Autobus do Bukurešť

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Bukurešť

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Bukurešť si můžete rezervovat již od 99,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Bukurešť je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Bukurešť dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Bukurešť s FlixBusem stát pouze 99,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Bukurešť - 5 Zastávky jsou Bucharest (Autogara Atlassib), Bucharest (CFR museum parking lot), Bucharest - Filaret autobusové nádraží, Bucharest Comati stop (Autogara Memento), Bukurešť Autogara Militari, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Bukurešť si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Bukurešť: Informace o městě

Bukurešť: Obecné informace

  • hlavní a největší město Rumunska

  • leží na řece Dambovita

  • nachází se 47 kilometrů severně od Dunaje a bulharských hranic a asi 200 kilometrů západně od Černého moře

  • má 2 270 000 obyvatel

Je politickým, kulturním a hospodářským centrem Rumunska. Jako jediné město v této zemi má více než dva miliony obyvatel. Je zde zastoupeno mnoho odvětví průmyslu, proto je také nejbohatším regionem.

Legenda vypráví, že město založil pastevec Bucur, podle něhož je i město pojmenováno. Údajně postavil kostel, který je dochován dodnes.

Co navštívit

Základní orientační bod v hlavním městě je Old City – steré město, které se nachází přibližně ve středu města. Hned pod ním se nachází největší park Unirii s krásnou fontánou. Ve středu náměstí se nachází i Univerzitní náměstí s nově zrekonstruovanou budovou divadla. U divadla si povšimněte zajímavého sousoší, které stojí před ním.

Budova rumunského parlamentu - V parku zvaný Izvor se nachází jedna z nejvýznamnějších budov a turistických atrakcí v Bukurešti – rumunský parlament. Navštívit ho mohou i turisté. Ve 23 místnostech uvidíte mimo jiné i řadu muzejních sbírek.
Sfântu Gheorghe Nou - Kostel z 18. století s pozůstatky valašského prince Constantina Brâncoveanu.
Kostel Královského soudu - Nejstarší kostel v Bukurešti s freskami ze 16. století
Stavropoleos - Nejkrásnější kostel ve městě.
Patriarhiei - Katedrála rumunského patriarchu, majestátné centrum rumunské ortodoxní církve.
Athenaeum - překrásná okrouhlá budova, srdce rumunské vážné hudby.
Vítězný oblouk - Replika pařížského vítězného oblouku, postavená při příležitosti sjednocení Rumunska v roce 1935.
Palác Athénée - Dnes hotel Hilton, kdysi „velká dáma Bukurešti“, kde událo spousta historických událostí
Calea Victoriei - Nejstarší ulice Bukurešti, postavená v roce 1692
Choral - Najavši městská synagóga s úžasným interiérem, na vstup je potřebný pas
Bývalá Ceauşescova residence - přezývaná také jako palác Primăverii, i když je přístupná jen šťastným návštěvám, vyplatí se ji vidět alespoň zvenčí
Památný křiž - černý kříž připomínající smrt prvního protestujícího v době revoluce
Staré královské nádvoří - historické srdce Bukurešti, postavené v 15. století
Budova Securitate - budova zničená v době revoluce v roce 1989, do jejích ruin byla postavená moderní skleněná struktura rumunského svazu architektury.

Bukurešť: Kultura & historie

Bulevardul Unirii

Frekventovaná silniční tepna, která vede od budovy parlamentu. Prostředkem se táhne celá řada fontán. Ve večerních hodinách, když ruch aut utichne, tu tryská nasvícená voda. Pokračovat můžete až do Unirii parku, v jehož samotném středu se nachází Fontána Lui Bucur pojmenována podle bájného zakladatele celé Bukureště.

Cismigiu park

Park, kde zapomenete na veškeré starosti. Uprostřed se nachází umělé jezírko, posedět můžete na řadě laviček, které jsou rozmístěny po celém parku, u stánku s občerstvení se pak můžete posilnit na další cesty. Park je otevřený celý den. Nejkrásnější návštěva je tu večer.

Bukurešť: Noční život

V Bukurešti naleznete spoustu tržnic i obchodních domů. Nejdražší značkové obchody se nachází na hlavním bukurešťském bulváru – například Piata Romana, Piata Uniri, Calea Mosilor’s, Blvd. Carol. Nechybí tu ale ani moderní obchodní nákupní centra – Bucuresti Mall, Ciiy Mall, Jolie Ville, Unirea Shopping.

Největší výběr čerstvých potravin najdete na místní tržnici Amzei. Rumunská vína i pálenky jsou volně dostupná ve vinotékách i obchodech s potravinami. Suvenýry hledejte v Národním muzeu vesnice (tak zvaný Skanzen). Koho zajímají starožitnosti, může se vydat do historické čtvrti Lipscani nebo na Calea Victoriei.

Bukurešť: Zajímavé informace

Počet oslav a událostí je nespočetný. Oslavuje se tu cokoli. Podle oficiálních stránek města mezi nejvýznamnější události patří Velikonoční veletrh uměni a řemesel, aprílový Mezinárodní filmový festival, májový Mezinárodní chudobný festival "Jeunesses Musicales", následovaný hudebním festivalem "EuropaFest”. Máj též patří Bucharest of Old Festival a přechodu gayů a lesbiček Gay Pride Festival - ‘GayFest’. Na přelomu května a června se koná festival fotografie ‘ArtPhoto’. Následuje ho červnový festival pouliční hudby “D’Ale Bucurestilor.” Přelom června a července patří veletrhu řemesel. V srpnu se konají automobilové závody Bucharest City Challenge. Každé dva roky se v říjnu koná hudební festival Georga Enesca. Ve stejném měsíci se organizuje Medzinárodný veletrh nábytkového dizajnu / BIFE-TIMB. Sportovní událostí října je tenisový turnaj ATP - Romania Tennis Open. Listopad patří mezinárodnímu festivalu současného tance eXplore. V prosinci se koná vánoční veletrh umění a řemesel, který uspořádává Muzeum rumunské dědiny.

Bukurešť: Cíle v okolí

Především historická část města – Old Town City je přímo přeplněno místními podniky, restauracemi a bary. Nejdete tu klasickou evropskou nabídku, ale i podniky s místními rumunskými specialitami.

K rumunským specialitám určitě patří vydatná ciorba, což je kyselá zeleninová polévka. Velmi chutné je zde i jehněčí a hovězí plněné šunkou a sýrem nebo houbami, někdy i paprikou a rajčatovým pyré. Oblíbené je i mititei, což je mleté maso, podobné našemu čevapčiči. Sermale jsou rolky vepřového masa se zelím a polentou. Velice dobré jsou rumunské sýry, zvláště brynza a ovčí sýr.

Tvrdý alkohol je v Rumunsku podstatně levný. Pokud chcete zkusit něco nového, ochutnejte Gascu, 21 % likér s příchutí pálenky – prý ale není moc dobrý. Mnohem častěji tu však narazíte na pálenku podobné naší slivovici – tuice (vyslovuje se cujka). V zimních měsících vás zahřeje, když ji ohřejete podobně jako se u nás dělá svařák nebo punč.

Autobusem do města Bukurešť

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Bukurešť

Chcete cestovat do města Bukurešť? Naše spoje do tohoto města stojí od 99,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Rumunsko a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Bukurešť s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Bukurešť. Ve městě Bukurešť je 5 autobusových zastávek, na které se můžete dostat z 193 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Bukurešť je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Bukurešť se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.