Autobus do Bordeaux

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Bordeaux

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Bordeaux si můžete rezervovat již od 129,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Bordeaux je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Bordeaux dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Bordeaux stojí v průměru 149,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Bordeaux s FlixBusem stát pouze 129,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Bordeaux - 3 Zastávky jsou Bordeaux (Floirac Dravemont), Bordeaux (Pessac), Bordeaux Saint-Jean (Paludate), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Bordeaux si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Bordeaux: Informace o městě

Bordeaux: Obecné informace

Přestože je Bordeaux jedním z menších francouzských měst, rozhodně se vyplatí do srdce Akvitánie vydat. Toto město na jihozápadě Francie ležící asi 500 km od Paříže je proslavené svými vinařskými oblastmi, které zde mají tradici již od starověkých Římanů. Bordeaux má také co nabídnout v oblasti architektury – centrum se starým přístavem je od roku 2007 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Na své si zde přijdou i milovníci kultury a jídla. Z České republiky se do Bordeaux dostanete s jedním přestupem v Paříži. Flixbus můžete využít i pro cesty po Francii, kde zastavuje v téměř každém větším městě.

Co navštívit

Všechny turistické zajímavosti Bordeaux se nacházejí v centru města. Můžete obdivovat katedrálu Saint-André, jejíž stavba byla dokončena již v roce 1096 a dnes je jednou z největších románských staveb ve Francii. Vstup je zdarma.

Přímo vedle katedrály stojí samostatná zvonice Tour Pey Berland. Byla postavena v 15. století a oddělená od katedrály je z důvodu silných vibrací zvonů. Na zvonici můžete vystoupat po více než 230 schodech a mít tak celé Bordeaux jako na dlani (studenti do 26 let mají vstup zdarma).

Druhá významná katedrála Bordeaux, Bazilika sv. Michaela ze 14. – 16. století je sice také pro veřejnost přístupná veřejnosti, výhled z její 114 metrů vysoké zvonice ale není zajímavý jako z první zmiňované zvonice.

Ve městě se nachází i jedno z největších náměstí v Evropě. Jmenuje se Place des Quinconces a jeho rozloha je skoro 13 hektarů. V jeho severní části se nachází pomník Girondistům, což byla skupina demokratických politiků za Velké francouzské revoluce, která hrála rozhodující úlohu v jejím počátku, ale pak byla násilně potlačena svými konkurenty. Girondisté jsou symbolem Bordeaux, jejich odkaz nese například i místní fotbalový klub.

V prohlídce pokračujte procházkou po nábřeží řeky Garonny, kochejte se zámořskými loděmi i luxusními jachtami, které podél ní kotví. Budete míjet náměstí Place Royale vystavěné v 18. století za doby krále Ludvíka XV., které je vrcholem francouzského klasicismu. Na náměstí se nachází fontána Tří Grácií a mlhoviště Miroir d´Eau. Jedná se o vodní zrcadlo, ve kterém se v horkých letních dnech můžete po náročném chození skvěle osvěžit. Dojdete až ke starému mostu Pont de Pierre, který nechal postavit Napoleon Bonaparte počátkem 19. století. Přes most dnes jezdí i tramvaje.

Při prozkoumávání centra pravděpodobně budete procházet některou ze zachovalých středověkých bran města. Nejkrásnější z nich je brána Porte Cailhau, která byla postavena v 15. století na počest vítězství krále Karla VIII. V bitvě u italského Fornova.

Relaxovat můžete v městských zahradách Jardin Public a v botanické zahradě Jardin botanique de la Bastide.

Bordeaux je město spojené s pěstováním vinné révy a výrobou vína. Nevynechejte proto návštěvu muzea vína (Musée du Vin de Bordeaux) a zavítejte i do některého z vinařství, kde poznáte chuť kvalitního francouzského vína osobně.

Zájemce o umění by určitě měli navštívit místní muzeum umění Beaux – Arts, které vystavuje bohatou sbírku uměleckých děl včetně obrazů slavných malířů Paula Rubense či Pablo Picassa.

Pokud chcete vidět Bordeaux z paluby lodi, tak za běžnou cenu lístku MHD můžete využít lodní dopravy po Garroně a absolvovat tak zhruba dvacetiminutovou plavbu podél historického nábřeží.

Bordeaux: Kultura & historie

Historie Bordeaux sahá až do 3. století př. n. l., kdy se zde nacházelo město Burdigala, které bylo sídlem keltského kmene Biturgesů. Následně v 1. století př. n. l. ovládli město Římané. Ti zde vybudovali antické město včetně zmíněného amfiteátru pro 15 tisíc diváků, jehož zbytky se dochovaly dodnes. Hledej ho pod názvem Palais Gallien.

V 6. století vzniklo v Bordeaux arcibiskupství, později město připadlo karolinské říši a několikrát ho vyplenili Arabové. Město znovu dosáhlo významu ve 12. století, postupně rostl obchod s vínem i zámořský obchod. Roku 1453 bylo opět připojeno k Francii. Dnešní podobu získalo Bordeaux v 18. století, kdy zde vzniklo více než 5 tisíc budov. Za Napoleonských válek se začal stavět i první kamenný most přes Garonnu. V průběhu druhé světové války tu krátce sídlila francouzská vláda, než se přesunula do Vichy. Německé námořnictvo používalo Bordeaux jako jednu ze svých ponorkových základen. Postavili zde 250 m dlouhý ponorkový bunkr, jehož monumentálnost můžete obdivovat i dnes. Více nejen o historii města se dozvíte v Muséé d´Aquitane, v historickém muzeu Akvitánie s bohatými expozicemi obchodu i mořeplavby.

Bordeaux: Noční život

Bordeaux začíná žít už ve večerních hodinách, když se místní vrací z práce domů a v případě příznivého počasí popíjejí venku víno. Nejvíce vináren a barů najdete v historickém centru v uličkách nedaleko Garonny.

Bordeaux: Zajímavé informace

Město je sídlem fotbalového klubu FC Girondins de Bordeaux, který hraje své zápasy na stadionu Matmut Antlantique pro 42 tisíc diváků. Na tomto stadionu se hrálo i několik zápasů fotbalového Eura 2016. Ve městě je oblíbené i rugby.

Bordeaux: Cíle v okolí

Prohlídka Bordeaux vám zabere jeden, nanejvýše dva dny. Potom se můžete vydat do okolí, kde se také nachází řada míst, co stojí za to navštívit.

Dune du Pilat je největší písečná duna v Evropě. Nachází se asi 60 kilometrů jihozápadně od Bordeaux u městečka Arcachon. V současnosti je vysoká skoro 107 metrů a vy se po ní můžete osobně projít. Vzniká navíváním písku z mořského pobřeží, rozšiřuje se rychlostí pět metrů ročně a postupně pohlcuje okolní les i cesty.

Severovýchodně od Bordeaux najdete asi dvoutisícovou obec Saint-Émilion. Je známá díky svým vinicím, pro svou historickou hodnotu byla v roce 1999 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Římané zde založili vinice již ve 2. století, později v době románské došlo k velkém rozvoji a k výstavbě města. Uvidíte románský kostel svaté Trojice, monolitický kostel vytesaný do vápencového útesu či městské katakomby. Společně s Médokem, Graves a Pomerolem je Saint-Émilion jednou z nejhlavnějších oblastí pěstování a výroby červeného vína v regionu Bordeaux.

Za mořem a koupáním se můžete vydat třeba do městečka Soulac sur Mer, kde se nachází velké množství písčitých pláží. Koupat se dá i u města Royan, jenž disponuje i několika zajímavými památkami – třeba novodobou katedrálou Notre-Dame z konce 19. století, kongresovým palácem Palais des congres či zachovalým tržištěm Marché central.

Bordeaux očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusem do města Bordeaux

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Bordeaux

Chcete cestovat do města Bordeaux? Naše spoje do tohoto města stojí od 129,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Francie a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Bordeaux s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Bordeaux. Ve městě Bordeaux jsou 3 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 132 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Bordeaux je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Bordeaux se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.