Autobus do Stuttgart

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Stuttgart

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Stuttgart - 9 Zastávky jsou Stuttgart Vaihingen station, Stuttgart West (Leonberg Station), Kornwestheim, Kornwestheim Pre Waypoint, Stuttgart Airport Busterminal (SAB), Kornwestheim Post Waypoint 1, Stuttgart Zuffenhausen bus station, Kornwestheim Post Waypoint 2, Stuttgart East/Kirchheim unter Teck, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Stuttgart dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Stuttgart s FlixBusem stát pouze 138,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Stuttgart je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Stuttgart si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Stuttgart si můžete rezervovat již od 138,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Stuttgart: Informace o městě

Stuttgart: Obecné informace

Stuttgart je hlavním městem německé spolkové republiky Baden-Württemberg, ležící na jihozápadě Německa. Leží v kopcovité krajině na řece Neckar, která se pak u města Mannheim vlévá do Rýna. Stuttgart zaujímá se svými šesti sty tisíci obyvateli šesté místo v tabulce německých měst s nejvíce obyvateli. Město je spojeno se sídly automobilek Mercedes-Benz a Porsche, a tvoří důležitý dopravní uzel mezi západním Německem, Rakouskem, Lucemburskem a Švýcarskem. Na zdejší nádraží tak zajíždějí mimo jiné vlaky společnosti Intercity-Express, jezdící v několika zemích kontinentální Evropy a také naše autobusy Flixbus, které Stuttgart spojují s celou Evropou. V roce 1897 právě tady mohli lidé vůbec poprvé v historii využít služeb taxikářů.

Co navštívit

Historické centrum Stuttgartu je na památky velmi bohaté a na jejich důkladné projití budeš rozhodně potřebovat několik dní. A protože každé město má své srdce, měl bys i ty začít prohlídkou Schlossplatz, v doslovném překladu Palácového náměstí. Toto rozlehlé náměstí leží v samotném srdci velkého města a v jeho sousedství byste našli mimo jiné i dva zámky, pojmenované jednoduše Starý a Nový, a v přilehlém okolí samozřejmě i zámeckou zahradu. Ve Starém zámku najdete navíc muzeum, které se pyšní jednou z největších expozic královských klenotů v celém Německu. V jakoukoliv denní dobu je tu velmi rušno, a tak je Schlossplatz skutečně bijícím srdcem Stuttgartu. A pro milovníky piva se na stejném náměstí nachází i oblíbená hospoda Carls Bauhaus.

Dalším velkým náměstím ve Stuttgartu je Feuerseeplatz, kterému dominuje kostel svatého Jana, nabízející možnosti odpočinku. V okolí najdeš řadu výborných malých restaurací či stánků se zmrzlinou, řadu pohodlných laviček. Nejen proto je Feuerseeplatz skutečnou oázou klidu.

Pokud se řadíš spíše mezi milovníky umění, nesmíš vynechat Státní galerii, nacházející se na ulici Konrada Adenauera. V jejích prostorách najdete zástupce všech epoch, které kdy lidské umění poznalo. V prvním patře najdete ukázky barokního a klasicistního umění, ale pokud se přijdete podívat tak říkajíc na modernu, měli byste začít rovnou ve druhém patře. Obrovské prostory pojmou mnoho návštěvníků i děl, takže rozhodně stojí za návštěvu.

V dobách králů patřil Stuttgart mezi honosná města, a tak, stejně jako v Praze, zde najdete Königstraße, v českém překladu Královskou ulici. Ta začíná v centru Stuttgartu hned u vlakového nádraží a zavede vás na dlouhou procházku historickým centrem města. O víkendu ale s návštěvou nepočítejte, protože právě v těchto místech se konají obrovské festivaly a slavnosti, na které si Stuttgart potrpí. V dnešních dobách se Königstraße přizpůsobila vkusu návštěvníků, a tak zde najdeš obrovské množství obchodů, muzea a také zástupce výtečné mezinárodní kuchyně, takže pokud máte chuť na nákupy a výborný oběd, neváhejte.

Máš-li chuť přehlédnout celé obrovské město jediným pohledem, nesmíš během své návštěvy opomenout rozhlednu Killesbergturm. Tato moderně pojatá stavba patří svým designem mezi nejzapamatovatelnější nejen v Německu, ale i v celé Evropě. Z jejího vrcholu lze obrovské město spatřit doslova jako na dlani. Odvážně řešená konstrukce poskytne díky výborné cirkulaci vzduchu osvěžení i v horkých letních dnech, a tak je ve všech ročních dobách vyhledávaným cílem turistů. Pokud se ovšem nebojíš výšek, vysoká je totiž přes 40 metrů.

Fanoušky fotbalu jistě ohromí návštěva Mercedes-Benz Areny, která poskytuje útočiště bundesligovému klubům VfB Stuttgart. Na svém místě stojí již od roku 1933 a nedávno prošla celkovou rekonstrukcí. Dnes pojme přes 60 000 diváků a atmosféra během utkání je tu doslova elektrizující. Pokud se zajímáte o fotbal, návštěvu vřele doporučuji.

Fanoušci automobilů ocení muzeum Porsche, kde najdeš výstavu všech modelů, které kdy tato společnost vyrobila. Jedná se o nezapomenutelný zážitek a nadšenci do rychlých aut se zde budou cítit jako v ráji.

Stuttgart: Kultura & historie

Nejstarší stopy osídlení v místech dnešního města se datují do 1. století našeho letopočtu, kdy v těchto místech stávala římská tvrz, chránící západní hranice říše před nájezdy germánských kmenů. V roce 260 však Germáni tuto tvrz dobyli a římské osídlení v místech dnešního Stuttgartu bylo ukončeno. Historické záznamy se poté ztrácí.

Samotný Stuttgart byl založen kolem roku 950 vévodou Herzogem Luidolfem Švábským a původně sloužil jako hřebčinec (Stuotengarten). Odtud také pochází symbol koně v městském znaku a pravděpodobně i název samotného města. V první polovině 13. století získal Stuttgart statut města. O několik desítek let později získal toto místo rod Württembergů, tehdy neznámý rod, který začal kolem vzrůstajícího města budovat své panství. Panství přečkalo až do konce 1. světové války, po němž se Stuttgart stal hlavním městem Svobodného státu Württembersko, na památku původního rodu.

Během druhé světové války byl Stuttgart těžce poškozen nálety spojeneckých bombardérů, a to zejména v letech 1944 a 1945. Třiapadesát náletů poničilo zejména průmyslovou část města, ale za své vzaly i některé památky a téměř 70 % všech budov ve městě.

Po roce 1946 byl Stuttgart potvrzen jako hlavní město země Württemberg-Baden, a o šest let později se po sloučení s menšími správními celky stal rovněž hlavním městem spolkové země Baden-Württemberg.

Stuttgart: Noční život

Noční život se ve Stuttgartu rozproudí především na Královské třídě v baru Schweiz-Weiss a na střeše restaurace Sky Beach, která nabízí příjemné noční posezení u sklenky dobrého vína. Milovníci divoce strávené noci ocení rovněž bar High Five na ulici Hauptstraße.

Stuttgart: Zajímavé informace

Jak už bylo řečeno, hlavním zástupcem sportu ve městě je fotbalový klub VfB Stuttgart, který od roku 1950 celkem pětkrát vyhrál německou nejvyšší soutěž – Bundesligu. Ve městě však roste také podpora hokeje, házené, basketbalu a vodního póla. Stuttgart byl jedním z měst hostících mistrovství světa ve fotbale 1974 a 2006, mistrovství Evropy 1988 a hostil i atletické mistrovství světa roku 1993. V roce 207 byl Stuttgart vyhlášen rovněž světovým hlavním městem sportu.

Velkou popularitu má ve městě divadlo a kino, po celém městě najdeš téměř 10 kin, zámecká divadla a venkovní scény.

Stuttgart: Cíle v okolí

Zhruba dvacet kilometrů severně od Stuttgartu se nachází město Ludwigsburg, lákající na nádherný zámecký park. Okolní lesnaté nížiny lákají k pěšímu či cyklistickému výletu do klidné přírody, která jako by vedle obrovské metropole působila téměř nepřirozeně.

Nedaleko je to i do Karlsruhe, Heilbronnu, Pforzheimu nebo Ulmu, kde uvidíš luterský dóm Ulm Münster vystavěný v gotickém stylu a pyšnící se, díky věži vysoké 161,5 metru, titulem nejvyšší kostel světa.


Stuttgart očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Stuttgart

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Stuttgart

Levné cestování autobusem do města Stuttgart je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 302 destinací. Z města Stuttgart se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Stuttgart již od 138,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Stuttgart s FlixBusem

Cestování do města Stuttgart s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 314 spoji do města Stuttgart máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Stuttgart by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Stuttgart? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.