Autobus do Lublaň

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Lublaň

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Lublaň si můžete rezervovat již od 249,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Během rezervace jízdenky do města Lublaň si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Lublaň je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Lublaň dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Lublaň stojí v průměru 339,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Lublaň s FlixBusem stát pouze 249,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Lublaň - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.

Lublaň: Informace o městě

Lublaň: Obecné informace

Lublaň je hlavní a jednoznačně také největší město Slovinska. Město je počtem obyvatel poměrně malé, žije v něm pouhých 272 tisíc obyvatel, které ale doplňuje dalších cca 64 tisíc studentů na zdejší univerzitě. Lublaň se tak řadí mezi největší studentská města v Evropě, je i kulturním, politickým a hospodářským centrem Slovinska. Turisty láká na desítky památek, slavné mosty na řece Ljubljanici i architektonické skvosty Josipa Plecnika, který se za první republiky podílel na dostavbě Pražského hradu.

Co navštívit

Dominantu hlavního města Slovinska tvoří Lublaňský hrad. Na ten se můžete dostat nenáročným pěším výstupem či deset let starou lanovkou. Na hradě, sloužícím jako místo pro pořádání kulturních akci, najdete i historické muzeum či vyhlídkovou věž. V expozici se dozvíte historii hradu, která sahá až do 12. století jako sídelní místo vévody Korutanského. Později ve středověku byl hrad rozšířen – z tohoto období uvidíte mohutné hradby a kapli. Současná podoba hradu pak pochází z další přestavby v 19. století. Vedle hradu si všimněte pomníku rolnického povstání.

Hlavním náměstím ve městě je Náměstí Prešeren (Prešernov trg), kde bezplatně navštivte františkánský kostel Zvěstování Panny Marie z poloviny 17. století. Tento barokní chrám nahradil původní gotickou stavbu zničenou zemětřesením. Pro prohlídce si všimněte překrásných fresek a původního oltáře.

Na městském náměstí najdete původní gotickou radnici (Mestna hiša, Magistrat) z konce 15. století. Budova barokně přestavěná v barokním slohu slouží svému účelu dodnes. Nedaleko radnice se zastavte u kopie barokní fontány Robba zdobenou obeliskem a třemi postavami symbolizujícími tři hlavní řeky Kraňska. Originál fontány byl v roce 2006 přemístěn do Národní galerie, jejíž návštěvu v případě volného času rovněž doporučujeme.

Bezplatně je v Lublani přístupná i katedrála (ljubljanska stolnica), zasvěcená svatému Mikuláši. Snadno ji rozpoznatelné podle dvojice věží a typické zelené barvy. Najdete ji na náměstí Cyrila a Metoděje blízko městského tržiště a již zmiňované radnice. Stavba pochází z počátku 18. století a v interiéru je vyzdobena unikátními barokními freskami od známého italského umělce Giulia Quaglia.

Ve stylu moderní architektury kombinující neoklasicismus a art-deco byla postavena budova Nebotičnik, které místní neřeknou jinak než mrakodrap. Tato stavba zaujme hlavně milovníky architektury a nakupování. Celá dvě patra jsou pokryta různými obchody, zbytek mrakodrapu slouží ke kancelářským a obytným účelům. Ve třetím patře ale najdete kavárnu a vyhlídkovou plošinu. Nebotičnik byl slavnostně otevren v roce 1933 a v době svého vzniku byl s více než 70 metry nejvyšší obytnou budovou v Evropě.

Lublaň je světoznámá svými mosty přes řeku Ljublanicu. V rámci prohlídky města si tak můžete zakoupit vyhlídkovou plavbu lodi a poznat město z jiného pohledu. Nejznámější je bezesporu Dračí most (Zmajski most) postavený jako most císaře Františka Josefa. Jeho vzhled se čtyřmi dračími hlavami dal brzy po svém vzniku mostu současný název. Dračí most se stal hlavním symbolem města a byl prohlášen za technickou památku.

Řezníkův most spojuje městské tržiště, kde si můžete zakoupit potraviny i suvenýry všeho druhu s oblasti Petkovsek, která je naopak známá pro luxusnější restaurace. Most je zdoben bronzovými sochami mytologických postav z řecké mytologie. Známy je též jako most lásky.

Lublaň: Kultura & historie

Poprvé je Lublaň připomínána ve starověku, kdy si zde Římané vytvořili vojenský tábor. Brzy získala městská práva a stala se sídlem oblasti Kraňska. Od 13. století město spadalo do stejného státního útvaru jako Čechy a Morava (roku 1270 město dobyl český král Přemysl Otakar II.), a to i v rámci Habsburské monarchie do konce první světové války. Výjimku tvořili pouze čtyři roky za Napoleonských válek, kdy v Laibachu, jak zněl od 11. století německý název města, vládli Francouzi. Po roce 1918 se Lublaň stala součástí Jugoslávie a kulturní metropolí slovinského národa. Za druhé světové války v okolí města probíhaly tvrdé boje mezi italskými fašisty a partyzány. Roku 1955 město získalo od Josipa Broze Tita titul Město hrdina. Tento jugoslávský vůdce v městě také v roce 1980 zemřel, jeho mauzoleum nicméně hledejte v srbském Bělehradě. Po vyhlášení nezávislého Slovinska se v roce 1991 Lublaň stala jeho hlavním městem.

V letních měsících se ve městě koná nejvýznamnější kulturní událost, a to sice Mezinárodní letní festival, během kterého se po celé Lublani konají koncerty klasické hudby a taneční i divadelní představení. Veškerý noční život se odehrává v tzv. Metelkově městě v centru Lublani. Zde najdete na jedné ulici desítky nočních klubů a barů.

Lublaň: Noční život

Na jednodenní výlety ze slovinské metropole se můžete vydat do všech koutů Slovinska. Země je to totiž velmi malá a vzdálenosti mezi místy nepřesáhnou dvě hodiny. Vyprávět se tak objevovat krásy druhého největšího města Mariboru s nádherným historickým centrem a vinicemi, do turistického centra Slovinska, města Bled, obklopeného Julskými Alpami, ostrovem s fotogenickým kostelíkem u Bledského jezera a zříceninou hradu. Místo převozníka si tu půjčte loďku, vyjde vás levněji. Z Bledu muže vaše cesta pokračovat k soutěsce Vintgar, kam se dostanete pěšky či autobusem.

Lublaň: Zajímavé informace

Podobu slovinské metropole v minulosti významně ovlivnila dvě silná zemětřesení, která měla za následek zásadní přestavby města. Historické centrum vůbec poprvé utrpělo těžké škody při zemětřesení roku 1511, kdy byly zničeny původní gotické a renesanční stavby, které nahradil barokní sloh. Výstavba města byla rovněž silné ovlivněna rakouskou architekturou stylově podobnému Štýrskému Hradci. Podruhé zasáhlo Lublaň zemětřesení roku 1895, kdy vznikla rada památek ve stylu art nouveau a secese. Při prohlídce města proto věnujte zvláštní pozornost i obyčejným domům, ze kterých můžete určit stáří budov.

Autobusy do města Lublaň

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Lublaň

S FlixBusem cestujete do města Lublaň snadno a levně. V naší nabídce je 182 jízd od 249,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Lublaň je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Lublaň s FlixBusem

Do města Lublaň se můžete dostat z 182 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Lublaň

Ať jste kdekoli v zemi Slovinsko, je snadné se dostat to města Lublaň: 182měst je spojených s městem Lublaň, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Lublaň. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.