Autobus tam a zpět: Nice

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Nice

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Nice hlavní autobusové nádraží

Nice letiště (Terminál 1)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Nice: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

79

Počet zastávek

2

Země

Francie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Nice: Informace o městě

Nice: Obecné informace

Město Nice najdete v jižní Francii v oblasti Provence na Azurovém pobřeží. Leží mezi městy Cannes a Monako u Středozemního moře. Jedná se o vyhlášené turistické letovisko známé díky svým písčitým plážím a čistým mořem. Toto páté největší místo ve Francii s více než 300 tisíci obyvateli láká návštěvníky i na zachovalé turistické památky, kterých zde a v okolí najdete bezpočet. Vydejte se s Flixbusem do Nice a poznejte krásy Provence.

Co navštívit

V Nice stojí za návštěvu Staré město Vieille Ville, které se nachází pod kopcem Montee du Chateau při pobřeží Středozemního moře. Je tvořeno úzkými uličkami s několika náměstími. Nejznámějším je náměstí Place du Palais de Justice se soudním palácem postaveným v letech 1890-1892 na místě bývalého Dominikánského kláštera. Na náměstí Rossetti pak najdete barokní katedrálu Sainte Réparate z druhé poloviny 17. století.

Přes den i v noci se můžete projít po známé promenádě Promenade des Anglais. Ta je dlouhá sedm kilometrů a vede až k pozůstatkům místního hradu. Potkáte zde amatérské umělce, od pouličních hudebníků až po ochotnické herce. Nejvýznamnějšími budovami Anglické promenády jsou Ópera de Nice z konce 19. století a luxusní hotel Negresco z roku 1912.

Pozůstatky hradu Castle Hill, respektive zbytky základů a fragmenty zdí, uvidíte na konci zmíněné promenády. Hrad byl postaven starověkými Řeky na kopci, ze kterého budete mít po jeho zdolání Nice jako na dlani. Najdete tu i park s botanickou zahradou a vodopádem.

Z dalších zajímavých míst v Nice stojí za zmínku tržnice Cours Saleya, náměstí Place Charles Felix, barokní kostel de la Miséricorde. Rybí trhy se pravidelně konají na náměstí Place Saint-Francois.

Nice: Kultura & historie

První osídlení v okolí Nice je zaznamenáno již před 400 tisíci lety. Město samotné potom bylo založeno v antické době Řeky okolo roku 350 před naším letopočtem pod názvem Nikaia. Později ho obsadili Římané, kteří z něj udělali jeden z nejdůležitějších obchodních přístavů. Od 5. století čelilo město častým nájezdům Germánů a Saracenů, kteří jej dobyli a vydrancovali. Ve středověku bylo Nice součástí hrabství Provence, později patřilo k Savojsku. Součástí Francie se město stalo až po roce 1860, kdy byla celá oblast darována za francouzskou pomoc Sardinii ve válce proti Rakousku. Ve 20. století se zde rozrostl cestovní ruch, jehož expanze trvá dodnes.

Nice: Zajímavé informace

V Nice sídlí fotbalový klub OGC Nice hrající francouzskou Ligue 1. Pravidelně je zde umístěn cíl cyklistického závodu Paříž-Nice, občasně přes město vede i etapa Tour de France. Populární je ve městě i plavání.

Město je proslavené Jazzovým festivalem konaném každoročně v polovině července. Za dobu své existence na něm vystupovali světoví hudební včetně legendárního Louise Armstronga.

Z kulturních institucí ve městě sídlí řada muzeí a galerií, jako je muzeum Marc Chagall, muzeum Matisse, muzeum mezinárodního umění, muzeum moderního umění či muzeum asijského umění.

Nice: Cíle v okolí

Z Nice je to blízko do druhého nejmenšího státu na světě – do Monaka. Monacké knížectví má pouze 37 tisíc obyvatel, z nichž je více než třetina milionářů, různých sportovců včetně těch českých, kteří zde mají trvalá bydliště kvůli nižším daním. Skládá se pouze z jednoho města, které se dělí na čtyři obvody. Hlavním městem je Monaco-Ville, kde si můžete prohlédnout Knížecí palác, Katedrálu svatého Mikuláše či Oceánografické muzeum. Jedná se o opevněné město s pozůstatky hradeb situovaných na útesu směrem ke Středozemnímu moři. Před Knížecím palácem se odehrává každý den v 11.55 výměna stráží. Za návštěvu stojí i zmiňovaná katedrála, románsko-byzantský chrám (Cathédrale de Monaco), ve kterém jsou uloženy ostatky monackých knížat i bývalé kněžny a americké herečky Grace Kelly. Nejznámější a nejmodernější částí Monaka je Monte Carlo se slavným kasinem Casino de Monte Carlo.

Ve čtvrti La Condamine se nachází přístav, ve kterém spatříte kotvící luxusní jachty místních miliardářů. V Monaku je dokonce možné se koupat, nachází se tu jediná veřejná písečná pláž, která se jmenuje Larvotto.

Knížectví je známé i díky pořádání významných sportovních událostí – atletických závodů Diamantové ligy, tenisového turnaje Masters či Velké ceny Monaka Formule 1, která se jezdí v samotných ulicích Monte Carla. Sídlí zde také přední fotbalový klub AS Monaco FC hrající stejně jako Nice ve francouzské nejvyšší soutěži.

Město Menton bylo ve středověku součástí Monaka, v roce 1860 ale oblast získala nezávislost a stala se součástí Francie. Při procházce městem budete obdivovat staré barevné doby s úzkými uličkami, barokní Baziliku Archanděla Michaela s 53 metry vysokou zvonicí. Ve městě se dokonce kvůli častým návštěvám ruských turistů nachází pravoslavný kostel. Za návštěvu v Mentonu stojí i bývalá knížecí rezidence Palais Carnoles, Evropský palác Le palais de l´Europe nebo krytá tržnice z konce 19. století. Okolí města je vyhlášené pěstováním citrónů a pomerančů.

Za hlavní město parfémů je považováno padesátitisícové město Grasse. V jeho okolí se totiž tradičně pěstují byliny jako levandule, myrta či mimóza, které daly později základ k výrobě parfémů. Dodnes ve městě působí na 60 podniků v parfumérském průmyslu. Více se o celé historii dozvíte v Muzeu parfémů ve vile Fragonard a Mezinárodním muzeu parfémů. Grasse se ale může pochlubit i dalšími vzácnými historickými památkami: katedrálou Notre Dame du Puy de Grasse z přelomu 10. a 11. století, Saracénskou 30 metrů vysokou věží, radnicí z 12. století, která bývala dříve sídlem biskupa. Ve městě sídlí i řada muzeí – provensálské historie, Fragonard věnované malíři Jeanu Franogardovi nebo muzeum námořnictva.

Na opačnou stranu z Nice je to nedaleko do Cannes, města známého po celém světě díky filmovému festivalu konanému každoročně v květnu. Toto letovisko je určeno spíše pro movitější klientelu a může se pyšnit půvabnými plážemi, stylovými bulváry a přístavištěm plným luxusních jachet. K vidění je tu festivalový palác, historické centrum Le Suquet, kostel Notre Dame de l´Espérance z 16. století. Z přístavu se pak ve zbytku volného času můžete trajektem vydat na ostrovy Lérins, kde se v klášteře Saint Honorat odehrával příběh spojený s Mužem se železnou maskou.

Dalšími inspiracemi pro váš výlet může být cesta do města Saint Tropez, které je proslavené sérií filmů o četnicích s Louisem de Funesem, vojenskou pevností a písečnou pláží Pampeloone. V městečku Antibes pak najdete pevnost, delfinárium a několik aquaparků.


Nice očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.