Autobus do Antverpy

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Antverpy

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Antverpy - 7 Zastávky jsou Antverpy (Berchem), Antverpy (Koningin Astridplein), Antverpy Rooseveltplaats (B5), Antwerp (P+R Luchtbal), Antwerp Linkeroever (Regatta Tram Station), Waypoint Antwerp Noorderplaats, Waypoint Antwerp Stadspark, jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Antverpy dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Antverpy s FlixBusem stát pouze 69,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Antverpy je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Antverpy si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Autobusovou jízdenku do města Antverpy si můžete rezervovat již od 69,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Antverpy: Informace o městě

Antverpy: Obecné informace

Druhé největší belgické město, které proslavila nejen místní architektura, ale také zajímavá historie. Původně čistě vojenské město, kde původní hradby vystřídaly rozsáhlé parky a bulváry. Přesto i nyní zde můžete naleznout několik tvrzí či pozůstatků tehdejších pevností. Ani toto město se nevyhnulo katastrofám v období druhé světové války, kdy bylo bombardováno německými vojsky. Jedinou původní zachovalou částí města tak představuje přístav, který za války nebyl zníčen a který dnes patří mezi jeden z největších v celé Evropě. Co možná o Antverpách nevíte? Je sídlem asi pro 1600 firem, které se zabývají zpracováním diamantů nebo samotným obchodováním s nimi. Dále si Antverpy vysloužily přezdívku Jeruzaléma západu a to především kvůli své široké židovské komunitě, která ve městě sídlí od 16. století. Antverpy jsou tak ideální destinace pro všechny - ať už se sem chystáte za uměním či si jen užít místní romantickou atmosféru.

Co navštívit

Ve starém městě na vás bude dýchat historie na každém rohu. Uvidíte zde nejen čela domů, která jsou inspirovaná obdobím antiky, ale také impozantní náměstí Grand Place. V samotném srdci historického centra dále naleznete také tiskařské Muzeum Platin-Moretus - jediné muzeum na světě, které patří do Světového Dědictví Unesco. Jestliže patříte mezi milovníky literatury, nemůžuzete opomenout návštěvu zdejšího nejstaršího tiskařství a vydavatelství. Kdo by si chtěl nechatl ujít mimořádné tiskařské poklady? Další památkou, kterou jednoznačně musíte navštívit, je impozantní Katedrála Milostivé Panny Marie. Tento významný římskokatolický chrám je totiž důležitý nejen pro samotné Vlámy, ale pro všechny v celé Belgii, jelikož se jedná o největší kostel v celé zemi. Katedrálu najdete v těsné blízkosti Velkého náměstí Grote Markt- největšího náměstí v celém městě. Náměstí je lemováno domky, které byly po velkém požáru v roce 1576 zrekonstruovány do dnešní renesanční podoby slavným architektem Hansem Vredermanem. Uprostřed náměstí můžete spatřit sochu Brabo, která se řadí mezi díla sochaře Jefa Lambeauxe, která byla na náměstí umístěna v roce 1887. Mimo jiné zde můžete vidět úchvatnou městskou radnici spolu s historickými domy, které přidávají na místní historické atmosféře.

Antverpy: Kultura & historie

Prošli jste už celé centrum nebo jen hledáte oázu klidu? Ať už je váš úmysl jakýkoliv, Antverpy jsou město plné zeleně, rozsáhlých parků a těch nejromantičtějších zákoutí. První místo, které bych vám při vaší návštěvě Antverp doporučila je park Stadspark. Jeho trojúhelníkový tvar, který pokrývá plochu téměř 11 hektarů je oblíbenou oázou místních a především rodin s dětmi. Mezi další významné parky patří i Nachtegalen Park, kde se kdysi nacházelo i jedno z pódií během Letních Olympijských Her v roce 1920. Mimo to, byl park během druhé světové války sídlem německých vojsk. To vše je ale jen pouhá historie, na kterou si málo který z místních návštěvníků vzpomene. Dnes park představuje především ideální destinaci pro odpočinek či odpolední procházku. Tím nejoblíbenějším obdobím pro návštěvu parku je jednoznačně jaro, kdy se zde budete zajisté cítit jako v květinovém ráji.

Antverpy: Noční život

Belgické Antverpy se mohou chlubit hned několika tituly. Tím prvním je nepochybně tenm, že se jedná o druhé největší město v zemi a tím druhým je titul města módy, které si Antverpy drží od devadesátých let. Není tomu pro nic za nic. Za všechno totiž může De ModeNatie - samotné srdce módy a designu, do kterého patří nejen slavné Muzeum Módy MOMU, ale také Oddělení Módy slavné Royal Academy of Fine Arts. Zapomenout nesmím ani na slavné seskupení The Antwerp Six, které se skládá právě z absolventů místní módní akademie. Konkrétně potom Waltera Van Beirendocka, Dirka Bikkembergse, Marinu Yee, Dirka Van Saeeho, Ann Demeulemeesterovou a Driese Van Notena. Právě tito designéři totiž mohou za to, jak se Antverpy dostaly na mapu slavných měst módy. Není se tak divit tomu, že místní Akademie sem každoročně přiláká nespočet talentovaných jedinců z celého světa. Studium módy je tak nepochybně velmi prestižní záležitost, která představuje nejen možnost naučit se něco nového, ale také si zde třeba otevřít svůj vlastní butik. Díky tomu tak ve městě každý najde to, co hledá. Ať už se jedná o luxusní oblek na míru nebo třeba to nejobyčejnější designové bílé tričko.

Antverpy: Zajímavé informace

Antverpy jsou mimo jiné také oblíbené pro svojí Vánoční atmosféru a to zejména trhy, které se konají na různých náměstích napříč městem jako například Groenplaats, Handschoenmarkt či slavný Grote Markt. Na trzích budete moci ochutnat nejen klasiku v podobě místních hranolek, ale také další široké spektrum dobrot jako smoutebollen či typický vánoční svařák. Belgičané jsou prostě národ gurmánů a moc dobře ví, co je dobré. Co říkáte třeba na takové belgické pivo? Přímo od zdroje si ho můžete vychutnat v místních hospůdkách, které mimo další druhy tohoto zlatého moku nabízí i čistě lokální záležitost - pivo De Koninck. Kombinace nízkého procenta alkoholu společně s jantarovou barvou a jedinečnou chutí tak představuje nápoj, který se zde vaří už něco málo přes 200 let. Ať už se vaší návštěvu Antverp rozhodnete zahájit či zakončit v jedné z místních hospůdek, určitě si dejte na čas a užijte si tu jedinečnou atmosféru.

Autobusem do města Antverpy

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Antverpy

Chcete cestovat do města Antverpy? Naše spoje do tohoto města stojí od 69,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Belgie a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Antverpy s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Antverpy. Ve městě Antverpy je 7 autobusových zastávek, na které se můžete dostat z 144 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Antverpy je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Antverpy se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.