hero image

Autobus tam a zpět: Budapešť

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Budapešť

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Budapest,,Kelenföld aut.áll.

Budapest,,Mexikói út

Budapest,,Népliget aut.áll.

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Budapešť: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

155

Počet zastávek

3

Země

Maďarsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Budapešť: Informace o městě

Budapešť: Obecné informace

Maďarské hlavní město, Budapešť, se vás bude snažit zlákat celou řadou památek, zajímavých míst a svou lázeňskou kulturou - nebojte se podlehnout! Se svými více než 1,7 miliony obyvatel a stále větším počtem turistů je v Budapešti živo jak při teplých letních nocích na pobřeží Dunaje, tak i při zimních večerech v typických „ruin pubs“ – charizmatických hospodách ve starých polorozbořených domech. Při procházce Budapeští narazíte na celou řadu architektonických skvostů, najdete náměstí a zákoutí plná historie, ochutnáte kulinářské novinky, a to jak ve stáncích na ulici, tak v elegantních restauracích. Budín, městská část na pravém břehu Dunaje, návštěvníkům nabízí poklidné prostředí plné zeleně a historické památky, jako je například Budínský hrad nebo pevnost Citadella. Do Pešti, živější poloviny města, se dostanete snadno a rychle přes jeden ze sedmi mostů přes Dunaj. Budapešť si dokázala uchovat kousek každé éry své dlouhé a bouřlivé historie. Někteří ji porovnávají s Vídní, Prahou, nebo dokonce i s Berlínem – jedno je ale jisté, návštěvy Budapešti rozhodně nebudete litovat. Kupte si svou autobusovou jízdenku již dnes!

Co navštívit

Zastávka autobusů FlixBus je v Budapešti na autobusovém nádraží Népliget, u stejnojmenné zastávky metra. V centru Budapešti vás čeká celá řada aktivit – návštěva parků, muzeí, historických budov, kostelů a mnoho dalšího. V následujících odstavcích vám chceme představit ty nejzajímavější. Dominantu města, komplex Budínského hradu, nemůžete minout - dřívější palác a sídlo uherských králů se rozprostírá na pravém břehu Dunaje na tzv. Hradním vrchu. Ke hradu se můžete dostat buď pěšky (což ovšem znamená vyšplhat se na Hradní vrch), jedním z všudypřítomných hop-on-hop-off autobusů, nebo lanovkou Funicular. V hradním komplexu můžete kromě prohlídky prostor také navštívit Národní galerii, chrám sv. Matyáše, nebo Rybářskou baštu. Z hradu budete mít krásný výhled na Dunaj a centrum města a některé jeho zajímavosti – například budovu parlamentu nebo Gellértovu horu. Dalším místem hodným návštěvy je také impozantní Náměstí Hrdinů v parku Városliget, jehož dominantou je Památník tisíciletí. Po dlouhém dni plném památek si dopřejte odpočinek v jedné ze světoznámých budapešťských lázní – nejslavnější jsou asi Széchényiho lázně, Lázně Gellért nebo Lázně Király (neboli Královské lázně), v Budapešti je jich ale ještě mnohem více.

Budapešť: Kultura & historie

Na území dnešní Budapešti sídlili první obyvatelé, Keltové, již před naším letopočtem. Maďaři, vedení knížetem Árpádem, se zde usídlili v 10. století a založili Budín, město s bouřlivou historií. V průběhu historie bylo město několikrát okupováno - ať Mongoly, nebo osmanskými Turky, což přineslo celou řadu problémů tehdejšímu Maďarsku, my ale díky tomu můžeme navštívit četné městské lázně, které zde Turci vystavěli. Dnešní Budapešť se skládá ze tří původních osad: Pešť, Buda a Óbuda (Starý Budín). Pešť a Buda jsou spojeny 7 mosty, z nichž nejznámější je Széchenyiho Řetězový most, přes který třeba pojede i váš autobus při příjezdu do Budapešti. Mějte svůj foťák připravený!

Budapešť: Noční život

Budapešť je v mnoha ohledech zajímavá, ale její noční život je něčím opravdu jedinečným. Ruin pubs, polorozpadlé budovy přetvořené v charismatické bary a hospody plné starého nábytku a barevných světel, jsou dnes již světoznámé. Městské části 6 a 7 jsou plné ruin pubs, ale také dalších klubů, koncertních hal, vinoték (nezapomeňte ochutnat tokajské víno!) a barů s mikropivovary. Něco konkrétního? Zajděte třeba do klubového komplexu Fogasház, Gozsdu Udvar, nebo Beeróság. Až se budete chtít nadechnout čerstvého vzduchu, projděte se přes jeden z budapešťských mostů a pokochejte se výhledem na osvětlený Řetězový most, budovu parlamentu a hradní komplex!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.