Autobus tam a zpět: Curych

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Curych

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Curych - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Curych dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Curych stojí v průměru 153,44 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Curych s FlixBusem stát pouze 125,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Curych je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Curych si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Curych si můžete rezervovat již od 125,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Curych: Informace o městě

Curych: Obecné informace

Curych, známý také v německé verzi jako Zürich, je největším městem ve Švýcarsku. Leží v předhůří Alp u severního konce Curyšského jezera a obou břehů řeky Limmat, která zde z jezera vytéká. Curych je jedno z nejbohatších měst na světě. Jedná se o významný dopravní uzel celoevropského významu v letecké, železniční i dálniční dopravě. Zároveň patří k městům s nejvyšší kvalitou života na světě, přibližně třetina registrovaných obyvatel přitom nemá švýcarské občanství. Dalo by se předpokládat, že Curych bude díky své rozloze i světovému postavení zároveň hlavní město Švýcarska. Není tomu tak, za hlavní město je považován Bern.

Co navštívit

Na prohlídku Curychu vám bude bohatě stačit jediný den. Turisté ve městě vyhledávají především kostely, kterých je zde nespočet. Nejznámějším z nich je Grossmünster, trojlodní románská bazilika postavená v 12. až 13. století. Vyniká dvěma pozdně gotickými věžemi v západním průčelí, samotná kupole pak byla k bazilice přistavěna až roku 1787. Dalším z vyhledávaných cílů je kostel sv. Petra neboli Peterskirche. První farní kostel ve městě založený již za vlády císaře Karla Velikého kolem roku 800. Na věži kostela si všimněte renesančních hodin se strojem z roku 1598 a největším ciferníkem v Evropě o průměru skoro devíti metrů.

Centrum města je rozděleno tokem řeky Limmat. Na východním břehu se nachází řada kaváren, barů, restaurací a malých obchůdků. Západní břeh je naopak nejstarší částí města a charakterizují ho drahé butiky. Dlouhá luxusní třída Bahnhofstrasse patří k nejprestižnějším nákupním ulicím Evropy. Je to jakási obdoba pražské Pařížské ulice s řadou klenotnictví či módních butiků a představuje symbol nekonečného bohatství Curychu.

Nezapomenutelným zážitkem pro vás může být výlet na 870 metrů vysokou curyšskou horu Uetliberg, kam jezdí z centra tramvaj. Před restaurací na vrcholu hory se tyčí vysoká moderní rozhledna, ze které si prohlédnete krajinu kolem Curychu.

Ve městě vládne až neuvěřitelný klid, neboť téměř celé centrum funguje jako pěší zóna, ve které se jezdí pouze na kolech. Většina obyvatel není majiteli automobilů, protože využívají hojně městskou dopravou, kterou se dostanou prakticky kamkoliv. Využít můžete i lodní spoje po Curyšském jezeře i řece Limmat nebo několik lanovek do přilehlých kopců.

Ideálním místem pro odpočinek je ve městě Park Zürichhorn. Nachází se na východním břehu jezera jižně od centra. V parku jsou umístěny sochy moderních umělců a čínská zahrada.

Zajímavou tradici má ve městě také univerzita. Komplex budov z let 1911–1914 zahrnuje i archeologickou sbírku, ve které si lze prohlédnout egyptské, etruské i mezopotámské exponáty. Univerzita byla založena v roce 1833 a dnes je největší svého druhu ve Švýcarsku.

Curych: Kultura & historie

První osídlení na území Curychu je zaznamenáno již z mladší doby kamenné. V 5. století město osídlili germánští Alamani a ze severovýchodu sem pronikali i křesťanští misionáři. Od roku 1218 byl Curych císařským městem. Brzy nato si město o rozloze 38 hektarů vybudovalo hradby, ze kterých se dodnes dochovaly dvě brány. V 17. století si Curych vybudoval nákladné opevnění a vymáhání daní vyvolalo selské vzpoury, které ovšem město tvrdě potlačilo. Helvetská revoluce roku 1798 pozvala do země francouzské republikánské vojsko, které zemi bez boje obsadilo. Republika pod francouzskou patronací ale brzy padla. Curyšská smlouva z roku 1859 ukončila spor mezi Francií, Rakouskem a Itálií a uznala samostatnost Švýcarska. Ve druhé polovině 19. století přijal Curych švýcarskou ústavu, postupně zbořil hradby a stal se cílem velké imigrace z okolí.

Za kulturou se vydávají do města hlavně fanoušci sportu. V Curychu totiž působí známé fotbalové kluby Grasshoppers Curych a FC Curych. Sídlí tu také mezinárodní fotbalová federace FIFA a zdejší stadion Letzigrund byl jedním z dějišť mistrovství Evropy v roce 2008. V Curychu můžete navštívit také Muzeum FIFA, které je zaměřené na historii fotbalu a mistrovství světa v kopané. Velmi populární je také lední hokej. Každoročně se zde pořádá tradiční velký atletický mítink Weltklasse, který je v současné době součástí závodů Diamantové ligy. Kromě mnoha muzeí a sportovních stadionů je v Curychu botanická a zoologická zahrada.

Zájemci o umění by neměli v Curychu vynechat návštěvu Kunsthausu. Jedná se o největší a také nejlépe hodnocenou galerii umění ve Švýcarsku. Nachází se na náměstí Heimplatz a návštěvníky láká na desítky vzácných děl od Van Gogha či Clauda Moneta. Za návštěvu ve městě ještě stojí Švýcarské zemské muzeum. Sídlí v romantické stavbě s věží nedaleko vlakového nádraží a ve svých expozicích ukrývá jednu z nejbohatších sbírek v zemi. Uvidíte tu skutečně vše od uměleckých a historických předmětů ze švýcarské historie, po zbraně, šperky, porcelán či nábytek a sbírky hodin.

Ve městě se každoročně koná druhou sobotu v srpnu taneční festival pod širým nebem nazvaný Street Parade. Vstupné je zdarma a svou velikostí se jedná o jednu z největších technoparty na světě..

Curych: Noční život

Ačkoliv na první dojem Curych působí jako klidné město, v noci vyplouvá na venek jeho druhá tvář: tvář zaplněných restaurací, klubů, barů a kaváren. Curych je totiž městem s největší hustotou nočních klubů ve Švýcarsku. Pokud se chystáte zasednout do příjemného prostředí a ochutnat místní speciality, tak si připravte ne zrovna malou sumu peněz. Curych je totiž opravdu drahým městem. Narazíte-li na průměrnou restauraci, za menu pro jednoho zaplatíte v přepočtu okolo dvou tisíc korun. V případě, že se chcete nechat hýčkat v luxusu, mějte u sebe ještě větší hotovost…

Curych: Cíle v okolí

Okolí Curychu nabízí široké možnosti výletů do hor či okolo místního Curyšského jezera. Můžete se vydat na pěší poznávání okolních lesnatých kopců s krásnou švýcarskou přírodou a navštívit města Baden či Lucern, která jsou turisty hojně vyhledávaná.

Autobusy do města Curych

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Curych

Levné cestování autobusem do města Curych je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 19 destinací, do kterých se můžete dostat v zemi Switzerland. Z města Curych se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Curych již od 125,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Curych s FlixBusem

Cestování do města Curych s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 134 spoji do města Curych máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Curych by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Curych? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi, pusťte si film nebo seriál a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.