Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Marseille

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Marseille

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi festivaly, mohla by se vám líbit také tato města:

Marseille očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Marseille: Informace o městě

Travel with FlixBus to Marseille

Marseille: Obecné informace

Druhé největší město Francie a zároveň hlavní město Provence je pravou směsicí klasické francouzské atmosféry a multikulturního ruchu. Vzhledem k poloze na pobřeží jihovýchodní části země došlo k vlně emigrantů ze Severní Afriky, ovšem ani fakt, že zde žije asi nejvíce národů Středozemního moře, nezastínil typický provensálský nádech. Touto dobou má kolem 1,5 milionu obyvatel (celou 1/3 tvoří muslimové) a může se pyšnit titulem Evropské hlavní město kultury roku 2013.

Discover the beauty of Marseille with FlixBus

Marseille: Co navštívit

Marseille – co navštívit

Začneme-li doslova od vrcholů, dominanta Marseille, bazilika Panny Marie Strážné se zlatou sochou Panenky Marie s děťátkem (La Bonne Mere), ochraňuje z vyvýšeného pahorku město. Výměnou za pěší výstup neobyzantská bazilika z 19. století nabídne pozlacené mozaiky, symbolické objekty ex votos (tj. děkování za záchranu stavby) a hlavně krásný výhled na celé město.

Po jiné stránce je Marseille známé hlavně jako přístav. Starý přístav „Vieux Port“ jako centrum města je plný restaurací a malých kaváren, je ohraničen dvěma pevnostmi svatého Jana (Saint Jean) a svatého Mikuláše (Saint Nicholas). Místo v podstatě postupem času pozbylo své původní funkce a nyní funguje jako malé přístaviště pro rybářské loďky a plachetnice, což jej nyní spíše zvelebuje.

V jihozápadní části Starého přístavu se nachází kostel sv. Viktora ze 14. století. Prve sloužil jako opatství, ze kterého se celistvě zachovala po francouzské revoluci krypta z 5. století. V tomto kostele jsou uchovány ostatky umučeného svatého Viktora a od května do září se zde konají hudební festivaly a koncerty.

Pravděpodobně to nejhezčí, co Marseille nabízí, je čtvrť Le Panier (v překladu proutěný košík) s úzkými uličkami, trhy, dvorky a restauracemi laděnými v přístavním stylu. Jako ideální relaxační činnosti se zde přímo nabízí pokuřování doutníků a popíjení typického francouzského alkoholického nápoje zvaného pastis.

V této čtvrti se nachází i barokní stavba ze 17. století zvaná Stará Charita, jejímž autorem je místní architekt Pierre Puget. Ve své době fungovala v podstatě jako sirotčinec pro odložené děti; stačilo dítě nechat ležet přede dveřmi, kde si jej všimla nějaká řadová sestra, a dítěti se dostalo klášterního vzdělání. Součástí tohoto komplexu jsou nyní muzea oceánie, archeologie a afrického umění.

O něco významnější je muzeum Cantini, které je tematicky zaměřené na umění 20. století, přírodní historii, módu a historii Marseille.

Nakonec v Marseille kromě kostelů a katedrál stojí i ukázka funkcionalistické architektury. Architekt Corbusier původem ze Švýcarska se řídil během projektu jasným heslem "jedině účelné může být krásné.“ I když se může zdát, že Kolektivní dům Unité D' Habitation kazí dojem města, opak je pravdou. Je totiž v mnoha svých prvcích architektonicky revoluční. Účelná soustava bytů stojí na podloží vystavěném ze sloupů, aby zeleň nemusela ustupovat, a na střešní terase je například tělocvična, škola nebo školka.

Unearth Marseille's rich culture

Marseille: Kultura & historie

Díky svému ranému osídlení kolem r. 600 získalo Marseille přízvisko nejstarší město ve Francii. Řecká osada se za vlády Julia Caesara dostala pod římskou nadvládu a začala kvést a prospívat. Během úpadku říše město okupovali Vizigóti, pak Frankové. V této době mu Karel Veliký udělil výsadní práva a během celého středověku si udrželo jako přístav obchodní prestiž.

V roce 1795 vešel název Marseille do historie asi největším možným podílem. 14. července byla prohlášena francouzská bojová píseň La Marseillaise za státní hymnu. Původně „bojová píseň rýnské armády“ zněla během pochodu dobrovolníků z Marseille do Paříže na pomoc hájit východní hranice před rakouskými intervenčními jednotkami, během Velké francouzské revoluce si získala srdce Francouzů a drží je dodnes.

18. a 19. století přineslo nové vynálezy a průmyslovou výrobu, která značně ovlivnila tamější způsob života. Začátek 21. století se už zaměřil hlavně na turistiku. Velké rekonstrukce a výstavba hotelů udělala z města úspěšné turistické středisko.

Discover the nightlife of Marseille

Marseille: Noční život

Noční zábavu zde najdete poměrně snadno: na hlavní třídě La Canebière a v ulicích D’Athénes, Bernard du Bois či Vincent Scotto, kde jsou bary, kluby, ale i restaurace a prostory pro umělce.
Přesto se obecně nedoporučuje potloukat se ulicemi v noci, a to hlavně osamělým turistům. Marseille provází pověst místa se zvýšenou kriminalitou, a i když určitě najdete na internetu názory (obvykle po krátké návštěvě), že se stoprocentně není čeho bát, je třeba se mít přinejmenším na pozoru. Navíc multikultura přináší rozmanitost, ale také rozpory mezi obyvateli, do kterých se cizinec rozhodně nechce zaplétat.  

Marseille: Zajímavé informace

Marseille má svůj vlastní světově úspěšný fotbalový klub Olympique de Marseille, jenž je několikanásobným vítězem Francouzské fotbalové ligy a Ligy mistrů. Své zápasy hraje na architektonicky zajímavém stadionu Velodrome.

V roce 2018 se na okruhu v Le Castellet u Marseille po 10leté odmlce uskuteční závody Formule 1 Grand Prix Francie a bude nedílnou součástí pomyslného trojboje s Rakouskem a Velkou Británií.

V létě se pravidelně koná ve městě festival s velmi bohatým programem zahrnujícím koncerty, instalace, performance, divadlo, tanec a filmy. Na webu festivalu je k nahlédnutí kompletní rozpis všech akcí.

Marseille: Cíle v okolí

Od baziliky Panny Marie Strážné můžete dohlédnout na několik ostrůvků v moři. Jde o Frouilské ostrovy a ostrov úplně v popředí se jmenuje ostrov If. Pokud je vám tento název povědomý, tak právě tam byl podle románu Alexandra Dumase vězněn hrabě Monte Christo. Na ostrově je hrad z 16. století a skutečně sloužil jako věznice. Ze Starého přístavu sem pravidelně jezdí lodě. Na ostrově můžete strávit tolik času, kolik budete chtít, a navštívit i okolní ostrovy.
Za dalším, trochu rozsáhlejším zážitkem v přírodě, se stačí vydat na jih od Marseille. Na ploše více než 520 km2 se rozkládá národní park Calanques, nejmladší z francouzských národních parků. Na hranicích moře vás zaujmou tzv. kalanky, což jsou úzké vápencové skalnaté zálivy zasahující daleko do pobřeží.
Kalanky se vyskytují i v přilehlé obci Cassis, kde obklopují místní přístav. Zajímavostí je, že z kamene těchto skal je vyroben podstavec Sochy Svobody v New Yorku. 
Kromě skal a zvláštních pobřeží se kolem Marseille nachází i větší a významnější města, například Avignon, město papežů s mostem, o kterém se zpívá, nebo historická města Nimes, s přízviskem „francouzského Říma“ a Montpellier se starobylou univerzitou. Všechna 3 místa jsou též kulturními středisky země a nabízejí se pro pokračování v případné cestě po Francii.

Marseille: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 75 Kč
Počet spojů z města Marseille 130
Počet zastávek ve městě Marseille 1
Země Francie