Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Florencie

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Florencie

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi umění, mohla by se vám líbit také tato města:

Florencie očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Florencie: Informace o městě

Slunce, které se nachází ve Florencii nad mosty a kanálem

Obecné informace

Italské město a srdce Toskánska. Leží na řece Arno na severozápadě země v blízkosti ligurského moře. Italsky se město nazývá Firenze. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších měst na světě, centrum renesančního umění a kulturní centrum severní Itálie. Ve městě dnes žije necelých 400 tisíc obyvatel. V roce 1982 bylo pro svou historickou hodnotu zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Socha anděla ve staré budově

Historie

Dějiny Florencie sahají až do dob starověkého Římy, do 1. století před naším letopočtem, kdy si na břehu řeky Arna postavili římští vojáci město nazvané Florentia. To se velmi rychle stalo významným obchodním městem, jeho rozmach ukončil až pád Západořímské říše. V 8. století území Toskánska dobyl Karel Veliký a bylo založeno Toskánské markrabství. Přišel velký obchodní boom a vliv Florencie začal opět růst. Město se stalo jedním z nejvýznamnějších v Itálii i celé Evropě, začala stavba katedrály a mnoha dalších staveb. Ta největší sláva potom přišla v období renesance. Tento umělecký sloh vznikl právě ve Florencii a v 15. století začal utvářet směřování celé země. Narodili se zde slavní umělci, Sandro Botticelli či Michelangelo Buonarroti. V roce 1865 se dokonce Florencie stala hlavním městem Itálie, již o šest let později ale bylo navždy přesuto do Říma a vliv města nadále klesal.

Krásná fontána uprostřed náměstí ve Florencii

Kultura

Florencie je městem umění. Po celém centru jsou rozesety desítky galerií a muzeí s unikátními expozicemi malířství i sochařství. Celosvětově známou je Galerie Uffizi sídlící ve stejnojmenném paláci u řeky Arno. Expozice zachycuje výtvarné umění od starověkého Říma po baroko a svou pozornost návštěvníci věnují hlavně obrazům Zrození Venuše od Sandra Botticeliho a Venuše Urbinská od malíře Tiziana. Kromě toho zde najdete díla od dalších velikánů, jakým byli Leonardo da Vinci, Raffael Santi, Paolo Veronese, Paul Rubens, Caravaggio či Rembrandt. Zájem o galerii je enormní, fronty se tvoří od samého rána a proto je lepší si zakoupit online s několika týdenním předstihem. Studenti navíc mají do galerie velkou slevu. Druhou nejvýznamnější galerií ve městě je potom Galleria dell Accademia s vystaveným originálem sochy Davida. Kulturní akce, koncerty a opery jsou uváděny téměř každodenně v Teatro Politeana, Teatro della Pergola a v letních měsících v zahradách Boboli. Nejznámější festival konaný ve Florencii se jmenuje Maggio Musicale, jehož nejdůležitější součást tvoří různá operní představení.

Katedrála Santa Maria ve Florencii

Katedrály 

Památek ve Florencii je tolik, že ani měsíční návštěva by Vám na prohlídku všech nestačila. Uvádíme proto alespoň ty nejnavštěvovanější, které byste neměli vynechat. Za symbol města bývá považována gotická katedrála Santa Maria del Fiore z 13. – 15. století. Vstupné do památky je bezplatné, nicméně počítejte s dlouhými frontami na vstupu a omezenou návštěvností. V interiéru se nezapomeňte kouknout i nad Vaší hlavu, nejkrásnější část, freskovou výzdobu, totiž najdete v chrámové kupoli. Mimochodem, katedrála je pátým největším chrámem na světě, měří přes 153 metrů a pojme na 25 tisíc návštěvníků. Speciální pozornost u stavby si zaslouží tzv. Giottova zvonice (Campanile di Giotto), která byla postavena jako součást katedrály. Její výška činí 84 metrů a je ojedinělá hlavně díky svému unikátnímu vzhledu, kdy jsou její stěny obloženy barevným mramorem. Stejně jako v jiných italských městech, se blízko katedrály nachází křestní kaple, neboli baptisterium. Osmiboká stavba se stala místem pro křtění florentských obyvatel, dnes je z ní turistická památka přístupná veřejnost. Baptisterium se vyplatí nejdříve prohlédnout z venku, tři vchody totiž tvoří unikátní bronzové dveře, považované za vrchol toskánského umění. Nejstarší jsou reliéfy na jižní bráně, byly vytvořeny okolo roku 1330 a vyobrazují výjevy ze života Jana Křtilele. Severní bránu vytvořil počátkem 15. století významný renesanční sochař Lorenzo Ghiberti, stejně jako bránu Rajskou. To nejkrásnější se potom nachází v interiéru, v kopuli můžete obdivovat středověké mozaiky či náhrobek vzdoropapeže od jiného známého sochaře Donatella.

výhled na město Florencie

Co navštívit

Mezi další „must visit“ památky ve městě patří kostel Sanza Maria Novella s dominikánským klášterem. Na první pohled Vás zaujme svým vzhledem, to nejkrásnější se ale nachází uvnitř. Ve středověku a novověku stavbu vyzdobili nejslavnější umělci doby, včetně S. Botticeliho či Massacio. Z dalších kostelů stojí na návštěvu Badia Fiorentina, San Lorenzo, Santa Croce nebo Santa Trinita. Turistický okruh centrem města většinou začíná od katedrály a pokračuje směrem k radnici a k řece Arno. Při cestě budete míjet slavný palác Vecchio, před kterým stával originál Michelangelova Davida. Dnes na jeho místě najdete věrnou kopii. Prohlídku města pak můžete ukončit u mostu Ponte Vecchio s netypickými obchůdky, které dodávají mostu osobitý ráz.  

pohled na Florence během setu slunce

Zajímavosti

Noční život ve městě je situován do centra města, do blízkosti katedrály a dalších známých náměstí. Nemusíte nutně strávit čas v nějakém baru či klubu, romantičtější je si udělat vlastní piknik u osvětlených památek. Všichni tu pijí víno, piva vyzkoušíte v irské hospodě. Na ulicích můžete potkat mnoho umělců, nejvíc se jich schází v okolí Piazzale Michelangelo, kde vás uchvátí svými dovednostmi.

Výlet do Florencie je ideální spojit s návštěvou nedalekého města Pisa. To je po celém světě známé pro svou šikmou věž, město ale nabídne mnohem víc, od desítek starých kostelů a paláců až po nejstarší botanickou zahradu v Evropě. Historické centrum Pisy s náměstím Piazza dei Miracoli bylo zapsáno na seznam dědictví UNESCO a kromě již zmiňované šikmé věže jej tvoří architektonicky cenná bazilika Panny Marie Nabevzaté a baptisterium. Na jednodenní výlet můžete vyrazit do devadesátitisícového město Lucca. To návštěvníky láká na zachovalé historické centrum v čele s původním římským amfiteátrem. Dále tu najdete středověké městské hradby, románskou katedrálu a řadu dalších kostelů a renesančních paláců. Mezi Pisou a Florencii stojí za návštěvu město Prato. Turisty láká na mohutnou středověkou pevnost Castello dell Imperatore či na románskou baziliku sv. Štěpána s bohatou sochařskou a malířskou výzdobou. Blízko je to i do dalších zajímavých měst – Sieny a San Gimignana.

Florencie: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Florencie má 3 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 50 Kč
Počet spojů z města Florencie 235
Počet zastávek ve městě Florencie 3
Země Itálie