Autobus do Lipsko

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Lipsko

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Lipsko si můžete rezervovat již od 129,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Počet zastávek ve městě Lipsko - 2 Zastávky jsou Leipzig (Messe), Lipsko,,hlavní nádraži, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Lipsko dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Lipsko stojí v průměru 179,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Lipsko s FlixBusem stát pouze 129,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Lipsko je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Lipsko si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Lipsko: Informace o městě

Lipsko: Obecné informace

“Lipsko je nový Berlín.” To je věta, kterou teď můžete často slyšet od mladých Evropanů. Berlín má samozřejmě stále své kouzlo a rozhodně stojí za výlet autobusem, ale jak se rychle modernizuje, rekonstruuje, zdražuje a zvětšuje, ztrácí trochu svého lehce ošuntělého uměleckého charisma. Lipsko s šarmem zvládá oboje – jak zrekonstruované centrum města, kde si přijdou na své milovníci kaváren a luxusních butiků, tak rustikální čtvrti, kde se zastavil čas v 80. letech. Lipsko je navíc mnohem menší než Berlín, takže hlavní památky zvládnete za pár hodin a pak se můžete připojit k místním někde v parku při hře pétanque, nebo si sednout v baru a cítit se tu jako doma. Večer vás pak budou čekat koncerty a filmová představení všech žánrů, můžete zajít na zápas nového prvoligového fotbalového týmu RedBull Leipzig nebo se zapojit do jednoho z mnoha studentských večírků, které se v tomto univerzitním městě pořádají. Čtěte dál a dozvíte se, co stojí v Lipsku za vaši pozornost!

Co navštívit

Zajímavou památkou v Lipsku je impozantní památník Bitvy národů („Völkerschlachtdenkmal“). Jak jeho jméno napovídá, byl památník postaven jako připomínka Bitvy národů v roce 1813, která ukončila sérii napoleonských válek vítězstvím Pruska a jeho spojenců nad francouzskou armádou. Ve vchodu do památníku stojí 12 metrová socha archanděla Michaela, uvnitř jsou pak sochy hrdinů padlých v bitvě. Z památníku ležícího v jihovýchodní části Lipska na ulici Prager Strasse, je také skvělý výhled na město a jeho okolí.

V centru města stojí nejslavnější kostel v Lipsku, Nikolaikirche. Kromě toho, že zde mělo premiéru několik skladeb Johanna Sebastiana Bacha, který zde býval kantorem, proběhly tu v roce 1989 poklidné politické demonstrace proti komunistickému režimu. Bach byl také kantorem v dalším významném lipském kostele Thomaskirche, naproti němuž můžete navštívit Bachovo muzeum, kde se dozvíte mnoho zajímavého o jeho životě a díle.

Až budete mít dost historických budov a kostelů, vydejte se do lipské ZOO. Zahrada je rozdělena do sekcí podle kontinentů, a na Pongoland, pavilon opic a Gondwanaland, poměrně nově postavený pavilon imitující prostředí tropického deštného lesa.

Lipsko: Kultura & historie

První zmínky o Lipsku pocházejí již z roku 1015, kdy mu bylo uděleno městské a tržní právo. V té době bylo Lipsko převážně obchodní křižovatkou, což se změnilo v roce 1409, když byla založena univerzita a město se tak stalo významným akademickým centrem soustředícím se na německé právo a nakladatelství. V 19. století proběhla u Lipska Bitva národů, známá také jako Bitva u Lipska. Ve třídenní bitvě se střetla Napoleonova armáda s koalicí armád Pruska, Rakouska, Ruska a Švédska. Napoleonův plán o poražení Pruska naprosto selhal a francouzská armáda byla poražena. Jako následek prohrané bitvy císař Napoleon rezignoval a odešel do vyhnanství na ostrov Elba.

Při druhé světové válce byla velká část města zničena. Na začátku války byly vědomě ničeny židovské synagogy na začátku války, na konci války bylo město těžce bombardováno spojeneckými vojsky. Po osvobození americkou armádou bylo Lipsko předáno pod kontrolu sovětské armádě a město se stalo jedním z nejvýznamnějších měst východního Německa.

Dnes je město zrekonstruováno, ale i tak si zachovává svůj specifický charakter a šarm. Lipsko je především známé svou otevřeností pro umění jakéhokoli druhu, takže je tu pořád co podniknout.

Lipsko: Zajímavé informace

Lipsko je zajímavé v jakémkoli ročním období. Pořádně si jej ale užijete v létě díky celé řadě parků a jezer jak ve městě, tak v jeho okolí. Clara-Zetkin-Park je oblíbeným místem k odpočinku, grilování, nebo ke hrám jak rodin, tak místních studentů. V létě se tu také konají různé propagační akce (často zmrzlina zdarma!) a koncerty. Clara-Zetkin-Park plynule přechází ve Wildpark Leipzig, další z lipských parků. Wildpark je domovem mnoha druhů zvířat pocházejících ze střední Evropy – (bezpečně za plotem) můžete narazit na muflony, jeleny, divoká prasata, ale také lišky, mývaly nebo rysy. Po parku jsou rozmístěny naučné tabule a rozvrhy krmení zvířat, takže je návštěva zajímavá i pro děti. Tip: Díky rozsáhlosti parku jej místo procházky projeďte na kole, mají tu velice dobře udržované cyklistické stezky.

Trochu nevšední a nezapomenutelná bude návštěva hřbitova Südfriedhof. Nepředstavujte si jej však jako normální hřbitov se stovkami hrobů vedle sebe v úhledných řadách. Tento hřbitov je jeden veliký park, který je částečně udržovaný a částečně si zde příroda dělá, co chce. Ve starších částech hřbitova můžete narazit na starobylé, ale stále impozantní umělecké krypty nebo skromné, dnes již nečitelné, náhrobní kameny. Troufnete si?

Lipsko: Cíle v okolí

V okolí Lipska je několik jezer ideálních pro osvěžení v horkých letních dnech. Jezero Cospudener See je mimořádně oblíbené mezi místními, protože je nejblíže městu, je tu dostatek travnatých i písečných pláží pro všechny a navíc je tu i několik stánků se zmrzlinou a dalším občerstvením. Třeba autobusem se ale můžete vydat také k jezerům Zwenkauer See, Makkleeberger See nebo Störmthaler See.

Autobusy do města Lipsko

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Lipsko

S FlixBusem cestujete do města Lipsko snadno a levně. V naší nabídce je 144 jízd od 129,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Lipsko jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Lipsko je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Lipsko s FlixBusem

Do města Lipsko se můžete dostat z 144 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Lipsko

Ať jste kdekoli v zemi Německo, je snadné se dostat to města Lipsko: 144měst je spojených s městem Lipsko, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Lipsko. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.