Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Nantes

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Nantes

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi vánoční trhy, mohla by se vám líbit také tato města:

Nantes očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Nantes: Informace o městě

Nantes: Obecné informace

Město Nantes se nachází v regionu Pays de la Loirea a s 300 tisíci obyvateli je šestým nejlidnatějším sídlem ve Francii. K Atlantskému oceánu to je odtud zhruba 50 kilometrů a, přestože město vyniká atmosférou klasické Bretaně, stojí ve stínu jiných francouzských měst tohoto regionu. Turistů tu moc nenajdete, jedná se tedy o výborné místo pro poznání typického života místních obyvatel. Zajímavostí je, že v roce 2013 dostalo Nantes za snahu snižování emisí a kvalitní veřejnou dopravu titul Evropské hlavní město zeleně.

Nantes: Co navštívit

Hlavními turistickými cíli v Nantes jsou především katedrála svatého Petra a Pavla a zámek Bretaňských vévodů. Katedrála Saint Pierre et Saint Paul Cathédrale byla postavena v 15. století v gotickém slohu. Vstup je zdarma. Při prohlídce si všimněte hrobky bretaňského vévody Františka II. a jeho manželky Markéty z Foix, která je krásnou ukázkou renesančního díla Michela Colomba. Najdete tu také dvě krypty, starší románskou s církevními předměty biskupů a mladší sloužící jako pohřebiště biskupů z Nantes. K úplně prvnímu nantskému biskupovi se váže legenda: Když se vrátil z Říma do Nantes, přinesl s sebou hřeb pocházející z kříže, na kterém byl umučen svatý Petr, a nechal ho umístit do kaple západně od centra, na kopci Saint Similien.

 

Zámek bretaňských vévodů, ve francouzském překladu Chateau des ducs de Bretagne, najdete jen pár minut chůze od katedrály sv. Petra a Pavla. Jedná se o komplex budov a pevnost postavenou koncem 15. století již zmíněným Františkem II., posledním vévodou z Bretaně. Zámek s fasádou italské renesance sloužil jako vězení, kasárna nebo jako zbrojnice, po kompletní restauraci se změnil v Historické muzeum města Nantes. Prohlídka muzea skutečně stojí za to, expozice je interaktivní a plná dobových předmětů. Pokud neholdujete klasickými muzeím, v tomto případě byste měli udělat výjimku. Do zámku se můžete podívat i zdarma, volně přístupné je nádvoří a ochozy hradeb. V zámecké pokladně si můžete pořídit mapu města, rezervovat projížďky lodí po řece Loiře či další různé aktivity.

 

Proti proudu Loiry se po nábřeží dostanete do samotného centra města. Jeho srdcem je náměstí Place du Buffay, kde najdete řadu kaváren a drobných butiků. Konají se tu i farmářské trhy se zeleninou, ovocem a sýry. Určitě zde ochutnejte místní gurmánskou specialitu, breťanské palačinky. Podávají se ve sladké formě jako crepes nebo slané coby galettes. V Nantes se nachází i jeden fastfood speciálně zaměřený na tuto pochoutku. Jmenuje se Ty Crep, kam si můžete zajít na chutný a zároveň i levný oběd.

 

Z Place du Buffay následně můžete pokračovat v prohlídce města směrem ke kostelu St. Croix, poté k pěší zóně s obchody v ulicích Rue de la Barillerie a Rue de d'Oreláns a nakonec na historické náměstí Place Royale s fontánou z roku 1865.

 

Východně od Place de Royale v ulici Rue de Volitaire se nachází další zajímavá budova, a to Opera Graslin z 18. století vybudovaná v italském stylu. Po nedávném požáru prošla rekonstrukcí, která krásný vzhled budově navrátila. Pojme až 800 diváků a název Graslin pochází (stejně jako blízké náměstí) od majitele pozemku, na kterém stojí.

 

Krásnou místní atrakcí je jedna z nejzajímavějších francouzských zahrad vůbec Jardin Des Plantes. Botanická zahrada naproti železniční stanici s květinovými záhony, rybníčky s kachnami, vysokými sekvojemi je plná vyhřívaných skleníků. Nechybí ani dětská hřiště.

Zážitek ze sky baru věžového domu Tour Bretagne má o něco modernější nádech. Budete mít výhled na město z 32. patra a celé Nantes doslova jako na dlani. Tento zážitek je přinejmenším dechberoucí. V onom 32. patře najdete bar LE NID – česky HNÍZDO, který je dle svého názvu vyzdoben stolky ve tvaru vajíčka a, pokud se podíváte z věže dolů na střechy domů, občas se tam objeví rozplesklé vejce.

Čtenáře dobrodružného sci-fi žánru určitě zaujme muzeum Julese Verna. Muzeum místního rodáka se nachází dva kilometry od centra po proudu Loiry a je vhodné i pro návštěvu s dětmi. V expozicích se mimo jiné vystavují i první vydání autorových děl či ručně upravované rukopisy.

V Nantes se ještě vyplatí procházka na ostrov na Loiře, Ile de Nantes. Ve slavném muzeu Machine d’Ile najdete obrovské výstavní prostory plné moderního umění, pro děti až třípatrový kolotoč a raritu v podobě asi pětimetrového pohyblivého mechanického slona.

Nantes: Kultura & historie

Od obsazení původně keltské osady Juliem Caesarem město přecházelo z jedněch rukou do druhých. První význačnější prestiž přišla až s Annou Bretaňskou, která se poté, co si vzala manžela Ludvíka XII., stala francouzskou královnou. Nantes milovala a Bretaň se následně přidala k francouzským korunním městům. Jeho název později přebral edikt vydaný Jindřichem IV. v roce 1598, který zajistil stejná práva katolíkům a hugenotům. Zrušil jej Ludvík XIV., ale zároveň podpořil rozvoj nanteského přístavu.

Nantes: Noční život

Jako moderní rozvíjející se sídlo umělců nabízí Nantes pro turisty (s dobrou znalostí francouzštiny) nový a inovativní způsob zábavy, tzv. Slam poetry. Amatérští i pokročilí umělci představují své texty různých témat a snaží se zaujmout diváky svým přednesem.

Nantes: Zajímavé informace

Třináct sportovních ploch (většinou stadionů) dává prostor pro provozování množství sportů jako je fotbal, házená, volejbal, basketbal a další. Speciální pozornost se v Nantes věnuje plavání – můžete tu plavat v celkem šesti rozlehlých bazénech. Mezi místními obyvateli se těší velké oblibě, což potvrzuje i počet více než půl milionu návštěvníků každý rok.

Pro cyklisty je v okolí města upraveno upraveno 90 km cyklostezek, které budou v budoucnosti tvořit součást 1350 km dlouhé trasy Véloroute spojující Atlantik s Černým mořem - z Nantes do Budapešti.

Vydat se můžete přes Besancon do Saint-Vit à Clerval a z Montbéliardu do Allenjoie (10 km).

Kultura v Nantes je zastupována zejména festivalem klasické hudby Les Folles Journées. Pro lepší přehled o kultuře ve městě ale postačí následující údaje. Najdete tu 9 muzeí, 20 expozic, 32 knihoven, 70 kaváren (většina koncertních) a 121 památkově chráněných objektů, včetně 23 míst klasifikovaných jako historické památky. Kromě toho se zde koná ročně i 47 festivalů a událostí.

Nantes: Cíle v okolí

Z Nantes se našimi autobusy FlixBus dostanete do nedalekého města Rennes, dalšího důležitého centra Bretaně. Za návštěvu v něm stojí hlavně gotická katedrála a budova opery. Za odpočinkem si pak zajeďte do nedaleké obce Orvault, která je dokonalým kontrastem k rušnému velkoměstu.

Nantes: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 75 Kč
Počet spojů z města Nantes 74
Počet zastávek ve městě Nantes 1
Země Francie