Autobus do Berlín

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Berlín

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Berlín - 9 Zastávky jsou Berlin Alexanderplatz, Berlin Central Station (Invalidenstraße), Berlin Wannsee (Station Wannsee), Berlin central bus station, Berlin zoo train station, Berlin Alt-Tegel (metro station), Berlin Südkreuz train station, Berlin Airport BER (Berlin Brandenburg), Terminal 1/2, Berlin S-Treptower Park (Puschkinallee), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Berlín dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Berlín s FlixBusem stát pouze 138,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Berlín je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Berlín si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Berlín si můžete rezervovat již od 138,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Berlín: Informace o městě 

Berlín: Obecné informace 

Vytříbené nákupní bulváry i alternativní scény s grafity. Velké množství královských zámků a paláců, ale i zchátralé a mdlé paneláky. Užít si tu můžete divoký noční večírek nebo relax u jezerní části města.  

Berlín (německy Berlin) je hlavní město Německa. Tím se stal roku 1991 a patří k největším městům v Evropě. Je druhým největším městem Evropské unie. Čítá přes tři miliony obyvatel. 

Berlín vznikl v roce 1920 sloučením několika měst a vesnic obklopujících historické centrum. Dnes jej tvoří 12 administrativních obvodů, z nichž některé, například Špandava, byly v minulosti samostatnými knížectvími. V okolí metropole se nacházejí rekreační oblasti včetně jezer a lesů a východně od Berlína leží město Postupim s ohromujícími zámky, kam se snadno dostanete hromadnou dopravou.  

Centrum Berlína je rozdělené do osmi prohlídkových oblastí. Historické jádro se rozprostírá podél východního a severního břehu řeky Sprévy, v okolí honosné třídy Unter den Linden a na Muzejním ostrově. V západní části centra se nachází rozlehlá zahrada Tiergarten, na jihu zase leží oblast Kreuzberg, známá alternativním životním stylem. Dále na západě se nachází Kurfürstendamm, ohnisko bývalého Západního Berlína, a na okraji centra se vyjímá někdejší letní sídlo pruských králů – zámek Charlottenburg

Co navštívit 

Berlínská zeď 

Úsek Berlínské zdi vedoucí v délce 1300 metrů podél Mühlenstrasse mezi Hauptbahnhof a Oberbaumbrücke je od roku 1990 známý jako East Side Gallery. Je zde rozsáhlá sbírka graffitů, kterou tvoří díla 118 umělců z různých koutů světa. Námětem jsou většinou historické události Německa. Asi nejznámější grafikou je polibek Ericha Honeckera a Leonida Brežněva od Dmitrije Trubela. Tuto obrovskou výstavu zorganizoval skotský umělec Chris MacLean. V roce 2009 byla u příležitosti 20. výročí pádu Berlínské zdi zrestaurována.  

Braniborská brána 

Braniborská brána je asi nejznámější památkou v Berlíně. To je vidět také na návštěvnosti – fotku bez davu turistů tu nepořídíte, ať přijdete večer či ráno. 

Tuto honosnou neoklasicistní stavbu navrhl Carl Gotthard Langhans po vzoru athénských Propylají (vchod na Akropoli) a dokončení se dočkala v roce 1795. Nízké reliéfy zachycují výjevy z řecké mytologie a celý objekt završuje proslulá kvadriga od Johanna Gottfrieda Schadowa. V roce 1806 bylo za francouzské okupace čtyřspřeží na příkaz Napoleona rozebráno a přemístěno do Paříže. Když se v roce 1814 slavnostně vrátilo do Berlína, stalo se symbolem vítězství a bohyně obdržela žerď s pruským orlem a železným křížem zdobeným vavřínovým věncem. Původně sloužila jako městská brána, kde se vybíralo mýtné. Skrze ni se vstupovalo do tehdejšího města.  

V minulosti byla Braniborská brána svědkem řady významných událostí – od vojenských přehlídek po oslavy zrození Třetí říše a nástupu Hitlera k moci.  

Během 2. světové války utrpěla značné škody, a proto musela projít velkou rekonstrukcí. Braniborská brána se nachází na náměstí Pariser Platz – na samém konci noblesního bulváru Unter den Linden. I toto náměstí bylo kompletně opraveno a dnes se na něm nachází třeba Akademie umění nebo slavný Hotel Adlon.  

Dostanete se sem snadno autobusem č. 100. Ten je turisty hojně využívaný. Když nastoupíte na zastávce Zoologischer Garten, objedete téměř celé město a užijete si panoramatickou jízdu kolem většiny známých pamětihodností.  

Televizní věž 

Berlíňané jí říkají Telespargel. Stavba televizní věže dosahuje výšky 368 metrů a to z ní činí nejvyšší vyhlídkový bod v Berlíně. Zároveň je 4. nejvyšší stavbou v Evropě – hned po televizních věžích v Moskvě, Kyjevě a Rize. Byla zbudována v roce 1969 podle plánů týmu architektů, mezi nimiž nechyběli Fritz Dieter a Gunter Franke. Vrchol věže byl vytvořen podle návrhu architekta Hermanna Henselmanna. Mimochodem – má připomínat sovětskou družici Sputnik 1 a původně měl být po vzoru socialismu červený. Nicméně plány byly později upraveny a vrchol má dnes stříbrně-zlatavý povrch. 

Největší atrakcí je otočná kavárna. Jedno otočení trvá asi půl hodiny, takže se nad šálkem kávy stihnete kochat celou scenérií. Při jasném počasí se z vyhlídkové plošiny naskýtá panoramatický pohled na celý Berlín. Lze dohlédnout až do vzdálenosti 40 kilometrů.  

Ročně jí navštíví až milion turistů. Pokud budete chtít věž navštívit, doporučujeme si návštěvu předem zarezervovat na internetu.  

Berlínský Dom 

Berliner Dom je největší kostel v Berlíně. Po vážném poškození za 2. světové války byla katedrála obnovena ve zjednodušené podobě, byly přidány nové ozdobné prvky a kupole byla o několik metrů navýšena. Dnes má Centrální měděná kopule výšku zhruba 98 metrů. 

Postdamer Platz 

Od historických památek ale nyní pojďme k něčemu modernějšímu. Nová čtvrť, vystavěná v oblasti kdysi rozdělené Berlínskou zdí, je výkladní skříní nádherné současné architektury a sídlem velkých kinosálů a nákupních center.  

KaDeWe 

Kaufhaus des Westens, neboli KaDeWe, jak se mu běžně říká, je jedním z největších obchodních domů v Evropě. Postaven byl v roce 1907 podle plánů Emila Schaudta, avšak původní objekt byl několikrát rozšířen. Již od počátku byl KaDeWe nejluxusnějším obchodním domem v Berlíně, nabízejícím vyčerpávající škálu zboží. Jeho slogan zněl: „V našem obchodě je králem zákazník a král je naším zákazníkem.“ Po druhé světové válce se stal účinným symbolem ekonomického úspěchu Západního Berlína. Obdržíte tu všechno, nicméně hlavní atrakcí je jednoznačně Food Hall – ráj gurmánů. Najdete tu nejrozsáhlejší výběr potravin v celé Evropě. Koupíte tu exotickou zeleninu a ovoce, živé ryby, dary moře, sto druhů čaje, více než 2400 značek vín a spoustu dalších gastronomických lahůdek. 

Berlín: Kultura & historie 

Hned za Braniborskou bránou, před Potsdamer Platz se nachází slavný židovský památník holokaustu. Po 17 letech dohadů, projektování a stavebních prací byl 10. května 2005 slavnostně otevřen památník zavražděným evropským Židům. Tvoří ho 2711 šedivých betonových kvádrů různé výšky. Jeho rozloha je více než 19 000 metrů čtverečních. Z výšky má tato památka připomínat vlny. Do labyrintu můžete vstoupit kdykoli a kdekoli a projít se jím dle libosti.  

Pod památníkem se nachází informační centrum, kde je zvukový a obrazový materiál, který zachycuje dění holocaustu. Kromě toho se tu snaží dokládat jména a původ všech zavražděných Židů v Evropě. Pokud byste se pokusili přečíst jména a události všech osob, které jsou tu zapsány, prý by to zabralo 6 let a 7 měsíců. 

Autobusem do města Berlín

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Berlín

Chcete cestovat do města Berlín? Naše spoje do tohoto města stojí od 138,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Germany a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Berlín s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Berlín. Ve městě Berlín je 9 autobusových zastávek, na které se můžete dostat z 376 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Berlín je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Berlín se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.