hero image

Autobus tam a zpět: Madrid

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Madrid

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Madrid (Moncloa)

Madrid autobusová stanice (jih)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Madrid: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

47

Počet zastávek

2

Země

Španělsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Madrid: Informace o městě

Madrid: Obecné informace

Madrid, hlavní město Španělska, je ideálním místem pro výlet na prodloužený víkend. Spousta křivolakých uliček lemovaných středověkými domy a nejstaršími obchody a bary, mezi nimiž velmi záhy objevíte zajímavá náměstí z osmnáctého století. Madrid je hlavní a největší město Španělska. Čítá asi 6 milionů obyvatel. Je sídlem vlády, krále a zároveň politickým a ekonomickým centrem Španělska. Za kulturní centrum ale není považováno – tím je spíše Barcelona.

Co navštívit

Lavapiés - Na místě, které bývalo až do roku 1942 židovskou čtvrtí, se sešly Afrika, Asie i jižní Amerika. Tento vysoce kosmopolitní jih města, jenž po dlouhou dobu čelil špatné reputaci, je dnes z hlediska společenského, kulturního a uměleckého jeho nejdynamičtější částí. Svědčí o tom výstavy a ateliéry Casa Encendida či vystoupení Národního dramatického centra Valle-Inclána a Plaza de Lavapiés. Velké muzea umění: Prado, Thyssen, Reina Sofia - Na několika stovkách metrů, podél Paseo del Prado, se nacházejí tři nejproslulejší evropská muzea. Monumentální Museo del Prado tvoří mimořádný umělecký přehled od středověku až po 19. století, Museo Thyssen vzdývá hold evropskému malířství od 13. století. Le Centro de Arte Reina Sofla, které se nachází v bývalém klášteře a jehož hvězdou je Picassova Guernica, oslavuje moderní a současné umění. Opera a Palacio Real - Budovu opery od paláce Palacio Real odděluje náměstí Plaza de Oriente patřící k nejelegantnějším veřejným prostranstvím města – v minulosti ho Franco používal jako shromaždiště, na němž se k obyvatelům města obracel se svými proslovy. Palacio Real - Královský palác patří k vyhlášeným turistickým cílům. Tvrdí se o něm, že co do počtu místností předčí všechny ostatní evropské paláce a najdete v něm knihovnu s jednou z největších sbírek knih, rukopisů, map a not na světě. Ve zbrojnici si budete moci prohlédnout úžasnou sbírku zbraní, z nichž nejstarší pochází z patnáctého století. Pokud sem zavítáte první středu v měsíci mezi 11. a 14. hodinou, budete svědky střídání stráží. K dispozici jsou různě dlouhé prohlídky s průvodcem i bez něj. Ale nejlepší volbou je půjčit si audioprůvodce – stojí to asi 4 eura. Nikdo vás nebude honit a budete mít tolik času na prohlídku, kolik budete chtít.

Madrid: Kultura & historie

Puerta del Sol - Procházku Madridem začněte na náměstí, které je centrem celého Madridu. Na chodníku před hodinovou věží na jižní straně náměstí si můžete prohlédnout vcelku nenápadný kámen označující nultý kilometr. Samo náměstí je oblíbené zejména mezi mladými Madriďany, kteří se setkávají hlavně u sochy medvěda u stromu madrono. Plaza Mayor - Náměstí obklopené stovky balkony mělo sloužit jako centrální shromaždiště a místo konání velkolepých oslav a této roli v následujících staletí plně dostálo. Uprostřed náměstí si můžete prohlédnout jezdeckou sochu Filipa III., jenž náměstí v roce 1619, třicet let od začátku výstavby dokončil. V posledních letech je náměstí zaplaveno turisty, na které tu čeká spousta drahých pouličních kaváren a restaurací, bavičů a karikaturistů. V letních měsících se tu ale konají velké festivaly, divadelní představení nebo koncerty, v zimě zase vánoční trhy. Každou neděli se tu scházejí sběratelé známek a mincí. Čtvrť La Latina - Nachází se jen kousek chůze jižním směrem od náměstí Plaza de la Villa, a pokud jste se rozhodli pro procházku Habsburským Madridem, rozhodně byste si ji neměly nechat ujít, neboť mnohá náměstí a kostely pocházejí právě z období habsburské vlády. Gran Via - „Elysejská pole“ Madridu! I přes mrakodrapy v americkém stylu a nápadné reklamní plochy, které lemují, máte pocit, že jste přepluli Atlantik. S příchodem večera se lidé rádi přidávají k davu, jenž přechází po této rušné třídě vytyčené v roce 1910. Na délku měří přes kilometr, na šířku 25 metrů a spojuje na západě Plaza de Espana a její frankistické budovy s Plaza de Cibeles na východě. Parque del Retiro - Když se tlak města stává nesnesitelným a vedro je dusivé, je skutečným blahem uchýlit se do přírodního parku o 118 hektarech, který na východě sousedí s Paseo del Arte. K vidění je skvostný Palacio de Cristal, botanická zahrada, růžový sad a rybník s možností projížděk na lodičkách.

Madrid: Noční život

Na nákupy? Jedině na trhy! - K Madridu patří i trhy. Ať ty, které nabízejí čerstvé jídlo, nebo ty bleší s nejrůznějšími cetkami. Pro lidi, kteří cestují a rádi ochutnávají místní speciality mohu doporučit Mercado de San Fernando ve čtvrti Lavapiés. Ten je na rozdíl od turisticky známého trhu Mercado San Miguel, ještě neprofláklý a nabídne autentickou atmosféru, menší množství návštěvníků a pohled do života místních. Pro fanoušky Realu - Sportovní nadšenci by si v žádném případě neměli nechat ujít návštěvu fotbalového svatostánku Santiago a Bernabéu, na němž pravidelně hraje Real Madrid, jeden z nejslavnějších, největších a nejbohatších klubů světa. Dav fanoušků pravidelně čítá až 81 000 fanoušků během zápasu.

Madrid: Zajímavé informace

Madrid spolehlivě plní roli hlavního města země a nabízí pestrý výběr regionálních jídel. Vyzkoušet tu můžete kastilské pečené speciality, galicijské plody moře, smažené ryby, asturijské dušené maso, paellu z Valencie a baskickou kuchyni. Madrid se ale může pochlubit také vlastní kuchyní, vyhlášenou specialitou je cocido madrileňo, dušené maso s chorizem, cizrnou a zeleninou. K tradičním jídlům oblíbeným mezi místními obyvateli i turisty patří callos (dršťky v ostré rajčatové omáčce), oreja (prasečí ouška), caracoles (šneci) a početné speciality z vnitřností. V posledních letech se nabídka rozšiřuje o jídla různých zahraničních kuchyní. Vyzkoušet můžete peruánská, argentinská, středovýchodní, italská a další jídla.


Madrid očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.