Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Benátky

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Benátky

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi karneval, mohla by se vám líbit také tato města:

Objevte Benátky očima Marcely

Ahoj, jsem slovenská náplava z Praze. Miluji cestování a focení. Jó, vím, to každý. Ráda se taky vracím na místa, kde jsem již byla. Pozorovat, jak se místo mění. Nebo nemění. Snažím se nebýt turistou, ale splynout s místními. A to se mi povedlo mimo jiného v Benátkách. Je mi něco přes 40 a adrenalinové zážitky pomalu měním za objevování. Až letos, při své páté návštěvě Benátek, jsem objevila jiné město. Ne to zahlcené turisty, ale místa, kam chodí místní a povídají si. Kde je snídaně velká a sladká a do kostela se chodí i mimo mši. Mám ráda maličkosti všedního dne. 
Nemám svůj blog. Věřím, že kdo objevovat chce, cestu si najde. 
Praha
43 let
Objevitel

Benátky: Informace o městě

Benátky

Benátky: Obecné informace

O Benátkách slyšel už každý. Mnoho z nás tam už bylo. Možná dvakrát. Nebo třikrát. Já už pětkrát. Ne že bych Benátky milovala úplně nejvíc ze všech krásných měst a míst na světě, ale Benátky za opakované návštěvy stojí! Poprvé jsem do Benátek jela se spolužáky ze střední školy v létě 1995.

V Benátkách jsem poprvé jezdila vodním autobusem “vaporetto”. Vaporetto má několik tras a jezdí docela pomalu. Z náměstí San Marco na konečnou Tronchetto, kde parkují autobusy FlixBus, to je dobrých 40 minut. Jízdenky na vodní autobusy stojí 6,5 €. Je tam i velké a levné záchytné parkoviště pro osobní auta. Chcete do Benátek autem? Zaparkujte tady a naskočte na vaporetto.

Projížďka gondolou není zrovna levná a vyplatí se jet ve více lidech. Cena je 80 € za 40 minut. Bohužel v létě jsou kanály doslova ucpané gondolami a místo pomalého plavení je to spíše kličkování v zácpách.  A věděli jste, že gondola má přednost před motorovým člunem? Dopravní předpisy platí i na vodě!

Druhá návštěva byla hodně romantická. S mým klukem jsme se toulali nábřežím a chvílemi ztráceli ve spleti uliček. Tenkrát jsem si Benátky opravdu užila. Dokonce se nám povedlo trefit šťastnou hodinku a na vyhlídku z Campanilly u náměstí San Marco nebyla dvouhodinová fronta, jak je to dnes v letní sezóně obvyklé. Bohužel fronty jsou v Benátkách všude – do Dóžecího paláce, do katedrály Svatého Marka, někdy i na vodní autobusy. Naštěstí, na Itálii je to vše velmi dobře organizované.

V Benátkách

Co vidět a navštívit v Benátkách?

Jestli máte na Benátky více dnů, určitě zajeďte na ostrovy Murano a Burano. Murano je pověstné sklářským uměním a Burano zase pestrobarevnými domy. Benátčané se báli požáru, proto všechny sklářské dílny přemístili na ostrov Murano. Burano byl spíše rybářský ostrov. Barvu domů vybírá místní magistrát a barva omítky se musí akceptovat. Co na tom sejde, že nesnášíte třeba oranžovou! A doprava sem? Třeba vaporettem z náměstí Svatého Marka.

Naposledy jsem Benátky navštívila letos na jaře a loni v srpnu. Pokaždé jsem dělala osobní průvodčí někomu, kdo tam ještě nebyl. Bylo úžasné vystoupit z FlixBusu, vyspaná po noční cestě, dát si na Tronchettu snídani a pak naskočit na vaporetto.

Vystoupily jsme u mostu Rialto, jediném zastřešeném mostu v Benátkách. Obchůdky na jeho schodech byli ještě zavřené a poprvé jsem si most vychutnala prázdný a tichý. Kousek od mostu je rybí tržnice. Musíte tam zajít hned ráno. Když je otevřená, má spuštěné červené rolety. A nebojte se rybího zápachu, nepáchne to. Ta podívaná, jak místní nebo šéfkuchaři z restaurací nakupují humry a tuňáky, to je zážitek na celý život. Líbí se mi, že obchodníci všechno balí do papíru. Odpad pak vymyjí hadicí a nakrmí tak hejna racků. Jo a racci, ti jsou ale neuvěřitelně drzí, velcí a hluční! Dokážou stát u vašeho stolu u romantické večeře a čekat na ždibec jídla. Jakmile jim něco hodíte, ihned se objeví další.

Máte-li čas, určitě jeďte jděte až na konec Benátek. Pěšky. Ulice Via Giuseppe Garibaldi je jako z jiného světa. Široká, vůně jídla z restaurací se mísí zvukem hudby pouličního harmonikáře. Vychutnejte si zde sklenku Aperolu se sektem a olivou. A pak v klidu pokračujte o kousek dál do opravdového parku delle Rimembranze.  Vysoké stromy, obytné domy kolem, čerstvě vyprané prádlo na šňůrách, místní děti na koloběžkách a místňáci věnčící psy. Kousek dál jsou bývalé loděnice, dnes centrum moderního umění. A tam je opravdový konec ostrova. Na obzoru vidíte zaoceánské parníky a moře je jinak modré. To vše jen 15 minut pomalou chůze od rušného kamenného náměstí Svatého Marka.

Zajímavé informace

Užitečné informace

Jestli máte sebou větší batožinu, třeba polštářek a deku na noční jízdu FlixBusem domů, využijte některou z  úschoven batožiny. Ceny jsou již od 5 € na den. Minimálně dvě jsou u Piaza le Rome. Dřív, než je najdete, najde jsi nenápadný „naháněč“ vás. Nemusíte se jich bát, ještě nikdy se mi nic neztratilo.

A na závěr poznatek pro shopping maniaky: v Benátkách se moc nevyřádíte. Sice je zde několik obchodů s koženým zbožím a pak ukázka drahých značek, většina těch cenově dostupných je nekvalitní asijský import. Pozvedněte raději hlavu a koukejte na fasády paláců, nasávejte vůni moře, poslouchejte zvuky rušného přístavu a kreditku provětrejte o 4 km dále, v nových Benátkách na pevnině.

Benátky: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Benátky má 3 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 125 Kč
Počet spojů z města Benátky 227
Počet zastávek ve městě Benátky 3
Země Itálie