Autobus tam a zpět: Lisabon

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Lisabon

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Lisabon - 2 Zastávky jsou Lisbon Sete Rios (Jardim Zoológico) (IC), Lisbon (Oriente), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Lisabon dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Lisabon s FlixBusem stát pouze 75,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Lisabon je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Lisabon si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Lisabon si můžete rezervovat již od 75,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Lisabon: Informace o městě

Lisabon: Obecné informace

Díky slunečnému podnebí, bohaté historii a starosvětskému půvabu si Lisabon stále zachovává své kouzlo. Přidá-li se k tomu gastronomie a noční život, nelze se divit, že portugalské hlavní město patří k nejoblíbenějším evropským turistickým destinacím.

Lisabon je hlavní a největší město Portugalska. Má 545 245 obyvatel a v okolí města žije více než tři miliony obyvatel. Rozkládá se u širokého ústí řeky Tejo, která se vlévá do Atlantiku. Do míst, kde řeka vytváří u svého ústí do moře rozlehlou zátoku, připlul podle legendy kdysi dokonce i sám Odysseus.

Kouzlo Lisabonu spočívá do značné míry v jeho umístění. Voda je jeho přirozenou součástí. Město se rozkládá na sedmi pahorcích a nabízí mnoho vyhlídkových míst.

Co navštívit

Nejdelší most Evropy
U příležitosti Expa – světová výstava neboli Expo je velká mezinárodní výstava průmyslu a kultury jednotlivých zemí – Portugalci zprovoznili monumentální most, jež nese jméno portugalského objevitele a mořeplavce Vasco de Gamy. Skoro 17 kilometrů dlouhá konstrukce je nejdelším mostem v Evropě a nese šestipruhovou autostrádu překonávající široký záliv řeky Tejo. Most i město můžete obhlédnout z pobřežní promenády, kde se místní projíždějí na kolečkových bruslích, nebo na kole. Pro lenivější návštěvníky tady dokonce postavili kruhovou lanovku, vedoucí podél pobřeží.

Čvrť Alfama
Mimořádným zážitkem je návštěva starobylé čtvrti Alfama, která je plná křivolakých uliček. Právě tam se před dvěma sty lety zrodil hudební styl Fado – tesklivé písně plné bolesti, smutku a nostalgie. Obvykle v nich ženy zpívaly o své lásce k mužům, kteří odjížděli na lodích na daleké cesty, z nichž se mnozí již nikdy nevrátili. Dnes je tato čtvrť plná obchůdků, kaváren, barů a vyhlídkových teras. Během léta zde navíc probíhá spousta koncertů a jiných kulturních představení.

Další památky
Katedrála Sé – v křížové chodbě jsou odkryty základy maurských a římských hradeb
Betlémská věž – stojí osaměle na pobřeží řeky Tejo.
Diamantový dům – sídlo urozeného šlechtického rodu Albuquerqueů z poloviny 16. století
Kostel sv. Rocha – jediný renesanční kostel, který nezasáhlo zemětřesení
Náměstí Praca do Comércio – nese slavný Vítězný oblouk
Náměstí Praca Dom Pedro IV. – skrývá budovu Národního divadla D. Maria II.
Pěší zona Rua Augusta – s řadou domů se vzácnými fasádami, obchody a kavárnami
Elevador da Santa Justa – historický výtah z roku 1902
Avenida da Liberdade – 1,5 kilometrů dlouhá a velmi široká hlavní třída

Lisabon: Kultura & historie

Mimo turistické centrum pořídíte oběd i za pět eur, což je v Londýně či Paříži zcela nemožné. Populárními jsou tradiční tržnice, v nichž se prodávají ryby, plody moře, zelenina a ovoce. V některých z nich najdete malá bistra, kde vám připraví spoustu chutných jídel, navíc za parádní ceny.

Při návštěvě Lisabonu nelze neochutnat pasteis de Belém – krémové koláčky vyráběné podle tajného receptu. Podle pověsti je pekli mniši, a když byly ve třicátých letech 19. století kláštery zrušeny, recept získal místní pekař. Recept prý znají vždy tři lidé a předávají si ho z generace na generaci.

Káva
Káva je pro Portugalce životním stylem. Nejoblíbenějším typem je uma bica, malé silné esspresso. Slabší varianta se nazývá carioca, s kapkou mléka pak garoto. Chcete-li do kávy hodně mléka, požádejte o galao.

A pokud hledáte nějakou místní kuriozitu, určitě musíte ochutnat štamprli likéru Ginja. Je to sladký třešňový bylinný likér. Někde se podává s třešní, někde bez. Kdysi se tento nápoj považoval za zázračný lék na všechny nemoci (chutí připomíná sirup proti kašli).

Víno
Portugalsko produkuje kvalitní vína, jejichž popularita v Evropě stoupá zvlášě kvůli cenám. Jsou totiž výrazně levnější než vína španělská či francouzská. V obchodech koupíte zajímavá vína za tři čtyři eura, v restauracích jsou jen o něco málo dražší.

Pokud chcete ochutnat opravdu dobrá vína a dozvědět se více o portugalském vinařství, zastavte se v budově ministerstva moře přímo na hlavním obchodním náměstí, kde sídlí nová expozice Vini Portugal.

Lisabon: Noční život

Lisabon má pět tramvajových linek. Ve čtvrtích Baixa a Belém jezdí moderní vozy s elegantním interiérem, ostatní zažily ještě předválečnou dobu. Elektrické tramvaje zde vyjely poprvé v roce 1901 a systém se postupně rozšiřuje.

Jasně žluté historické tramvaje s dřevěným interiérem představují skvělý způsob, jak si prohlédnout město. Nejslavnější a nejmalebnější je číslo 28, která nabízí vynikající vyhlídkovou jízdu po památkách starého Lisabonu – proveze vás čtvrtěmi Bairro Alto, Baixa a křivolakými uličkami staré Alfami. Proslulou linku lze určitě doporučit jako přibližovací prostředek při cestě na jednu z nejvýše položených památek města – hrad Castelo do Sao Jorge. Budete překvapeni, jak velký výškový rozdíl tramvaj překoná v úzkých a křivolakých uličkách podhradí!

Na tramvaj nasedněte na Praca Martim Moniz, a to nejpozději v osm hodin, pokud si chcete sednout. Pro nejlepší výhled je ideální sedadlo po levé straně. Tramvaj bude mít označení Prazeres a pojede severně po Avenida Almirante de Reis, pak projede oblastní Intendente, která aktuálně prochází razantní změnou – přibývá zde kaváren a módních domů. Tramvaj dále směřuje do kouzelné čtvrti Graca.

Pak zastavuje na Largo de Sao Vincente de Fora. Další zastávkou je Largo da Graca u nápadně modré budovy Vila Sousa. To je bytový dům, který na konci 19.století nechali postavit průmyslníci pro své dělníky. Odtud tramvaj rachotí dolů ke katedrále s názvem Sé.

Konečná je v Prazeros, kde můžete navštívit Cemitério dos Prazeres, rozlehlý hřbitov, kde je pochováno plno známých Portugalců.

Autobusy do města Lisabon

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Lisabon

S FlixBusem cestujete do města Lisabon snadno a levně. V naší nabídce je 89 jízd od 75,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Lisabon jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Lisabon je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Lisabon s FlixBusem

Do města Lisabon se můžete dostat z 89 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Lisabon

Ať jste kdekoli v zemi Portugal, je snadné se dostat to města Lisabon: 89měst je spojených s městem Lisabon, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Lisabon. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.