Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Coimbra

Jsme zpět na cestách!

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka
Cestujte do 1 700 destinací ve 27 zemích a denně si vyberte z 300 000 autobusových spojů.

Velká síť autobusových spojů

Cestujte do 2 500 destinací ve 34 zemích a denně si vyberte z 400 000 autobusových spojů.

Naše síť spojů

Jízdní řády autobusů Coimbra

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi historie, mohla by se vám líbit také tato města:

Coimbra očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
31 let
Backpacker

Coimbra: Informace o městě

Útulná úzká uliční soustružení

Základní informace

Coimbra je městem, které zanechá hluboké vzpomínky v každém studentovi, jenž překročí práh místní univerzity. Je to krásné kulturní a historické univerzitní město, známé také svými širokými bulváry, krásnou architekturu a výbornou místní kuchyní. Město Coimbra, které bylo ve středověku přes sto let hlavním městem Portugalska a kde již pět století sídlí nejslavnější univerzita v zemi, nese významnou roli, kterou hrálo v portugalských dějinách, s velkou důstojností. Jeho malebné, cenné historické centrum se rozlévá z úbočí dolů v krásném prostředí levého břehu řeky Mondego a je pestrou koláží budov, které zde byly postaveny v průběhu téměř tisíce let. Během akademického roku výrazně pocítíte vliv zdejší univerzity. Studenti zaplavují bary a kavárny a graffiti načmárané před studentskými ubytovnami se vyjadřují k aktuálním politickým tématům. Starými kamennými zdmi města se za letních večerů linou kovové zvuky a syté, hluboké hlasy zpěváků fada. A pak je tu současná tvář města s moderním nábřežním parkem s terasovými bary a restauracemi, pěkný most pro pěší, klenoucí se přes řeku Mondego, a rozlehlé nákupní komplexy. 

Velká krásná stará budova

Univerzita a její tradice

Na vrcholku strmého kopce stojí univerzita a kolem a pod ní se rozkládá spleť uliček starého města. Nová část Coimbry, které místní říkají „Baixa“, leží u úpatí kopce a podél břehů řeky Mondego. Coimbra je příhodnou základnou, odkud se můžete vydat na jednodenní výlet k pozoruhodným římským zříceninám v lokalitě Conímbriga, jet objevovat středověkou pevnost na kopci v Montemor-o-Velho nebo obdivovat neskutečně zdobené stavby bývalého královského letního sídla Palace Hotel do Bucaco. 

Sada schodů před velkou starou kamennou budovou

Památky a zajímavá místa

Horní město: Horní město, které šplhá prudce do kopce od břehů řeky Mondego, bylo dlouho maurskou pevností a pak tu sto let sídlili portugalští králové. Nejhezčí cesta, kterou se můžete ponořit do lybyrintu uliček, vede skrze Arco de Almedina, mohutnou maurskou městskou bránu, a pak po schodišti známém jako Rua Quebra Costas (Lamač zad). 
Lidé cestou do tohoto svahu lapají po dechu již po staletí, a místní legenda říká, že k postavení schodů ve svahu přemluvil starostu Almeida Garrett, spisovatel z 19. století. Na horním konci ulice Rua Sub Ripas spatříte nádherný manuelský vchod do paláce Palacio de Sub Ripas z 16. století, označeného jako Torre da Contenda. Věž s hodinami: Věž z 18. století je se svými hodinami a zvony další symbolickou stavbou Coimbry a odměřuje akademický život. Byla postavena mezi lety 1728 a 1733 s tím, že bez hodin zde nebude žádný řád. Na věž lze za jedno euro vystoupit. Museu Nacional: Toto skvělé muzeum je jedním z nejznámějších míst ve středním Portugalsku. Je postavené na místě bývalého římského fóra, jehož pozůstatky je možné spatřit v několika podlažích. Prohlídka vás zavede také dolů do klenutých, strašidelných galerií kryté chodby s obrovskou dávkou atmosféry, jež na takto svažitém místě umožnily fórum postavit rovně. Umělecké sbírky jsou velmi bohaté a skvělé. Prohlídka začíná plastikami, od architektonických, jako jsou hlavice sloupů, přes gotické náboženské sochy apod. K tomu nejzajímavějšímu patří nádherný ambit Sao Jao de Almedina a několik znamenitých předmětů z alabastru, jež pocházejí z Anglie. Renesanční umělci, kteří do Coimbry přijížděli z jiných míst v Evropě, s sebou přivezli své vlastní styly a přispěli tak k založení typické místní radnice. 

Univerzita v Coimbře

Oslava prázdnin 

V prvním květnovém týdnu slaví Coimbra konec akademického roku svátkem Queima das Fitas, což je týden trvající večírek a velmi populární výmluva k tomu, trochu se opít. Jméno svátku doslova znamená „pálení stuh“, protože studenti tradičně pálí barevné stužky, které označují jejich studijní zaměření. Oslava začíná v pátek hned po půlnoci, když na schodech katedrály Sé Velha začíná nádherné představení Serenata Monumental, velmi dojemné fado. Pak program pokračuje sportovními akcemi, soukromými plesy v oblecích a dlouhých šatech a každý večer se v takzvaném Queimodro, na konci mostu Ponte de Santa Clara, koná koncert. V neděli odpoledne oslava pokračuje pivem nasáklým průvodem zvaným Largo Cortejo dos Grelados, který vychází z univerzity a jde dolů do města na náměstí Largo da Portagem.  Portugalské pivovary, které soutěží o sponzorování oslav, dodávají na oslavy neuvěřitelně levní pivo, které se čepuje a pije v úctyhodném množství. 

Socha na krásném náměstí ve městě Combria

Gastronomické zážitky  

Koho omrzí prohlížení památek, může procházet úzkými uličkami historického centra a navštívit některou z mnoha hospůdek, kaváren a restaurací, poslechnout si fado kytaru a zavzpomínat na studentský život. Jednou ze základních surovin portugalských pokrmů je – stejně – jako jinde ve Středomoří kvalitní olivový olej. Také se hojně používá česnek, olivy, kapary, ryby a jiné mořské plody,  a také bylinky jako koriandr a petrželka. Sýry se zde dělají většinou z ovčího a kozího mléka. Nejznámější, ale také nejdražší je ovčí sýr zvaný Serra, který pochází z regionu Serra da Estrella. Caldo verde:  nejznámější portugalská polévka. Dělá se z rozmixovaných brambor, cibule a zvláštního druhu kapusty (ang. kale, port. couve-galega, srbsky raštan). Přidávají se do ní tradiční portugalské suroviny – česnek, olivový olej, případně několik plátků vepřové klobásy chouriço. Polévka se jí horká i studená. Bacalhau: znamená portugalsky „treska“, ale termín se používá téměř výhradně pro sušenou nasolenou tresku a jídla z ní připravovaná. Čerstvá treska se totiž v Portugalsku konzumuje jen vzácně. Před použitím je nutno tresku namočit na den do studené vody. Portugalci znají toto tradiční jídlo už od počátku 16. století, kdy začali lovit tresky u Newfoundlandu.

Coimbra: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Coimbra má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 49 Kč
Počet spojů z města Coimbra 54
Počet zastávek ve městě Coimbra 2
Země Portugalsko