Autobus do Marseille

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Marseille

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Marseille si můžete rezervovat již od 79,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Marseille je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Marseille dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Marseille stojí v průměru 99,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Marseille s FlixBusem stát pouze 79,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Marseille - 2 Zastávky jsou Marseille, Marseille (Saint-Antoine), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Marseille si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Marseille: Informace o městě

Marseille: Obecné informace

Druhé největší město Francie a zároveň hlavní město Provence je pravou směsicí klasické francouzské atmosféry a multikulturního ruchu. Vzhledem k poloze na pobřeží jihovýchodní části země došlo k vlně emigrantů ze Severní Afriky, ovšem ani fakt, že zde žije asi nejvíce národů Středozemního moře, nezastínil typický provensálský nádech. Touto dobou má kolem 1,5 milionu obyvatel (celou 1/3 tvoří muslimové) a může se pyšnit titulem Evropské hlavní město kultury roku 2013.

Co navštívit

Marseille – co navštívit

Začneme-li doslova od vrcholů, dominanta Marseille, bazilika Panny Marie Strážné se zlatou sochou Panenky Marie s děťátkem (La Bonne Mere), ochraňuje z vyvýšeného pahorku město. Výměnou za pěší výstup neobyzantská bazilika z 19. století nabídne pozlacené mozaiky, symbolické objekty ex votos (tj. děkování za záchranu stavby) a hlavně krásný výhled na celé město.

Po jiné stránce je Marseille známé hlavně jako přístav. Starý přístav „Vieux Port“ jako centrum města je plný restaurací a malých kaváren, je ohraničen dvěma pevnostmi svatého Jana (Saint Jean) a svatého Mikuláše (Saint Nicholas). Místo v podstatě postupem času pozbylo své původní funkce a nyní funguje jako malé přístaviště pro rybářské loďky a plachetnice, což jej nyní spíše zvelebuje.

V jihozápadní části Starého přístavu se nachází kostel sv. Viktora ze 14. století. Prve sloužil jako opatství, ze kterého se celistvě zachovala po francouzské revoluci krypta z 5. století. V tomto kostele jsou uchovány ostatky umučeného svatého Viktora a od května do září se zde konají hudební festivaly a koncerty.

Pravděpodobně to nejhezčí, co Marseille nabízí, je čtvrť Le Panier (v překladu proutěný košík) s úzkými uličkami, trhy, dvorky a restauracemi laděnými v přístavním stylu. Jako ideální relaxační činnosti se zde přímo nabízí pokuřování doutníků a popíjení typického francouzského alkoholického nápoje zvaného pastis.

V této čtvrti se nachází i barokní stavba ze 17. století zvaná Stará Charita, jejímž autorem je místní architekt Pierre Puget. Ve své době fungovala v podstatě jako sirotčinec pro odložené děti; stačilo dítě nechat ležet přede dveřmi, kde si jej všimla nějaká řadová sestra, a dítěti se dostalo klášterního vzdělání. Součástí tohoto komplexu jsou nyní muzea oceánie, archeologie a afrického umění.

O něco významnější je muzeum Cantini, které je tematicky zaměřené na umění 20. století, přírodní historii, módu a historii Marseille.

Nakonec v Marseille kromě kostelů a katedrál stojí i ukázka funkcionalistické architektury. Architekt Corbusier původem ze Švýcarska se řídil během projektu jasným heslem – "jedině účelné může být krásné.“ I když se může zdát, že Kolektivní dům Unité D' Habitation kazí dojem města, opak je pravdou. Je totiž v mnoha svých prvcích architektonicky revoluční. Účelná soustava bytů stojí na podloží vystavěném ze sloupů, aby zeleň nemusela ustupovat, a na střešní terase je například tělocvična, škola nebo školka.

Marseille: Kultura & historie

Díky svému ranému osídlení kolem r. 600 získalo Marseille přízvisko nejstarší město ve Francii. Řecká osada se za vlády Julia Caesara dostala pod římskou nadvládu a začala kvést a prospívat. Během úpadku říše město okupovali Vizigóti, pak Frankové. V této době mu Karel Veliký udělil výsadní práva a během celého středověku si udrželo jako přístav obchodní prestiž.

V roce 1795 vešel název Marseille do historie asi největším možným podílem. 14. července byla prohlášena francouzská bojová píseň La Marseillaise za státní hymnu. Původně „bojová píseň rýnské armády“ zněla během pochodu dobrovolníků z Marseille do Paříže na pomoc hájit východní hranice před rakouskými intervenčními jednotkami, během Velké francouzské revoluce si získala srdce Francouzů a drží je dodnes.

18. a 19. století přineslo nové vynálezy a průmyslovou výrobu, která značně ovlivnila tamější způsob života. Začátek 21. století se už zaměřil hlavně na turistiku. Velké rekonstrukce a výstavba hotelů udělala z města úspěšné turistické středisko.

Marseille: Noční život

Noční zábavu zde najdete poměrně snadno: na hlavní třídě La Canebière a v ulicích D’Athénes, Bernard du Bois či Vincent Scotto, kde jsou bary, kluby, ale i restaurace a prostory pro umělce.
Přesto se obecně nedoporučuje potloukat se ulicemi v noci, a to hlavně osamělým turistům. Marseille provází pověst místa se zvýšenou kriminalitou, a i když určitě najdete na internetu názory (obvykle po krátké návštěvě), že se stoprocentně není čeho bát, je třeba se mít přinejmenším na pozoru. Navíc multikultura přináší rozmanitost, ale také rozpory mezi obyvateli, do kterých se cizinec rozhodně nechce zaplétat.

Marseille: Zajímavé informace

Marseille má svůj vlastní světově úspěšný fotbalový klub Olympique de Marseille, jenž je několikanásobným vítězem Francouzské fotbalové ligy a Ligy mistrů. Své zápasy hraje na architektonicky zajímavém stadionu Velodrome.

V roce 2018 se na okruhu v Le Castellet u Marseille po 10leté odmlce uskuteční závody Formule 1 Grand Prix Francie a bude nedílnou součástí pomyslného trojboje s Rakouskem a Velkou Británií.

V létě se pravidelně koná ve městě festival s velmi bohatým programem zahrnujícím koncerty, instalace, performance, divadlo, tanec a filmy. Na webu festivalu je k nahlédnutí kompletní rozpis všech akcí.

Marseille: Cíle v okolí

Od baziliky Panny Marie Strážné můžete dohlédnout na několik ostrůvků v moři. Jde o Frouilské ostrovy a ostrov úplně v popředí se jmenuje ostrov If. Pokud je vám tento název povědomý, tak právě tam byl podle románu Alexandra Dumase vězněn hrabě Monte Christo. Na ostrově je hrad z 16. století a skutečně sloužil jako věznice. Ze Starého přístavu sem pravidelně jezdí lodě. Na ostrově můžete strávit tolik času, kolik budete chtít, a navštívit i okolní ostrovy.
Za dalším, trochu rozsáhlejším zážitkem v přírodě, se stačí vydat na jih od Marseille. Na ploše více než 520 km2 se rozkládá národní park Calanques, nejmladší z francouzských národních parků. Na hranicích moře vás zaujmou tzv. kalanky, což jsou úzké vápencové skalnaté zálivy zasahující daleko do pobřeží.
Kalanky se vyskytují i v přilehlé obci Cassis, kde obklopují místní přístav. Zajímavostí je, že z kamene těchto skal je vyroben podstavec Sochy Svobody v New Yorku.
Kromě skal a zvláštních pobřeží se kolem Marseille nachází i větší a významnější města, například Avignon, město papežů s mostem, o kterém se zpívá, nebo historická města Nimes, s přízviskem „francouzského Říma“ a Montpellier se starobylou univerzitou. Všechna 3 místa jsou též kulturními středisky země a nabízejí se pro pokračování v případné cestě po Francii.


Marseille očima Jiřího

Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.

Autobusy do města Marseille

Nejvýhodnější autobusová doprava do města Marseille

S FlixBusem cestujete do města Marseille snadno a levně. V naší nabídce je 126 jízd od 79,00 Kč (ceny se mohou lišit v závaznosti na zvolené trase a času odjezdu). A co víc, ve městě Marseille jsou 2 zastávky, takže se pohodlně dostanete do té části města, kam potřebujete. Rezervace autobusové jízdenky do města Marseille je snadná: můžete rezervovat online na naší webové stránce, nebo si zdarma stáhnout aplikaci FlixBus. Další možnosti, jak si koupit jízdenku jsou v jednom z našich prodejních míst, nebo přímo před odjezdem u řidiče autobusu. Zde máte možnost platit také v hotovosti. Koupě jízdenky předem skrze aplikaci vám na druhou stranu zajistí ty nejvýhodnější ceny a navíc si nebudete muset jízdenku vytisknout. Stačí ukázat elektronickou jízdenku řidiči a naskočit na palubu.

Proč cestovat do města Marseille s FlixBusem

Do města Marseille se můžete dostat z 126 dalších měst. Autobusová doprava je vždy ekologická a udržitelná volba. Když navíc cestujete autobusem FlixBus, máte možnost kompenzovat emise vaší jízdy. Stačí při rezervaci jízdenky zvolit „Příspěvek na ochranu klimatu“ a pomoci nám tak dosáhnout našeho cíle cestování s nulovými emisemi CO2. Jízdenku si můžete koupit v jednom z našich prodejních míst, kde je možná platba v hotovosti nebo kartou. Další možností je rezervace na webové stránce, nebo v aplikaci FlixBus. Zde máte možnost bezpečné platby kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay a Apple Pay. Pak už stačí jen zabalit kufry, nastoupit do autobusu a užít si jízdu!

Oblíbené spoje do města Marseille

Ať jste kdekoli v zemi Francie, je snadné se dostat to města Marseille: 126měst je spojených s městem Marseille, a FlixBus vás vždy rád přivítá na palubě. Hledáte inspiraci? Podívejte se na naše nejoblíbenější trasy na interaktivní mapě!

Služby v autobuse

Rezervujte si své oblíbené sedadlo při koupi jízdenky FlixBus do města Marseille. Tuto možnost máte jak online na webové stránce, tak v naší mobilní aplikaci. Ať chcete mít svůj klid, nebo naopak cestovat s přáteli, my pro vás máme ideální sedadlo. Vyberte si klasické sedadlo, sedadlo se stolkem pokud potřebujete při jízdě pracovat, nebo panorama pro nejlepší výhled do krajiny. Také si můžete zajistit místo vedle sebe a vychutnat si nerušeně svou jízdu. Přemýšlíte kolik si s sebou můžete zabalit na cestu? V každé jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže při balení nemusíte dělat žádné kompromisy. Pohodlně se usaďte a využijte naše služby v autobuse FlixBus – bezplatné připojení k Wi-Fi, zásuvky a samozřejmě toaleta.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.