Autobus tam a zpět: Nantes

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Nantes

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Nantes

Objevte všechny destinace

Prozkoumejte mapu
Nantes: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

67

Počet zastávek

1

Země

Francie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Často kladené otázky

Jak se nejlépe dostat do města Nantes?
Jak si mohu koupit autobusovou jízdenku do města Nantes?
Jak se dostanu autobusem do města Nantes?
Kolik autobusových zastávek je ve městě Nantes?
Počet zastávek ve městě Nantes - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Kolik stojí jízdenka do města Nantes?
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Nantes dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Nantes stojí v průměru 190,67 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Nantes s FlixBusem stát pouze 75,00 Kč!
Jak použít jízdenku FlixBus do města Nantes?
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Nantes je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Mohu sledovat svůj autobus z a do města Nantes?
Mohu si rezervovat sedadlo na cestě do města Nantes?
Během rezervace jízdenky do města Nantes si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Jak mohu zaplatit za autobusovou jízdenku do města Nantes?
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Kdy je nejvýhodnější si rezervovat autobusovou jízdenku do města Nantes?
Autobusovou jízdenku do města Nantes si můžete rezervovat již od 75,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Kolik stojí přeprava jízdního kola autobusem FlixBus do města Nantes?

Nantes: Informace o městě

Nantes: Obecné informace

Město Nantes se nachází v regionu Pays de la Loirea a s 300 tisíci obyvateli je šestým nejlidnatějším sídlem ve Francii. K Atlantskému oceánu to je odtud zhruba 50 kilometrů a, přestože město vyniká atmosférou klasické Bretaně, stojí ve stínu jiných francouzských měst tohoto regionu. Turistů tu moc nenajdete, jedná se tedy o výborné místo pro poznání typického života místních obyvatel. Zajímavostí je, že v roce 2013 dostalo Nantes za snahu snižování emisí a kvalitní veřejnou dopravu titul Evropské hlavní město zeleně.

Co navštívit

Hlavními turistickými cíli v Nantes jsou především katedrála svatého Petra a Pavla a zámek Bretaňských vévodů. Katedrála Saint Pierre et Saint Paul Cathédrale byla postavena v 15. století v gotickém slohu. Vstup je zdarma. Při prohlídce si všimněte hrobky bretaňského vévody Františka II. a jeho manželky Markéty z Foix, která je krásnou ukázkou renesančního díla Michela Colomba. Najdete tu také dvě krypty, starší románskou s církevními předměty biskupů a mladší sloužící jako pohřebiště biskupů z Nantes. K úplně prvnímu nantskému biskupovi se váže legenda: Když se vrátil z Říma do Nantes, přinesl s sebou hřeb pocházející z kříže, na kterém byl umučen svatý Petr, a nechal ho umístit do kaple západně od centra, na kopci Saint Similien.

Zámek bretaňských vévodů, ve francouzském překladu Chateau des ducs de Bretagne, najdete jen pár minut chůze od katedrály sv. Petra a Pavla. Jedná se o komplex budov a pevnost postavenou koncem 15. století již zmíněným Františkem II., posledním vévodou z Bretaně. Zámek s fasádou italské renesance sloužil jako vězení, kasárna nebo jako zbrojnice, po kompletní restauraci se změnil v Historické muzeum města Nantes. Prohlídka muzea skutečně stojí za to, expozice je interaktivní a plná dobových předmětů. Pokud neholdujete klasickými muzeím, v tomto případě byste měli udělat výjimku. Do zámku se můžete podívat i zdarma, volně přístupné je nádvoří a ochozy hradeb. V zámecké pokladně si můžete pořídit mapu města, rezervovat projížďky lodí po řece Loiře či další různé aktivity.

Proti proudu Loiry se po nábřeží dostanete do samotného centra města. Jeho srdcem je náměstí Place du Buffay, kde najdete řadu kaváren a drobných butiků. Konají se tu i farmářské trhy se zeleninou, ovocem a sýry. Určitě zde ochutnejte místní gurmánskou specialitu, breťanské palačinky. Podávají se ve sladké formě jako crepes nebo slané coby galettes. V Nantes se nachází i jeden fastfood speciálně zaměřený na tuto pochoutku. Jmenuje se Ty Crep, kam si můžete zajít na chutný a zároveň i levný oběd.

Z Place du Buffay následně můžete pokračovat v prohlídce města směrem ke kostelu St. Croix, poté k pěší zóně s obchody v ulicích Rue de la Barillerie a Rue de d'Oreláns a nakonec na historické náměstí Place Royale s fontánou z roku 1865.

Východně od Place de Royale v ulici Rue de Volitaire se nachází další zajímavá budova, a to Opera Graslin z 18. století vybudovaná v italském stylu. Po nedávném požáru prošla rekonstrukcí, která krásný vzhled budově navrátila. Pojme až 800 diváků a název Graslin pochází (stejně jako blízké náměstí) od majitele pozemku, na kterém stojí.

Krásnou místní atrakcí je jedna z nejzajímavějších francouzských zahrad vůbec Jardin Des Plantes. Botanická zahrada naproti železniční stanici s květinovými záhony, rybníčky s kachnami, vysokými sekvojemi je plná vyhřívaných skleníků. Nechybí ani dětská hřiště.

Zážitek ze sky baru věžového domu Tour Bretagne má o něco modernější nádech. Budete mít výhled na město z 32. patra a celé Nantes doslova jako na dlani. Tento zážitek je přinejmenším dechberoucí. V onom 32. patře najdete bar LE NID – česky HNÍZDO, který je dle svého názvu vyzdoben stolky ve tvaru vajíčka a, pokud se podíváte z věže dolů na střechy domů, občas se tam objeví rozplesklé vejce.

Čtenáře dobrodružného sci-fi žánru určitě zaujme muzeum Julese Verna. Muzeum místního rodáka se nachází dva kilometry od centra po proudu Loiry a je vhodné i pro návštěvu s dětmi. V expozicích se mimo jiné vystavují i první vydání autorových děl či ručně upravované rukopisy.

V Nantes se ještě vyplatí procházka na ostrov na Loiře, Ile de Nantes. Ve slavném muzeu Machine d’Ile najdete obrovské výstavní prostory plné moderního umění, pro děti až třípatrový kolotoč a raritu v podobě asi pětimetrového pohyblivého mechanického slona.

Nantes: Kultura & historie

Od obsazení původně keltské osady Juliem Caesarem město přecházelo z jedněch rukou do druhých. První význačnější prestiž přišla až s Annou Bretaňskou, která se poté, co si vzala manžela Ludvíka XII., stala francouzskou královnou. Nantes milovala a Bretaň se následně přidala k francouzským korunním městům. Jeho název později přebral edikt vydaný Jindřichem IV. v roce 1598, který zajistil stejná práva katolíkům a hugenotům. Zrušil jej Ludvík XIV., ale zároveň podpořil rozvoj nanteského přístavu.

Nantes: Noční život

Jako moderní rozvíjející se sídlo umělců nabízí Nantes pro turisty (s dobrou znalostí francouzštiny) nový a inovativní způsob zábavy, tzv. Slam poetry. Amatérští i pokročilí umělci představují své texty různých témat a snaží se zaujmout diváky svým přednesem.

Nantes: Zajímavé informace

Třináct sportovních ploch (většinou stadionů) dává prostor pro provozování množství sportů jako je fotbal, házená, volejbal, basketbal a další. Speciální pozornost se v Nantes věnuje plavání – můžete tu plavat v celkem šesti rozlehlých bazénech. Mezi místními obyvateli se těší velké oblibě, což potvrzuje i počet více než půl milionu návštěvníků každý rok.

Pro cyklisty je v okolí města upraveno upraveno 90 km cyklostezek, které budou v budoucnosti tvořit součást 1350 km dlouhé trasy Véloroute spojující Atlantik s Černým mořem - z Nantes do Budapešti.

Vydat se můžete přes Besancon do Saint-Vit à Clerval a z Montbéliardu do Allenjoie (10 km).

Kultura v Nantes je zastupována zejména festivalem klasické hudby Les Folles Journées. Pro lepší přehled o kultuře ve městě ale postačí následující údaje. Najdete tu 9 muzeí, 20 expozic, 32 knihoven, 70 kaváren (většina koncertních) a 121 památkově chráněných objektů, včetně 23 míst klasifikovaných jako historické památky. Kromě toho se zde koná ročně i 47 festivalů a událostí.

Nantes: Cíle v okolí

Z Nantes se našimi autobusy FlixBus dostanete do nedalekého města Rennes, dalšího důležitého centra Bretaně. Za návštěvu v něm stojí hlavně gotická katedrála a budova opery. Za odpočinkem si pak zajeďte do nedaleké obce Orvault, která je dokonalým kontrastem k rušnému velkoměstu.


Nantes očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Nantes

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Nantes

S FlixBusem cestujete do města Nantes snadno a levně. V naší nabídce je 67 jízd od 75,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). Rezervace autobusové jízdenky do města Nantes je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Nantes s FlixBusem

Do města Nantes se můžete dostat z 67 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Nantes

Ať jste kdekoli v zemi France, je snadné se dostat to města Nantes: 67měst je spojených s městem Nantes, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Nantes. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.