Autobus tam a zpět: Kodaň

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Kodaň

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Kodaň - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Kodaň dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Kodaň stojí v průměru 179,76 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Kodaň s FlixBusem stát pouze 99,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Kodaň je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Kodaň si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Kodaň si můžete rezervovat již od 99,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Kodaň: Informace o městě

Kodaň: Obecné informace

Kodaň je největší a zároveň hlavní město Dánska, nachází se na východě země a rozkládá se na ostrovech Sjaelland a Amager. Sídlí zde také dánská královská rodina. Kodaň bývá zaslouženě označena za jedno z měst s nejkvalitnější životní úrovní a rovněž s nejšetrnějším přístupem k přírodě na světě. Ve městě najdete čtvrti jak historické, tak s moderní architekturou. Je to město mnoha tváří a je jen na vás, kterou si budete přát poznat podrobněji. Do Kodaně je možné zavítat v jakémkoliv ročním období a vždy to bude mít své kouzlo. Díky chladnějšímu podnebí si tu ani v létě vedra neužijete, ale nějaká vlna vyšší teploty zanese i do těchto míst. V období kolem Vánoc si naopak užijete bohatě vyzdobené ulice. V Dánsku se platí dánskými korunami, které jsou poměrně silnou měnou. Ne nadarmo se říká, že je Dánsko jeden z nejdražších evropských států, co se týče cen. Naštěstí se však v Kodani na většině míst dá platit jak dánskými korunami, tak i eury. Do města ročně zavítá na tři miliony turistů.

Co navštívit

Jednou z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších turistických atrakcí ve městě je bronzová socha malé mořské víly, známá také pod anglickým názvem The Little Mermaid. Byla vytvořena podle předlohy pohádky Hanse Christiana Andersena. Traduje se, že vám přinese štěstí, když se víly dotknete. Za touto sochou tak proudí turisté z celé Evropy, jen aby se ní vyfotili. Ačkoliv ve městě žije více než půl milionu obyvatel, i přes velký počet turistů působí stále klidně, neuspěchaně, a dýchne na vás specifickou atmosférou.
Za návštěvu stojí zámek Rosenborg, který uchvátí na první pohled jak architekturou, tak i upravenými zahradami. Podívat se můžete i do interiérů. Pro rodiny s dětmi je ideální návštěva místní zoologické zahrady nebo zábavného parku Tivoli, který je v provozu již od roku 1883.
Dále můžete navštívit bývalý královský palác Christiansborg, který byl odjakživa sídlem dánských panovníků. I po úpravách zůstává vítanou turistickou památkou. Ve městě funguje několik linek metra, tudíž přeprava mezi památkami není nikterak složitá, a po krátké orientaci se na všechna místa dostanete vcelku rychle. Další možností, jak se pohybovat po městě, kromě pěší chůze, jsou kola. Místní i turisté jízdní kola využívají opravdu hojně a je možnost si je dokonce za pár drobných na několik hodin vypůjčit. Máte rádi v Praze nakupování v Pařížské ulici? V Dánsku je místní alternativa Strøget. Jedná se o dlouhou uličku s obchody luxusních řetězců.
Další krásou města, kam byste měli zavítat, je přístav Nyhavn. Za hezkého počasí tu můžete až do večera sedět na okraji nábřeží nebo se kochat přilehlými domy, které vypadají tak trochu jako z pohádky.
Turisté jako cíl také často volí královský palác Amalienborg, který je několik měsíců v roce sídlem dánské královské rodiny. Jedná se o komplex několika budov, uprostřed na náměstíčku stojí bronzová socha Frederika V. Jak už je u královských dvorů a budov zvykem, i zde probíhá výměna stráží, a to v pravé poledne. Ve městě se nachází také velké množství kostelů, které jsou zajímavé svojí monumentálností, a stojí za to se jimi pokochat zvenku i zevnitř.

Kodaň: Kultura & historie

Kodaň je hlavním regionálním centrem kultury, médií a vědy, proto zde naleznete hned několik muzeí na různá témata. Sídlí zde národní muzeum, národní galerie, ale také židovské muzeum a muzeum absurdit, které je už jen podle názvu velmi neobvyklé, ale zároveň originální a na návštěvu rozhodně nezapomenete. Do Kodaně je výhodné cestovat zejména pro studenty, protože pokud jsou držiteli studentského průkazu ISIC, mají do mnoha kulturních i historických památek vstup buď zvýhodněný, nebo zcela zdarma.

Ještě je nutné z kultury zmínit kodaňský festival vaření a jídla, který patří mezi nejvyhlášenější kulinářské akce v severní Evropě. Během několika srpnových dní můžete ochutnat recepty jak zkušených šéfkuchařů, tak začínajících kuchařů.
Jelikož dánský hokejový klub patří mezi týmy, které se celkem pravidelně účastní mistrovství světa, můžete vyrazit na nějaký zápas. Jako třešnička na dortu je hokejové mistrovství světa v roce 2018, které bude hostit právě Kodaň (zároveň s menším městem Herning).

Podle archeologických průzkumů se první trvalé osídlení v místech dnešní Kodaně datuje do 11. století a zahrnovalo dvě oddělené osady. Již od 12. století význam Kodaně rostl. Římskokatolická církev vybudovala katedrály v Roskilde a Lundu a Kodaň, která se nachází mezi těmito městy, tak byla ideálním spojníkem pro dopravu a obchod. Díky tomuto se město začalo rychle rozvíjet a rozšiřovat. Nejstarší písemná zmínka o Kodani pochází již z 12. století. V roce 1167 zde bylo založeno biskupství a postavena pevnost, která nakonec přerostla v hrad. V roce 1422 se stala Kodaň královským městem a v roce 1479 zde byla postavena univerzita. Král Christian IV. nechal v 17. století postavit mnoho historických památek, které zde můžete najít a navštívit dodnes. Nepříjemnost přišla spojena s třicetiletou válkou, kdy Švédové v roce 1648 obsadili velkou část Dánska. 18. století je naopak konečně označováno jako zlatý věk Dánska, kdy se mu dařilo v průmyslu i dalších odvětvích a došlo k rozvoji. Další rána však přišla v roce 1711, kdy na mor zemřela třetina obyvatel. V roce 1848 se země stala konstituční monarchií. Dánsko bylo v průběhu 1. světové války neutrální a za 2. světové války bylo okupováno německou armádou.

Kodaň: Noční život

Kodaň žije ve dne i v noci. Není nic krásnějšího, než si večer sednout na nábřeží do vybrané restaurace a dát si lahodnou večeři nebo jen skleničku vína. Po celém nábřeží se to restauracemi, bary, kluby i kavárnami jen hemží, tudíž je jen na vás, jakou zvolíte. V letních měsících je možné posedět i venku v restauračních zahrádkách.

Kodaň: Cíle v okolí

V naprosté blízkosti Kodaně leží Frederiksberg, který je s hlavním městem spjat více, než se může zdát. Je zde například umístěna kodaňská ZOO.
Na území tohoto města se nachází nejvyšší budova v Dánsku, 102 metrů vysoká Domus Vista. Původně to byl hotel, dnes se v prostorách nachází knihovna a obchodní centrum. Do Frederiksbergu je jednoduché se dostat, neboť z Kodaně sem jezdí jak metro, tak i autobusová doprava.

Autobusy do města Kodaň

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Kodaň

S FlixBusem cestujete do města Kodaň snadno a levně. V naší nabídce je 109 jízd od 99,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Kodaň je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Kodaň s FlixBusem

Do města Kodaň se můžete dostat z 109 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Kodaň

Ať jste kdekoli v zemi Denmark, je snadné se dostat to města Kodaň: 109měst je spojených s městem Kodaň, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Kodaň. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.