Autobus tam a zpět: Norimberk od 125 Kč

Autobusy FlixBus jsou vybaveny wifi, zásuvkami a pohodlnými sedadly.

Komfort v autobusech

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech
Velká síť autobusových spojů

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 1 400 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 250 000 autobusových spojů.

Do naší sítě
Cestování autobusem může být ekologické - FlixBus

Ekologické cestování

Naše výkonné autobusy mají vynikající uhlíkovou stopu na ujetý kilometr na osobu.

Ekologické cestování autobusem
9 z 10ti našich autobusů dorazí do cíle včas

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase
Autobusová jízdenka z 125 Kč
Počet spojů z Norimberk 206
Počet zastávek v Norimberk 1
Země Německo

Norimberk očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
29 let
Backpacker

Norimberk: Informace o městě

Obecné informace o Norimberku

Základní informace

Autem z Prahy do Norimberku je to necelých 300 kilometrů. Parkovacích domů je zde velké množství. Jedním z nejvýhodnějších je Maxtorhof, který stojí kousek za severní hradbou historického centra. K hradu je to asi 3 minuty chůze. Cena je ucházející – cca 1 euro na hodinu a maximální denní poplatek je 6,50 euro. Pokud se vám zrovna nechce řídit, využijte jiné možnosti dopravy. Cesta s FlixBusem trvá necelé 4 hodiny a zelené autobusy vás sem zavezou od 758 Kč za zpáteční jízdenku. Spoj do Norimberku jezdí asi jedenáctkrát denně. Do centra vás od hlavního nádraží doveze tramvaj č. 9 asi za 15 minut. Celodenní jízdenka na celou oblast Nürnberg-Furth stojí 5,10 eura.

Nürnberg (jak se Norimberku německy říká) je německé město ve Frankách, asi 170 km severně od Mnichova. Patří do administrativní oblasti Středních Franků (Mittelfranken) v Bavorsku.  Historicky, kulturně i hospodářsky významné univerzitní město leží na obou březích řeky Pegnitz, na sever od města leží krasová oblast Francké Švýcarsko.  Se sousedními městy Fürth, Erlangen a Schwabach srůstá do sídelní oblasti s více než 1,2 miliony obyvatel.

Mapu tady téměř nepotřebujete. Pro návštěvníky je plán města velice jednoduchý. Centrum pozornosti tvoří vnitřní staré město obehnané kruhem hradeb a strážních věží, které jej zřetelně oddělují od moderní části. Hradby jsou téměř spojité, jen na několika místech jich zanedbatelných pár desítek metrů chybí. Takže se nemusíte bát, že byste zabloudili. Také není úplně nutné využívat městskou dopravu, vše se dá obejít pěšky.

Památky a zajímavá místa v Norimberku

Co musíte v Norimberku vidět

Císařský hrad Kaiserburg – dominanta Norimberku, ze které je skvělý výhled na celé město. Založen byl roku 1050 a byl sídlem většiny císařů Svaté říše římské.

Dům Albrechta Dürera – tenhle uznávaný umělec, který vytvořil více než tisíc kreseb a maleb, dům koupil roku 1506 a žil v něm až do své smrti roku 1528. Teď je z domu muzeum, které pojednává o jeho životě a o tom, jak tvořil svá umělecká díla.

Henkersteg (Popravčí most) - doporučuji procházku po tomhle starém mostku. Kdysi 

spojoval dvě původní části Norimberka – sv. Sebalda (na pravém břehu) a sv. Vavřince (na levém břehu) řeky Pegnitz.

Luterský kostel sv. Sebalda – gotická bazilika s halovým vysokým chórem a dvěma věžemi leží severně od hlavního náměstí. Z vnitřního zařízení se zachovalo mnoho soch a barevná okna z 15.-16. století.

Stará radnice – pozdně renesanční stavba východně od kostela s gotickým křídlem z roku 1340.

Katolický kostel Panny Marie – nachází se na hlavním náměstí a byl postaven na podnět Karla IV. v roce 1362.

Schöner Brunnen („krásná kašna“) - je 19 metrů vysoká gotická kašna z roku 1396 s bohatou figurální výzdobou, která symbolizuje výstavbu Říše.

Špitál svatého Ducha – z roku 1339 je malebná budova nad řekou Pegnitz, blízko mostu Museumsbrücke. Zde se uchovávaly říšské klenoty a budova dnes slouží jako domov důchodců.

Kultura a historie Norimberka

Co musí vidět vaše děti

ZOO Norimberk – jedna z nejoblíbenějších německých zoo je právně ta norimberská. Mají tu i delfinárium a na 70 hektarové ploše uvidíte více než tři tisíce zvířat z celého světa.

Muzeum hraček – nejen děti, ale i dospělí se můžou pokochat ohromným množstvím hraček, když navštíví norimberské Muzeum hraček. V mnoha místnostech na třech podlaží jsou umístěny hračky podle žánrů a časového období od antiky až po současnost.

Vánoční trhy

V době adventu to tu žije, tedy spíš celé město žije přicházejícími Vánocemi. Trhy jsou zde jedny z nejstarších v Německu. Jejich tradice sahá až do 16. století. Symbolem pro vánoční trhy je Jezulátko. Blonďaté dítko s loknami ve zlatých šatičkách, které na trzích můžete potkat od úterý do pátku v 15 hodin. Po celém Norimberku jsou roztroušeny stánky se svařákem, v ulicích je vánoční výzdoba a všechen děj se přizpůsobuje nadcházejícímu vánočnímu času. Advent v Norimberku je prostě a jednoduše kouzelný a vánoční trhy jsou více než krásné.

Na trzích ochutnejte norimberské klobásky, jako dezert si dejte vafli (ta pocukrovaná je nejlepší) nebo tradiční norimberský perník. A na zahřátí není nic lepšího než voňavý svařák.

Nejkrásnější výhled na hlavní adventní trhy, které se každoročně konají na Hauptmarktu, je z Kostelu panny Marie. Stačí vystoupat nahoru po schodech. Odměnou vám bude krásný výhled na červenobílé stříšky stánků.

Zajímavosti o Norimberku

Pro gurmány

Náměstí jsou plná stánků s občerstvením, která nabízí od různých sladkostí přes sýry a uzeniny po klasické rychlé občerstvení. Nelze si tu nedat „Drei im Weggla“, tři norimberské klobásky v bagetce, s hořčicí a volitelně se zelím („mit Kraut“). Proč jsou norimberské párky tak malé a tenké? Jsou různé teorie, od chudých časů po prostrkávání klobásek vězňům klíčovými dírkami. Ať je pravda jakákoli, podstatné je, že to je velká dobrota.

V Norimberku navíc celoročně probíhají trhy se vším možným i nemožným (většinou však s řemeslnými výrobky).

Počasí

Norimberk je vzdálen 150 km od hranic s Českou republikou a 300 km od hlavního města Prahy. Předpověď počasí je tu stejná jako v Čechách. Město stojí za návštěvu zejména v létě nebo pak v zimě, kdy se konají norimberské vánoční trhy, největší ve střední Evropě.  

Norimberk: vaše autobusová zastávka