Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Lisabon

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Lisabon

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi pláže, mohla by se vám líbit také tato města:

Lisabon očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
32 let
Backpacker

Lisabon: Informace o městě

Do Lisabonu autobusem FlixBus.

Lisabon: Obecné informace

Díky slunečnému podnebí, bohaté historii a starosvětskému půvabu si Lisabon stále zachovává své kouzlo. Přidá-li se k tomu gastronomie a noční život, nelze se divit, že portugalské hlavní město patří k nejoblíbenějším evropským turistickým destinacím. 

Lisabon je hlavní a největší město Portugalska. Má 545 245 obyvatel a v okolí města žije více než tři miliony obyvatel. Rozkládá se u širokého ústí řeky Tejo, která se vlévá do Atlantiku. Do míst, kde řeka vytváří u svého ústí do moře rozlehlou zátoku, připlul podle legendy kdysi dokonce i sám Odysseus.

Kouzlo Lisabonu spočívá do značné míry v jeho umístění. Voda je jeho přirozenou součástí. Město se rozkládá na sedmi pahorcích a nabízí mnoho vyhlídkových míst. 
Autobusem FlixBus do Lisabonu.

Lisabon: Co navštívit

Nejdelší most Evropy  
U příležitosti Expa – světová výstava neboli Expo je velká mezinárodní výstava průmyslu a kultury jednotlivých zemí – Portugalci zprovoznili monumentální most, jež nese jméno portugalského objevitele a mořeplavce Vasco de Gamy. Skoro 17 kilometrů dlouhá konstrukce je nejdelším mostem v Evropě a nese šestipruhovou autostrádu překonávající široký záliv řeky Tejo. Most i město můžete obhlédnout z pobřežní promenády, kde se místní projíždějí na kolečkových bruslích, nebo na kole. Pro lenivější návštěvníky tady dokonce postavili kruhovou lanovku, vedoucí podél pobřeží.

Čvrť Alfama 
Mimořádným zážitkem je návštěva starobylé čtvrti Alfama, která je plná křivolakých uliček. Právě tam se před dvěma sty lety zrodil hudební styl Fado – tesklivé písně plné bolesti, smutku a nostalgie. Obvykle v nich ženy zpívaly o své lásce k mužům, kteří odjížděli na lodích na daleké cesty, z nichž se mnozí již nikdy nevrátili. Dnes je tato čtvrť plná obchůdků, kaváren, barů a vyhlídkových teras. Během léta zde navíc probíhá spousta koncertů a jiných kulturních představení. 

Další památky 
Katedrála Sé – v křížové chodbě jsou odkryty základy maurských a římských hradeb 
Betlémská věž – stojí osaměle na pobřeží řeky Tejo. 
Diamantový dům – sídlo urozeného šlechtického rodu Albuquerqueů z poloviny 16. století 
Kostel sv. Rocha – jediný renesanční kostel, který nezasáhlo zemětřesení 
Náměstí Praca do Comércio – nese slavný Vítězný oblouk
Náměstí Praca Dom Pedro IV. – skrývá budovu Národního divadla D. Maria II. 
Pěší zona Rua Augusta – s řadou domů se vzácnými fasádami, obchody a kavárnami 
Elevador da Santa Justa – historický výtah z roku 1902
Avenida da Liberdade – 1,5 kilometrů dlouhá a velmi široká hlavní třída 
Do Lisabonu za gastronomií autobusem FlixBus.

Gastronomie

Mimo turistické centrum pořídíte oběd i za pět eur, což je v Londýně či Paříži zcela nemožné. Populárními jsou tradiční tržnice, v nichž se prodávají ryby, plody moře, zelenina a ovoce. V některých z nich najdete malá bistra, kde vám připraví spoustu chutných jídel, navíc za parádní ceny.

Při návštěvě Lisabonu nelze neochutnat pasteis de Belém – krémové koláčky vyráběné podle tajného receptu. Podle pověsti je pekli mniši, a když byly ve třicátých letech 19. století kláštery zrušeny, recept získal místní pekař. Recept prý znají vždy tři lidé a předávají si ho z generace na generaci. 

Káva 
Káva je pro Portugalce životním stylem. Nejoblíbenějším typem je uma bica, malé silné esspresso. Slabší varianta se nazývá carioca, s kapkou mléka pak garoto. Chcete-li do kávy hodně mléka, požádejte o galao.  

A pokud hledáte nějakou místní kuriozitu, určitě musíte ochutnat štamprli likéru Ginja. Je to sladký třešňový bylinný likér. Někde se podává s třešní, někde bez. Kdysi se tento nápoj považoval za zázračný lék na všechny nemoci (chutí připomíná sirup proti kašli). 

Víno 
Portugalsko produkuje kvalitní vína, jejichž popularita v Evropě stoupá zvlášě kvůli cenám. Jsou totiž výrazně levnější než vína španělská či francouzská. V obchodech koupíte zajímavá vína za tři čtyři eura, v restauracích jsou jen o něco málo dražší. 

Pokud chcete ochutnat opravdu dobrá vína a dozvědět se více o portugalském vinařství, zastavte se v budově ministerstva moře přímo na hlavním obchodním náměstí, kde sídlí nová expozice Vini Portugal.
Vydejte se s FlixBusem do hlavního města Portugalska Lisabonu.

Tramvaj č. 28 

Lisabon má pět tramvajových linek. Ve čtvrtích Baixa a Belém jezdí moderní vozy s elegantním interiérem, ostatní zažily ještě předválečnou dobu. Elektrické tramvaje zde vyjely poprvé v roce 1901 a systém se postupně rozšiřuje. 

Jasně žluté historické tramvaje s dřevěným interiérem představují skvělý způsob, jak si prohlédnout město. Nejslavnější a nejmalebnější je číslo 28, která nabízí vynikající vyhlídkovou jízdu po památkách starého Lisabonu – proveze vás čtvrtěmi Bairro Alto, Baixa a křivolakými uličkami staré Alfami. Proslulou linku lze určitě doporučit jako přibližovací prostředek při cestě na jednu z nejvýše položených památek města – hrad Castelo do Sao Jorge. Budete překvapeni, jak velký výškový rozdíl tramvaj překoná v úzkých a křivolakých uličkách podhradí!

Na tramvaj nasedněte na Praca Martim Moniz, a to nejpozději v osm hodin, pokud si chcete sednout. Pro nejlepší výhled je ideální sedadlo po levé straně. Tramvaj bude mít označení Prazeres a pojede severně po Avenida Almirante de Reis, pak projede oblastní Intendente, která aktuálně prochází razantní změnou – přibývá zde kaváren a módních domů. Tramvaj dále směřuje do kouzelné čtvrti Graca

Pak zastavuje na Largo de Sao Vincente de Fora. Další zastávkou je Largo da Graca u nápadně modré budovy Vila Sousa. To je bytový dům, který na konci 19.století nechali postavit průmyslníci pro své dělníky. Odtud tramvaj rachotí dolů ke katedrále s názvem Sé. 

Konečná je v Prazeros, kde můžete navštívit Cemitério dos Prazeres, rozlehlý hřbitov, kde je pochováno plno známých Portugalců. 

Lisabon: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Lisabon má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 75 Kč
Počet spojů z města Lisabon 94
Počet zastávek ve městě Lisabon 2
Země Portugalsko