Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Benátky

Jsme zpět na cestách!

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 500 destinací ve 34 zemích a denně si vyberte z 400 000 autobusových spojů.

Naše síť spojů

Jízdní řády autobusů Benátky

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi umění, mohla by se vám líbit také tato města:

Objevte Benátky očima Marcely

Ahoj, jsem slovenská náplava z Praze. Miluji cestování a focení. Jó, vím, to každý. Ráda se taky vracím na místa, kde jsem již byla. Pozorovat, jak se místo mění. Nebo nemění. Snažím se nebýt turistou, ale splynout s místními. A to se mi povedlo mimo jiného v Benátkách. Je mi něco přes 40 a adrenalinové zážitky pomalu měním za objevování. Až letos, při své páté návštěvě Benátek, jsem objevila jiné město. Ne to zahlcené turisty, ale místa, kam chodí místní a povídají si. Kde je snídaně velká a sladká a do kostela se chodí i mimo mši. Mám ráda maličkosti všedního dne. 
Nemám svůj blog. Věřím, že kdo objevovat chce, cestu si najde. 
Praha
42 let
Objevitel

Benátky: Informace o městě

Benátky

Benátky: Obecné informace

O Benátkách slyšel už každý. Mnoho z nás tam už bylo. Možná dvakrát. Nebo třikrát. Já už pětkrát. Ne že bych Benátky milovala úplně nejvíc ze všech krásných měst a míst na světě, ale Benátky za opakované návštěvy stojí! Poprvé jsem do Benátek jela se spolužáky ze střední školy v létě 1995.

V Benátkách jsem poprvé jezdila vodním autobusem “vaporetto”. Vaporetto má několik tras a jezdí docela pomalu. Z náměstí San Marco na konečnou Tronchetto, kde parkují autobusy FlixBus, to je dobrých 40 minut. Jízdenky na vodní autobusy stojí 6,5 €. Je tam i velké a levné záchytné parkoviště pro osobní auta. Chcete do Benátek autem? Zaparkujte tady a naskočte na vaporetto.

Projížďka gondolou není zrovna levná a vyplatí se jet ve více lidech. Cena je 80 € za 40 minut. Bohužel v létě jsou kanály doslova ucpané gondolami a místo pomalého plavení je to spíše kličkování v zácpách.  A věděli jste, že gondola má přednost před motorovým člunem? Dopravní předpisy platí i na vodě!

Druhá návštěva byla hodně romantická. S mým klukem jsme se toulali nábřežím a chvílemi ztráceli ve spleti uliček. Tenkrát jsem si Benátky opravdu užila. Dokonce se nám povedlo trefit šťastnou hodinku a na vyhlídku z Campanilly u náměstí San Marco nebyla dvouhodinová fronta, jak je to dnes v letní sezóně obvyklé. Bohužel fronty jsou v Benátkách všude – do Dóžecího paláce, do katedrály Svatého Marka, někdy i na vodní autobusy. Naštěstí, na Itálii je to vše velmi dobře organizované.

V Benátkách

Co vidět a navštívit v Benátkách?

Jestli máte na Benátky více dnů, určitě zajeďte na ostrovy Murano a Burano. Murano je pověstné sklářským uměním a Burano zase pestrobarevnými domy. Benátčané se báli požáru, proto všechny sklářské dílny přemístili na ostrov Murano. Burano byl spíše rybářský ostrov. Barvu domů vybírá místní magistrát a barva omítky se musí akceptovat. Co na tom sejde, že nesnášíte třeba oranžovou! A doprava sem? Třeba vaporettem z náměstí Svatého Marka.

Naposledy jsem Benátky navštívila letos na jaře a loni v srpnu. Pokaždé jsem dělala osobní průvodčí někomu, kdo tam ještě nebyl. Bylo úžasné vystoupit z FlixBusu, vyspaná po noční cestě, dát si na Tronchettu snídani a pak naskočit na vaporetto.

Vystoupily jsme u mostu Rialto, jediném zastřešeném mostu v Benátkách. Obchůdky na jeho schodech byli ještě zavřené a poprvé jsem si most vychutnala prázdný a tichý. Kousek od mostu je rybí tržnice. Musíte tam zajít hned ráno. Když je otevřená, má spuštěné červené rolety. A nebojte se rybího zápachu, nepáchne to. Ta podívaná, jak místní nebo šéfkuchaři z restaurací nakupují humry a tuňáky, to je zážitek na celý život. Líbí se mi, že obchodníci všechno balí do papíru. Odpad pak vymyjí hadicí a nakrmí tak hejna racků. Jo a racci, ti jsou ale neuvěřitelně drzí, velcí a hluční! Dokážou stát u vašeho stolu u romantické večeře a čekat na ždibec jídla. Jakmile jim něco hodíte, ihned se objeví další.

Máte-li čas, určitě jeďte jděte až na konec Benátek. Pěšky. Ulice Via Giuseppe Garibaldi je jako z jiného světa. Široká, vůně jídla z restaurací se mísí zvukem hudby pouličního harmonikáře. Vychutnejte si zde sklenku Aperolu se sektem a olivou. A pak v klidu pokračujte o kousek dál do opravdového parku delle Rimembranze.  Vysoké stromy, obytné domy kolem, čerstvě vyprané prádlo na šňůrách, místní děti na koloběžkách a místňáci věnčící psy. Kousek dál jsou bývalé loděnice, dnes centrum moderního umění. A tam je opravdový konec ostrova. Na obzoru vidíte zaoceánské parníky a moře je jinak modré. To vše jen 15 minut pomalou chůze od rušného kamenného náměstí Svatého Marka.

Zajímavé informace

Užitečné informace

Jestli máte sebou větší batožinu, třeba polštářek a deku na noční jízdu FlixBusem domů, využijte některou z  úschoven batožiny. Ceny jsou již od 5 € na den. Minimálně dvě jsou u Piaza le Rome. Dřív, než je najdete, najde jsi nenápadný „naháněč“ vás. Nemusíte se jich bát, ještě nikdy se mi nic neztratilo.

A na závěr poznatek pro shopping maniaky: v Benátkách se moc nevyřádíte. Sice je zde několik obchodů s koženým zbožím a pak ukázka drahých značek, většina těch cenově dostupných je nekvalitní asijský import. Pozvedněte raději hlavu a koukejte na fasády paláců, nasávejte vůni moře, poslouchejte zvuky rušného přístavu a kreditku provětrejte o 4 km dále, v nových Benátkách na pevnině.

Benátky: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Benátky má 3 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 125 Kč
Počet spojů z města Benátky 227
Počet zastávek ve městě Benátky 3
Země Itálie