Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Remeš

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Remeš

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Pokud máte rádi architektura, mohla by se vám líbit také tato města:

Remeš očima Jiřího

Jiří Touha cestovat u mě poprvé propukla v patnácti letech, když jsem se sám s kamarády vydal na Ukrajinu. Zásluhu na tom ale mají i rodiče, kteří mě od dětství vedli k dobrodružství a poskytují mi velkou podporu v poznávání světa. Moje cestovatelská vášeň se postupně rozrostla na závislost a do dnešního dne jsem tak již navštívil stovky měst v padesáti zemích světa na čtyřech kontinentech. Své zážitky z cest zveřejňuji na svém instagramovém profilu Instagram.
Praha
25 let
Low-cost cestovatel

Remeš: Informace o městě

Remeš: Obecné informace

Město Remeš (francouzsky Reims) se nachází na severu Francie, na pravém břehu řeky Vesle, asi 150 km severovýchodně od Paříže. Jedná se o historické město, které je sídlem arcibiskupa. Leží v centru oblasti Champagne a je také zároveň centrem výroby pravého francouzského šampaňského - nemálo turistů do města zavítá právě za tímto účelem. V blízkém okolí se ve velkém pěstují hrozny, ze kterých se poté rodí již zmíněné šampaňské. Remeš je mimo jiné také významným výrobcem a vývozcem textilu, potravin a výstroje pro kosmické lety. Počátky tohoto města můžeme hledat až v dobách Římské říše.
 

Remeš: Co navštívit

Zajímá vás, kde docházelo ve Francii ke korunovaci králů po celá staletí? Bylo to právě ve městě Remeš, konkrétně v jedné z největších památek, kterým se město pyšní – v katedrále Notre Dame. Stavba vznikla na místě staršího kostela, který lehl popelem v roce 1211. Byla postavena ve stylu vrcholné gotiky a vyniká čistotou slohu a bohatou sochařskou výzdobou. Katedrála Notre Dame byla jako jedna z prvních památek zapsaná na Seznam světového dědictví UNESCO a každoročně její hlavní bránou projde kolem jednoho milionu návštěvníků. 
Další památkou, kterou můžete navštívit, je arcibiskupský Palais du Tau, který se nachází v bezprostřední blízkosti katedrály. Zmíněný palác v dřívějších dobách poskytoval přístřeší králům během jejich korunovační cesty a dnes slouží jako muzeum stavby katedrály a korunovace s bohatou sbírkou nejen korunovačních artefaktů. Vynechat byste neměli ani románsko-gotickou baziliku Sain-Rémi se sbírkou historie umění od doby římské po gotiku včetně artefaktů křtu Clovise, prvního franckého krále. I tato bazilika patří na seznam UNESCO. Pokud vás příliš nezajímá historie a přece jen chcete zažít nějaké cestovatelské dobrodružství, zkuste prohlídku vinných sklepů. Ve městě totiž sídlí hned několik výrobců šampaňského, kteří nabízejí prohlídky svých sklepů. A nejedná se o jen tak obyčejné sklepy. V mnoha případech jsou to totiž jeskyně ručně vytesané do vápencového podloží. Původně sloužily jako spižírny a pevnostní prvek města. 
Hezké místo k návštěvě je také Martova brána, která je ozdobená reliéfy Romula a Réma, kteří dali tomuto městu jméno. Jedná se o vítězný oblouk ze třetího století našeho letopočtu. Až do šestnáctého století byl součástí městských hradeb a sloužil jako brána. 
Nejvýznamnější náměstí ve městě jsou Place Royale se sochou Ludvíka XV. a Place du Parvis se sochou Johanky z Arku. Nejvýznamnější třídou je Rue de Vesle, která protíná město od jihozápadu k severovýchodu a křižuje přitom Place Royale. Udělat si pěší procházku těmito místy je skoro až povinností.

Remeš: Kultura & historie

Dnešní oblast nazvaná Champagne, ve které také Remeš leží, byla osídlena už v době bronzové keltskými kmeny Belgů, kteří zde kolem roku 80 př. n. l. založili osadu. Ve 3. století zde poté vznikla křesťanská osada a biskupství. Slávu městu přidala v roce 1429 také Johanka z Arku, která po vítězstvích nad Angličany přivedla krále Karla VII. do Remeše ke slavnostní korunovaci. Za revoluce roku 1792 byly remešské kostely poničeny a Napoleon I. se dal korunovat v Paříži, aby se odlišil od francouzských králů, kterým dosud sloužil ke korunovaci zdejší Notre Dame. 
Za první světové války utrpěla Remeš těžké ztráty. Město bylo totiž umístěno v blízkosti frontových linií, což měla za následek zničení většiny budov města dělostřeleckým bombardováním. Byla poškozena i katedrála a další významné památky města. Největší škoda byla napáchána zejména na vitrážích. Dalším zajímavým rokem je 1962, kdy se v Remeši setkal prezident Charles de Gaulle s německým prezidentem Konrádem Adenauerem na znamení francouzsko-německého smíření. Poté byla roku 1969 založena místní univerzita a roku 1991 byly hlavní remešské památky vyhlášeny součástí světového dědictví UNESCO.

Za kulturou se ve městě můžete vydat do několika různých muzeí. Nejznámější je asi Muzeum opatství sv. Rémyho, kde se nachází rozsáhlá sbírka náboženských uměleckých předmětů, vojenských uniforem a artefaktů z merovejského a karolinského období. Další, do kterého se můžete podívat, je Muzeum Kapitulace. Německo podepsalo válečnou kapitulaci Spojencům 7. května roku 1945 ve školní budově v Remeši. V muzeu se dnes promítá krátký film, uvidíte i fotografie ze samotné události. Dýchne zde na vás atmosféra, se kterou se dostanete do zachovalých pokojů, ve kterých se nachází třináct židlí, na kterých seděly americké, britské francouzské, německé a sovětské hlavy státu. 
Zajímavým symbolem města, je místní sladkost v podobě na růžovo barveného cukrátka „biscuits roses de Reims“. Mluvíme tu o jedné z nejstarších francouzských sušenek, jejichž výroba sahá až do konce 17. století. Pokud tedy chcete ochutnat něco ryze „reimského“, tato sušenka je přímo pro vás.

Remeš: Noční život

Ačkoliv Remeš nepatří mezi místa, kde by to v noci úplně „žilo“, i tak město nabízí několik míst k noční zábavě. Spíše než přímo bary tu naleznete velké množství vinic a vináren, ve kterých můžete trávit celé hodiny ochutnáváním místních specialit. Doporučujeme vám navštívit vinárnu Taittinger nebo Veuve Clicquot-Ponsardin. Najdete zde i plno restaurací, přece jen, francouzská kuchyně patří ke světově proslulým a i jí byste na svých cestách měli věnovat pozornost. Co ale můžeme doporučit, je noční procházka po historických památkách. Již několikrát zmíněná katedrála bývá krásně osvětlená a pod umělým světlem vypadá zcela jinak. A jiná, více autentičtější, je i atmosféra města, pokud jím procházíte ve večerních hodinách.

Remeš: Cíle v okolí

V okolí můžete projet několik menších měst, jako jsou Saint-Brice-Courcelles, Courcy, Bétheny či Tinqueux, ze kterých na vás dýchne francouzská historie, nicméně oproti známé Remeši mohou působit pro turisty, kteří jdou za hlavním cílem, nezajímavě. 
Milovníci přírody mohou v okolí navštívit pohoří Montagne de Reims, které nabízí široké možnosti pro volnočasové aktivity a turistiku.

 

Remeš: vaše autobusová zastávka

Autobusová jízdenka od 25 Kč
Počet spojů z města Remeš 103
Počet zastávek ve městě Remeš 1
Země Francie