Autobus tam a zpět: Berlín od 125 Kč

Autobusy FlixBus jsou vybaveny wifi, zásuvkami a pohodlnými sedadly.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech
Velká síť autobusových spojů

Velká síť autobusových spojů

Vyberte si z více než 1 400 destinací ve 26 zemích a poznejte Evropu se společností FlixBus

Do naší sítě
Cestování autobusem může být ekologické - FlixBus

Ekologické cestování

Naše výkonné autobusy mají vynikající uhlíkovou stopu na ujetý kilometr na osobu.

Ekologické cestování autobusem
9 z 10ti našich autobusů dorazí do cíle včas

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase
Autobusová jízdenka z 125 Kč
Počet spojů z Berlín 378
Počet zastávek v Berlín 17
Země Německo

Berlín: Informace o městě

Autobusem do Berlína, jednoho z nejzajímavějších evropských měst!

Berlín: Obecné informace

Berlín, hlavní město Spolkové republiky Německo, je se svými více než třemi miliony obyvateli druhým největším městem Evropské Unie. Berlín je unikátní město s bohatou historií a kulturou, které dnes platí za politické, ekonomické a mediální centrum jak Německa, tak celé Evropy.

Víte, že...

...Berlín je větší, než si myslíte
Berlín je přibližně 9x větší než Paříž. Dělí se do 12 obvodů, přičemž nejzajímavější památky, jako např. Ostrov muzeí nebo Braniborskou bránu, najdete přímo v centru. Pokud navštívíte Říšský sněm, tzv. Reichstag, určitě zajděte do jeho skleněné kupole, z níž můžete sledovat zasedání poslanců či jen obdivovat dech beroucí architekturu. Rozhodně se zastavte i u nejznámějšího hraničního přechodu dříve rozděleného Berlína – Checkpoint Charlie.

...Berlín je v porovnání s jinými velkoměsty levný
Je to tak. Životní náklady jsou tu až neuvěřitelně nízké v porovnání s jinými metropolemi. Také platí, že je Berlín nákupní ráj. Každý si zde najde přesně to, co mu vyhovuje – od tradičních malých obchodů, přes bleší trhy až po moderní nákupní centra. Pro inspiraci můžete mrknout do našich nákupních tipů.

...Berlín má více vodních kanálů než Amsterdam
Vzhledem k počtu a celkové délce kanálů (více než 180 km) se stává vítězem v této oblasti, předčí dokonce Amsterdam i Benátky. Nutno dodat, že tyto berlínské kanály zdobí ohromujících 1 700 mostů. Co byste řekli tomu, udělat si vyjížďku po řece Sprévě a pozorovat krásy města z vodní hladiny? V horkých dnech se můžete osvěžit na místních plážích a v barech nebo zajít k některému z mnoha jezer, která jsou na periferii Berlína.

Navštiv berlínské pamětihodnosti, například světoznámou Braniborskou bránu

Berlín: Co navštívit

Říšský sněm, tzv. Reichstag, Muzejní ostrov nebo Braniborská brána… To jsou jen některé z berlínských kulturních památek, které FlixBus doporučuje svým cestujícím. Skleněná kopule na Reichstagu, která byla vybudována v 90. letech, když probíhala celková rekonstrukce budovy, nabízí návštěvníkům jedinečný panoramatický výhled na Berlín a je dnes se svými 15 miliony návštěvníky jedním z nejoblíbenějších cílů. Pouze pár minut chůze od Reichstagu se nachází Braniborská brána, která dnes platí za symbol rozdělení a sjednocení Berlína a celého Německa. Brána, a na ní navazující Straße des 17. Juni (Ulice 17. června), je také častým svědkem velkých kulturních a sportovních akcí – proč si nenaplánovat cestu autobusem do Berlína na oslavu Silvestra nebo na finále Bundesligy? Když budete pokračovat jižním směrem na Postupimské náměstí (Potsdamer Platz), můžete vidět budovu americké ambasády a Památník holocaustu. Další zastávkou je zoologická zahrada, kde návštěvníci mohou relaxovat na travnaté louce, udělat si piknik nebo zajít do jedné z místních kaváren. Když dojdete až na Postupimské náměstí, ocitnete se na jednom z nejoblíbenějších míst pro různé kulturní akce.

Víte, že...

...Největší válcovité akvárium na světě je v Berlíně
Jedna z nejunikátnějších atrakcí tohoto města je tzv. AquaDom & SEA LIFE – 25 m vysoká válcovitá nádrž pro více jak 1 500 exotických ryb. Aby toho nebylo málo, tak celým akváriem prochází výtah. Skrze kabinu výtahu budete mít na tento tropický podvodní svět velkolepý výhled, který se vám jen tak nepoštěstí. Akvárium najdete v hotelu Radisson Blu, který je nedaleko známé berlínské televizní věže.

...40 % Berlína tvoří podzemí
Město je téměř 2x tak velké, než se jeví na povrchu. V podzemí, mimo linek MHD, můžete prozkoumat propracované bunkry z 2. světové války, tajné únikové tunely, dříve sloužící nacistické straně nebo pivovarské sklepy. Máte představu, jak vypadá třeba taková podzemní ložnice, koupelna nebo dokonce porodní sál?

...Nejlepší berlínské umění najdete přímo na ulici
Můžete navštívit jak světoznámá muzea, např. Pergamon Museum či Alte Nationalgalerie, nebo ta místa, o kterých se příliš nemluví, ale určitě stojí za zhlédnutí. Třeba takové Tacheles, které dříve sloužilo jako obchodní dům i jako nacistické vězení. Dnes na tomto místě můžete obdivovat street artem pokryté zdi a o víkendu různá představení i koncerty. Dalším skvostným kouskem je East-Side-Gallery – 1,3 km dlouhý zbytek berlínské zdi, který umělci z celého světa svými malbami přeměnili v obrazové svědectví nálady v době Železné opony a zároveň v největší open-air galerii na světě.

Vydej se do Berlína na jednu z mnoha kulturních akcí

Berlín: Kultura & historie

V porovnání s dalšími evropskými městy jsou dějiny Berlína poměrně krátké, první dochované zmínky pochází z roku 1244, ale o to jsou dramatičtější a pohnutější. Ve své historii byl Berlín několikrát hlavním městem: nejprve Braniborska, poté Pruska, mezi lety 1949 a 1989 Německé demokratické republiky a dnes Spolkové republiky Německo. Při druhé světové válce byla velká část města zničena a poté byl Berlín rozdělen mezi vítězné mocnosti na čtyři části, což značně bránilo rekonstrukci města. Po pádu Berlínské zdi roku 1989 a znovusjednocení Německa započala vlna rekonstrukce, která dodala a stále dodává Berlínu jeho unikátní vzhled.

Berlín je město, které nikdy nespí - vyzkoušej jeho noční život

Berlín: Noční život

Co se týče gastronomie, nemusíte se v Berlíně spokojit s „Currywurstem“ nebo „Berliner Buletten“. Protože je Berlín hlavním městem multikulturnosti, na každém rohu najdete speciality různých kuchyní té nejvyšší kvality. Vyzkoušejte třeba orientální restauraci „Marooush“, kde také najdete shisha lounge a cocktail bar. O nezapomenutelný gastronomický zážitek se postarají vynikající grilované pokrmy, které můžete doplnit kvalitními víny importovanými z Libanonu a Maroka. Po jedenácté večerní se Marooush přemění v klub, kde se tančí do rytmu orientální hudby. Berlín je město, které nikdy nespí, a pokud přijedete autobusem na víkend, nemusíte jít spát ani vy!

Víte, že...

...Berlín je rodištěm techna
Berlín a techno k sobě patří jako vepřo a knedlo. Je to město, které nikdy nespí. Co se týče rozmanitosti zábavní scény, jen málo měst na světě může s Berlínem soupeřit. V Berlíně se najde něco pro každého: na své si přijdou hlavně fanoušci elektronické hudby a techna, ale i příznivci jiných stylů tu najdou to své, ať už se bude jednat o pohodové kluby a bary okolo Savignyplatz nebo o trendy kluby v Kreuzbergu či Friedrichshainu. Ukázkovým příkladem můžou být kluby Watergate či Tresor.

...V Berlíně je více stánků s kebaby a tureckých restaurací než v Istanbulu
Přinejmenším 1 600 různých restaurací prodává tento již “zdomácnělý” turecký pokrm, což je překvapivě více než v samotném hlavním městě Turecka. Pokud je pro vás největší zábava jídlo a ochutnávání místních specialit, pak budete v Berlíně správně. Protože je Berlín hlavním městem multikulturnosti, na každém rohu najdete speciality různých kuchyní vysoké kvality za velmi rozumný peníz!

Berlín: vaše autobusové zastávky

notice Mějte prosím na paměti, že Berlín má 17 autobusové zastávky/autobusových zastávek.