Autobus tam a zpět: Krakov

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Krakov

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Krakov - 3 Zastávky jsou Kraków Borek Fałęcki, Kraków, Dworzec Autobusowy MDA, Kraków Dworzec Autobusowy Czyżyny, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Krakov dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Krakov stojí v průměru 75,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Krakov s FlixBusem stát pouze 49,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Krakov je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Krakov si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Krakov si můžete rezervovat již od 49,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Krakov: Informace o městě

Krakov: Obecné informace

Druhé největší město Polska se nachází pouhou hodinu cesty od českých hranic. V současné době je metropolí Malopolského vojvodství v jižním Polsku, počet jeho obyvatel se pohybuje okolo 770 tisíc. Centrum města v čele s dominantním hradem Wawel bylo v minulosti rezidencí polských králů a díky velkému množství historických památek je tak celý Krakow oblíbeným cílem turistů po celý rok.

Co navštívit

Wawel
Svou cestu po Krakowě můžete začít u břehů řeky Visly na tzv. Wawelském návrší. Na něm se nacházejí dvě významné památky polské historie: Katedrála na Wawelu a Královský hrad Wawel. Oba objekty jsou přístupné veřejnosti a jejich návštěvu byste rozhodně neměli vynechat. V katedrále, plným názvem Katedrální bazilice svatého Stanislava a svatého Václava, najdete pohřbené významné osobnosti polského národa a svým významem se tak jedná o ekvivalent naší katedrály sv. Víta. Historie Wawelské katedrály sahá do 11. století, až do roku 1609 zde byli korunováni polští králové, než potom přesídlili do Varšavy. Při prohlídce uvidíte kromě samotných interiérů katedrály také podzemní kryptu, kde jsou pohřbeni polští králové, svatí a další významné osobnosti.

Královský hrad, polsky Zamek Królewski na Wawelu je stejně starý jako katedrála. V minulosti prošel několika přestavbami, po vyhoření dostal svou současnou čtyřkřídlou podobu. Přístupné pro návštěvníky jsou interiéry hradu v celkem pěti expozicích – Reprezentativní královské komnaty, soukromé královské komnaty, korunovační pokladnice, zbrojnice a expozice umění. S výběrem trasy Vám rádi pomohou v návštěvnickém centru, osobně jsem navštívil obě královské komnaty. Tajný tip: v pondělí budete mít do katedrály i hradu vstup zdarma.

Staré město
Z Wawelu pokračujte v prohlídce města směrem do jeho nejstarší části. Zde najdete několik zajímavých památek, které si zaslouží pozornost. Především jsou to pozůstatky středověkého opevnění města, tzv. Barbakán a Floriánská brána. Oba objekty jsou dnes součástí Historického muzea města Krakov a najdete v nich kromě stále expozice i nejrůznější výstavy. K Floriánské bráně nejspíše přijdete Floriánskou ulicí. Ta vznikla už ve 13. století jako součást tzv. Královské cesty a dnes patří mezi nejdůležitější ulice ve městě. Najdete zde dům malíře Jana Matejka, farmaceutické muzeum či proslavenou kavárnu Michalikova jeskyně (čp. 45). D

Další ulicí královské cesty byla ulica Grodzka, které dominuje kostel svatého Ondřeje. Vznikl již v 11. století a jeho současný interiér pochází z 18. století, kdy prošel barokní renovací. Ve Starém městě stojí za návštěvu ještě kostel sv. Barbory ze 14. století. Při návštěvě tohoto kostela si všimněte hlavně gotického krucifixu na hlavním oltáři a stropních maleb.

Rynek
Rynek v doslovném překladu do češtiny znamená náměstí. V Krakově tento název zahrnuje celé hlavní náměstí, na kterém se nacházejí kromě Wawelu nejvýznamnější památky města. Dominantou je tržnice Sukiennice, kde si můžete ve dvou řadách krámků zakoupit nejrůznější suvenýry. V patře této gotické budovy ze 13. století najdete expozici polského malířství 19. století.

Na náměstí dále stojí čtyřhranná 70 metrů vysoká radniční věž a několik kostelů. Největší z nich je trojlodní cihlová gotická bazilika Nanebevzetí Panny Marie ze 14. století. Při prohlídce interiéru vás uchvátí malebná výzdoba kostela.
V jihovýchodním rohu náměstí najdete nenápadný kostelík sv. Vojtěcha. Jeho historie sahá až do 12. století, později byl barokně přestaven. Kromě samotného kostelíku můžete navštívit výstavu o historii krakovského tržiště.

Kazimierz
Mezi Wawelem a řekou Vislou na jihu Starého města je pro turisty ukrytá historická část Krakova. Jedná se o židovskou čtvrť se stoletou historií. Při krátké procházce touto čtvrtí se projděte po hlavní ulici Szeroka, navštivte synagogy Wolfa Bociana, Kupa či Izaaka. Nejvíce pozornosti si zaslouží Stará synagoga z 15. století a židovský hřbitov Remu.

Československé stopy
V ulicích Krakowa dodnes můžeme najít několik památek připomínající českou, respektive československou historii. Na ulici Marie Curie Sklodowské najdete pamětní desku připomínající místo čs. konzulátu, který zde působil před druhou světovou válkou. Krakow se v roce 1939 stal hlavním centrem čs. emigrace, ať už vojenské či politické.

V Krakowe můžete navštívit také továrnu Oskara Schindlera, rodáka ze Svitav, který zde zachránil na 1200 Židů. Podle jeho příběhu byl natočen film Schindlerův seznam.

Krakov: Kultura & historie

Historie Krakova sahá až do 10. století. Tehdy bylo město pod nadvládou přemyslovských knížat, než se roku 999 stalo součástí Polska. Ve středověku se jednalo o nejvýznamnější město Polska a jeho význam přetrvává dodnes, kdy se jedná po Varšavě o druhé centrum země.

Krakovu se přezdívá hlavní město polské kultury. Možností kulturního využití je tu skutečně nespočet, nachází se zde celkem 28 muzeí, z nichž osobně doporučuji návštěvu Národního muzea a Muzea polského letectví. V Krakově sídlí i mnoho dalších kulturních institucí, jako jsou divadla – Teatr Groteska, Teatr Ludowy, umělecké galerie.

Krakov: Noční život

Krakov ožívá každý večer unikátní noční atmosférou. Naháněči vás budou lákat do desítek barů a nočních klubů, z vlastní zkušenosti doporučuji klub Prozak 2.0, Barka Aquarius či Klub Studio.

Několikrát měsíčně se konají velké párty i v Tauron aréně, kde vystupují ty největší světové hvězdy všech hudebních žánrů.

Krakov: Cíle v okolí

I okolí Krakova nabízí široké možnosti výletů. Všeobecně většina návštěvníků podniká jednodenní výlet do Osvětimi, města a proslulého koncentračního tábora. Dostanete se tam autobusem či vlakem, vstupné je zdarma. Přímo ve městě se nachází areál bývalého tábora Auschwitz I, několik kilometrů za městem leží tábor Auschwitz II – Birkenau, nazvaný podle nedaleké vesnice Březinka. Mezi oběma tábory jezdí shuttle bus.

Druhou možností pro výlet je návštěva solných důlů Wieliczka a Bochnia, zapsaných na seznamu UNESCO. Při prohlídce projdete celkem 3,5 km dlouhou trasu, která zahrnuje prohlídku podzemních prostor včetně podzemního jezera a klenuté solné síně. V letních měsících je zájem o tuto památku mezi turisty enormní, doporučuji proto prohlídku rezervovat předem.

Autobusy do města Krakov

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Krakov

S FlixBusem cestujete do města Krakov snadno a levně. V naší nabídce je 197 jízd od 49,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Krakov jsou 3 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Krakov je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Krakov s FlixBusem

Do města Krakov se můžete dostat z 197 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Krakov

Ať jste kdekoli v zemi Poland, je snadné se dostat to města Krakov: 197měst je spojených s městem Krakov, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Krakov. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.