Autobus tam a zpět: Clermont-Ferrand

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Clermont-Ferrand

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Clermont-Ferrand autobusové nádraží (nástupiště č.4)

Clermont-Ferrand (Campus des Cézeaux)

Objevte všechny destinace

Prozkoumejte mapu
Clermont-Ferrand: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

73

Počet zastávek

2

Země

Francie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Často kladené otázky

Jak se nejlépe dostat do města Clermont-Ferrand?
Jak si mohu koupit autobusovou jízdenku do města Clermont-Ferrand?
Koupit si jízdenku do města Clermont-Ferrand s FlixBusem je opravdu snadné: na našich webových stránkách si stačí vybrat místo odjezdu a příjezdu a zvolit si oblíbené datum cesty. Nejlepší způsob, jak získat výhodné jízdenky, je použít bezplatnou aplikaci FlixBus a mít jízdenku vždy po ruce!
Jak se dostanu autobusem do města Clermont-Ferrand?
Kolik autobusových zastávek je ve městě Clermont-Ferrand?
Počet zastávek ve městě Clermont-Ferrand - 2 Zastávky jsou Clermont-Ferrand (Campus des Cézeaux), Clermont-Ferrand (bus terminal \Les Salins\), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Kolik stojí jízdenka do města Clermont-Ferrand?
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Clermont-Ferrand dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Clermont-Ferrand stojí v průměru 249,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Clermont-Ferrand s FlixBusem stát pouze 179,00 Kč!
Jak použít jízdenku FlixBus do města Clermont-Ferrand?
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Clermont-Ferrand je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Mohu sledovat svůj autobus z a do města Clermont-Ferrand?
Mohu si rezervovat sedadlo na cestě do města Clermont-Ferrand?
Během rezervace jízdenky do města Clermont-Ferrand si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Jak mohu zaplatit za autobusovou jízdenku do města Clermont-Ferrand?
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Kdy je nejvýhodnější si rezervovat autobusovou jízdenku do města Clermont-Ferrand?
Autobusovou jízdenku do města Clermont-Ferrand si můžete rezervovat již od 179,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Kolik stojí přeprava jízdního kola autobusem FlixBus do města Clermont-Ferrand?

Clermont-Ferrand: Informace o městě

Clermont-Ferrand: Obecné informace

Clermont-Ferrand je jedno z menších francouzských měst, nacházející se v srdci Francie, v regionu Auvergne-Rhône-Alpes. Rozhodla jsem se vás seznámit právě s ním, jelikož není příliš známý a zároveň nabízí spoustu překvapení. Nejen, že je zde několik krásných památek, ale i okolní příroda vás doslova uchvátí. Proto zajisté nebudete litovat, když si zde naplánujete výlet FlixBusem.

Co navštívit

Už jen samotná architektura je pozoruhodná a můžu vám zaručit, že stavby ze sopečného kamene (pierre volvic) jen tak někde neuvidíte. Právě tento typ kamene dělá z mnoha památek fascinující a unikátní díla. Skvělým důkazem je například Cathédrale Notre-Dame de l‘Assomption, jež se nachází na náměstí Place de la Victoire, které je plné restaurací, kavárniček a o Vánocích se dokonce pyšní vánočními trhy.

Na někoho může tmavý plášť katedrály působit příliš pesimisticky, dle mého názoru je to ale něco výjimečného. Troufla bych si ji také proto, že je možno ji vidět odkudkoliv, považovat za symbol města. Ve srovnání s tím zde můžete nalézt i Baziliku Notre-Dame du Port, která je světlejší a ne každý o ní ví, jelikož ji „schovávají“ městské domy. Je to tudíž takové tamní tajemství, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Clermont-Ferrand: Kultura & historie

Pokud plánujete nakupovat, nemusíte se bát. Na Place de Jaude najdete moderní nákupní centrum s velkým množstvím obchodů. Zároveň je náměstí dalším místem, kde máte příležitost zajít do restaurace, neboť jich je tu, dle mého, až příliš. Sochu Vercingetorixe zajisté take nepřehlédnete.

Pokud si budete chtít zajít na dobré, ať už místní či jiné francouzské víno, zapište si na seznam bar Au fût et à mesure. Jestliže vzápětí dostanete chuť na výborné palačinky, nenechejte si ujít Crêperie Le 1513 a také výborné lokální sýry, ať už samostatně, či v regionálních tradičních pokrmech, vynikající je například Truffade.

Clermont-Ferrand: Noční život

Je také pravdou, že ač je to menší město, stále se zde něco děje. Clermont se opravdu snaží vymýšlet originální akce pro své obyvatele a rozhodně zažijete, co jste ještě nezažili. Ať už před Vánoci, nebo i v průběhu roku, téměř každý víkend je co dělat. Za zmínku stojí Dny Patrimoine, kdy během soboty a neděle můžete navštívit všechny památky či jiné běžně nepřístupné budovy zadarmo. Ne nadarmo se říká Clermontu město kultury.

Máte rádi auta a vše, co s nimi souvisí, nebo jen nevíte, kam zajít v případě špatného počasí a jak zabavit zvídavé děti? Muzeum Michellin je ta správná volba!

Ve Francii je na rozdíl od České republiky mnoho krásných a udržovaných zahrad a parků a Clermont nezůstává ani trochu pozadu. Přímo v centru se nachází Jardin Lecoq, kudy denně prochází nespočet lidí, ať už jen kvůli zkrácení trasy a nebo se (pokud jim to čas dovolí) usadí a relaxují. O dost větší, avšak mimo centrum, je park Montjuzet, odkud se vám naskytne pozoruhodný výhled na celé město. Ani v parcích se však kreativitě meze nekladou, a tak se zde můžete potkat s veverkou z Doby ledové nebo s mimoňem z filmu Já, padouch. Obě postavičky byly vysázeny z květin.

Clermont-Ferrand: Zajímavé informace

Jestliže jste sportovně založeni, určitě oceníte, že nedaleko se nacházejí rovnou několikery hory, přesněji sopky, které mohou posloužit jak k letním, tak zimním radovánkám. Chaîne des Puys, neboli také řetězec sopek dlouhý cca 40 km a zároveň bojující kandidát o titul světového dědictví UNESCO, se přímo vybízí k horolezeckým výstupům, výletům s rodinou či lyžování.

Sice zde nenaleznete hory stejně vysoké jako v Alpách, jsem si ale jistá, že to bude nezapomenutelný zážitek! Nejvyšší sopkou je Puy de Dôme, která měří 1465 m.n.m. a je velmi oblíbená i mezi paraglidisty. Některé vulkány vytvořily přírodní jezera a mohou tudíž posloužit i v parných letních dnech, kdy nemáte náladu na nic jiného, než se zchladit.


Objevte Clermont-Ferrand očima Terezy

Jmenuji se Tereza a jsem studentkou francouzštiny v podnikání. Svůj volný čas ráda trávím s rodinou a přáteli, fotografováním, zpíváním, cestováním, vařením či pečením, procházkami do přírody a do hor s mou fenkou, se kterou taky sportuji, ať už závodně v agility, nebo pro zábavu v canicrossu a dogfrisbee.
Pro zlepšení jazyka jsem se rozhodla vyrazit na Erasmus studijní pobyt do Francie. Země vína a sýrů se tedy stala na půl roku mým domovem. Konkrétněji město Clermont-Ferrand, které vám nyní podrobněji představím.

Autobusem do města Clermont-Ferrand

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Clermont-Ferrand

Chcete cestovat do města Clermont-Ferrand? Naše spoje do tohoto města stojí od 179,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi France a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Clermont-Ferrand s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Clermont-Ferrand. Ve městě Clermont-Ferrand jsou 2 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 73 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Clermont-Ferrand je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Clermont-Ferrand se postará připojení k Wi-Fi a zábavní portál s různými filmy, seriály, nebo audioknihami, zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.