Autobus tam a zpět: Štrasburk

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Štrasburk

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Strasbourg,,Place de l'Étoile

Objevte všechny destinace

Prozkoumejte mapu
Štrasburk: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

161

Počet zastávek

1

Země

Francie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Často kladené otázky

Jak se nejlépe dostat do města Štrasburk?
Jak si mohu koupit autobusovou jízdenku do města Štrasburk?
Jak se dostanu autobusem do města Štrasburk?
Kolik autobusových zastávek je ve městě Štrasburk?
Počet zastávek ve městě Štrasburk - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Kolik stojí jízdenka do města Štrasburk?
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Štrasburk dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Štrasburk stojí v průměru 187,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Štrasburk s FlixBusem stát pouze 125,00 Kč!
Jak použít jízdenku FlixBus do města Štrasburk?
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Štrasburk je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Mohu sledovat svůj autobus z a do města Štrasburk?
Mohu si rezervovat sedadlo na cestě do města Štrasburk?
Během rezervace jízdenky do města Štrasburk si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Jak mohu zaplatit za autobusovou jízdenku do města Štrasburk?
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Kdy je nejvýhodnější si rezervovat autobusovou jízdenku do města Štrasburk?
Autobusovou jízdenku do města Štrasburk si můžete rezervovat již od 125,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Kolik stojí přeprava jízdního kola autobusem FlixBus do města Štrasburk?

Štrasburk: Informace o městě

Štrasburk: Obecné informace

Jedno z nejvýznamnějších francouzských měst nacházející se v regionu Grand Est. Štrasburk leží na levém břehu Rýna a je historickou metropolá Alsaska. Centrum města kombinuje historickou architekturu s moderními budovami postavenými pro řadu evropských institucí – sídlí zde Evropský parlament, Rada Evropy či Evropský soud pro lidská práva. Je důležitým říčním přístavem, průmyslovým i politickým městem, ve kterém dnes žije okolo čtvrt milionu obyvatel.

Co navštívit

Návštěvu Štrasburku můžete rozdělit do dvou okruhů, po historických památkách a po sídlech evropských institucí. Po celém městě se můžete bez větších problémů přepravovat pěti tramvajovými linkami či máte možnost si půjčit kolo.

Historické centrum
Najdete ho na ostrově nazvaném Grand Ile nedaleko řek Ill a Rýn. Pro svou zachovalost a unikátnost bylo historické centrum v roce 1988 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Hlavní pamětihodností ve městě je gotická katedrála Notre Dame. Její věž až do 19. století bývala vůbec nejvyšší stavbou na světě, dnes pískovcová stavba nabízí návštěvníkům např. astrologický orloj či pět krásně zdobených portálů. Vstupné do katedrály je bezplatné, po zaplacení vstupného pak budete mít možnost vystoupat na věž a prohlédnout si Štrasburk z ptačí perspektivy. Velmi malebnou součástí centra je úsek nazvaný Malá Francie (Petite France) s hrázděnými domky ze 16. a 17. století, ve kterých v minulosti bydleli rybáři a dnes jsou přístupné jako drobné řemeslnické obchůdky. Ochutnat tu můžete typický štrasburský pokrm, klobásu se zelím vařenou v ryzlinku zvanou choucroute. Zajít můžete do některé z místních vináren či pivnic, pije se tu ve velkém na rozdíl od jiných částí Francie obojí. Na nábřeží si všimněte čtyř mohutných gotických věží Pont Couverts a zdymadlo z roku 1690, kterým mohlo být v případě ohrožení zatopeno skoro celé město. Zmínit lze i dům Maison Kammerzell, sloužící dnes jako hotel, takže se v něm můžete ubytovat a být přímo v centru dění. Nedaleko něj stojí lékárna Pharmacie du Cerf, která svému účelu sloužila již od středověku.

Mezinárodní evropské instituce
Celkem ve městě sídlí více než dvacet různých evropských institucí. První z nich byla založena již na Vídeňském kongresu a dnes se Centrální komise pro plavbu na Rýně vůbec nejstarší existující organizací na světě. Její sídlo si můžete prohlédnout v bývalém Císařském paláci, dnes Palais du Rhin. Většina institucí vznikla ve městě až po druhé světové válce, a to kvůli své poloze blízko francouzsko-německých hranic. Vydejte se za nimi do čtvrti Quartier Européen (Evropské čtvrt), kterou najdete na severovýchod od centra. Pro Vaši lepší orientaci se nachází souhrnně v městských částech Wacken, Robertsau či Orangerie, asi 40 minut chůze od katedrály. Největší budovou patřící Evropské unii je Evropský parlament pro 751 poslanců, který ale zasedá jen dvakrát ročně a tak se mimo jednání můžete do budovy podívat v rámci exkurze. Architektonicky zajímavá budova ve tvaru vysoké věže byla postavena ze skla a oceli v roce 1999. V Paláci Evropy (Palais de l´Europe) má sídlo Rada Evropy. Palác je bezplatně přístupný veřejnosti ve všední dny a v jeho interiéru budete obdivovat největší parlamentní amfiteátr v Evropě. Poslední ze známých štrasburských organizací nese jméno Evropský soud pro lidská práva, sídlí v Paláci lidských práv (Palais des Droits de l´Homme). Procházka Evropskou čtvrtí nemusí být jen prohlídka budov. V části Orangerie nedaleko sídla Rady Evropy najdete městský park Parc de l ´ Orangerie, který je ideálním místem pro odpočinek či odpolední piknik. V parku se nachází jezírko s labutěmi a menší zoo. Dalším parkem ve městě je pak Jardin des Deux Rives táhnoucí se po obou březích řeky Rýn.

Štrasburk: Kultura & historie

Dnešní Štrasburk založil na přelomu letopočtu římský císař Augustus po názvem Argentoratum. V raném středověku se město stalo svědkem mnoha výzmnamných světových událostí. Ve 4. století se nedaleko uskutečnila bitva u Argentorata, kde Římané porazili Alamany a donutili je k poddanství, o sto let později se ale Alamané přeci jen města zmocnili. Roku 842 byla ve městě uzavřena smlouva tzv. Štrasburské přísahy rozdělující území mezi potomky Západofrancské říše. V dalších staletích byl Štrasburk ovládán dvěma patricijskými rod, ve 14. století se z města stala nezávislá republika. Tehdy vypukla morová epidemie, ze které byli obviněni Židé, a tak jich byly stovky upáleny a zavražděny a v městě nesměly žít až do 18. století. Roku 1792 zde byla složena Marseillaisa, dnešní francouzská hymna. Těžce bylo město poškozeno za prusko-francouzské války a připojeno Německu. Za uměním se vydejte do některého z městských muzeí. U katedrály najdete Musée de l´Ceuvre Notre Dame s expozicí středověkého sochařství a obrazů, za současným umění budete muset do Musée d´Art Moderne et Contemporain. V historickém muzeu se dozvíte o dějinách města a při prohlídce uvidíte model města z 18. století nebo repliku Gutenbergovy bible. Více o Alsasku zjistíte v Musée Alsacien, sídlícím ve třech měšťanských domech z 16. století. Další muzea najdete v Palais Rohan. Koncerty se pravidelně konají v národní opeře či v kongresovém paláci, kde sídlí symfonický orchestr města Štrasburku. Z pravidelných kulturních akcí konaných ve městě je nejvýznamnější festival Musica věnovaný klasické hudbě a filmový festival Spectre.

Štrasburk: Noční život

Štrasburk je městem vína i piva. Sídlí zde mnoho pivovarů (Brasseries Kronenburg a další), které nabízejí návštěvníkům exkurze a ochutnávky piva. V prosinci se tu na náměstí Kléber konají proslulé vánoční trhy.

Štrasburk: Zajímavé informace

Na jednodenní výlety do okolí Štrasburku se můžete vydat do dalších zajímavých historických míst v Alsasku – měst Mulhouse s muzeem automobilů a lokomotiv, Kolmaru s dlouholetou tradicí vína, na hrad Haut Koenigsbourg či do míst bývalého koncentračního tábora Natzweiler-Struthof.

Autobusy do města Štrasburk

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Štrasburk

Levné cestování autobusem do města Štrasburk je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 147 destinací, do kterých se můžete dostat v zemi France. Z města Štrasburk se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Štrasburk již od 125,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Štrasburk s FlixBusem

Cestování do města Štrasburk s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 158 spoji do města Štrasburk máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Štrasburk by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Štrasburk? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi, pusťte si film nebo seriál a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.