hero image

Autobus tam a zpět: Antverpy

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Antverpy

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Antverpy (Koningin Astridplein)

Antverpy (Van Stralenstraat)

Antverpy (Berchem)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Antverpy: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

95

Počet zastávek

3

Země

Belgie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Antverpy: Informace o městě

Antverpy: Obecné informace

Druhé největší belgické město, které proslavila nejen místní architektura, ale také zajímavá historie. Původně čistě vojenské město, kde původní hradby vystřídaly rozsáhlé parky a bulváry. Přesto i nyní zde můžete naleznout několik tvrzí či pozůstatků tehdejších pevností. Ani toto město se nevyhnulo katastrofám v období druhé světové války, kdy bylo bombardováno německými vojsky. Jedinou původní zachovalou částí města tak představuje přístav, který za války nebyl zníčen a který dnes patří mezi jeden z největších v celé Evropě. Co možná o Antverpách nevíte? Je sídlem asi pro 1600 firem, které se zabývají zpracováním diamantů nebo samotným obchodováním s nimi. Dále si Antverpy vysloužily přezdívku Jeruzaléma západu a to především kvůli své široké židovské komunitě, která ve městě sídlí od 16. století. Antverpy jsou tak ideální destinace pro všechny - ať už se sem chystáte za uměním či si jen užít místní romantickou atmosféru.

Co navštívit

Ve starém městě na vás bude dýchat historie na každém rohu. Uvidíte zde nejen čela domů, která jsou inspirovaná obdobím antiky, ale také impozantní náměstí Grand Place. V samotném srdci historického centra dále naleznete také tiskařské Muzeum Platin-Moretus - jediné muzeum na světě, které patří do Světového Dědictví Unesco. Jestliže patříte mezi milovníky literatury, nemůžuzete opomenout návštěvu zdejšího nejstaršího tiskařství a vydavatelství. Kdo by si chtěl nechatl ujít mimořádné tiskařské poklady? Další památkou, kterou jednoznačně musíte navštívit, je impozantní Katedrála Milostivé Panny Marie. Tento významný římskokatolický chrám je totiž důležitý nejen pro samotné Vlámy, ale pro všechny v celé Belgii, jelikož se jedná o největší kostel v celé zemi. Katedrálu najdete v těsné blízkosti Velkého náměstí Grote Markt- největšího náměstí v celém městě. Náměstí je lemováno domky, které byly po velkém požáru v roce 1576 zrekonstruovány do dnešní renesanční podoby slavným architektem Hansem Vredermanem. Uprostřed náměstí můžete spatřit sochu Brabo, která se řadí mezi díla sochaře Jefa Lambeauxe, která byla na náměstí umístěna v roce 1887. Mimo jiné zde můžete vidět úchvatnou městskou radnici spolu s historickými domy, které přidávají na místní historické atmosféře.

Antverpy: Kultura & historie

Prošli jste už celé centrum nebo jen hledáte oázu klidu? Ať už je váš úmysl jakýkoliv, Antverpy jsou město plné zeleně, rozsáhlých parků a těch nejromantičtějších zákoutí. První místo, které bych vám při vaší návštěvě Antverp doporučila je park Stadspark. Jeho trojúhelníkový tvar, který pokrývá plochu téměř 11 hektarů je oblíbenou oázou místních a především rodin s dětmi. Mezi další významné parky patří i Nachtegalen Park, kde se kdysi nacházelo i jedno z pódií během Letních Olympijských Her v roce 1920. Mimo to, byl park během druhé světové války sídlem německých vojsk. To vše je ale jen pouhá historie, na kterou si málo který z místních návštěvníků vzpomene. Dnes park představuje především ideální destinaci pro odpočinek či odpolední procházku. Tím nejoblíbenějším obdobím pro návštěvu parku je jednoznačně jaro, kdy se zde budete zajisté cítit jako v květinovém ráji.

Antverpy: Noční život

Belgické Antverpy se mohou chlubit hned několika tituly. Tím prvním je nepochybně tenm, že se jedná o druhé největší město v zemi a tím druhým je titul města módy, které si Antverpy drží od devadesátých let. Není tomu pro nic za nic. Za všechno totiž může De ModeNatie - samotné srdce módy a designu, do kterého patří nejen slavné Muzeum Módy MOMU, ale také Oddělení Módy slavné Royal Academy of Fine Arts. Zapomenout nesmím ani na slavné seskupení The Antwerp Six, které se skládá právě z absolventů místní módní akademie. Konkrétně potom Waltera Van Beirendocka, Dirka Bikkembergse, Marinu Yee, Dirka Van Saeeho, Ann Demeulemeesterovou a Driese Van Notena. Právě tito designéři totiž mohou za to, jak se Antverpy dostaly na mapu slavných měst módy. Není se tak divit tomu, že místní Akademie sem každoročně přiláká nespočet talentovaných jedinců z celého světa. Studium módy je tak nepochybně velmi prestižní záležitost, která představuje nejen možnost naučit se něco nového, ale také si zde třeba otevřít svůj vlastní butik. Díky tomu tak ve městě každý najde to, co hledá. Ať už se jedná o luxusní oblek na míru nebo třeba to nejobyčejnější designové bílé tričko.

Antverpy: Zajímavé informace

Antverpy jsou mimo jiné také oblíbené pro svojí Vánoční atmosféru a to zejména trhy, které se konají na různých náměstích napříč městem jako například Groenplaats, Handschoenmarkt či slavný Grote Markt. Na trzích budete moci ochutnat nejen klasiku v podobě místních hranolek, ale také další široké spektrum dobrot jako smoutebollen či typický vánoční svařák. Belgičané jsou prostě národ gurmánů a moc dobře ví, co je dobré. Co říkáte třeba na takové belgické pivo? Přímo od zdroje si ho můžete vychutnat v místních hospůdkách, které mimo další druhy tohoto zlatého moku nabízí i čistě lokální záležitost - pivo De Koninck. Kombinace nízkého procenta alkoholu společně s jantarovou barvou a jedinečnou chutí tak představuje nápoj, který se zde vaří už něco málo přes 200 let. Ať už se vaší návštěvu Antverp rozhodnete zahájit či zakončit v jedné z místních hospůdek, určitě si dejte na čas a užijte si tu jedinečnou atmosféru.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.