Autobus do Benátky

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Benátky

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Benátky - 6 Zastávky jsou Venice Mestre (Stazione FS), Mestre (fermata ATVO), Venice (Tronchetto), Venice Mestre Hotel Plaza, Venice (Piazzale Roma), Venice Mestre (Corso del Popolo - dir. Treviso), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Benátky dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Benátky stojí v průměru 75,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Benátky s FlixBusem stát pouze 49,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Benátky je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Benátky si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Benátky si můžete rezervovat již od 49,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Benátky: Informace o městě

Benátky: Obecné informace

O Benátkách slyšel už každý. Mnoho z nás tam už bylo. Možná dvakrát. Nebo třikrát. Já už pětkrát. Ne že bych Benátky milovala úplně nejvíc ze všech krásných měst a míst na světě, ale Benátky za opakované návštěvy stojí! Poprvé jsem do Benátek jela se spolužáky ze střední školy v létě 1995.

V Benátkách jsem poprvé jezdila vodním autobusem “vaporetto”. Vaporetto má několik tras a jezdí docela pomalu. Z náměstí San Marco na konečnou Tronchetto, kde parkují autobusy FlixBus, to je dobrých 40 minut. Jízdenky na vodní autobusy stojí 6,5 €. Je tam i velké a levné záchytné parkoviště pro osobní auta. Chcete do Benátek autem? Zaparkujte tady a naskočte na vaporetto.

Projížďka gondolou není zrovna levná a vyplatí se jet ve více lidech. Cena je 80 € za 40 minut. Bohužel v létě jsou kanály doslova ucpané gondolami a místo pomalého plavení je to spíše kličkování v zácpách. A věděli jste, že gondola má přednost před motorovým člunem? Dopravní předpisy platí i na vodě!

Druhá návštěva byla hodně romantická. S mým klukem jsme se toulali nábřežím a chvílemi ztráceli ve spleti uliček. Tenkrát jsem si Benátky opravdu užila. Dokonce se nám povedlo trefit šťastnou hodinku a na vyhlídku z Campanilly u náměstí San Marco nebyla dvouhodinová fronta, jak je to dnes v letní sezóně obvyklé. Bohužel fronty jsou v Benátkách všude – do Dóžecího paláce, do katedrály Svatého Marka, někdy i na vodní autobusy. Naštěstí, na Itálii je to vše velmi dobře organizované.

Co navštívit

Jestli máte na Benátky více dnů, určitě zajeďte na ostrovy Murano a Burano. Murano je pověstné sklářským uměním a Burano zase pestrobarevnými domy. Benátčané se báli požáru, proto všechny sklářské dílny přemístili na ostrov Murano. Burano byl spíše rybářský ostrov. Barvu domů vybírá místní magistrát a barva omítky se musí akceptovat. Co na tom sejde, že nesnášíte třeba oranžovou! A doprava sem? Třeba vaporettem z náměstí Svatého Marka.

Naposledy jsem Benátky navštívila letos na jaře a loni v srpnu. Pokaždé jsem dělala osobní průvodčí někomu, kdo tam ještě nebyl. Bylo úžasné vystoupit z FlixBusu, vyspaná po noční cestě, dát si na Tronchettu snídani a pak naskočit na vaporetto.

Vystoupily jsme u mostu Rialto, jediném zastřešeném mostu v Benátkách. Obchůdky na jeho schodech byli ještě zavřené a poprvé jsem si most vychutnala prázdný a tichý. Kousek od mostu je rybí tržnice. Musíte tam zajít hned ráno. Když je otevřená, má spuštěné červené rolety. A nebojte se rybího zápachu, nepáchne to. Ta podívaná, jak místní nebo šéfkuchaři z restaurací nakupují humry a tuňáky, to je zážitek na celý život. Líbí se mi, že obchodníci všechno balí do papíru. Odpad pak vymyjí hadicí a nakrmí tak hejna racků. Jo a racci, ti jsou ale neuvěřitelně drzí, velcí a hluční! Dokážou stát u vašeho stolu u romantické večeře a čekat na ždibec jídla. Jakmile jim něco hodíte, ihned se objeví další.

Máte-li čas, určitě jeďte jděte až na konec Benátek. Pěšky. Ulice Via Giuseppe Garibaldi je jako z jiného světa. Široká, vůně jídla z restaurací se mísí zvukem hudby pouličního harmonikáře. Vychutnejte si zde sklenku Aperolu se sektem a olivou. A pak v klidu pokračujte o kousek dál do opravdového parku delle Rimembranze. Vysoké stromy, obytné domy kolem, čerstvě vyprané prádlo na šňůrách, místní děti na koloběžkách a místňáci věnčící psy. Kousek dál jsou bývalé loděnice, dnes centrum moderního umění. A tam je opravdový konec ostrova. Na obzoru vidíte zaoceánské parníky a moře je jinak modré. To vše jen 15 minut pomalou chůze od rušného kamenného náměstí Svatého Marka.

Benátky: Zajímavé informace

Jestli máte sebou větší batožinu, třeba polštářek a deku na noční jízdu FlixBusem domů, využijte některou z úschoven batožiny. Ceny jsou již od 5 € na den. Minimálně dvě jsou u Piaza le Rome. Dřív, než je najdete, najde jsi nenápadný „naháněč“ vás. Nemusíte se jich bát, ještě nikdy se mi nic neztratilo.

A na závěr poznatek pro shopping maniaky: v Benátkách se moc nevyřádíte. Sice je zde několik obchodů s koženým zbožím a pak ukázka drahých značek, většina těch cenově dostupných je nekvalitní asijský import. Pozvedněte raději hlavu a koukejte na fasády paláců, nasávejte vůni moře, poslouchejte zvuky rušného přístavu a kreditku provětrejte o 4 km dále, v nových Benátkách na pevnině.

Autobusy do města Benátky

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Benátky

Levné cestování autobusem do města Benátky je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 444 destinací. Z města Benátky se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Benátky již od 49,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Benátky s FlixBusem

Cestování do města Benátky s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 151 spoji do města Benátky máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Benátky by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Benátky? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.