hero image

Autobus tam a zpět: Mnichov

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Mnichov

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

München,,ZOB Hackerbrücke

München,,Messe

München,,Fröttmaning P+R Parkplatz

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Mnichov: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

332

Počet zastávek

3

Země

Německo

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Mnichov: Informace o městě

Mnichov: Obecné informace

Ať už se rozhodnete navštívit Mnichov v kterémkoli ročním období, nikdy neuděláte chybu. Je libo zažít největší pivní festival světa nebo raději kouzelné vánoční trhy v historickém centru města? V Mnichově si na své přijde každý. Nezáleží na tom, kolik času ve městě strávíte. Čím déle se zdržíte, tím samozřejmě lépe, ale i za víkend toho můžete stihnout překvapivě mnoho.

Co navštívit

Prohlídku města doporučuji začít procházkou historickým centrem města. Pokud přijedete dálkovým autobusem FlixBus, vystoupíte na centrálním autobusovém nádraží, které se nachází téměř ve středu města a pro vaši procházku je ideálním výchozím bodem.

Kolem hlavního vlakového nádraží se dostáváte na Karlsplatz (Karlovo náměstí), jemuž mnichované neřeknou jinak než Stachus (podle bývalého významného hostince). Pokud neradi chodíte pěšky, můžete tento úsek absolvovat i pomocí S-Bahn, jsou to však jen 2 zastávky.

Odsud už ale rozhodně doporučuji pokračovat po svých, jinak byste se totiž připravili o procházku po Neuhauser Straße a Kaufingerstraße, hlavních mnichovských nákupních ulicích. Těmi se dostáváme na Marienplatz, nejvýznamnější náměstí, na kterém se také nachází nová i stará radnice.

Hned za rohem se vypíná věž kostela svatého Petra, z níž se otvírá dechberoucí výhled na celé město a za pěkného počasí můžete vidět i Alpy. Pokud sem v turistické sezóně dorazíte zrána, vyhnete se tak asi desetiminutové frontě, která se u vstupu jinak může vytvořit.

Mnichov: Kultura & historie

Poté, co sejdete z věže zpátky dolů, pokračujte na Viktulienmarkt, živoucí tržiště, na kterém seženete spoustu regionálních produktů, například proslulé mnichovské bílé klobásy. Nezapomeňte však, že v neděli je většina obchodů zavřena. Pokud byste klobásy chtěli ochutnat okamžitě, doporučuji navštívit tradiční pivnici Hofbräuhaus, kde si k nim můžete objednat také pravé bavorské pivo. Mějte přitom na paměti, že standardní míra činí 1 litr, ať potom nejste překvapeni.

Z Viktualienmarktu se vydejte na sever na Odeonsplatz, odkud můžete zamířit přes Hofgarten kolem Rezidence až k sídlu bavorské vlády a poté podél Domu umění ke slavné Eisbachwelle, jedinému místu v širokém okolí, kde můžete za každého počasí pod širým nebem pozorovat surfaře, jak neúnavně zdolávají tuto umělou vlnu na potoku Eisbach. Toto místo je zároveň vstupní bránou do Anglické zahrady, jednoho z největších parků světa. Zde můžete podle počasí a nálady strávit nejednu krásnou chvíli, v létě si udělat piknik nebo se prostě jen tak procházet.

Kdo dojde až k Čínské věži, má možnost se posilnit v místním hostinci nebo pivní zahrádce. Odsud zamiřte zpátky do centra, konkrétně do čtvrti Maxvorstadt a dále do umělecké čtvrti. Zde je nabídka kulturního vyžití opravdu vysoká, kromě tří pinakoték a glyptotéky se zde nachází nespočet různých muzeí jako například Muzeum egyptského umění, Muzeum národního socialismu nebo Paleontologické muzeum. Obzvláště za nepříznivého počasí zde najdete zábavu na dlouhé hodiny. Celou procházku můžete zakončit na překrásném Köngsplatz, odkud je to už jen kousek zpět na hlavní vlakové a autobusové nádraží.

Mnichov: Cíle v okolí

Toto však rozhodně není všechno, co v Mnichově můžete vidět. V dalších dnech rozhodně doporučuji navštívit Německé muzeum, kde si přijdou na své zejména fanoušci techniky, Olympijský park, kde na vás dýchne sportovní duch a pocítíte dokonalého genia loci, a také BMW svět, jež je dokonalou prezentací mnichovské automobilky a skvělým architektonickým dílem zároveň.

Fanoušci fotbalu by neměli vynechat Allianz arénu, jež je domácím stadionem klubu FC Bayern a kterou můžete navštívit také v nezápasové dny a nahlédnout tak i do hráčských šaten. Od arény se také můžete vydat zpátky domů, neboť přímo u arény se nachází i stanoviště autobusů FlixBus.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.