Autobus tam a zpět: Brusel

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Brusel

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Brusel - 4 Zastávky jsou Brussels Heysel (Baudouin Metro Station), Brussels South (Avenue Fonsny/Eurolines), Brussels South (Gare du Midi), Brussels-North train station, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Brusel dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Brusel stojí v průměru 99,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Brusel s FlixBusem stát pouze 75,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Brusel je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Brusel si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Brusel si můžete rezervovat již od 75,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Brusel: Informace o městě

Brusel: Obecné informace

Brusel je hlavní město Belgie, také sídlo NATO, a především pak některých institucí Evropské unie. Proto si vysloužilo neoficiální název – hlavní město Evropy. I přesto, že je jednou z nejdůležitějších evropských metropolí, bývá turisty opomíjen. A je to škoda, protože oproti svým evropským kolegům Paříži, Londýnu nebo Římu, které jsou výletníky nejčastěji navštěvovány, je podstatně osobnější. Krásných zákoutí tu najdete více než dost. Brusel je hlavní město Belgie. Má 19 obcí a jeden milion obyvatel. Ročně ho navštíví dva miliony obyvatel, z nichž 56 procent tam jezdí za prací. Oficiálními jazyky jsou francouzština a vlámština. Městem protéká řeka Senna.

Co navštívit

Významnou turistickou atrakcí v Bruselu je tzv. čurající chlapeček (Manneken Pis). Jde o malinkou sochu chlapečka, která se nachází přibližně 250 metrů od hlavního náměstí – Grand Place. Socha tu byla umístěna kolem roku 1388 a v roce 1987 dostal chlapec o kousek dál také čůrající kamarádku a později i pejska. V posledních letech si lidé oblíbili sledovat jeho oblečky. První model byl zhotoven v 17. stol. a dnes jich vlastní na 800. Spatřit ho můžete v kostýmu Mozarta, Elvise, ale i pilota, veterináře či bojovníka kung-fu.

Quartier Royal neboli Královská čtvrť byla odedávna domovem bruselské aristokracie a členů královské rodiny. Panovalo zde čistší ovzduší než v Dolním městě a kdysi se této oblasti říkávalo kopec Coudenberg. Stával tu stejnojmenný palác z 15. století, sídlo brabantských vévodů a renesančních vládců. V roce 1731 však za pouhých šest hodin lehl popelem. Během 18. a 19. století se pomalu přestavoval a výsledkem jsou čtyři nové paláce pojaté v neoklasicistním duchu, který si zvolil Karel Lotrinxký. V tomto slohu byl do značné míry ztvárněn i park. Dnes se Královská čtvrť pyšní poklidnou elegancí a jedněmi z nejstarších budov z 18. století v Evropě, jež lemují aleje a fontány Parku de Bruxelles.

Église St-Jacques-sur-Coudenberg – jeden z nejhezčích bruselských kostelů se datuje do 18. století. Jeho průčelí bylo navrženo po vzoru antického chrámu.

Náměstí Grande-Place je historickým jádrem města. Mnozí jej dokonce považují za nejkrásnější náměstí na světě. Dominantu tvoří gotická radnice z 15. století a 96 metrů dlouhá věž. Tam je umístěna socha svatého Michaela, patrona Bruselu. V roce 1998 bylo náměstíčko zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Nejfotogeničtější je pak Atomium – devět obrovských koulí představující zvětšený model molekuly železa. Jako má Paříž Eiffelovu věž, Brusel se pyšní tímto nejodvážnějším evropským stavením. Chcete-li se podívat dovnitř, přijďte nejlépe hned ráno, v hlavní sezoně se u vchodu tvoří dlouhé fronty. Pro veřejnost jsou zpřístupněny 4 z 9 koulí Atomia. Výtahem za 23 sekund dostanete do nejvyšší části stavby, kde se můžete kochat výhledem na celý Brusel. Až se dostatečně pokocháte, můžete pokračovat objevováním dalších tří zpřístupněných částí. Dostanete se do nich šikmými trubkami, a to po schodech nebo eskalátorech.

Brusel: Kultura & historie

Brusel je také proslulý svými komiksy, proto stojí za to navštívit muzeum komiksů, tzv. Centre Belge de la Bande dessinée, které se vtipně nazývá zkratkou „cébébédé“. Muzeum je umístěno v úchvatné třípodlažní secesní budově, jejímž autorem je nejznámější belgický secesní architekt Victor Horta.

Maison du Roi (Králův dům) – je to docela věrná rekonstrukce gotického paláce, který si dal postavit habsburský císař Karel V.

Mezi další místa, která při své cestě po Bruselu můžete navštívit jsou:

Katedrála svatého Michaela archanděla a svaté Guduly

Parc du Cinquantenaire – park s několika muzei a galeriemi

Bruselský park

Bazilika Sacré-Coeur – šestý největší kostel světa

Mini-Europe – zábavný park, ve kterém je umístěno více než 300 zmenšených modelů významných evropských staveb

Hlavní městské domy architekta Victora Horty – čtyři domy v secesním slohu

Skleníky Serres royales de Laeken

Brusel: Noční život

Rájem pro milovníky nákupů a luxusních butiků je Galerie sv. Huberta, která byla vůbec první evropskou nákupní pasáží na světě. Scházeli se zde literáti a intelektuálové a údajně se zde začaly prodávat také vůbec první pralinky, které Belgii tak proslavily. Řetězce obchodů dominují podél ulice Rue Neuve, mezi ulicí Rue de Midi a Grand Place. Oblíbeným nákupním místem turistů jsou také bleší trhy a trhy se starožitnostmi.

Brusel: Zajímavé informace

Až zavítáte do Bruselu, dopřejte si gastronomický zážitek v podobě místního občerstvení na ulici. Tady rozhodně neplatí, že stánkový prodej je levnou formou uspokojení chuťových buněk. Naopak! Až vám pod nosem zavoní pravé belgické vafle nebo lahodná vůně čokoládových pralinek, nemeškejte a u některého z venkovních stánku se v klidu poseďte. Nebudete zklamáni. V Belgii vyrábí tu nejkvalitnější čokoládu na světě. Na chvilku zapomeňte na diety a navštivte čokoládové obchůdky. Mezi nejkvalitnější obchody na prodej pralinek patří ty na třídě Neuhaus, Grand-Place 27, Galerie de la Reine 25-27 a Godiva.

Ochutnejte také místní hranolky s pořádnou dávkou majonézy, ardenskou šunku, slávky či vydlabaná rajčata s garnáty, která jsou opravdovou bruselskou specialitou. Svůj výlet můžete také pojmout jako ochutnávku těch nejlepších druhů piva. O belgickém pivu se říká, že má stovky tváří – prodávají tu takové specialitky jako pivo kokosové, koriandrové nebo grepové. V baru Deliriu, který se pyšní zápisem do Guinessovy knihy rekordů, nabízí nejvíce druhů piva na světě. Vybrat si můžete z neuvěřitelných 2500 druhů!

Pokud můžete, odolejte jakékoli nabídce pochutin v turistické pasti ulice Rue des Bouchers (vaše peněženka by zbytečně marnila) a raději zamiřte na méně známé náměstí Grande-Place, které mnozí považují za nejkrásnější náměstí světa.

Autobusem do města Brusel

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Brusel

Chcete cestovat do města Brusel? Naše spoje do tohoto města stojí od 75,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Belgium a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Brusel s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Brusel. Ve městě Brusel jsou 4 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 173 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Brusel je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Brusel se postará připojení k Wi-Fi a zábavní portál s různými filmy, seriály, nebo audioknihami, zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.