Autobus do Toulouse

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Toulouse

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Během rezervace jízdenky do města Toulouse si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Autobusovou jízdenku do města Toulouse si můžete rezervovat již od 109,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Počet zastávek ve městě Toulouse - 2 Zastávky jsou Toulouse (Gare Matabiau), Toulouse nádraží SNCF, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Toulouse dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Toulouse stojí v průměru 119,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Toulouse s FlixBusem stát pouze 109,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Toulouse je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.

Toulouse: Informace o městě

Toulouse: Obecné informace

Toulouse je s necelým půlmilionem obyvatel čtvrtým největším městem Francie. Najdete ho na jihozápadě země na řece Garonně asi 580 kilometrů od Paříže. Jedná se o hlavní město regionu Okcitánie a departmentu Haute-Garonne. V Toulouse se nachází jedna z nejstarších univerzit v Evropě, což z něj dělá s téměř 100 tisíci studentů jedno z hlavní center studentského života ve Francii. Místní přezdívají městu Ville Rose neboli růžové město z důvodu množství typických cihlových staveb růžového zbarvení.

Z Toulouse to máte kousek do Pyrenejí, kde můžete podnikat horské túry. Blízko je to i k Atlantiku nebo ke břehům Středozemního moře, kde můžete pár dní jen odpočívat na pláži a koupat se. Vydejte se s FlixBusem do Toulouse, které je ideálním bodem pro různé druhy aktivit.

Co navštívit

Toulouse se může pochlubit největší románskou bazilikou na světě. Ta se jmenuje Bazilika svatého Saturnina z Toulouse (Basilique Saint-Sernin de Toulouse) a je dlouhá přes 115 metrů a široká 32 m. Byla vybudována v letech 1075-1118 na místě původního kamenného kostela z počátku 4. století. Své jméno dostala podle biskupa Saturnina, který byl v roce 250 v Toulouse umučen, a jeho hrob se poté stal poutním místem. Baziliku nelze přehlédnout, její osmiboká zvonice je se svými 60 metry nejvyšší ve městě. Roku 1998 byla celá stavba zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dnes se jedná o jednu z nejdůležitějších zastávek na Svatojakubské cestě do Santiaga de Compostela.

Ve městě se nacházejí i další významné církevní památky. V Jakobínském kostele postaveném v románsko-gotickém slohu ze 13 století jsou uloženy ostatky svatého Tomáše Akvinského, katolického filozofa a teologa. Dnes slouží jako muzeum (hledejte ho jako Musée des Augustins). Vstupné je zdarma, stejně tak do zmiňované baziliky.

Bezplatně se dostanete i do Capitolu de Toulouse, což je palác, který dnes slouží jako radnice, divadlo a archiv. Nachází se na největším náměstí města Place de Capitol. Má rozlohu téměř dva hektary a pro místní je takovým srdcem města, na kterém stojí stánky a konají se různé kulturní akce.

Z dalších památek v Toulouse stojí zmínku ještě Katedrálu Saint Étienne z 13. století, Hotel du Vieux Raisin, v překladu Palác starých hroznů, který je považován za jednu z nejkrásnějších renesančních staveb ve městě. Můžete se projít po nábřežích Garonny (nazvaných Bazacle a Quai Lucien Lombard), které spojuje most Pont-Neuf z přelomu 16. a 17. století.

V toulouské městské části Blagnac se nacházejí obří továrny Airbusu, která zde kompletuje svá letadla včetně toho největšího dopravního na světě – typu A380. Firma nabízí možnost prohlídek, o které je velký zájem, a proto vám doporučujeme rezervovat si vstupenky s předstihem. V nabídce jsou tři prohlídkové okruhy s výkladem v angličtině, z nichž nejzajímavější je ten první s názvem Airbus A380. Během dvou hodin se tu dozvíte vše o vývoji, kompletaci a dopravě dílů do letadla, autobusem projedete halou, kde uvidíte vznikající A380, a pak se projdete modelem trupu letounu ve skutečné velikosti se sedačkami a veškerým vybavením.

Nedávno bylo v Blagnac otevřeno i letecké muzeum Aeroscopia, jehož návštěvu můžete ideálně zkombinovat s prohlídkou Airbusu. Tahákem muzea je možnost navštívit několik letadel uvnitř. Zpřístupněn je zde slavný letoun Concorde, který v minulosti dokonce dopravoval prezidenty Francie, nebo Airbus A300B4-203. Ve vnitřní expozici je dále vystavena asi dvacítka strojů převážně francouzské výroby. Najdete tu ale i sovětský Mig-15 nebo německou stíhačku Messerschmitt Bf 109 z druhé světové války. Před muzeem se pod širým nebem nachází dopravní letoun Caravelle 12 a další Concorde, tentokrát v barvách aerolinek Air France. Právě v Toulouse se roku 1969 vznesly k nebi první Concordy, stejně jako v dubnu 2005 Airbus A380.

Toulouse: Kultura & historie

Historie Toulouse sahá až do roku 300 před naším letopočtem, kdy na jeho území vzniklo jedno z center galských kmenů. Později bylo několikrát dobyto Římany, kteří město výrazně rozšířili. V 5. a 6. století bylo Toulouse pod správou Visigótských a Franských kmenů. Následně jej na více než dvě stě let ovládli Arabové. Ve středověku spadalo město pod Francouzské království, získalo nazvání královské, což vyústilo v největší rozmach města. Na přelomu 18. a 19. jeho význam opět klesl až do regionálního průměru. Toulouse znovu získalo svůj význam ve 20. století, kdy se sem francouzská vláda rozhodla přemístit vojenský a hlavně letecký průmysl. V letech 1960-2000 se počet obyvatel několikrát znásobil, jen v leteckém průmyslu je zaměstnáno přes 80 tisíc lidí, což je pětina všech obyvatel. Nejen proto můžeme Toulouse nazvat jedním ze světových center letectví.

Toulouse: Zajímavé informace

Toulouse je jednoznačně kulturním městem. Sídlí zde Akademie des Jeaux Floraux, obdoba francouzské akademie, divadlo Du Capitole s národní operou. Z galerií jsou ve městě nejvýznamnější Musée des Aattoirs, Musée Georges Labit nebo Hotel d´Assézat. V Toulouse žil i slavný spisovatel a autor knihy Malý princ Antoine de Saint Exupéry, v jehož domě si můžete prohlédnout stálou expozici o jeho životě.

Sport ve městě zastupuje hlavně fotbal a rugby. Fotbalisté klubu Toulouse FC hrají své zápasy na stadionu Municipal, který byl dějištěm i fotbalového Eura 2016.

Toulouse: Cíle v okolí

S FlixBusem můžete vyrazit na celodenní výlet do městečka Carcassonne a obdivovat zde středověké pevnostní město, které vypadá doslova jako z pohádky. Pevnost se stala svědkem mnoha důležitých událostí Franské říše, největšího rozkvětu ale město dosáhlo za vlády rodu Trencavelů, kdy došlo k výstavbě nového hradu a městských hradeb. Do opevněného městečka musíte vystoupat, případně se svézt městskou dopravou z nového města. Pro studenty do 26 let je vstup do hradu a na ochozy hradeb zdarma. Carcassonne je zapsáno na seznamu dědictví UNESCO.

Padesát kilometrů severozápadně od Toulouse leží město Albi, jehož historické jádro se nachází také na seznamu UNESCO. Z památek navštivte Katedrálu Sainte-Cécile vybudovanou mezi 13. a 15. století z cihel, které vytváří vzhled vojenské pevnosti. Podle některých zdrojů se jedná o nejmohutnější stavbu z pálených cihel na světě. Z dalších zajímavých míst lze dále zmínit most Pont Vieux postavený již roku 1035 či palác Palais de la Berbie z konce 13. století.

V případě volného času podnikněte cesty do Béziers, Agde nebo Perpignanu. Z Toulouse se dá autobusem dostat i do jednoho z nejmenších států Evropy – do Andorry. V zimních měsících toto knížectví láká na desítky kilometrů sjezdovek, v létě potom na vysokohorskou turistiku v Pyrenejích.


Toulouse očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Toulouse

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Toulouse

Levné cestování autobusem do města Toulouse je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 168 destinací. Z města Toulouse se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Toulouse již od 109,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Toulouse s FlixBusem

Cestování do města Toulouse s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 109 spoji do města Toulouse máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Toulouse by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Toulouse? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.