hero image

Autobus tam a zpět: Clermont-Ferrand

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Clermont-Ferrand

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Clermont-Ferrand autobusové nádraží (nástupiště č.4)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Clermont-Ferrand: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

62

Počet zastávek

1

Země

Francie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Clermont-Ferrand: Informace o městě

Clermont-Ferrand: Obecné informace

Clermont-Ferrand je jedno z menších francouzských měst, nacházející se v srdci Francie, v regionu Auvergne-Rhône-Alpes. Rozhodla jsem se vás seznámit právě s ním, jelikož není příliš známý a zároveň nabízí spoustu překvapení. Nejen, že je zde několik krásných památek, ale i okolní příroda vás doslova uchvátí. Proto zajisté nebudete litovat, když si zde naplánujete výlet FlixBusem.

Co navštívit

Už jen samotná architektura je pozoruhodná a můžu vám zaručit, že stavby ze sopečného kamene (pierre volvic) jen tak někde neuvidíte. Právě tento typ kamene dělá z mnoha památek fascinující a unikátní díla. Skvělým důkazem je například Cathédrale Notre-Dame de l‘Assomption, jež se nachází na náměstí Place de la Victoire, které je plné restaurací, kavárniček a o Vánocích se dokonce pyšní vánočními trhy.

Na někoho může tmavý plášť katedrály působit příliš pesimisticky, dle mého názoru je to ale něco výjimečného. Troufla bych si ji také proto, že je možno ji vidět odkudkoliv, považovat za symbol města. Ve srovnání s tím zde můžete nalézt i Baziliku Notre-Dame du Port, která je světlejší a ne každý o ní ví, jelikož ji „schovávají“ městské domy. Je to tudíž takové tamní tajemství, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

Clermont-Ferrand: Kultura & historie

Pokud plánujete nakupovat, nemusíte se bát. Na Place de Jaude najdete moderní nákupní centrum s velkým množstvím obchodů. Zároveň je náměstí dalším místem, kde máte příležitost zajít do restaurace, neboť jich je tu, dle mého, až příliš. Sochu Vercingetorixe zajisté take nepřehlédnete.

Pokud si budete chtít zajít na dobré, ať už místní či jiné francouzské víno, zapište si na seznam bar Au fût et à mesure. Jestliže vzápětí dostanete chuť na výborné palačinky, nenechejte si ujít Crêperie Le 1513 a také výborné lokální sýry, ať už samostatně, či v regionálních tradičních pokrmech, vynikající je například Truffade.

Clermont-Ferrand: Noční život

Je také pravdou, že ač je to menší město, stále se zde něco děje. Clermont se opravdu snaží vymýšlet originální akce pro své obyvatele a rozhodně zažijete, co jste ještě nezažili. Ať už před Vánoci, nebo i v průběhu roku, téměř každý víkend je co dělat. Za zmínku stojí Dny Patrimoine, kdy během soboty a neděle můžete navštívit všechny památky či jiné běžně nepřístupné budovy zadarmo. Ne nadarmo se říká Clermontu město kultury.

Máte rádi auta a vše, co s nimi souvisí, nebo jen nevíte, kam zajít v případě špatného počasí a jak zabavit zvídavé děti? Muzeum Michellin je ta správná volba!

Ve Francii je na rozdíl od České republiky mnoho krásných a udržovaných zahrad a parků a Clermont nezůstává ani trochu pozadu. Přímo v centru se nachází Jardin Lecoq, kudy denně prochází nespočet lidí, ať už jen kvůli zkrácení trasy a nebo se (pokud jim to čas dovolí) usadí a relaxují. O dost větší, avšak mimo centrum, je park Montjuzet, odkud se vám naskytne pozoruhodný výhled na celé město. Ani v parcích se však kreativitě meze nekladou, a tak se zde můžete potkat s veverkou z Doby ledové nebo s mimoňem z filmu Já, padouch. Obě postavičky byly vysázeny z květin.

Clermont-Ferrand: Zajímavé informace

Jestliže jste sportovně založeni, určitě oceníte, že nedaleko se nacházejí rovnou několikery hory, přesněji sopky, které mohou posloužit jak k letním, tak zimním radovánkám. Chaîne des Puys, neboli také řetězec sopek dlouhý cca 40 km a zároveň bojující kandidát o titul světového dědictví UNESCO, se přímo vybízí k horolezeckým výstupům, výletům s rodinou či lyžování.

Sice zde nenaleznete hory stejně vysoké jako v Alpách, jsem si ale jistá, že to bude nezapomenutelný zážitek! Nejvyšší sopkou je Puy de Dôme, která měří 1465 m.n.m. a je velmi oblíbená i mezi paraglidisty. Některé vulkány vytvořily přírodní jezera a mohou tudíž posloužit i v parných letních dnech, kdy nemáte náladu na nic jiného, než se zchladit.


Objevte Clermont-Ferrand očima Terezy

Jmenuji se Tereza a jsem studentkou francouzštiny v podnikání. Svůj volný čas ráda trávím s rodinou a přáteli, fotografováním, zpíváním, cestováním, vařením či pečením, procházkami do přírody a do hor s mou fenkou, se kterou taky sportuji, ať už závodně v agility, nebo pro zábavu v canicrossu a dogfrisbee.
Pro zlepšení jazyka jsem se rozhodla vyrazit na Erasmus studijní pobyt do Francie. Země vína a sýrů se tedy stala na půl roku mým domovem. Konkrétněji město Clermont-Ferrand, které vám nyní podrobněji představím.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.