Autobus tam a zpět: Coimbra

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Coimbra

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Počet zastávek ve městě Coimbra - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Coimbra dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Coimbra s FlixBusem stát pouze 75,00 Kč!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Coimbra je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Coimbra si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Coimbra si můžete rezervovat již od 75,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Coimbra: Informace o městě

Coimbra: Obecné informace

Coimbra je městem, které zanechá hluboké vzpomínky v každém studentovi, jenž překročí práh místní univerzity. Je to krásné kulturní a historické univerzitní město, známé také svými širokými bulváry, krásnou architekturu a výbornou místní kuchyní. Město Coimbra, které bylo ve středověku přes sto let hlavním městem Portugalska a kde již pět století sídlí nejslavnější univerzita v zemi, nese významnou roli, kterou hrálo v portugalských dějinách, s velkou důstojností. Jeho malebné, cenné historické centrum se rozlévá z úbočí dolů v krásném prostředí levého břehu řeky Mondego a je pestrou koláží budov, které zde byly postaveny v průběhu téměř tisíce let. Během akademického roku výrazně pocítíte vliv zdejší univerzity. Studenti zaplavují bary a kavárny a graffiti načmárané před studentskými ubytovnami se vyjadřují k aktuálním politickým tématům. Starými kamennými zdmi města se za letních večerů linou kovové zvuky a syté, hluboké hlasy zpěváků fada. A pak je tu současná tvář města s moderním nábřežním parkem s terasovými bary a restauracemi, pěkný most pro pěší, klenoucí se přes řeku Mondego, a rozlehlé nákupní komplexy.

Co navštívit

Na vrcholku strmého kopce stojí univerzita a kolem a pod ní se rozkládá spleť uliček starého města. Nová část Coimbry, které místní říkají „Baixa“, leží u úpatí kopce a podél břehů řeky Mondego. Coimbra je příhodnou základnou, odkud se můžete vydat na jednodenní výlet k pozoruhodným římským zříceninám v lokalitě Conímbriga, jet objevovat středověkou pevnost na kopci v Montemor-o-Velho nebo obdivovat neskutečně zdobené stavby bývalého královského letního sídla Palace Hotel do Bucaco.

Coimbra: Kultura & historie

Horní město: Horní město, které šplhá prudce do kopce od břehů řeky Mondego, bylo dlouho maurskou pevností a pak tu sto let sídlili portugalští králové. Nejhezčí cesta, kterou se můžete ponořit do lybyrintu uliček, vede skrze Arco de Almedina, mohutnou maurskou městskou bránu, a pak po schodišti známém jako Rua Quebra Costas (Lamač zad).
Lidé cestou do tohoto svahu lapají po dechu již po staletí, a místní legenda říká, že k postavení schodů ve svahu přemluvil starostu Almeida Garrett, spisovatel z 19. století. Na horním konci ulice Rua Sub Ripas spatříte nádherný manuelský vchod do paláce Palacio de Sub Ripas z 16. století, označeného jako Torre da Contenda. Věž s hodinami: Věž z 18. století je se svými hodinami a zvony další symbolickou stavbou Coimbry a odměřuje akademický život. Byla postavena mezi lety 1728 a 1733 s tím, že bez hodin zde nebude žádný řád. Na věž lze za jedno euro vystoupit. Museu Nacional: Toto skvělé muzeum je jedním z nejznámějších míst ve středním Portugalsku. Je postavené na místě bývalého římského fóra, jehož pozůstatky je možné spatřit v několika podlažích. Prohlídka vás zavede také dolů do klenutých, strašidelných galerií kryté chodby s obrovskou dávkou atmosféry, jež na takto svažitém místě umožnily fórum postavit rovně. Umělecké sbírky jsou velmi bohaté a skvělé. Prohlídka začíná plastikami, od architektonických, jako jsou hlavice sloupů, přes gotické náboženské sochy apod. K tomu nejzajímavějšímu patří nádherný ambit Sao Jao de Almedina a několik znamenitých předmětů z alabastru, jež pocházejí z Anglie. Renesanční umělci, kteří do Coimbry přijížděli z jiných míst v Evropě, s sebou přivezli své vlastní styly a přispěli tak k založení typické místní radnice.

Coimbra: Noční život

V prvním květnovém týdnu slaví Coimbra konec akademického roku svátkem Queima das Fitas, což je týden trvající večírek a velmi populární výmluva k tomu, trochu se opít. Jméno svátku doslova znamená „pálení stuh“, protože studenti tradičně pálí barevné stužky, které označují jejich studijní zaměření. Oslava začíná v pátek hned po půlnoci, když na schodech katedrály Sé Velha začíná nádherné představení Serenata Monumental, velmi dojemné fado. Pak program pokračuje sportovními akcemi, soukromými plesy v oblecích a dlouhých šatech a každý večer se v takzvaném Queimodro, na konci mostu Ponte de Santa Clara, koná koncert. V neděli odpoledne oslava pokračuje pivem nasáklým průvodem zvaným Largo Cortejo dos Grelados, který vychází z univerzity a jde dolů do města na náměstí Largo da Portagem. Portugalské pivovary, které soutěží o sponzorování oslav, dodávají na oslavy neuvěřitelně levní pivo, které se čepuje a pije v úctyhodném množství.

Coimbra: Zajímavé informace

Koho omrzí prohlížení památek, může procházet úzkými uličkami historického centra a navštívit některou z mnoha hospůdek, kaváren a restaurací, poslechnout si fado kytaru a zavzpomínat na studentský život. Jednou ze základních surovin portugalských pokrmů je – stejně – jako jinde ve Středomoří kvalitní olivový olej. Také se hojně používá česnek, olivy, kapary, ryby a jiné mořské plody, a také bylinky jako koriandr a petrželka. Sýry se zde dělají většinou z ovčího a kozího mléka. Nejznámější, ale také nejdražší je ovčí sýr zvaný Serra, který pochází z regionu Serra da Estrella. Caldo verde: nejznámější portugalská polévka. Dělá se z rozmixovaných brambor, cibule a zvláštního druhu kapusty (ang. kale, port. couve-galega, srbsky raštan). Přidávají se do ní tradiční portugalské suroviny – česnek, olivový olej, případně několik plátků vepřové klobásy chouriço. Polévka se jí horká i studená. Bacalhau: znamená portugalsky „treska“, ale termín se používá téměř výhradně pro sušenou nasolenou tresku a jídla z ní připravovaná. Čerstvá treska se totiž v Portugalsku konzumuje jen vzácně. Před použitím je nutno tresku namočit na den do studené vody. Portugalci znají toto tradiční jídlo už od počátku 16. století, kdy začali lovit tresky u Newfoundlandu.


Coimbra očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.

Autobusem do města Coimbra

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Coimbra

Chcete cestovat do města Coimbra? Naše spoje do tohoto města stojí od 75,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Portugal a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Coimbra s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Coimbra. Ve městě Coimbra je 1 autobusová zastávka, na kterou se můžete dostat z 51 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Coimbra je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Coimbra se postará připojení k Wi-Fi a zábavní portál s různými filmy, seriály, nebo audioknihami, zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.