Autobus tam a zpět: Nice

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Nice

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Nice - 3 Zastávky jsou Nice (Vauban Bus Station), Nice Airport (Bus Station - Terminal 2), Nice Airport (Bus Station - Terminal 1), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Nice dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Nice s FlixBusem stát pouze 125,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Nice je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Nice si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Nice si můžete rezervovat již od 125,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Nice: Informace o městě

Nice: Obecné informace

Město Nice najdete v jižní Francii v oblasti Provence na Azurovém pobřeží. Leží mezi městy Cannes a Monako u Středozemního moře. Jedná se o vyhlášené turistické letovisko známé díky svým písčitým plážím a čistým mořem. Toto páté největší místo ve Francii s více než 300 tisíci obyvateli láká návštěvníky i na zachovalé turistické památky, kterých zde a v okolí najdete bezpočet. Vydejte se s Flixbusem do Nice a poznejte krásy Provence.

Co navštívit

V Nice stojí za návštěvu Staré město Vieille Ville, které se nachází pod kopcem Montee du Chateau při pobřeží Středozemního moře. Je tvořeno úzkými uličkami s několika náměstími. Nejznámějším je náměstí Place du Palais de Justice se soudním palácem postaveným v letech 1890-1892 na místě bývalého Dominikánského kláštera. Na náměstí Rossetti pak najdete barokní katedrálu Sainte Réparate z druhé poloviny 17. století.

Přes den i v noci se můžete projít po známé promenádě Promenade des Anglais. Ta je dlouhá sedm kilometrů a vede až k pozůstatkům místního hradu. Potkáte zde amatérské umělce, od pouličních hudebníků až po ochotnické herce. Nejvýznamnějšími budovami Anglické promenády jsou Ópera de Nice z konce 19. století a luxusní hotel Negresco z roku 1912.

Pozůstatky hradu Castle Hill, respektive zbytky základů a fragmenty zdí, uvidíte na konci zmíněné promenády. Hrad byl postaven starověkými Řeky na kopci, ze kterého budete mít po jeho zdolání Nice jako na dlani. Najdete tu i park s botanickou zahradou a vodopádem.

Z dalších zajímavých míst v Nice stojí za zmínku tržnice Cours Saleya, náměstí Place Charles Felix, barokní kostel de la Miséricorde. Rybí trhy se pravidelně konají na náměstí Place Saint-Francois.

Nice: Kultura & historie

První osídlení v okolí Nice je zaznamenáno již před 400 tisíci lety. Město samotné potom bylo založeno v antické době Řeky okolo roku 350 před naším letopočtem pod názvem Nikaia. Později ho obsadili Římané, kteří z něj udělali jeden z nejdůležitějších obchodních přístavů. Od 5. století čelilo město častým nájezdům Germánů a Saracenů, kteří jej dobyli a vydrancovali. Ve středověku bylo Nice součástí hrabství Provence, později patřilo k Savojsku. Součástí Francie se město stalo až po roce 1860, kdy byla celá oblast darována za francouzskou pomoc Sardinii ve válce proti Rakousku. Ve 20. století se zde rozrostl cestovní ruch, jehož expanze trvá dodnes.

Nice: Zajímavé informace

V Nice sídlí fotbalový klub OGC Nice hrající francouzskou Ligue 1. Pravidelně je zde umístěn cíl cyklistického závodu Paříž-Nice, občasně přes město vede i etapa Tour de France. Populární je ve městě i plavání.

Město je proslavené Jazzovým festivalem konaném každoročně v polovině července. Za dobu své existence na něm vystupovali světoví hudební včetně legendárního Louise Armstronga.

Z kulturních institucí ve městě sídlí řada muzeí a galerií, jako je muzeum Marc Chagall, muzeum Matisse, muzeum mezinárodního umění, muzeum moderního umění či muzeum asijského umění.

Nice: Cíle v okolí

Z Nice je to blízko do druhého nejmenšího státu na světě – do Monaka. Monacké knížectví má pouze 37 tisíc obyvatel, z nichž je více než třetina milionářů, různých sportovců včetně těch českých, kteří zde mají trvalá bydliště kvůli nižším daním. Skládá se pouze z jednoho města, které se dělí na čtyři obvody. Hlavním městem je Monaco-Ville, kde si můžete prohlédnout Knížecí palác, Katedrálu svatého Mikuláše či Oceánografické muzeum. Jedná se o opevněné město s pozůstatky hradeb situovaných na útesu směrem ke Středozemnímu moři. Před Knížecím palácem se odehrává každý den v 11.55 výměna stráží. Za návštěvu stojí i zmiňovaná katedrála, románsko-byzantský chrám (Cathédrale de Monaco), ve kterém jsou uloženy ostatky monackých knížat i bývalé kněžny a americké herečky Grace Kelly. Nejznámější a nejmodernější částí Monaka je Monte Carlo se slavným kasinem Casino de Monte Carlo.

Ve čtvrti La Condamine se nachází přístav, ve kterém spatříte kotvící luxusní jachty místních miliardářů. V Monaku je dokonce možné se koupat, nachází se tu jediná veřejná písečná pláž, která se jmenuje Larvotto.

Knížectví je známé i díky pořádání významných sportovních událostí – atletických závodů Diamantové ligy, tenisového turnaje Masters či Velké ceny Monaka Formule 1, která se jezdí v samotných ulicích Monte Carla. Sídlí zde také přední fotbalový klub AS Monaco FC hrající stejně jako Nice ve francouzské nejvyšší soutěži.

Město Menton bylo ve středověku součástí Monaka, v roce 1860 ale oblast získala nezávislost a stala se součástí Francie. Při procházce městem budete obdivovat staré barevné doby s úzkými uličkami, barokní Baziliku Archanděla Michaela s 53 metry vysokou zvonicí. Ve městě se dokonce kvůli častým návštěvám ruských turistů nachází pravoslavný kostel. Za návštěvu v Mentonu stojí i bývalá knížecí rezidence Palais Carnoles, Evropský palác Le palais de l´Europe nebo krytá tržnice z konce 19. století. Okolí města je vyhlášené pěstováním citrónů a pomerančů.

Za hlavní město parfémů je považováno padesátitisícové město Grasse. V jeho okolí se totiž tradičně pěstují byliny jako levandule, myrta či mimóza, které daly později základ k výrobě parfémů. Dodnes ve městě působí na 60 podniků v parfumérském průmyslu. Více se o celé historii dozvíte v Muzeu parfémů ve vile Fragonard a Mezinárodním muzeu parfémů. Grasse se ale může pochlubit i dalšími vzácnými historickými památkami: katedrálou Notre Dame du Puy de Grasse z přelomu 10. a 11. století, Saracénskou 30 metrů vysokou věží, radnicí z 12. století, která bývala dříve sídlem biskupa. Ve městě sídlí i řada muzeí – provensálské historie, Fragonard věnované malíři Jeanu Franogardovi nebo muzeum námořnictva.

Na opačnou stranu z Nice je to nedaleko do Cannes, města známého po celém světě díky filmovému festivalu konanému každoročně v květnu. Toto letovisko je určeno spíše pro movitější klientelu a může se pyšnit půvabnými plážemi, stylovými bulváry a přístavištěm plným luxusních jachet. K vidění je tu festivalový palác, historické centrum Le Suquet, kostel Notre Dame de l´Espérance z 16. století. Z přístavu se pak ve zbytku volného času můžete trajektem vydat na ostrovy Lérins, kde se v klášteře Saint Honorat odehrával příběh spojený s Mužem se železnou maskou.

Dalšími inspiracemi pro váš výlet může být cesta do města Saint Tropez, které je proslavené sérií filmů o četnicích s Louisem de Funesem, vojenskou pevností a písečnou pláží Pampeloone. V městečku Antibes pak najdete pevnost, delfinárium a několik aquaparků.


Nice očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Nice

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Nice

S FlixBusem cestujete do města Nice snadno a levně. V naší nabídce je 79 jízd od 125,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Nice jsou 3 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Nice je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Nice s FlixBusem

Do města Nice se můžete dostat z 79 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Nice

Ať jste kdekoli v zemi France, je snadné se dostat to města Nice: 79měst je spojených s městem Nice, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Nice. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zábavní portál, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.