Autobus tam a zpět: Florencie

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Florencie

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Florencie - 3 Zastávky jsou Florence (Villa Costanza), Florence (Guidoni Tram T2), Florence (Piazzale Montelungo), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Florencie dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Florencie stojí v průměru 179,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Florencie s FlixBusem stát pouze 49,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Florencie je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Florencie si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Florencie si můžete rezervovat již od 49,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Florencie: Informace o městě

Florencie: Obecné informace

Italské město a srdce Toskánska. Leží na řece Arno na severozápadě země v blízkosti ligurského moře. Italsky se město nazývá Firenze. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších měst na světě, centrum renesančního umění a kulturní centrum severní Itálie. Ve městě dnes žije necelých 400 tisíc obyvatel. V roce 1982 bylo pro svou historickou hodnotu zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Co navštívit

Dějiny Florencie sahají až do dob starověkého Římy, do 1. století před naším letopočtem, kdy si na břehu řeky Arna postavili římští vojáci město nazvané Florentia. To se velmi rychle stalo významným obchodním městem, jeho rozmach ukončil až pád Západořímské říše. V 8. století území Toskánska dobyl Karel Veliký a bylo založeno Toskánské markrabství. Přišel velký obchodní boom a vliv Florencie začal opět růst. Město se stalo jedním z nejvýznamnějších v Itálii i celé Evropě, začala stavba katedrály a mnoha dalších staveb. Ta největší sláva potom přišla v období renesance. Tento umělecký sloh vznikl právě ve Florencii a v 15. století začal utvářet směřování celé země. Narodili se zde slavní umělci, Sandro Botticelli či Michelangelo Buonarroti. V roce 1865 se dokonce Florencie stala hlavním městem Itálie, již o šest let později ale bylo navždy přesuto do Říma a vliv města nadále klesal.

Florencie: Kultura & historie

Florencie je městem umění. Po celém centru jsou rozesety desítky galerií a muzeí s unikátními expozicemi malířství i sochařství. Celosvětově známou je Galerie Uffizi sídlící ve stejnojmenném paláci u řeky Arno. Expozice zachycuje výtvarné umění od starověkého Říma po baroko a svou pozornost návštěvníci věnují hlavně obrazům Zrození Venuše od Sandra Botticeliho a Venuše Urbinská od malíře Tiziana. Kromě toho zde najdete díla od dalších velikánů, jakým byli Leonardo da Vinci, Raffael Santi, Paolo Veronese, Paul Rubens, Caravaggio či Rembrandt. Zájem o galerii je enormní, fronty se tvoří od samého rána a proto je lepší si zakoupit online s několika týdenním předstihem. Studenti navíc mají do galerie velkou slevu. Druhou nejvýznamnější galerií ve městě je potom Galleria dell Accademia s vystaveným originálem sochy Davida. Kulturní akce, koncerty a opery jsou uváděny téměř každodenně v Teatro Politeana, Teatro della Pergola a v letních měsících v zahradách Boboli. Nejznámější festival konaný ve Florencii se jmenuje Maggio Musicale, jehož nejdůležitější součást tvoří různá operní představení.

Florencie: Noční život

Památek ve Florencii je tolik, že ani měsíční návštěva by Vám na prohlídku všech nestačila. Uvádíme proto alespoň ty nejnavštěvovanější, které byste neměli vynechat. Za symbol města bývá považována gotická katedrála Santa Maria del Fiore z 13. – 15. století. Vstupné do památky je bezplatné, nicméně počítejte s dlouhými frontami na vstupu a omezenou návštěvností. V interiéru se nezapomeňte kouknout i nad Vaší hlavu, nejkrásnější část, freskovou výzdobu, totiž najdete v chrámové kupoli. Mimochodem, katedrála je pátým největším chrámem na světě, měří přes 153 metrů a pojme na 25 tisíc návštěvníků. Speciální pozornost u stavby si zaslouží tzv. Giottova zvonice (Campanile di Giotto), která byla postavena jako součást katedrály. Její výška činí 84 metrů a je ojedinělá hlavně díky svému unikátnímu vzhledu, kdy jsou její stěny obloženy barevným mramorem. Stejně jako v jiných italských městech, se blízko katedrály nachází křestní kaple, neboli baptisterium. Osmiboká stavba se stala místem pro křtění florentských obyvatel, dnes je z ní turistická památka přístupná veřejnost. Baptisterium se vyplatí nejdříve prohlédnout z venku, tři vchody totiž tvoří unikátní bronzové dveře, považované za vrchol toskánského umění. Nejstarší jsou reliéfy na jižní bráně, byly vytvořeny okolo roku 1330 a vyobrazují výjevy ze života Jana Křtilele. Severní bránu vytvořil počátkem 15. století významný renesanční sochař Lorenzo Ghiberti, stejně jako bránu Rajskou. To nejkrásnější se potom nachází v interiéru, v kopuli můžete obdivovat středověké mozaiky či náhrobek vzdoropapeže od jiného známého sochaře Donatella.

Florencie: Zajímavé informace

Mezi další „must visit“ památky ve městě patří kostel Sanza Maria Novella s dominikánským klášterem. Na první pohled Vás zaujme svým vzhledem, to nejkrásnější se ale nachází uvnitř. Ve středověku a novověku stavbu vyzdobili nejslavnější umělci doby, včetně S. Botticeliho či Massacio. Z dalších kostelů stojí na návštěvu Badia Fiorentina, San Lorenzo, Santa Croce nebo Santa Trinita. Turistický okruh centrem města většinou začíná od katedrály a pokračuje směrem k radnici a k řece Arno. Při cestě budete míjet slavný palác Vecchio, před kterým stával originál Michelangelova Davida. Dnes na jeho místě najdete věrnou kopii. Prohlídku města pak můžete ukončit u mostu Ponte Vecchio s netypickými obchůdky, které dodávají mostu osobitý ráz.

Florencie: Cíle v okolí

Noční život ve městě je situován do centra města, do blízkosti katedrály a dalších známých náměstí. Nemusíte nutně strávit čas v nějakém baru či klubu, romantičtější je si udělat vlastní piknik u osvětlených památek. Všichni tu pijí víno, piva vyzkoušíte v irské hospodě. Na ulicích můžete potkat mnoho umělců, nejvíc se jich schází v okolí Piazzale Michelangelo, kde vás uchvátí svými dovednostmi.

Výlet do Florencie je ideální spojit s návštěvou nedalekého města Pisa. To je po celém světě známé pro svou šikmou věž, město ale nabídne mnohem víc, od desítek starých kostelů a paláců až po nejstarší botanickou zahradu v Evropě. Historické centrum Pisy s náměstím Piazza dei Miracoli bylo zapsáno na seznam dědictví UNESCO a kromě již zmiňované šikmé věže jej tvoří architektonicky cenná bazilika Panny Marie Nabevzaté a baptisterium. Na jednodenní výlet můžete vyrazit do devadesátitisícového město Lucca. To návštěvníky láká na zachovalé historické centrum v čele s původním římským amfiteátrem. Dále tu najdete středověké městské hradby, románskou katedrálu a řadu dalších kostelů a renesančních paláců. Mezi Pisou a Florencii stojí za návštěvu město Prato. Turisty láká na mohutnou středověkou pevnost Castello dell Imperatore či na románskou baziliku sv. Štěpána s bohatou sochařskou a malířskou výzdobou. Blízko je to i do dalších zajímavých měst – Sieny a San Gimignana.

Autobusem do města Florencie

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Florencie

Chcete cestovat do města Florencie? Naše spoje do tohoto města stojí od 49,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Italy a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Florencie s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Florencie. Ve městě Florencie jsou 3 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 150 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Florencie je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Florencie se postará připojení k Wi-Fi a zábavní portál s různými filmy, seriály, nebo audioknihami, zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.