hero image

Autobus tam a zpět: Benátky

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Benátky

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Benátky (Tronchetto)

Mestre (zastávka ATVO)

Benátky Mestre vlakové nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Benátky: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

145

Počet zastávek

3

Země

Itálie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Benátky: Informace o městě

Benátky: Obecné informace

O Benátkách slyšel už každý. Mnoho z nás tam už bylo. Možná dvakrát. Nebo třikrát. Já už pětkrát. Ne že bych Benátky milovala úplně nejvíc ze všech krásných měst a míst na světě, ale Benátky za opakované návštěvy stojí! Poprvé jsem do Benátek jela se spolužáky ze střední školy v létě 1995.

V Benátkách jsem poprvé jezdila vodním autobusem “vaporetto”. Vaporetto má několik tras a jezdí docela pomalu. Z náměstí San Marco na konečnou Tronchetto, kde parkují autobusy FlixBus, to je dobrých 40 minut. Jízdenky na vodní autobusy stojí 6,5 €. Je tam i velké a levné záchytné parkoviště pro osobní auta. Chcete do Benátek autem? Zaparkujte tady a naskočte na vaporetto.

Projížďka gondolou není zrovna levná a vyplatí se jet ve více lidech. Cena je 80 € za 40 minut. Bohužel v létě jsou kanály doslova ucpané gondolami a místo pomalého plavení je to spíše kličkování v zácpách. A věděli jste, že gondola má přednost před motorovým člunem? Dopravní předpisy platí i na vodě!

Druhá návštěva byla hodně romantická. S mým klukem jsme se toulali nábřežím a chvílemi ztráceli ve spleti uliček. Tenkrát jsem si Benátky opravdu užila. Dokonce se nám povedlo trefit šťastnou hodinku a na vyhlídku z Campanilly u náměstí San Marco nebyla dvouhodinová fronta, jak je to dnes v letní sezóně obvyklé. Bohužel fronty jsou v Benátkách všude – do Dóžecího paláce, do katedrály Svatého Marka, někdy i na vodní autobusy. Naštěstí, na Itálii je to vše velmi dobře organizované.

Co navštívit

Jestli máte na Benátky více dnů, určitě zajeďte na ostrovy Murano a Burano. Murano je pověstné sklářským uměním a Burano zase pestrobarevnými domy. Benátčané se báli požáru, proto všechny sklářské dílny přemístili na ostrov Murano. Burano byl spíše rybářský ostrov. Barvu domů vybírá místní magistrát a barva omítky se musí akceptovat. Co na tom sejde, že nesnášíte třeba oranžovou! A doprava sem? Třeba vaporettem z náměstí Svatého Marka.

Naposledy jsem Benátky navštívila letos na jaře a loni v srpnu. Pokaždé jsem dělala osobní průvodčí někomu, kdo tam ještě nebyl. Bylo úžasné vystoupit z FlixBusu, vyspaná po noční cestě, dát si na Tronchettu snídani a pak naskočit na vaporetto.

Vystoupily jsme u mostu Rialto, jediném zastřešeném mostu v Benátkách. Obchůdky na jeho schodech byli ještě zavřené a poprvé jsem si most vychutnala prázdný a tichý. Kousek od mostu je rybí tržnice. Musíte tam zajít hned ráno. Když je otevřená, má spuštěné červené rolety. A nebojte se rybího zápachu, nepáchne to. Ta podívaná, jak místní nebo šéfkuchaři z restaurací nakupují humry a tuňáky, to je zážitek na celý život. Líbí se mi, že obchodníci všechno balí do papíru. Odpad pak vymyjí hadicí a nakrmí tak hejna racků. Jo a racci, ti jsou ale neuvěřitelně drzí, velcí a hluční! Dokážou stát u vašeho stolu u romantické večeře a čekat na ždibec jídla. Jakmile jim něco hodíte, ihned se objeví další.

Máte-li čas, určitě jeďte jděte až na konec Benátek. Pěšky. Ulice Via Giuseppe Garibaldi je jako z jiného světa. Široká, vůně jídla z restaurací se mísí zvukem hudby pouličního harmonikáře. Vychutnejte si zde sklenku Aperolu se sektem a olivou. A pak v klidu pokračujte o kousek dál do opravdového parku delle Rimembranze. Vysoké stromy, obytné domy kolem, čerstvě vyprané prádlo na šňůrách, místní děti na koloběžkách a místňáci věnčící psy. Kousek dál jsou bývalé loděnice, dnes centrum moderního umění. A tam je opravdový konec ostrova. Na obzoru vidíte zaoceánské parníky a moře je jinak modré. To vše jen 15 minut pomalou chůze od rušného kamenného náměstí Svatého Marka.

Benátky: Zajímavé informace

Jestli máte sebou větší batožinu, třeba polštářek a deku na noční jízdu FlixBusem domů, využijte některou z úschoven batožiny. Ceny jsou již od 5 € na den. Minimálně dvě jsou u Piaza le Rome. Dřív, než je najdete, najde jsi nenápadný „naháněč“ vás. Nemusíte se jich bát, ještě nikdy se mi nic neztratilo.

A na závěr poznatek pro shopping maniaky: v Benátkách se moc nevyřádíte. Sice je zde několik obchodů s koženým zbožím a pak ukázka drahých značek, většina těch cenově dostupných je nekvalitní asijský import. Pozvedněte raději hlavu a koukejte na fasády paláců, nasávejte vůni moře, poslouchejte zvuky rušného přístavu a kreditku provětrejte o 4 km dále, v nových Benátkách na pevnině.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.