Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Vratislav

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Vratislav

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi zoo a akvária, mohla by se vám líbit také tato města:

Vratislav očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
32 let
Backpacker

Vratislav: Informace o městě

Go with FlixBus and explore Wroclaw

Vratislav: Obecné informace

Vratislav patří mezi nejstarší a turisticky nejpopulárnější polská města. Největší město na řece Odře nabízí turistům historické památky, kulturu i skvělou kuchyni. 
V písemných zmínkách se objevuje kolem roku 1000, kdy hradiště na Dómském ostrově na pravém břehu Odry už několik staletí obývali Slezané. Název města je podle legendy odvozen od jeho pravděpodobného zakladatele, Přemyslovce Vratislava I. Poloha na řece Odře a zároveň křižovatce dvou obchodních cest – Via Regia a Jantarové stezky – zabezpečila městu rychlý ekonomický rozvoj, kterému ale předcházel vpád Tatrů (1241). Po této válečné zkušenosti se město přesunulo na levý břeh Odry. Po smrti knížete Jindřicha VI. Dobrého v roce 1335 město ovládli čeští Lucemburkové, po nich Jagellonci a Habsburkové, kteří o téměř celé Dolní Slezsko přišli po prohrané válce s Pruskem v roce 1742. Pod názvem Breslau se postupně stala Vratislav po Berlíne druhým nejvýznamnějším německým městem. Poloha Vratislavi logicky zapříčinila její proměnu na konci války v tzv. Festung Breslau, kdy na tři měsíce za cenu takřka totálního zničení města zdržela Rudou armádu. Po válce Vratislav připadla Polsku a do prázdného, zničeného a vydrancovaného města byli přesunuti Poláci z Velkopolska, Mazovska, ale i Lvova a přilehlých oblastí, odkud byl přenesen např. Národní ústav Ossolinských anebo Raclavických panorámat. Rekonstrukce města se protáhla až do 80. let. Od roku 2001 se v jeho ulicích objevují trpaslíci, ze kterých se stal symbol města. Narazíte na ně doslova všude! Pokud si chcete město prohlédnout netradičně, využijte v letní sezóně linku historických tramvají nebo loď z jednoho z pěti přístavů v centru. Pokud máte dost ulic přeplněných turisty, vydejte se do bývalé dělnické čtvrti Nadodrze. 
 
Travel by bus and discover Wroclaw

Vratislav: Co navštívit

Rýnek 
Vratislavský Rýnek vznikl v letech 1214-1232 v období vlády Jindřicha I. Bradatého. Do náměstí ústí jedenáct ulic včetně bývalé spojnice mezi Vratislaví a Prahou – ulice Swidnické – zmiňované již v roce 1318. Kouzelné měšťanské domy by mohly vyprávět dlouhé příběhy. Na západní straně stojí dům U Gryfů s pětipatrovým štítem a manýristickou fasádou z konce 16. století. Dům U Zlatého slunce sloučený s empírovým domem U Modrého slunce a U Sedmera kurfiřtů ve své době hostil krále Vladislava Jagellonského a dva Habsburky – Rudolfa II. a Ferdinanda II. Uprostřed náměstí stojí Stará radnice, mistrovské gotické dílo, dále pak Nová radnice a Sukiennice, blok bývalých kupeckých budov. U západního bloku domů najdete velkou skleněnou fontánu z roku 2001, která tu byla postavena navzdory nesouhlasu památkářů. 

Čtvrť čtyř náboženství 
Židovská čtvrť byla vymezena v 18. století mezi dnešními ulicemi P.Wlodkowica, Krupnicza a Sw. Antonia. Válečný běs ve Vratislavi přečkaly dvě synagogy – synagoga U Bílého čápa a hned vedle Mala synagoga. Nedaleko židovských památek byla v roce 1995 vyhlášena takzvaná Čtvrť čtyř náboženství. Na náměstí Plac Bohaterów Getta stojí památník s vyobrazením katolických, pravoslavných, protestantských a židovských symbolů, takzvaná křišťálová planeta z roku 2012.

Univerzitní čtvrť 
Zakladatelem zdejší vratislavské univerzity se stal v roce 1702 císař Leopold I. Hlavní budově z let 1728-1740, stojící u členitého a trochu nepřehledného náměstí Plac Uniwersytecki, dominuje průčelí s balkonem a sochami lidských ctností (Spravedlnost, Chrabrost, Moudrost a Umírněnost). Matematická věž je vysoká 42 metrů a po pražském Klementinu jde o druhou nejstarší astronomickou observatoř ve střední Evropě. Přímo přes ni prochází na dlažbě označený Vratislavský poledník. 

Hala století 
Jediný objekt zapsaný ve Vratislavi na seznamu UNESCO (2006) si vyžaduje transport z centra přes slavný Grunwaldský most na východ města. Hala století představovala výjimečný objekt díky své železobetonové konstrukci už v době svého vzniku v letech 1911-1913. Jejím autorem byl Max Berg a důvodem k její stavbě se stalo sté výročí od vydání prohlášení pruského krále Fridricha Viléma III. Mému lidu. Hala města měla před válkou největší varhany na světě s 222 rejstříky. Po válce byla přejmenována na Lidovou halu. Konstrukce je tvořena 32 podpěrami sepnutými čtyřmi vodorovnými prstenci, denní světlo vniká do interiéru 2400 okny. V hale je umístěno multimediální muzeum a kromě toho se zde konají veletrhy či sportovní a jiné akce. 
 
Discover Wroclaw's rich culture

Gastronomie

Poláci vaří přes 200 druhů polévek. Mezi nimi si zaslouží největší pozornost kromě vývarů (rosól) třeba tradiční žurek (podobný krkonošskému kyselu), boršč – červený nebo bílý, zelňačka, anebo letní studený chlodnik z okurek a jogurtu. Překvapivé mohou být ovocné okurky, které ale určitě musíte ochutnat. 
Mezi nejpopulárnější předkrmy patří sledě na různé způsoby, mastné rosoly nebo chléb se smalcem (obdoba sádla). Výběr hlavních jídel je doslova nepřeberný – z těch nejznámějších je třeba zmínit pirohy s různými náplněmi nebo bigos z kysaného zelí s masem, uzeninou a sušenými houbami. V polské gastronomii hrají velkou roli dary lesa: zvěřina, med, houby a lesní plody. 
 
The city of Wroclaw has so much to offer

Vratislav: Zajímavé informace

Doprava 
Tramvajová síť ve Vratislavi má celkem 22 linek. Nejkratší linkou je 23 (měří 7,88 km), z té dostanete z Kromera do Wrocławski Park Przemysłowy a tou nejdelší je linka 20 (měří 20,63 km) z Leśnica do Oporów. Noční linky byly zrušeny v roce 2003, takže po noční party vyrazte buď na autobus nebo hezky po svých. 
Autobusových denních linek je dohromady 86. Jezdí tu městské linky i soukromí dopravci. Natrefíte i na noční linky, i když jezdí jen párkrát za noc a neobjíždějí celé město. 

Měna
Jeden zlotý (PLN) odpovídá asi 100 grošů. Aktuálně je kurz okolo 6 korun za 1 zlotý.

Vratislav: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Vratislav má 3 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 25 Kč
Počet spojů z města Vratislav 182
Počet zastávek ve městě Vratislav 3
Země Polsko