Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Antverpy

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Antverpy

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi architektura, mohla by se vám líbit také tato města:

Antverpy očima Lenny

Lenka Malinová

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování.  Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.

Praha
27 let
Sběratelka zážitků

Antverpy: Informace o městě

Letecký pohled na Antverpy

Obecné informace

Druhé největší belgické město, které proslavila nejen místní architektura, ale také zajímavá historie. Původně čistě vojenské město, kde původní hradby vystřídaly rozsáhlé parky a bulváry. Přesto i nyní zde můžete naleznout několik tvrzí či pozůstatků tehdejších pevností. Ani toto město se nevyhnulo katastrofám v období druhé světové války, kdy bylo bombardováno německými vojsky. Jedinou původní zachovalou částí města tak představuje přístav, který za války nebyl zníčen a který dnes patří mezi jeden z největších v celé Evropě. Co možná o Antverpách nevíte? Je sídlem asi pro 1600 firem, které se zabývají zpracováním diamantů nebo samotným obchodováním s nimi. Dále si Antverpy vysloužily přezdívku Jeruzaléma západu a to především kvůli své široké židovské komunitě, která ve městě sídlí od 16. století. Antverpy jsou tak ideální destinace pro všechny - ať už se sem chystáte za uměním či si jen užít místní romantickou atmosféru.

Tradiční vlámská architektura v Antverpách

Historické centrum a památky

Ve starém městě na vás bude dýchat historie na každém rohu. Uvidíte zde nejen čela domů, která jsou inspirovaná obdobím antiky, ale také impozantní náměstí Grand Place. V samotném srdci historického centra dále naleznete také tiskařské Muzeum Platin-Moretus - jediné muzeum na světě, které patří do Světového Dědictví Unesco. Jestliže patříte mezi milovníky literatury, nemůžuzete opomenout návštěvu zdejšího nejstaršího tiskařství a vydavatelství. Kdo by si chtěl nechatl ujít mimořádné tiskařské poklady? Další památkou, kterou  jednoznačně musíte navštívit, je impozantní Katedrála Milostivé Panny Marie. Tento významný římskokatolický chrám je totiž důležitý nejen pro samotné Vlámy, ale pro všechny v celé Belgii, jelikož se jedná o největší kostel v celé zemi. Katedrálu najdete v těsné blízkosti Velkého náměstí Grote Markt- největšího náměstí v celém městě. Náměstí je lemováno domky, které byly po velkém požáru v roce 1576 zrekonstruovány do dnešní renesanční podoby slavným architektem Hansem Vredermanem. Uprostřed náměstí můžete spatřit sochu Brabo, která se řadí mezi díla sochaře Jefa Lambeauxe, která byla na náměstí umístěna v roce 1887. Mimo jiné zde můžete vidět úchvatnou městskou radnici spolu s historickými domy, které přidávají na místní historické atmosféře.
Zámek Ekeren v Antverpách

Příroda a parky

Prošli jste už celé centrum nebo jen hledáte oázu klidu? Ať už je váš úmysl jakýkoliv, Antverpy jsou město plné zeleně, rozsáhlých parků a těch nejromantičtějších zákoutí. První místo, které bych vám při vaší návštěvě Antverp doporučila je park Stadspark. Jeho trojúhelníkový tvar, který pokrývá plochu téměř 11 hektarů je oblíbenou oázou místních a především rodin s dětmi. Mezi další významné parky patří i Nachtegalen Park, kde se kdysi nacházelo i jedno z pódií během Letních Olympijských Her v roce 1920. Mimo to, byl park během druhé světové války sídlem německých vojsk. To vše je ale jen pouhá historie, na kterou si málo který z místních návštěvníků vzpomene. Dnes park představuje především ideální destinaci pro odpočinek či odpolední procházku. Tím nejoblíbenějším obdobím pro návštěvu parku je jednoznačně jaro, kdy se zde budete zajisté cítit jako v květinovém ráji.
Socha slavného malíře Anthony Van Dyck v Antverpách

Antverpy jako srdce belgické módy

Belgické Antverpy se mohou chlubit hned několika tituly. Tím prvním je nepochybně tenm, že se jedná o druhé největší město v zemi a tím druhým je titul města módy, které si Antverpy drží od devadesátých let. Není tomu pro nic za nic. Za všechno totiž může De ModeNatie - samotné srdce módy a designu, do kterého patří nejen slavné Muzeum Módy MOMU, ale také Oddělení Módy slavné Royal Academy of Fine Arts. Zapomenout nesmím ani na slavné seskupení The Antwerp Six, které se skládá právě z absolventů místní módní akademie. Konkrétně potom Waltera Van Beirendocka, Dirka Bikkembergse, Marinu Yee, Dirka Van Saeeho, Ann Demeulemeesterovou a Driese Van Notena. Právě tito designéři totiž mohou za to, jak se Antverpy dostaly na mapu slavných měst módy. Není se tak divit tomu, že místní Akademie sem každoročně přiláká nespočet talentovaných jedinců z celého světa. Studium módy je tak nepochybně velmi prestižní záležitost, která představuje nejen možnost naučit se něco nového, ale také si zde třeba otevřít svůj vlastní butik. Díky tomu tak ve městě každý najde to, co hledá. Ať už se jedná o luxusní oblek na míru nebo třeba to nejobyčejnější designové bílé tričko. 

Centrum města Antverpy v noci

Cestovatelské tipy

Antverpy jsou mimo jiné také oblíbené pro svojí Vánoční atmosféru a to zejména trhy, které se konají na různých náměstích napříč městem jako například Groenplaats, Handschoenmarkt či slavný Grote Markt. Na trzích budete moci ochutnat nejen klasiku v podobě místních hranolek, ale také další široké spektrum dobrot jako smoutebollen či typický vánoční svařák. Belgičané jsou prostě národ gurmánů a moc dobře ví, co je dobré. Co říkáte třeba na takové belgické pivo? Přímo od zdroje si ho můžete vychutnat v místních hospůdkách, které mimo další druhy tohoto zlatého moku nabízí i čistě lokální záležitost - pivo De Koninck. Kombinace nízkého procenta alkoholu společně s jantarovou barvou a jedinečnou chutí tak představuje nápoj, který se zde vaří už něco málo přes 200 let. Ať už se vaší návštěvu Antverp rozhodnete zahájit či zakončit v jedné z místních hospůdek, určitě si dejte na čas a užijte si tu jedinečnou atmosféru. 

Antverpy: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Antverpy má 3 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 75 Kč
Počet spojů z města Antverpy 150
Počet zastávek ve městě Antverpy 3
Země Belgie