Autobus do Norimberk

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Norimberk

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Norimberk si můžete rezervovat již od 179,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Norimberk je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Norimberk dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Norimberk stojí v průměru 199,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Norimberk s FlixBusem stát pouze 179,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Norimberk - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Norimberk si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Norimberk: Informace o městě

Norimberk: Obecné informace

Centrum Frank s půl milionem obyvatel a druhé největší město Bavorska leží na řece Pegnitz, která přetíná krásné historické jádro. Norimberk zažil v historii kromě slávy a rozkvětu i temné období. To už je ale dávno pryč a dnes je z něj krásné město, které stojí za návštěvu.

Norimberk je poprvé zmiňován roku 1050 jako hrad s kupeckou osadou. Městská práva získal kolem roku 1200 a v roce 1354 zde Karel IV. nastoupil císařskou korunovační jízdu do Říma. Po sedmi letech se mu v Norimberku narodil syn, pouzdější císař a král Václav IV. Zlatý věk prožívalo město v 15. a 16. století. Leželo na křižovatce obchodních cest, kvetlo i uměním a literaturou. Působil zde malíř Michael Wohlgemuth a jeho slavnější žák Albrecht Durer. Rodák Martin Behaim je autorem nejstaršího dochovaného glóbu (1492) a zámečník Peter Henlein zde vyrobil kolem roku 1500 první kapesní hodinky. S Norimberkem je spojeno i jméno spisovatele Hanse Sachse, zakladatele školy Meistersinger (Mistr pěvců). V pozdějších staletích se z města stalo i důležité průmyslové centrum, které mělo první železnici v Německu.

Co navštívit

Náměstí Hauptmarkt
Jižně od radnice se rozkládá srdce starého Norimberku – náměstí Haupmarkt. Zde návštěvníky zaujme gotická Krásná kašna, jejíž originál z konce 14. století se nachází v místním Germánském národním muzeu. Kašna pochází z dílny mistra Heinricha Beheima a nese 40 soch, které znázorňují svět tak, jak ho viděla Svatá říše římská. Na východní straně náměstí stojí gotický kostel Panny Marie z roku 1358. Dal ho postavit Karel IV. na místě synogogy zničené roku 1349.

Ulice Burgstrasse a náměstí Rathausplatz
V ulici Burgstrasse najdete měšťanský dům Fembohaus, dnes mezeum dějin města. Půjdete-li po Burgstrasse jižněji, dorazíte na náměstí Rathausplatz s románsko-gotickým kostelem sv. Sebalda, původně z roku 1230. Jeho dvě věže i východní ze dvou chórů byly zničeny za druhé světové války, ale později obnoveny. Uvnitř je hrobka sv.Sebalda z dílny Petera Vischera či reliéfy od Adama Krafta. Naproti kostelu stojí norimberská radnice.

Durerův dům - Jihozápadně od hradu stojí Durerův dům z poloviny 15. století. Slavný malíř ho koupil roku 1509 a žil zde až do smrti. Uvnitř se nachází muzeum s originály i kopiemi jeho prací. ZOO Norimberk - Jedna z nejoblíbenějších německých zoo je právně ta v Norimberku. Na 70 hektarové ploše uvidíte více než tři tisíce zvířat z celého světa. K vidění je tu i obrovské delfinárium. Muzeum hraček - Nejen děti, ale i dospělí se můžou pokochat ohromným množstvím hraček, které v dětském pokojíčku jistě nemáte. V mnoha místnostech na třech podlaží jsou umístěny hračky podle témat a podle časového období – antiky až po současnost.

Norimberk: Kultura & historie

Hrad (Burg)
Úchvatné historické centrum obepínají téměř netknuté gotické hradby. Dominantou je norimberský hrad na pískovcovém návrší. původní hrad z 11. století byl roku 1420 zničen a v roce 1571 byl dokončen nový, tzv. Císařský hrad (Kaiserburg). Z 25 metrů vysoké věže Sinwellturm se naskýtá krásný výhled po příkrých střechách starého města. Uvnitř přilehlé budovy je unikátní 50 metrů hluboká studna. Pozoruhodná je i dvojitá románská Císařská kaple s galerií, z níž panovník sledoval bohoslužby.

Královská brána
Vydáte-li se od kostela sv.Vavřince na jihovýchod po Konigstrasse, dojdete k hradbám a Královské bráně nedaleko hlavního nádraží. Rozprostírá se tu také proslulý Řemeslný dvůr, středověký kout města s hrázděnými domy, kde na vás dýchne úžasná atmosféra dávných dob.

Germánské národní muzeum
Z Konigstrasse můžete zabočit doprava a přes náměstí Hallplatz se dostat ke germánskému národnímu muzeu. Sídlí v bývalém klášteře a věnuje se dějinám Německa od nejstarších dob až po 20. století. Nezapomeňte, že v muzeích bývají pondělky zavřené. Takže svou návštěvu směřujte na jiný den. Vstupné tu stojí 8 eur pro dospělého a 5 eur pro děti.

Norimberk: Noční život

Drei im Weggla

To jsou tři norimberské klobásy v bagetce, podávají se klasicky s hořčicí a volitelně se zelím („mit Kraut“). Typické norimberské párky jsou malé a tenké. Ptáte se proč? Jsou různé teorie, od chudých časů, kdy na jídlo nebylo, až po po prostrkávání klobásek vězňům klíčovými dírkami. Ať je pravda jakákoli, podstatné je to, že to jsou velice chutné.

Norimberk: Zajímavé informace

Městská karta stojí 25 euro (děti platí pět euro) a zajišťuje volný vstup do většiny muzeí a památek, bezplatné užívání městské dopravy a slevy v obchodech, restauracích, divadlech a kinech. Platí nejen pro město, ale také pro široké okolí.

Autobusy do města Norimberk

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Norimberk

S FlixBusem cestujete do města Norimberk snadno a levně. V naší nabídce je 198 jízd od 179,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Norimberk je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Norimberk s FlixBusem

Do města Norimberk se můžete dostat z 198 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Norimberk

Ať jste kdekoli v zemi Německo, je snadné se dostat to města Norimberk: 198měst je spojených s městem Norimberk, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Norimberk. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.