Autobus do Varšava

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Varšava

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Varšava si můžete rezervovat již od 79,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Varšava je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Varšava dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Varšava stojí v průměru 99,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Varšava s FlixBusem stát pouze 79,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Varšava - 11 Zastávky jsou Warsaw, Metro Marymont, Warszawa, Dw. Centralny ZTM 04, Warszawa, Dw. Centralny ZTM 06, Warszawa, Dw. Zachodni ZTM 05, Warszawa, Metro Stadion Narodowy, Warszawa, Metro Stadion Narodowy 01, Warszawa, Młodzieńcza ZTM 01, Warszawa, Wiatraczna, Warszawa,,Mlociny station, Warszawa,,centrum, Warszawa,,dw.Zachodni PKS, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Varšava si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Varšava: Informace o městě

Varšava: Obecné informace

Latinské heslo Varšavy – Semper Ivica – znamená „Navždy neporažená“. A řídí se jím statečně. Přes devadesát procent budov bylo při druhé světové válce zdevastováno, lidí ubylo a Varšavě hrozilo, že přijde o status hlavního města. Naštěstí se město obnovilo. Dnes je Varšava oblíbenou zastávkou cestovatelů. Podívejte se na její skvosty, jež jsou zapsány na seznam UNESCO.
Vznik Varšavy je spjat s mazovským knížetem Boleslavem II., který nechal postavit kolem roku 1300 na vysokém břehu Visly hrad s později dostavenou věží, komnatami a hradbami, i když archeologické vykopávky míří již k přelomu 10. a 11. století.
Dnešní Varšava nemá v celé Evropě srovnání. Ve městě, které bylo znovu postaveno po druhé světové válce, se mísí kompletně obnovená stará zástavba se zbytky předválečného socialistického režimu, s výstavbou divokých 90. let a promyšlenou, světově oceňovanou architekturou 21. století. K tomu přidejme obyvatelstvo skládající se ze „starých Varšavanů“, tedy původních rodin, které se sem po válce vrátily znovu město vybudovat, nových Varšavanů, kteří se zde zabydleli v posledních 70 letech, a přespolních (někdy zvaných sloiki, podle zavařeninových sklenic, se kterými sem přijíždějí z venkova), kteří sem jezdí nejen za studiem, ale i z velkých vzdáleností denně do práce. Varšava žije v rychlém tempu. Město lze jen těžko poznat za víkend, jeho krása tkví v různorodosti jednotlivých částí města – od centrálního „Manhattanu“ plného mrakodrapů v čele s Palácem kultury a vědy, Starého a Nového Města, výstavní třídy Nový svět, historické Královské cesty, kdysi židovského Muranowa až k autentické čtvrti Praga na druhé straně Visly. Dnešní Varšava má jen málo společného s šedivou metropolí 80. let 20. století.

Co navštívit

Staré město
Historická a nejstarší část Varšavy založená ve 13. století, byla v roce 1944 z 90 procent zničená. Vynikající poválečná rekonstrukce katapultovala „nejmladší Staré Město na světě“ oprávněně v roce 1980 na seznam UNESCO. Na rozdíl od uspěchaného centra v okolí hlavního železničního nádraží jde o náměstí a uličky plné nejen kaváren a restaurací, ale i nejrůznějších kulturních programů. Malebné fasády měšťanských domů byly rovněž výborně zrekonstruovány, takže Staré Město získalo zpět svou romantickou atmosféru.

Zámecké náměstí
Ve Varšavě je několik centrálních míst, odkud můžete začít prohlídku, ale vhodné místo je Zámecké náměstí. Severně od něj se rozkládá Staré a Nové Město, jižně Královská cesta a na samotném náměstí Královský zámek. Než k němu dojdete, podívejte se na kopii sloupu Zikmunda III. Vasy z roku 1644, jenž byl ve své době nejstarším a nejvyšším (22 m) světským pomníkem ve městě. Originální sloup, zničený v roce 1944, je k vidění na jižní straně zámku.

Královský zámek
Zámek vybudovaný v 15. století na ostrohu nad Vislou byl rezidencí mazovských knížat a sídlem králů se stal po přenesení funkce hlavního města z Krakova. Osud zámku zpečetila druhá světová válka, kdy ho Němci v roce 1944 vyhodili do povětří – při rekonstrukci bylo použito necelých 10 % prvků originální stavby. Z věže zámku se ozývá denně v 11:15 hod. na trubku zahraný hejnal. Největší atrakcí zámeckého muzea jsou dva originály od Rembrandta a obrazy dvorního malíře Bernarda Belotta, jež byly po válce využity jako vzor pro rekonstrukci města. Na straně zámku od Visly se dochovaly originální Akrady Kubickiego, jež sloužily jako stáje. V arkádách se nachází archeologická expozice. Zámek je dnes nejnavštěvovanější varšavskou památkou, která pamatuje 300 let zasedání parlamentu, podepsání první evropské psané ústavy (1791) anebo předání historických prezidentských insignií polskou exilovou vládou Lechu Wałęsowi v roce 1990–v meziválečném období byl sídlem polských prezidentů. Zámku vévodí Zikmundova věž s hodinami a cibulovou helmicí, další Władysławova věž – se skrývá v nádvoří.

Katedrála svatého Jana Křtitele
Původní kostel v dnešní ulici Świętojańska byl vystavěn ve 14. století ukrytý mezi uličkami, ale postupně začal nabývat na významu díky korunovacím a královským svatbám a pohřbům. V katedrále má hrob kardinál Stefan Wyszyńaki, v kryptách mazovská knížata, varšavští arcibiskupové, král Stanislaw August Poniatowski a spisovatel Henryk Sienkiewicz. Během Varšavského povstání byla katedrála jako objekt v první linii těžce poškozena a poté vyhozena do povětří. Po válce se dočkala obnovy do původní gotické podoby. Na východní zdi (zvenku) je možné najít vezděný pás pohyblivé nacistické zbraně zvané Goliáš, která vyplněná trhavinou roznášela zkázu právě v okolí katedrály.

Varšava: Kultura & historie

Kamenné schůdky
Malebná ulička o 78 schodech vedoucí k Visle je oblíbeným místem umělců. Schody byly postaveny na začátku 16. století. V prosinci 1806 z této uličky Napoleon Bonaparte obdivoval společně s knížetem Jozefem Poniatowským pohled na Vislu.

Muzeum Varšavy
Za různými fasádami jednoho celého bloku Rynku se skrývá rozlehlé muzeum, jehož expozice prezentují historii města od jeho vzniku do současnosti včetně dokumentárního filmu o Varšavě.

Varšava: Noční život

Ve Varšavě rozhodně musíte ochutnat jejich typické tradiční pirohy. Vařené, smažené, masové, vegetariánské, sladké…prostě na jaké si vzpomenete. Třeba v síti restaurací Zapiecek, ty patří mezi vyhlášené. Zapít je můžete svařeným pivem (Grzaniec) či Piwem z sokiem – další polská klasika. Do piva vám dávkovačem plácnou tekutinu podobnou mýdlu a chutná to jako malinovka. Na zdrowie! Kdo radši něco tvrdšího, ochutnejte jejich vodku. Poláci ji mají fakt dobrou a někdy dokonce světovou. Ne nadarmo ji pije i agent 007. Koupíte jí i na letišti v duty free shopu.

Autobusy do města Varšava

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Varšava

Levné cestování autobusem do města Varšava je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 262 destinací. Z města Varšava se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Varšava již od 79,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Varšava s FlixBusem

Cestování do města Varšava s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 309 spoji do města Varšava máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Varšava by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Varšava? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.