Autobus tam a zpět: Lyon

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Lyon

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Lyon - 3 Zastávky jsou Lyon Perrache (Central Bus Station), Givors (South Lyon), Lyon Perrache Saône (Eurolines), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Lyon dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Lyon s FlixBusem stát pouze 125,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Lyon je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Lyon si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Lyon si můžete rezervovat již od 125,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Lyon: Informace o městě

Lyon: Obecné informace

Město Lyon se nachází ve střední Francii a je hlavním městem regionu Auvergne-Rhône-Alpes. Dohromady se svými příměstskými částmi a satelitními městečky tvoří po Paříži druhou největší aglomeraci v zemi s více než 1,8 milionem obyvatel. Lyon je ultramoderní a velmi přátelské město, zároveň hlavní město Alpského regionu a nepopíratelně labužnické město. Rozkládá se mezi dvěma řekami, mezi nimiž se nachází i centrum města. Na kopci za řekou Saône leží Starý Lyon, tedy nejnavštěvovanější turistická část. Druhá zmiňovaná řeka nese jméno Rhôna. Z Prahy do Lyonu se pohodlně dostanete autobusem FlixBus s jedním přestupem v Mnichově.

Co navštívit

Hlavním historickým centrem je už zmíněný Starý Lyon. Ulice jsou zde malebné a při procházce narazíte na řadu galerií v italském stylu, slunných nádvoří a starých studen. Oknem do dávných časů je tu katedrála Sv. Jana křtitele. Ta byla postavená v letech 1165-1481 v románsko-gotickém stylu na místě starších staveb z 3. století.

Když se od katedrály vydáte napravo, narazíte na dvě cesty vedoucí na kopec Fourvière. Jeho dominanty si při návštěvě musíte všimnout, dokonce aniž byste chtěli - velkolepá katedrála Panny Marie je vidět snad ze všech částí Lyonu. Cesta je trochu skrytá v malé navazující ulici a celá trasa je vystavěna krátkými úseky prudkých schodů. Na vrchol se dá dostat ještě delší pozvolnější cestou. Katedrála se vám sice na chvíli ztratí z dohledu, jen se schovala za budovy, které postupně obcházíte. Pro správnou orientaci si stačí hlídat, aby cesta vedla do kopce. Při cestě navíc narazíte na obnovený, téměř dva tisíce let starý římský amfiteátr, objevený během vykopávek v kopci Fourvière. Procházka kolem drolících se zdí a renovovaných schodišť divadla vám umožní prozkoumat krásu této antické památky.

Po výstupu na kopec uvidíte kromě zmíněné katedrály i malý kostel se zlatou sochou. Z druhé strany pak stojí další zajímavá konstrukce, věž napodobující Eiffelovu věž v Paříži. Vám ale s největší pravděpodobností připomene spíše pražský Petřín. Můžete si zde na chvilku sednout na lavičku a kochat se překrásným výhledem na celé město.

Lyon je protkán mnoha mosty a přesun přes obě řeky je nadmíru snadný. Prostřední část tvoří z velké části nákupní zóna. Ulice lemované obchody jsou spojnice mezi náměstími. Navštívit byste měli určitě tři nejznámější: Place Bellecour, Place des Jacobins a Place Terreaux. Každé je jistým způsobem jedinečné a navíc jsou si poměrně blízko. Jen pozor, v neděli bývají všechny obchody zavřené.

Mezi další nezanedbatelné památky Lyonu patří třeba Opera na pobřeží Rhôny, stará stavba místní prefektury. Při procházkou městem z ní vycítíte kontrast mezi moderním funkčním stylem a historickými budovami. Po městě doporučujeme pohybovat se metrem, dejte si ale pozor v nočních hodinách, hrozí zde menší kriminalita.

Lyon: Kultura & historie

Historie města sahá ke galským kmenům, později byl Lyon pod nadvládou Římanů. V roce 1032 připadl Lyon Svaté říši římské a ve 13. století se zde konaly dva významné církevní koncily. Velké oběti na životech přinesla ve středověku i epidemie moru. V období renesance dosáhlo město velkého rozmachu, jednak jako centrum finančních operací s rozvinutým bankovnictvím a také jako středisko výroby – záhy již manufakturní – kvalitní keramiky a obchodu s hedvábím. Za Velké francouzské revoluce a poté za druhé světové války se Lyon postavil na stranu „odporu“, což mělo za následek velké represe na místních obyvatelích.

Lyon: Zajímavé informace

Lyon je městem sportu. Ve městě najdete více než 550 sportovních klubů, z nichž šest hraje ve francouzských nejvyšších soutěžích. Nejznámějším je patrně fotbalový klub Olympique Lyon hrající na stadionu Stade de Gerland. Ten v roce 2016 hostil fotbalové mistrovství Evropy a roku 2019 bude hostit mistrovství světa ve fotbale žen. Ve Francii je populární i rugby, které v Lyonu zastupuje tým Lou Rugby. Fanoušci basketbalu si pak přijdou na své návštěvou zápasu týmu ASVEL, ti volejbaloví by rozhodně měli navštívit utkání francouzské nejvyšší volejbalové soutěže a fandit místnímu tými Asul Volley. Amatérští sportovci mají možnost se zúčastnit některého z běžeckých závodů konaných v Lyonu. V dubnu je to Lyon Urban Train, v říjnu Run In Lyon a v prosinci mýtický závod Saint-Lyon.

Město je známé i pro své kulturní události. Nejznámější z nich je Festival světla (francouzsky Fête des lumières), který se koná každoročně 8. prosince na počest vděku Panně Marii. Během tohoto dne by měl z tradice každý Lyončan umístit svíčky podél vnějších stran svých oken, aby dohromady vytvořily působivé efekty osvětlených ulic. Nejkrásnější výhled v tu dobu je právě z kopce Fourvière. Součástí jsou i další doprovodné akce, při kterých jsou lyonské památky umělecky osvětleny.

Lyon: Cíle v okolí


V dojezdové vzdálenosti od města se nachází město Clermont – Ferrand, které je známé jako místo pobytu slavného keltského náčelníka Vercingetorixe. Na náměstí tu můžete obdivovat jeho sochu, najdete tu ale i katedrálu a velké množství černých budov. Ty získaly svou barvu díky stavebnímu materiálu, kameni vulkánu. Dalším zajímavým výletním cílem z Lyonu je Vichy, místo známé výrobou kosmetiky a bonbónů. Produkty místních výrobků si můžete koupit u prodejců po celém městě. Ve Vichy se nacházejí i lázeňské prameny, teplé i studené. Můžete z nich ochutnat po kalíšku nebo si můžete načepovat do vlastní lahve. Z památek ve městě nevynechejte lázeňský park, kolonádu a dům, kde pobýval francouzský panovník Napoleon III. Naším autobusem FlixBus se dostanete i do městečka Grenoble ležícího na úpatí Alp.


Lyon očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Lyon

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Lyon

S FlixBusem cestujete do města Lyon snadno a levně. V naší nabídce je 187 jízd od 125,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Lyon jsou 3 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Lyon je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Lyon s FlixBusem

Do města Lyon se můžete dostat z 187 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Lyon

Ať jste kdekoli v zemi France, je snadné se dostat to města Lyon: 187měst je spojených s městem Lyon, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Lyon. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.