Autobus tam a zpět: Vratislav

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Vratislav

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Vratislav - 3 Zastávky jsou Wrocław, Dworzec Autobusowy, Wrocław, ul. Norwida, Wrocław, Plac Grunwaldzki, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Vratislav dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Vratislav stojí v průměru 88,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Vratislav s FlixBusem stát pouze 75,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Vratislav je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Vratislav si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Vratislav si můžete rezervovat již od 75,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Vratislav: Informace o městě

Vratislav: Obecné informace

Vratislav patří mezi nejstarší a turisticky nejpopulárnější polská města. Největší město na řece Odře nabízí turistům historické památky, kulturu i skvělou kuchyni.
V písemných zmínkách se objevuje kolem roku 1000, kdy hradiště na Dómském ostrově na pravém břehu Odry už několik staletí obývali Slezané. Název města je podle legendy odvozen od jeho pravděpodobného zakladatele, Přemyslovce Vratislava I. Poloha na řece Odře a zároveň křižovatce dvou obchodních cest – Via Regia a Jantarové stezky – zabezpečila městu rychlý ekonomický rozvoj, kterému ale předcházel vpád Tatrů (1241). Po této válečné zkušenosti se město přesunulo na levý břeh Odry. Po smrti knížete Jindřicha VI. Dobrého v roce 1335 město ovládli čeští Lucemburkové, po nich Jagellonci a Habsburkové, kteří o téměř celé Dolní Slezsko přišli po prohrané válce s Pruskem v roce 1742. Pod názvem Breslau se postupně stala Vratislav po Berlíne druhým nejvýznamnějším německým městem. Poloha Vratislavi logicky zapříčinila její proměnu na konci války v tzv. Festung Breslau, kdy na tři měsíce za cenu takřka totálního zničení města zdržela Rudou armádu. Po válce Vratislav připadla Polsku a do prázdného, zničeného a vydrancovaného města byli přesunuti Poláci z Velkopolska, Mazovska, ale i Lvova a přilehlých oblastí, odkud byl přenesen např. Národní ústav Ossolinských anebo Raclavických panorámat. Rekonstrukce města se protáhla až do 80. let. Od roku 2001 se v jeho ulicích objevují trpaslíci, ze kterých se stal symbol města. Narazíte na ně doslova všude! Pokud si chcete město prohlédnout netradičně, využijte v letní sezóně linku historických tramvají nebo loď z jednoho z pěti přístavů v centru. Pokud máte dost ulic přeplněných turisty, vydejte se do bývalé dělnické čtvrti Nadodrze.

Co navštívit

Rýnek
Vratislavský Rýnek vznikl v letech 1214-1232 v období vlády Jindřicha I. Bradatého. Do náměstí ústí jedenáct ulic včetně bývalé spojnice mezi Vratislaví a Prahou – ulice Swidnické – zmiňované již v roce 1318. Kouzelné měšťanské domy by mohly vyprávět dlouhé příběhy. Na západní straně stojí dům U Gryfů s pětipatrovým štítem a manýristickou fasádou z konce 16. století. Dům U Zlatého slunce sloučený s empírovým domem U Modrého slunce a U Sedmera kurfiřtů ve své době hostil krále Vladislava Jagellonského a dva Habsburky – Rudolfa II. a Ferdinanda II. Uprostřed náměstí stojí Stará radnice, mistrovské gotické dílo, dále pak Nová radnice a Sukiennice, blok bývalých kupeckých budov. U západního bloku domů najdete velkou skleněnou fontánu z roku 2001, která tu byla postavena navzdory nesouhlasu památkářů.

Čtvrť čtyř náboženství
Židovská čtvrť byla vymezena v 18. století mezi dnešními ulicemi P.Wlodkowica, Krupnicza a Sw. Antonia. Válečný běs ve Vratislavi přečkaly dvě synagogy – synagoga U Bílého čápa a hned vedle Mala synagoga. Nedaleko židovských památek byla v roce 1995 vyhlášena takzvaná Čtvrť čtyř náboženství. Na náměstí Plac Bohaterów Getta stojí památník s vyobrazením katolických, pravoslavných, protestantských a židovských symbolů, takzvaná křišťálová planeta z roku 2012.

Univerzitní čtvrť
Zakladatelem zdejší vratislavské univerzity se stal v roce 1702 císař Leopold I. Hlavní budově z let 1728-1740, stojící u členitého a trochu nepřehledného náměstí Plac Uniwersytecki, dominuje průčelí s balkonem a sochami lidských ctností (Spravedlnost, Chrabrost, Moudrost a Umírněnost). Matematická věž je vysoká 42 metrů a po pražském Klementinu jde o druhou nejstarší astronomickou observatoř ve střední Evropě. Přímo přes ni prochází na dlažbě označený Vratislavský poledník.

Hala století
Jediný objekt zapsaný ve Vratislavi na seznamu UNESCO (2006) si vyžaduje transport z centra přes slavný Grunwaldský most na východ města. Hala století představovala výjimečný objekt díky své železobetonové konstrukci už v době svého vzniku v letech 1911-1913. Jejím autorem byl Max Berg a důvodem k její stavbě se stalo sté výročí od vydání prohlášení pruského krále Fridricha Viléma III. Mému lidu. Hala města měla před válkou největší varhany na světě s 222 rejstříky. Po válce byla přejmenována na Lidovou halu. Konstrukce je tvořena 32 podpěrami sepnutými čtyřmi vodorovnými prstenci, denní světlo vniká do interiéru 2400 okny. V hale je umístěno multimediální muzeum a kromě toho se zde konají veletrhy či sportovní a jiné akce.

Vratislav: Kultura & historie

Poláci vaří přes 200 druhů polévek. Mezi nimi si zaslouží největší pozornost kromě vývarů (rosól) třeba tradiční žurek (podobný krkonošskému kyselu), boršč – červený nebo bílý, zelňačka, anebo letní studený chlodnik z okurek a jogurtu. Překvapivé mohou být ovocné okurky, které ale určitě musíte ochutnat.
Mezi nejpopulárnější předkrmy patří sledě na různé způsoby, mastné rosoly nebo chléb se smalcem (obdoba sádla). Výběr hlavních jídel je doslova nepřeberný – z těch nejznámějších je třeba zmínit pirohy s různými náplněmi nebo bigos z kysaného zelí s masem, uzeninou a sušenými houbami. V polské gastronomii hrají velkou roli dary lesa: zvěřina, med, houby a lesní plody.

Vratislav: Zajímavé informace

Doprava
Tramvajová síť ve Vratislavi má celkem 22 linek. Nejkratší linkou je 23 (měří 7,88 km), z té dostanete z Kromera do Wrocławski Park Przemysłowy a tou nejdelší je linka 20 (měří 20,63 km) z Leśnica do Oporów. Noční linky byly zrušeny v roce 2003, takže po noční party vyrazte buď na autobus nebo hezky po svých.
Autobusových denních linek je dohromady 86. Jezdí tu městské linky i soukromí dopravci. Natrefíte i na noční linky, i když jezdí jen párkrát za noc a neobjíždějí celé město.

Měna
Jeden zlotý (PLN) odpovídá asi 100 grošů. Aktuálně je kurz okolo 6 korun za 1 zlotý.

Autobusy do města Vratislav

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Vratislav

Levné cestování autobusem do města Vratislav je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 158 destinací, do kterých se můžete dostat v zemi Poland. Z města Vratislav se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Vratislav již od 75,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Vratislav s FlixBusem

Cestování do města Vratislav s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 153 spoji do města Vratislav máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Vratislav by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Vratislav? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi, pusťte si film nebo seriál a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.