Autobus do Madrid

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Madrid

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Madrid - 2 Zastávky jsou Madrid (South Bus Station), MADRID AUTOGARA, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Madrid dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Madrid stojí v průměru 308,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Madrid s FlixBusem stát pouze 208,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Madrid je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Madrid si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Madrid si můžete rezervovat již od 208,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Madrid: Informace o městě

Madrid: Obecné informace

Madrid, hlavní město Španělska, je ideálním místem pro výlet na prodloužený víkend. Spousta křivolakých uliček lemovaných středověkými domy a nejstaršími obchody a bary, mezi nimiž velmi záhy objevíte zajímavá náměstí z osmnáctého století. Madrid je hlavní a největší město Španělska. Čítá asi 6 milionů obyvatel. Je sídlem vlády, krále a zároveň politickým a ekonomickým centrem Španělska. Za kulturní centrum ale není považováno – tím je spíše Barcelona.

Co navštívit

Lavapiés - Na místě, které bývalo až do roku 1942 židovskou čtvrtí, se sešly Afrika, Asie i jižní Amerika. Tento vysoce kosmopolitní jih města, jenž po dlouhou dobu čelil špatné reputaci, je dnes z hlediska společenského, kulturního a uměleckého jeho nejdynamičtější částí. Svědčí o tom výstavy a ateliéry Casa Encendida či vystoupení Národního dramatického centra Valle-Inclána a Plaza de Lavapiés. Velké muzea umění: Prado, Thyssen, Reina Sofia - Na několika stovkách metrů, podél Paseo del Prado, se nacházejí tři nejproslulejší evropská muzea. Monumentální Museo del Prado tvoří mimořádný umělecký přehled od středověku až po 19. století, Museo Thyssen vzdývá hold evropskému malířství od 13. století. Le Centro de Arte Reina Sofla, které se nachází v bývalém klášteře a jehož hvězdou je Picassova Guernica, oslavuje moderní a současné umění. Opera a Palacio Real - Budovu opery od paláce Palacio Real odděluje náměstí Plaza de Oriente patřící k nejelegantnějším veřejným prostranstvím města – v minulosti ho Franco používal jako shromaždiště, na němž se k obyvatelům města obracel se svými proslovy. Palacio Real - Královský palác patří k vyhlášeným turistickým cílům. Tvrdí se o něm, že co do počtu místností předčí všechny ostatní evropské paláce a najdete v něm knihovnu s jednou z největších sbírek knih, rukopisů, map a not na světě. Ve zbrojnici si budete moci prohlédnout úžasnou sbírku zbraní, z nichž nejstarší pochází z patnáctého století. Pokud sem zavítáte první středu v měsíci mezi 11. a 14. hodinou, budete svědky střídání stráží. K dispozici jsou různě dlouhé prohlídky s průvodcem i bez něj. Ale nejlepší volbou je půjčit si audioprůvodce – stojí to asi 4 eura. Nikdo vás nebude honit a budete mít tolik času na prohlídku, kolik budete chtít.

Madrid: Kultura & historie

Puerta del Sol - Procházku Madridem začněte na náměstí, které je centrem celého Madridu. Na chodníku před hodinovou věží na jižní straně náměstí si můžete prohlédnout vcelku nenápadný kámen označující nultý kilometr. Samo náměstí je oblíbené zejména mezi mladými Madriďany, kteří se setkávají hlavně u sochy medvěda u stromu madrono. Plaza Mayor - Náměstí obklopené stovky balkony mělo sloužit jako centrální shromaždiště a místo konání velkolepých oslav a této roli v následujících staletí plně dostálo. Uprostřed náměstí si můžete prohlédnout jezdeckou sochu Filipa III., jenž náměstí v roce 1619, třicet let od začátku výstavby dokončil. V posledních letech je náměstí zaplaveno turisty, na které tu čeká spousta drahých pouličních kaváren a restaurací, bavičů a karikaturistů. V letních měsících se tu ale konají velké festivaly, divadelní představení nebo koncerty, v zimě zase vánoční trhy. Každou neděli se tu scházejí sběratelé známek a mincí. Čtvrť La Latina - Nachází se jen kousek chůze jižním směrem od náměstí Plaza de la Villa, a pokud jste se rozhodli pro procházku Habsburským Madridem, rozhodně byste si ji neměly nechat ujít, neboť mnohá náměstí a kostely pocházejí právě z období habsburské vlády. Gran Via - „Elysejská pole“ Madridu! I přes mrakodrapy v americkém stylu a nápadné reklamní plochy, které lemují, máte pocit, že jste přepluli Atlantik. S příchodem večera se lidé rádi přidávají k davu, jenž přechází po této rušné třídě vytyčené v roce 1910. Na délku měří přes kilometr, na šířku 25 metrů a spojuje na západě Plaza de Espana a její frankistické budovy s Plaza de Cibeles na východě. Parque del Retiro - Když se tlak města stává nesnesitelným a vedro je dusivé, je skutečným blahem uchýlit se do přírodního parku o 118 hektarech, který na východě sousedí s Paseo del Arte. K vidění je skvostný Palacio de Cristal, botanická zahrada, růžový sad a rybník s možností projížděk na lodičkách.

Madrid: Noční život

Na nákupy? Jedině na trhy! - K Madridu patří i trhy. Ať ty, které nabízejí čerstvé jídlo, nebo ty bleší s nejrůznějšími cetkami. Pro lidi, kteří cestují a rádi ochutnávají místní speciality mohu doporučit Mercado de San Fernando ve čtvrti Lavapiés. Ten je na rozdíl od turisticky známého trhu Mercado San Miguel, ještě neprofláklý a nabídne autentickou atmosféru, menší množství návštěvníků a pohled do života místních. Pro fanoušky Realu - Sportovní nadšenci by si v žádném případě neměli nechat ujít návštěvu fotbalového svatostánku Santiago a Bernabéu, na němž pravidelně hraje Real Madrid, jeden z nejslavnějších, největších a nejbohatších klubů světa. Dav fanoušků pravidelně čítá až 81 000 fanoušků během zápasu.

Madrid: Zajímavé informace

Madrid spolehlivě plní roli hlavního města země a nabízí pestrý výběr regionálních jídel. Vyzkoušet tu můžete kastilské pečené speciality, galicijské plody moře, smažené ryby, asturijské dušené maso, paellu z Valencie a baskickou kuchyni. Madrid se ale může pochlubit také vlastní kuchyní, vyhlášenou specialitou je cocido madrileňo, dušené maso s chorizem, cizrnou a zeleninou. K tradičním jídlům oblíbeným mezi místními obyvateli i turisty patří callos (dršťky v ostré rajčatové omáčce), oreja (prasečí ouška), caracoles (šneci) a početné speciality z vnitřností. V posledních letech se nabídka rozšiřuje o jídla různých zahraničních kuchyní. Vyzkoušet můžete peruánská, argentinská, středovýchodní, italská a další jídla.


Madrid očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.

Autobusy do města Madrid

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Madrid

S FlixBusem cestujete do města Madrid snadno a levně. V naší nabídce je 30 jízd od 208,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Madrid jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Madrid je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Madrid s FlixBusem

Do města Madrid se můžete dostat z 30 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Madrid

Ať jste kdekoli v zemi Spain, je snadné se dostat to města Madrid: 30měst je spojených s městem Madrid, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Madrid. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.