herculaneu, které nestrávily plameny.

Neapol: Kultura & historie

Monte Faito

Pokud si chcete dopřát úchvatný výhled na celý Neapolský záliv, vyjeďte lanovkou funivia na vrchol 1150 metrů vysoké hory Monte Faito. Lanovka byla řadu let mimo provoz, ale na jaře 2016 opět začala vozit turisty. Lanovka jezdí každých 20-30 minut z nástupiště stanice ve městě Castellammare di Stabia ležícím pár zastávek příměstskou železniíCircum-vesuviana za Pompejemi. Na vrchol se dostanete za pouhých osm minut, ale rozhodně nejde o zážitek, který bychom doporučovali lidem, kteří mají strach z výšek – s čím dál úchvatnějším pohledem na záliv se totiž výrazně prohlubuje také vzdálenost mezi lanovkou a svahem porostlým buky pod nohama. Nahoře na vás potěší, že se tu stýká několik silnic a opodál je autobusová zastávka, odkud jezdí spoje ke stanici příměstské železnice Circumvesuviana.

Pompeje

Nejlákavějším cílem turistů za hranicí města Neapol jsou Pompeje. Dostanete se sem z Neapole vlakem nebo autobusem. Na pobřeží pak po klikatých úzkých silničkách autem.

V 1. století našeho letopočtu byly Pompeje prosperujícím obchodním přístavem u ústí řeky Sarno. To, co se 20 tisícům jeho občanů stalo v srpnu 1979, nepřišlo jako blesk z čistého nebe. Pohromě předcházely určité náznaky a o 17 let dříve silné zemětřesení, ale Vesuv, prorostlý až k hřebeni zelenými vinicemi, nebyl nikdy považován za hrozbu. Několik malých otřesů nakonec vyústily v erupci.

Vesuv chrlil oblaka kouře už několik dní před erupcí z 24. srpna, takže když došlo na nejhorší, velká část lidí už město opustila, z celkového počtu 20 000 obyvatel jich zahynuly dva tisíce. Jednou z obětí byl i slavný římský přírodovědec Plinius.

Dnes naleznete vedle pozůstatku starověkých Pompejí město Pompei. Žije tu asi 26 000 obyvatel.

Neapol: Noční život

Pokud vás památky a místní zákoutí příliš nezaujaly, jedno vám zaručíme – ochutnáte tu nejlepší pizzu. Právě v Neapoli se zrodila a postupně dobyla svět, ačkoli zplihlé a rozmáčené napodobeniny, které se za ni v různých občerstveních v zahraničí často vydávají, ji až příliš nepřipomínají. Už na počátku 19. století byly neapolské pizzerie přátelské a pohodové podniky, kde se dalo dobře a levně najíst. Tajemství pravé pizzy tkví v cihlové peci a vysoké teplotě, díky níž je těsto nadýchané a na okrajích křupavé. Proto se také pizza podává obvykle až večer: většina restaurací nestačí do oběda pec řádně rozehřát.

Vynikající jsou také neapolské sladkosti zvané sfogliatelle plněné ricottou, rumové babá či místní koláče pastiera napoletana.

Neapol: Zajímavé informace

Před Neapolí někteří lidé varují. Je tu prý nebezpečno. Tašku a kabelku raději noste šikmo přes rameno a netoulejte se místními uličkami sami a už vůbec ne v noci. Ještě větší adrenalin než procházet se tady sám, je řídit de auto. Otlučená jsou tu všechna auta, do dvou proudovky se nacpou klidně čtyři vedle sebe. Zákazová značka pro místní neexistuje a na červenou se nestojí.

Autobusy do města Neapol

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Neapol

S FlixBusem cestujete do města Neapol snadno a levně. V naší nabídce je 170 jízd od 48,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Neapol jsou 4 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Neapol je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Neapol s FlixBusem

Do města Neapol se můžete dostat z 170 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Neapol

Ať jste kdekoli v zemi Italy, je snadné se dostat to města Neapol: 170měst je spojených s městem Neapol, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Neapol. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.