Autobus tam a zpět: Barcelona od 179 Kč

Autobusy FlixBus jsou vybaveny wifi, zásuvkami a pohodlnými sedadly.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech
Velká síť autobusových spojů

Velká síť autobusových spojů

Vyberte si z více než 1 400 destinací ve 26 zemích a poznejte Evropu se společností FlixBus

Do naší sítě
Cestování autobusem může být ekologické - FlixBus

Ekologické cestování

Naše výkonné autobusy mají vynikající uhlíkovou stopu na ujetý kilometr na osobu.

Ekologické cestování autobusem
9 z 10ti našich autobusů dorazí do cíle včas

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase
Autobusová jízdenka z 179 Kč
Počet spojů z Barcelona 38
Počet zastávek v Barcelona 2
Země Španělsko

Barcelona očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
21 let
Low-cost cestovatel

Barcelona: Informace o městě

Barcelona – obecné informace

Barcelona je významný evropský přístav nacházející se v oblasti Katalánska na východě Španělska. Toto jeden a půl milionové město budete znát nejspíš jako sídlo jednoho z nejlepších fotbalových klubů světa FC Barcelony nebo také pro architekturu slavného architekta Antonia Gaudího.

Barcelona – co navštívit

Na prohlídku Barcelony vám rozhodně nebude stačit jediný den. Najdete tu tolik památek, že ani týden návštěvy nemusí být dostačující.

Mezi nejzajímavější místa k návštěvě se řadí architektonické skvosty zmiňovaného architekta A. Gaudího. Jeho nejznámější stavbou je chrám Sagrada Familia, který dominuje celé Barceloně, a to i přesto, že ještě nebyl plně dostaven. Finance na jeho dokončení se shání výhradně z darů sponzorů a obyvatel. Celý chrám je postaven v gotickém stylu v kombinaci se zakřivenými secesními tvary a po dostavbě by se měl pyšnit třemi majestátními fasádami a s 18 věžemi i titulem nejvyššího chrámu světa. Vstupné je pro studenty 13 eur, ostatní zaplatí o dvě eura více. Pokud se rozhodnete dojet na vrchol výtahem, bude cena vstupného dvojnásobná.

V podobném duchu byly postaveny i dvě vily Casa Mila a Casa Batllo. Ty jsou dokonce součástí světového dědictví UNESCO. Obě tyto Gaudího díla najdete na jedné z nejslavnějších ulic Barcelony, a to na Passeig de Grácia.

Casa Mila byla postavena jako dům vlivného aristokrata. Dnes je přístupná veřejnosti včetně terasy na střeše s bizardními komíny a nádhernou vyhlídkou na celé město. Casa Batlo byla též postavena pro jednoho z barcelonských movitých továrníků. Je sice rozlohou o něco menší než Mila, ale i tak vás zaujme exteriér vily s vystupujícími okny a interiér plný her se stíny a falešnými stropy. Všechny zajímavosti se pak dozvíte v audioprůvodci, který je součástí vstupného.

Uniknout by vám neměla ani návštěva parku Güell, ve kterém najdete Gaudího muzeum. Platí se vstup do parku i muzea a najdete tu i vyvýšenou plošinu s vyhlídkou a řadu architektonických děl.

Prohlídku Barcelony si můžete zpříjemnit návštěvou některého z muzeí. Ve čtvrti Port Vell se nacházejí muzea katalánské historie a Museu Marítim s expozicí věnovanou mořeplavectví. Umělecká díla najdeš v muzeu Pabla Piccasa či v galerii současného umění Fundácio de Joan Miró. Zajímavé muzeum, především pro mladší, se jmenuje Cosmocaixa, kde díky interaktivní expozici a možnosti sahání na exponáty zjistíte zajímavosti ze vzniku světa, o fyzikálních jevech nebo deštných pralesech.

Pokud máte rádi sport, jistě vás nadchne největší fotbalový stadion Evropy Camp Nou, kde si můžete prohlédnout část stadionu, včetně šatny hostí a tunelů pro hráče vedoucích na hřiště, ale i klubové muzeum FC Barcelony, které je po Piccasově muzeu druhým nejnavštěvovanějším muzeem v celé Barceloně.

Většina muzeí má v neděli otevřeno zdarma, počítejte nicméně s dlouhými frontami turistů.

Cestou do přístavu budete procházet po třídě La Rambie, na jejímž konci stojí monumentální památník Kryštofa Kolumba s mostem Rambia de Mar. Odtud můžete pokračovat k přístavní lanovce, která vás za pár eur vyveze na kopec Montjuic. Cesta touto kabinovou lanovkou je kvůli své výšce nad zemí tak trochu adrenalinovým zážitkem.

Barcelona – historie

Barcelonu pravděpodobně založil kartaginský vojevůdce Hamilkar Barkas ve 3. století před naším letopočtem. Později byla součástí Římské říše, své první slávy ale dosáhla až jako součást Aragonie ve 12. století, kdy byla centrem politické moci ve Španělsku. Po svatbě Isabely Kastilské s Ferdinandem Aragonským byla moc přenesena do Madridu, což mělo za následek úpadek Barcelony a v 17. století i rozpoutání války.

K dalšími růstz dochází až v 19. století. V té době přišel nový umělecký směr secese a začala obnova města i stavba katedrály. Do Barcelony přišli noví obchodníci a vytvořili z centra Katalánie významný přístav Středozemního moře.

Barcelona – noční život

Barcelona stejně jako většina měst ve Středomoří ožívá až o půlnoci, a to hlavně v letních měsících. Už jen při večerní pochůzce po městě se vás budou místní snažit zatáhnout do nějakého tanečního klubu či baru. Během chladnějších měsíců se tancuje uvnitř, ale část podniků má taneční parket hlavně venku. Neblaze proslulá nočním životem je čtvrť El Raval, kde narazíte na lehké dámy téměř před každým domem.

Za nejlepší klub v Barceloně je považován Razzmatazz, kde ve dne vystavují různé druhy umění. Večer a o víkendech jeho prostory doopravdy ožívají. Mezi další vyhlášené diskotéky patří Café Royale, Klub Bikini nebo London Bar s každovečerními koncerty. Pro milovníky klasiky nechybí ani bar Hard Rock Café.

Barcelona – sport a kultura

Barcelona je baštou fotbalu. Po celém městě koupíte řadu suvenýrů, ale pokud jste zarytými fanoušky a chcete něco víc, vydejte se k fotbalovému chrámu Camp Nou, kde se nachází i již zmiňované fotbalové muzeum. Stadion pojme na sto tisíc diváků, i přesto jsou ale zápasy Barcelony často vyprodány a pokud tak chcete zajít na fotbal osobně, ohlídejte si včasnou koupi lístků. V roce 1992 byla Barcelona dějištěm letních olympijských her. Ve městě sídlí i druhý fotbalový klub Espanyol Barcelona a populární je tu i basketbal, jenž zastupuje Katalánsko v ACB a Eurolize.

Město je známé i svými kulturními akcemi a festivaly. Jedna z nich se koná pravidelně 23. července, kdy Barcelonu rozzáří velkolepé ohňostroje, dále je místem konání festivalu Festa de la mercè s pestrobarevnými průvody, největšího letního Festivalu del Grec. Pro zamilované se zde koná festival Festa de Sant Jordi.

Barcelona – okolí

Pokud byste měli pocit, že jste v Barceloně viděli vše zajímavé, její okolí láká podobně jako samo město. Prosluněné pobřeží Costa Brava nabízí až snový relax s plážemi a teplým mořem ne nadarmo je to jedno z nejvyhledávanějších pobřeží Středozemního moře.

Dále město Girona (hlavní město Gironské provincie) zaujme gotickou katedrálou sv. Marie, která má pouze jednu loď místo obvyklých tří. Pokud bychom chtěli zde hledat něco historicky ještě staršího, stačí se projít uličkami židovské čtvrti nebo k městským hradbám z dob starověkého Říma.

Pro aktivní turisty se asi 50 km od Barcelony nachází pohoří Mont Serrat se siluetou, které tvoří obrovské vápencové skály. Ve skalách stojí benediktinský klášter s katedrálou, ve které je umístěna dřevěná socha Černé madony s Jezulátkem z 12. století.

Mezi největší a nejnavštěvovanější města Katalánska patří Tarragona. Největší slávy dosáhla ve starověku, kdy byla centrem římské provincie Hispania. Dodnes se zde nacházejí některé antické památky, jako například amfiteátr či akvadukt.

Barcelona: vaše autobusové zastávky

notice Mějte prosím na paměti, že Barcelona má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.