Autobus tam a zpět: Norimberk od 125 Kč

Autobusy FlixBus jsou vybaveny wifi, zásuvkami a pohodlnými sedadly.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech
Cestu lze zrušit nebo změnit až do 15 minut před odjezdem.

Flexibilní jízdenky

Cestu lze zrušit nebo změnit až do 15 minut před odjezdem.

Změna rezervace
Cestování autobusem může být ekologické - FlixBus

Ekologické cestování

Naše výkonné autobusy mají vynikající uhlíkovou stopu na ujetý kilometr na osobu.

Ekologické cestování autobusem
9 z 10ti našich autobusů dorazí do cíle včas

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase
Autobusová jízdenka z 125 Kč
Počet spojů z Norimberk 162
Počet zastávek v Norimberk 1
Země Německo

Norimberk: Informace o městě

Obecné informace o Norimberku

Norimberk: Obecné informace

Norimberk je druhým největším městem v Bavorsku a jedním z nejoblíbenějších cílů českých turistů v Německu, a proto autobusy FlixBus vyráží z Prahy několikrát denně. Autobusová zastávka je umístěna přímo u hlavního nádraží, takže to do centra není daleko. Co je tedy v Norimberku k vidění? Rozhodně typická bavorská architektura, městský hrad, který je jedním z nejstarších dochovaných opevnění v Evropě, Neptunova fontána, Frauentorturm a mnoho dalšího! Navíc můžete zkombinovat prohlídku památek s návštěvou Delfinária, aquaparku nebo s nákupy – v autobuse bude vždy dostatek místa pro vaše nákupní tašky.

Památky a zajímavá místa v Norimberku

Norimberk: Co navštívit

Jeden z nejslavnějších norimberských kostelů, římskokatolický „Frauenkirche“, umístěný na východní straně hlavního náměstí „Hauptmarkt“, byl postaven na příkaz císaře Karla IV. Výstavba začala v roce 1349 a dokončení tohoto velkolepého gotického kostela bylo již o 9 let později, v roce 1358. V kostele od roku 1948 probíhá každoročně slavnostní otevření norimberských vánočních trhů „Christkindlesmarkt“.

V centru města se nachází mnoho dalších historických budov a staveb. Například dům, ve kterém mezi lety 1509 a 1528 pobýval Albrecht Dürer, známý malíř, matematik a teoretik. Dnes je dům Dürerovým muzeem. Na hlavním náměstí vedle radnice se nachází 19 metrová Schöne Brunnen, krásná kašna, která má tvar špičky gotické kostelní věže. Dalším oblíbeným cílem turistů všech věkových kategorií je Nicolaus-Copernicus-Planetarium, které do vás norimberským trychtýřem nalije více informací o naší sluneční soustavě, než jakékoli jiné planetárium v Německu. Cože, jakým norimberským trychtýřem? Tento pradávný nástroj byl používán pro nabytí vědomostí nalitím vědomostí do hlavy, namísto učení – jelikož se už nepoužívá, můžete si ale představit, do jaké míry je norimberský trychtýř efektivní.

Po takové záplavě historie a vědomostí je důležité vyrovnat váhy jiným druhem zábavy. 65 hektarová zoologická zahrada je pro to ideální. Norimberská zoo chová na 300 různých druhů zvířat, která žijí v podmínkách co nejbližších jejich přirozenému prostředí. Specialitou zoologické zahrady je rozhodně delfinárium a delfíní laguna. Denně se pořádá s delfíny několik představení, dozvíte se ale také něco o péči, chování a tréninku delfínů.

V Norimberku je také oblíbený aquapark, kde se vyblbnou jak děti, tak dospělí! Aquapark je rozdělený do tří zón – Fun&Beach, kde si užijete krytý bazén s umělou vlnou, tobogány a venkovní bazén s loukou pro relaxaci; pro ty, kteří se rádi potí, nabízí Saunawelt celou řadu saun s rozlišnou teplotou a tématikou a třetí zóna, Kristall Therme, je určená pro ozdravnou kúru v léčivých pramenech.

Kultura a historie Norimberka

Norimberk: Kultura & historie

Pro cestující, kteří mají rádi historii, návštěvu Norimberka rozhodně doporučujeme! První zmínky o osadě pochází z doby mezi rokem 1000 a 1040 a o zhruba 200 let později byla povýšena na město. Pravá sláva města ale začala, až když si Norimberk zvolili římskoněmečtí císaři za svou rezidenci a od té doby město víceméně stále vzkvétalo. 20. století bylo dobou mnoha zlomů pro celou Evropu, Německo i samotný Norimberk. Ve 20. letech se stal klíčovým městem nacionálních socialistů a některé pozůstatky z této éry jsou viditelné dodnes. Norimberk byl sice jedním z cílů náletů spojenců, ale například areál sjezdů NSDAP byl zachován a slouží dnes jako muzeum nacismu.

O historii, umění a kultuře německy mluvících regionů se můžete více dozvědět v Germánském národním muzeu („Germanisches Nationalmuseum“). Muzeum se skládá z rozsáhlého archivu, knihovny, oddělení uchování památek a vzdělávacího centra a každoročně přiláká na 400 tisíc návštěvníků z celého světa, včetně našich autobusových cestujících.

Dalším zajímavým muzeem je norimberské muzeum hraček, které bylo poprvé otevřeno v roce 1971. V období industrializace byl Norimberk známý jako hlavní město výroby hraček a v muzeu se o této místní zajímavosti dozvíte vše podstatné. Na 1400m2 muzea si můžete prohlédnout na 65 tisíce exponátů z posledních asi 200 let – od antických panenek až po dnešní moderní hračky.

Milovníci umění zajisté ocení náš další tip: norimberská akademie umění. Historie akademie sahá až do 17. století a je tak jedním z nejtradičnějších podobně zaměřených institutů v Německu. Akademie dodnes vzdělává mladé talentované umělce, kteří zde mají možnost i vystavit svou práci veřejnosti. Také známí umělci zde ale často vystavují svá díla.

Zajímavosti o Norimberku

Norimberk: Zajímavé informace

V České republice máme Pardubice, v Německu zase Norimberk. Co mají tato města společného? Výrobu perníku! Především v zimních měsících je výroba perníku v plném proudu, aby nabídka uspokojila tisíce návštěvníků vánočních trhů. S výrobou perníku pravděpodobně začali místní mnichové, kteří pekli pepřové, medové a vinné koláčky, předchůdce dnešního perníku. Protože byl Norimberk křižovatkou obchodních cest, nebyl nikdy nedostatek různých druhů koření, které se do perníku přidávalo. Obchodníci navíc sladkost rádi kupovali a rozšířili tak její dobrou pověst po celé Evropě. Dnes má perník mnoho podob – prodává se v různých tvarech často s vánočními motivy a liší se i přidanými ingrediencemi. Protože tvrdý perník vydrží, aniž by ztratil svůj vzhled (chuť bychom raději v tomto případě netestovali) prakticky navždy, jsou třeba perníková srdce i oblíbeným dárkem pro naše nejbližší. Každý si najde mezi perníky ten svůj oblíbený!

Norimberk: vaše autobusová zastávka