hero image

Autobus tam a zpět: Bukurešť

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Bukurešť

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Bukurešť Autogara Militari

Bucharest Comati stop (Autogara Memento)

Bucharest - Filaret autobusové nádraží

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Bukurešť: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

131

Počet zastávek

3

Země

Rumunsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Bukurešť: Informace o městě

Bukurešť: Obecné informace

  • hlavní a největší město Rumunska

  • leží na řece Dambovita

  • nachází se 47 kilometrů severně od Dunaje a bulharských hranic a asi 200 kilometrů západně od Černého moře

  • má 2 270 000 obyvatel

Je politickým, kulturním a hospodářským centrem Rumunska. Jako jediné město v této zemi má více než dva miliony obyvatel. Je zde zastoupeno mnoho odvětví průmyslu, proto je také nejbohatším regionem.

Legenda vypráví, že město založil pastevec Bucur, podle něhož je i město pojmenováno. Údajně postavil kostel, který je dochován dodnes.

Co navštívit

Základní orientační bod v hlavním městě je Old City – steré město, které se nachází přibližně ve středu města. Hned pod ním se nachází největší park Unirii s krásnou fontánou. Ve středu náměstí se nachází i Univerzitní náměstí s nově zrekonstruovanou budovou divadla. U divadla si povšimněte zajímavého sousoší, které stojí před ním.

Budova rumunského parlamentu - V parku zvaný Izvor se nachází jedna z nejvýznamnějších budov a turistických atrakcí v Bukurešti – rumunský parlament. Navštívit ho mohou i turisté. Ve 23 místnostech uvidíte mimo jiné i řadu muzejních sbírek.
Sfântu Gheorghe Nou - Kostel z 18. století s pozůstatky valašského prince Constantina Brâncoveanu.
Kostel Královského soudu - Nejstarší kostel v Bukurešti s freskami ze 16. století
Stavropoleos - Nejkrásnější kostel ve městě.
Patriarhiei - Katedrála rumunského patriarchu, majestátné centrum rumunské ortodoxní církve.
Athenaeum - překrásná okrouhlá budova, srdce rumunské vážné hudby.
Vítězný oblouk - Replika pařížského vítězného oblouku, postavená při příležitosti sjednocení Rumunska v roce 1935.
Palác Athénée - Dnes hotel Hilton, kdysi „velká dáma Bukurešti“, kde událo spousta historických událostí
Calea Victoriei - Nejstarší ulice Bukurešti, postavená v roce 1692
Choral - Najavši městská synagóga s úžasným interiérem, na vstup je potřebný pas
Bývalá Ceauşescova residence - přezývaná také jako palác Primăverii, i když je přístupná jen šťastným návštěvám, vyplatí se ji vidět alespoň zvenčí
Památný křiž - černý kříž připomínající smrt prvního protestujícího v době revoluce
Staré královské nádvoří - historické srdce Bukurešti, postavené v 15. století
Budova Securitate - budova zničená v době revoluce v roce 1989, do jejích ruin byla postavená moderní skleněná struktura rumunského svazu architektury.

Bukurešť: Kultura & historie

Bulevardul Unirii

Frekventovaná silniční tepna, která vede od budovy parlamentu. Prostředkem se táhne celá řada fontán. Ve večerních hodinách, když ruch aut utichne, tu tryská nasvícená voda. Pokračovat můžete až do Unirii parku, v jehož samotném středu se nachází Fontána Lui Bucur pojmenována podle bájného zakladatele celé Bukureště.

Cismigiu park

Park, kde zapomenete na veškeré starosti. Uprostřed se nachází umělé jezírko, posedět můžete na řadě laviček, které jsou rozmístěny po celém parku, u stánku s občerstvení se pak můžete posilnit na další cesty. Park je otevřený celý den. Nejkrásnější návštěva je tu večer.

Bukurešť: Noční život

V Bukurešti naleznete spoustu tržnic i obchodních domů. Nejdražší značkové obchody se nachází na hlavním bukurešťském bulváru – například Piata Romana, Piata Uniri, Calea Mosilor’s, Blvd. Carol. Nechybí tu ale ani moderní obchodní nákupní centra – Bucuresti Mall, Ciiy Mall, Jolie Ville, Unirea Shopping.

Největší výběr čerstvých potravin najdete na místní tržnici Amzei. Rumunská vína i pálenky jsou volně dostupná ve vinotékách i obchodech s potravinami. Suvenýry hledejte v Národním muzeu vesnice (tak zvaný Skanzen). Koho zajímají starožitnosti, může se vydat do historické čtvrti Lipscani nebo na Calea Victoriei.

Bukurešť: Zajímavé informace

Počet oslav a událostí je nespočetný. Oslavuje se tu cokoli. Podle oficiálních stránek města mezi nejvýznamnější události patří Velikonoční veletrh uměni a řemesel, aprílový Mezinárodní filmový festival, májový Mezinárodní chudobný festival "Jeunesses Musicales", následovaný hudebním festivalem "EuropaFest”. Máj též patří Bucharest of Old Festival a přechodu gayů a lesbiček Gay Pride Festival - ‘GayFest’. Na přelomu května a června se koná festival fotografie ‘ArtPhoto’. Následuje ho červnový festival pouliční hudby “D’Ale Bucurestilor.” Přelom června a července patří veletrhu řemesel. V srpnu se konají automobilové závody Bucharest City Challenge. Každé dva roky se v říjnu koná hudební festival Georga Enesca. Ve stejném měsíci se organizuje Medzinárodný veletrh nábytkového dizajnu / BIFE-TIMB. Sportovní událostí října je tenisový turnaj ATP - Romania Tennis Open. Listopad patří mezinárodnímu festivalu současného tance eXplore. V prosinci se koná vánoční veletrh umění a řemesel, který uspořádává Muzeum rumunské dědiny.

Bukurešť: Cíle v okolí

Především historická část města – Old Town City je přímo přeplněno místními podniky, restauracemi a bary. Nejdete tu klasickou evropskou nabídku, ale i podniky s místními rumunskými specialitami.

K rumunským specialitám určitě patří vydatná ciorba, což je kyselá zeleninová polévka. Velmi chutné je zde i jehněčí a hovězí plněné šunkou a sýrem nebo houbami, někdy i paprikou a rajčatovým pyré. Oblíbené je i mititei, což je mleté maso, podobné našemu čevapčiči. Sermale jsou rolky vepřového masa se zelím a polentou. Velice dobré jsou rumunské sýry, zvláště brynza a ovčí sýr.

Tvrdý alkohol je v Rumunsku podstatně levný. Pokud chcete zkusit něco nového, ochutnejte Gascu, 21 % likér s příchutí pálenky – prý ale není moc dobrý. Mnohem častěji tu však narazíte na pálenku podobné naší slivovici – tuice (vyslovuje se cujka). V zimních měsících vás zahřeje, když ji ohřejete podobně jako se u nás dělá svařák nebo punč.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.