Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Region Stuttgart od 75 Kč

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Stuttgart

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Stuttgart očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Stuttgart: Informace o městě

Everything you need to know about Stuttgart

Stuttgart – obecné informace

Stuttgart je hlavním městem německé spolkové republiky Baden-Württemberg, ležící na jihozápadě Německa. Leží v kopcovité krajině na řece Neckar, která se pak u města Mannheim vlévá do Rýna. Stuttgart zaujímá se svými šesti sty tisíci obyvateli šesté místo v tabulce německých měst s nejvíce obyvateli. Město je spojeno se sídly automobilek Mercedes-Benz a Porsche, a tvoří důležitý dopravní uzel mezi západním Německem, Rakouskem, Lucemburskem a Švýcarskem. Na zdejší nádraží tak zajíždějí mimo jiné vlaky společnosti Intercity-Express, jezdící v několika zemích kontinentální Evropy a také naše autobusy Flixbus, které Stuttgart spojují s celou Evropou. V roce 1897 právě tady mohli lidé vůbec poprvé v historii využít služeb taxikářů.

See everything Stuttgart has to offer

Stuttgart – co navštívit

Historické centrum Stuttgartu je na památky velmi bohaté a na jejich důkladné projití budeš rozhodně potřebovat několik dní. A protože každé město má své srdce, měl bys i ty začít prohlídkou Schlossplatz, v doslovném překladu Palácového náměstí. Toto rozlehlé náměstí leží v samotném srdci velkého města a v jeho sousedství byste našli mimo jiné i dva zámky, pojmenované jednoduše Starý a Nový, a v přilehlém okolí samozřejmě i zámeckou zahradu. Ve Starém zámku najdete navíc muzeum, které se pyšní jednou z největších expozic královských klenotů v celém Německu. V jakoukoliv denní dobu je tu velmi rušno, a tak je Schlossplatz skutečně bijícím srdcem Stuttgartu. A pro milovníky piva se na stejném náměstí nachází i oblíbená hospoda Carls Bauhaus.

Dalším velkým náměstím ve Stuttgartu je Feuerseeplatz, kterému dominuje kostel svatého Jana, nabízející možnosti odpočinku. V okolí najdeš řadu výborných malých restaurací či stánků se zmrzlinou, řadu pohodlných laviček. Nejen proto je Feuerseeplatz skutečnou oázou klidu.

Pokud se řadíš spíše mezi milovníky umění, nesmíš vynechat Státní galerii, nacházející se na ulici Konrada Adenauera. V jejích prostorách najdete zástupce všech epoch, které kdy lidské umění poznalo. V prvním patře najdete ukázky barokního a klasicistního umění, ale pokud se přijdete podívat tak říkajíc na modernu, měli byste začít rovnou ve druhém patře. Obrovské prostory pojmou mnoho návštěvníků i děl, takže rozhodně stojí za návštěvu.

V dobách králů patřil Stuttgart mezi honosná města, a tak, stejně jako v Praze, zde najdete Königstraße, v českém překladu Královskou ulici. Ta začíná v centru Stuttgartu hned u vlakového nádraží a zavede vás na dlouhou procházku historickým centrem města. O víkendu ale s návštěvou nepočítejte, protože právě v těchto místech se konají obrovské festivaly a slavnosti, na které si Stuttgart potrpí. V dnešních dobách se Königstraße přizpůsobila vkusu návštěvníků, a tak zde najdeš obrovské množství obchodů, muzea a také zástupce výtečné mezinárodní kuchyně, takže pokud máte chuť na nákupy a výborný oběd, neváhejte.

Máš-li chuť přehlédnout celé obrovské město jediným pohledem, nesmíš během své návštěvy opomenout rozhlednu Killesbergturm. Tato moderně pojatá stavba patří svým designem mezi nejzapamatovatelnější nejen v Německu, ale i v celé Evropě. Z jejího vrcholu lze obrovské město spatřit doslova jako na dlani. Odvážně řešená konstrukce poskytne díky výborné cirkulaci vzduchu osvěžení i v horkých letních dnech, a tak je ve všech ročních dobách vyhledávaným cílem turistů. Pokud se ovšem nebojíš výšek, vysoká je totiž přes 40 metrů.

Fanoušky fotbalu jistě ohromí návštěva Mercedes-Benz Areny, která poskytuje útočiště bundesligovému klubům VfB Stuttgart. Na svém místě stojí již od roku 1933 a nedávno prošla celkovou rekonstrukcí. Dnes pojme přes 60 000 diváků a atmosféra během utkání je tu doslova elektrizující. Pokud se zajímáte o fotbal, návštěvu vřele doporučuji.

Fanoušci automobilů ocení muzeum Porsche, kde najdeš výstavu všech modelů, které kdy tato společnost vyrobila. Jedná se o nezapomenutelný zážitek a nadšenci do rychlých aut se zde budou cítit jako v ráji.

Experience the vibrant culture and interesting history of Heidelberg with FlixBus

Stuttgart – historie

Nejstarší stopy osídlení v místech dnešního města se datují do 1. století našeho letopočtu, kdy v těchto místech stávala římská tvrz, chránící západní hranice říše před nájezdy germánských kmenů. V roce 260 však Germáni tuto tvrz dobyli a římské osídlení v místech dnešního Stuttgartu bylo ukončeno. Historické záznamy se poté ztrácí.

Samotný Stuttgart byl založen kolem roku 950 vévodou Herzogem Luidolfem Švábským a původně sloužil jako hřebčinec (Stuotengarten). Odtud také pochází symbol koně v městském znaku a pravděpodobně i název samotného města. V první polovině 13. století získal Stuttgart statut města. O několik desítek let později získal toto místo rod Württembergů, tehdy neznámý rod, který začal kolem vzrůstajícího města budovat své panství. Panství přečkalo až do konce 1. světové války, po němž se Stuttgart stal hlavním městem Svobodného státu Württembersko, na památku původního rodu.

Během druhé světové války byl Stuttgart těžce poškozen nálety spojeneckých bombardérů, a to zejména v letech 1944 a 1945. Třiapadesát náletů poničilo zejména průmyslovou část města, ale za své vzaly i některé památky a téměř 70 % všech budov ve městě.

Po roce 1946 byl Stuttgart potvrzen jako hlavní město země Württemberg-Baden, a o šest let později se po sloučení s menšími správními celky stal rovněž hlavním městem spolkové země Baden-Württemberg.

Stuttgart – noční život

Noční život se ve Stuttgartu rozproudí především na Královské třídě v baru Schweiz-Weiss a na střeše restaurace Sky Beach, která nabízí příjemné noční posezení u sklenky dobrého vína. Milovníci divoce strávené noci ocení rovněž bar High Five na ulici Hauptstraße.

See everything Stuttgart has to offer

Stuttgart – sport a kultura

Jak už bylo řečeno, hlavním zástupcem sportu ve městě je fotbalový klub VfB Stuttgart, který od roku 1950 celkem pětkrát vyhrál německou nejvyšší soutěž – Bundesligu. Ve městě však roste také podpora hokeje, házené, basketbalu a vodního póla. Stuttgart byl jedním z měst hostících mistrovství světa ve fotbale 1974 a 2006, mistrovství Evropy 1988 a hostil i atletické mistrovství světa roku 1993. V roce 207 byl Stuttgart vyhlášen rovněž světovým hlavním městem sportu.

Velkou popularitu má ve městě divadlo a kino, po celém městě najdeš téměř 10 kin, zámecká divadla a venkovní scény.

Discover the amazing surrounding areas of Stuttgart

Stuttgart – okolí

Zhruba dvacet kilometrů severně od Stuttgartu se nachází město Ludwigsburg, lákající na nádherný zámecký park. Okolní lesnaté nížiny lákají k pěšímu či cyklistickému výletu do klidné přírody, která jako by vedle obrovské metropole působila téměř nepřirozeně.

Nedaleko je to i do Karlsruhe, Heilbronnu, Pforzheimu nebo Ulmu, kde uvidíš luterský dóm Ulm Münster vystavěný v gotickém stylu a pyšnící se, díky věži vysoké 161,5 metru, titulem nejvyšší kostel světa.

Stuttgart: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Stuttgart má 7 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 75 Kč
Počet spojů z města Stuttgart 287
Počet zastávek ve městě Stuttgart 7
Země Německo