You are here

Budapešť: Jedině autobusem FlixBus

Autobus tam a zpět Budapešť od 199 Kč

Více možností

Budapešť je ideální destinací pro romantický víkend.

Budapešť: Informace pro turisty

Základní informace o Budapešti

Budapešť: Obecné informace

Maďarské hlavní město, Budapešť, se tě bude snažit zlákat celou řadou památek, zajímavých míst a svou lázeňskou kulturou - neboj se podlehnout! Se svými více než 1,7 miliony obyvatel a stále větším počtem turistů je v Budapešti živo jak při teplých letních nocích na pobřeží Dunaje, ale i při zimních večerech v typických „ruin pubs“ –  charizmatických hospodách ve starých polorozbořených domech. Při procházce Budapeští narazíš na celou řadu architektonických skvostů, najdeš náměstí a zákoutí plná historie, ochutnáš kulinářské novinky, a to jak ve stáncích na ulici, tak v elegantních restauracích. Budín, městská část na pravém břehu Dunaje, návštěvníkům nabízí poklidné prostředí plné zeleně a historické památky, jako je například Budínský hrad nebo pevnost Citadella. Do Pešti, živější poloviny města, se dostaneš snadno a rychle přes jeden ze sedmi mostů přes Dunaj. Budapešť si dokázala uchovat kousek každé éry své dlouhé a bouřlivé historie. Někteří ji porovnávají s Vídní, Prahou, nebo dokonce i s Berlínem – jedno je ale jisté, návštěvy Budapešti rozhodně nebudeš litovat. Kup si svou autobusovou jízdenku již dnes!

Památky a zajímavá místa v Budapešti

Budapešť: Co navštívit

Zastávka autobusů FlixBus je v Budapešti na autobusovém nádraží Népliget, u stejnojmenné zastávky metra. V centru Budapešti tě čeká celá řada aktivit – návštěva parků, muzeí, historických budov, kostelů a mnoho dalšího. V následujících odstavcích ti chceme představit ty nejzajímavější. Dominantu města, komplex Budínského hradu, nemůžeš minout - dřívější palác a sídlo uherských králů se rozprostírá na pravém břehu Dunaje na tzv. Hradním vrchu. Ke hradu se můžeš dostat buď pěšky (což ovšem znamená vyšplhat se na Hradní vrch), jedním z všudypřítomných hop-on-hop-off autobusů, nebo lanovkou Funicular. V hradním komplexu můžeš kromě prohlídky prostor také navštívit Národní galerii, chrám sv. Matyáše, nebo Rybářskou baštu. Z hradu budeš mít krásný výhled na Dunaj a centrum města a některé jeho zajímavosti – například budovu parlamentu nebo Gellértovu horu. Dalším místem hodným návštěvy je také impozantní Náměstí Hrdinů v parku Városliget, jehož dominantou je Památník tisíciletí. Po dlouhém dni plném památek si dopřej odpočinek v jedné ze světoznámých budapešťských lázní – nejslavnější jsou asi Széchényiho lázně, Lázně Gellért nebo Lázně Király (neboli Královské lázně), v Budapešti je jich ale ještě mnohem více. 

Budapešť: Tvoje autobusové zastávky

Autobusová zastávka Budapešť

<p>Üllői út 131<br />
, 1091 Budapest<br />
, Maďarsko</p>
, Zobrazit polohu na mapě

Budapešť

Üllői út 131
1091 Budapest
Maďarsko

Více informací nalezneš na stránce

Budapešť: jízdní řády a zastávky autobusů

Budapešť: Další zajímavosti

Kultura a historie Budapešti

Budapešť: Kultura & historie

Na území dnešní Budapešti sídlili první obyvatelé, Keltové, již před naším letopočtem. Maďaři vedení knížetem Árpádem se zde usídlili v 10. století a založili Budín, město s bouřlivou historií. V průběhu historie bylo město několikrát okupováno  - ať Mongoly, nebo osmanskými Turky, což přineslo celou řadu problémů tehdejšímu Maďarsku, my ale díky tomu můžeme navštívit četné městské lázně, které zde Turci vystavěli. Dnešní Budapešť se skládá ze tří původních osad: Pešť, Buda a Óbuda (Starý Budín). Pešť a Buda jsou spojeny 7 mosty, z nichž nejznámější je Széchenyiho Řetězový most, přes který třeba pojede i tvůj autobus při příjezdu do Budapešti. Měj svůj foťák připravený!

Noční život v Budapešti

Budapešť: Noční život

Budapešť je v mnoha ohledech zajímavá, ale její noční život je něčím opravdu jedinečným. Ruin pubs, polorozpadlé budovy přetvořené v charismatické bary a hospody plné starého nábytku a barevných světel, jsou dnes již světoznámé. Městské části 6 a 7 jsou plné ruin pubs, ale také dalších klubů, koncertních hal, vinoték (nezapomeň ochutnat tokajské víno!) a barů s mikropivovary. Něco konkrétního? Zajdi třeba do klubového komplexu Fogasház, Gozsdu Udvar, nebo Beeróság. Až se budeš chtít nadechnout čerstvého vzduchu, projdi se přes jeden z budapešťských mostů a pokochej se výhledem na osvětlený Řetězový most, budovu parlamentu a hradní komplex!