Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Norimberk

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Norimberk

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi zoo a akvária, mohla by se vám líbit také tato města:

Norimberk očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
32 let
Backpacker

Norimberk: Informace o městě

Obecné informace o Norimberku

Základní informace 

Centrum Frank s půl milionem obyvatel a druhé největší město Bavorska leží na řece Pegnitz, která přetíná krásné historické jádro. Norimberk zažil v historii kromě slávy a rozkvětu i temné období. To už je ale dávno pryč a dnes je z něj krásné město, které stojí za návštěvu. 

Norimberk je poprvé zmiňován roku 1050 jako hrad s kupeckou osadou. Městská práva získal kolem roku 1200 a v roce 1354 zde Karel IV. nastoupil císařskou korunovační jízdu do Říma. Po sedmi letech se mu v Norimberku narodil syn, pouzdější císař a král Václav IV. Zlatý věk prožívalo město v 15. a 16. století. Leželo na křižovatce obchodních cest, kvetlo i uměním a literaturou. Působil zde malíř Michael Wohlgemuth a jeho slavnější žák Albrecht Durer. Rodák Martin Behaim je autorem nejstaršího dochovaného glóbu (1492) a zámečník Peter Henlein zde vyrobil kolem roku 1500 první kapesní hodinky. S Norimberkem je spojeno i jméno spisovatele Hanse Sachse, zakladatele školy Meistersinger (Mistr pěvců). V pozdějších staletích se z města stalo i důležité průmyslové centrum, které mělo první železnici v Německu.

Památky a zajímavá místa v Norimberku

Norimberk: Co navštívit

Náměstí Hauptmark
Jižně od radnice se rozkládá srdce starého Norimberku – náměstí Haupmarkt. Zde návštěvníky zaujme gotická Krásná kašna, jejíž originál z konce 14. století se nachází v místním Germánském národním muzeu. Kašna pochází z dílny mistra Heinricha Beheima a nese 40 soch, které znázorňují svět tak, jak ho viděla Svatá říše římská. Na východní straně náměstí stojí gotický kostel Panny Marie z roku 1358. Dal ho postavit Karel IV. na místě synogogy zničené roku 1349. 

Ulice Burgstrasse a náměstí Rathausplatz 
V ulici Burgstrasse najdete měšťanský dům Fembohaus, dnes mezeum dějin města. Půjdete-li po Burgstrasse jižněji, dorazíte na náměstí Rathausplatz s románsko-gotickým kostelem sv. Sebalda, původně z roku 1230. Jeho dvě věže i východní ze dvou chórů byly zničeny za druhé světové války, ale později obnoveny. Uvnitř je hrobka sv.Sebalda z dílny Petera Vischera či reliéfy od Adama Krafta. Naproti kostelu stojí norimberská radnice. 

Durerův dům - Jihozápadně od hradu stojí Durerův dům z poloviny 15. století. Slavný malíř ho koupil roku 1509 a žil zde až do smrti. Uvnitř se nachází muzeum s originály i kopiemi jeho prací. ZOO Norimberk - Jedna z nejoblíbenějších německých zoo je právně ta v Norimberku. Na 70 hektarové ploše uvidíte více než tři tisíce zvířat z celého světa. K vidění je tu i obrovské delfinárium. Muzeum hraček - Nejen děti, ale i dospělí se můžou pokochat ohromným množstvím hraček, které v dětském pokojíčku jistě nemáte. V mnoha místnostech na třech podlaží jsou umístěny hračky podle témat a podle časového období – antiky až po současnost.

Kultura a historie Norimberka

Norimberk: Kultura & historie

Hrad (Burg) 
Úchvatné historické centrum obepínají téměř netknuté gotické hradby. Dominantou je norimberský hrad na pískovcovém návrší. původní hrad z 11. století byl roku 1420 zničen a v roce 1571 byl dokončen nový, tzv. Císařský hrad (Kaiserburg). Z 25 metrů vysoké věže Sinwellturm se naskýtá krásný výhled po příkrých střechách starého města. Uvnitř přilehlé budovy je unikátní 50 metrů hluboká studna. Pozoruhodná je i dvojitá románská Císařská kaple s galerií, z níž panovník sledoval bohoslužby. 

Královská brána 
Vydáte-li se od kostela sv.Vavřince na jihovýchod po Konigstrasse, dojdete k hradbám a Královské bráně nedaleko hlavního nádraží. Rozprostírá se tu také proslulý Řemeslný dvůr, středověký kout města s hrázděnými domy, kde na vás dýchne úžasná atmosféra dávných dob. 

Germánské národní muzeum 
Z Konigstrasse můžete zabočit doprava a přes náměstí Hallplatz se dostat ke germánskému národnímu muzeu. Sídlí v bývalém klášteře a věnuje se dějinám Německa od nejstarších dob až po 20. století. Nezapomeňte, že v muzeích bývají pondělky zavřené. Takže svou návštěvu směřujte na jiný den. Vstupné tu stojí 8 eur pro dospělého a 5 eur pro děti.  

pohled na Norimberk v noci

Pro gurmány 

Drei im Weggla

To jsou tři norimberské klobásy v bagetce, podávají se klasicky s hořčicí a volitelně se zelím („mit Kraut“). Typické norimberské párky jsou malé a tenké. Ptáte se proč? Jsou různé teorie, od chudých časů, kdy na jídlo nebylo, až po po prostrkávání klobásek vězňům klíčovými dírkami. Ať je pravda jakákoli, podstatné je to, že to jsou velice chutné.

Vánoční trh v Norimberku

Norimberská karta 

Městská karta stojí 25 euro (děti platí pět euro) a zajišťuje volný vstup do většiny muzeí a památek, bezplatné užívání městské dopravy a slevy v obchodech, restauracích, divadlech a kinech. Platí nejen pro město, ale také pro široké okolí. 

Norimberk: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Norimberk má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 75 Kč
Počet spojů z města Norimberk 237
Počet zastávek ve městě Norimberk 2
Země Německo