Autobus do Remeš

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Remeš

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Autobusovou jízdenku do města Remeš si můžete rezervovat již od 79,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Remeš je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Remeš dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, může vás cesta do města Remeš s FlixBusem stát pouze 79,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Remeš - 1. Polohu zastávek najdete na mapě na této stránce.
Během rezervace jízdenky do města Remeš si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.

Remeš: Informace o městě

Remeš: Obecné informace

Město Remeš (francouzsky Reims) se nachází na severu Francie, na pravém břehu řeky Vesle, asi 150 km severovýchodně od Paříže. Jedná se o historické město, které je sídlem arcibiskupa. Leží v centru oblasti Champagne a je také zároveň centrem výroby pravého francouzského šampaňského - nemálo turistů do města zavítá právě za tímto účelem. V blízkém okolí se ve velkém pěstují hrozny, ze kterých se poté rodí již zmíněné šampaňské. Remeš je mimo jiné také významným výrobcem a vývozcem textilu, potravin a výstroje pro kosmické lety. Počátky tohoto města můžeme hledat až v dobách Římské říše.

Co navštívit

Zajímá vás, kde docházelo ve Francii ke korunovaci králů po celá staletí? Bylo to právě ve městě Remeš, konkrétně v jedné z největších památek, kterým se město pyšní – v katedrále Notre Dame. Stavba vznikla na místě staršího kostela, který lehl popelem v roce 1211. Byla postavena ve stylu vrcholné gotiky a vyniká čistotou slohu a bohatou sochařskou výzdobou. Katedrála Notre Dame byla jako jedna z prvních památek zapsaná na Seznam světového dědictví UNESCO a každoročně její hlavní bránou projde kolem jednoho milionu návštěvníků.
Další památkou, kterou můžete navštívit, je arcibiskupský Palais du Tau, který se nachází v bezprostřední blízkosti katedrály. Zmíněný palác v dřívějších dobách poskytoval přístřeší králům během jejich korunovační cesty a dnes slouží jako muzeum stavby katedrály a korunovace s bohatou sbírkou nejen korunovačních artefaktů. Vynechat byste neměli ani románsko-gotickou baziliku Sain-Rémi se sbírkou historie umění od doby římské po gotiku včetně artefaktů křtu Clovise, prvního franckého krále. I tato bazilika patří na seznam UNESCO. Pokud vás příliš nezajímá historie a přece jen chcete zažít nějaké cestovatelské dobrodružství, zkuste prohlídku vinných sklepů. Ve městě totiž sídlí hned několik výrobců šampaňského, kteří nabízejí prohlídky svých sklepů. A nejedná se o jen tak obyčejné sklepy. V mnoha případech jsou to totiž jeskyně ručně vytesané do vápencového podloží. Původně sloužily jako spižírny a pevnostní prvek města.
Hezké místo k návštěvě je také Martova brána, která je ozdobená reliéfy Romula a Réma, kteří dali tomuto městu jméno. Jedná se o vítězný oblouk ze třetího století našeho letopočtu. Až do šestnáctého století byl součástí městských hradeb a sloužil jako brána.
Nejvýznamnější náměstí ve městě jsou Place Royale se sochou Ludvíka XV. a Place du Parvis se sochou Johanky z Arku. Nejvýznamnější třídou je Rue de Vesle, která protíná město od jihozápadu k severovýchodu a křižuje přitom Place Royale. Udělat si pěší procházku těmito místy je skoro až povinností.

Remeš: Kultura & historie

Dnešní oblast nazvaná Champagne, ve které také Remeš leží, byla osídlena už v době bronzové keltskými kmeny Belgů, kteří zde kolem roku 80 př. n. l. založili osadu. Ve 3. století zde poté vznikla křesťanská osada a biskupství. Slávu městu přidala v roce 1429 také Johanka z Arku, která po vítězstvích nad Angličany přivedla krále Karla VII. do Remeše ke slavnostní korunovaci. Za revoluce roku 1792 byly remešské kostely poničeny a Napoleon I. se dal korunovat v Paříži, aby se odlišil od francouzských králů, kterým dosud sloužil ke korunovaci zdejší Notre Dame.
Za první světové války utrpěla Remeš těžké ztráty. Město bylo totiž umístěno v blízkosti frontových linií, což měla za následek zničení většiny budov města dělostřeleckým bombardováním. Byla poškozena i katedrála a další významné památky města. Největší škoda byla napáchána zejména na vitrážích. Dalším zajímavým rokem je 1962, kdy se v Remeši setkal prezident Charles de Gaulle s německým prezidentem Konrádem Adenauerem na znamení francouzsko-německého smíření. Poté byla roku 1969 založena místní univerzita a roku 1991 byly hlavní remešské památky vyhlášeny součástí světového dědictví UNESCO.

Za kulturou se ve městě můžete vydat do několika různých muzeí. Nejznámější je asi Muzeum opatství sv. Rémyho, kde se nachází rozsáhlá sbírka náboženských uměleckých předmětů, vojenských uniforem a artefaktů z merovejského a karolinského období. Další, do kterého se můžete podívat, je Muzeum Kapitulace. Německo podepsalo válečnou kapitulaci Spojencům 7. května roku 1945 ve školní budově v Remeši. V muzeu se dnes promítá krátký film, uvidíte i fotografie ze samotné události. Dýchne zde na vás atmosféra, se kterou se dostanete do zachovalých pokojů, ve kterých se nachází třináct židlí, na kterých seděly americké, britské francouzské, německé a sovětské hlavy státu.
Zajímavým symbolem města, je místní sladkost v podobě na růžovo barveného cukrátka „biscuits roses de Reims“. Mluvíme tu o jedné z nejstarších francouzských sušenek, jejichž výroba sahá až do konce 17. století. Pokud tedy chcete ochutnat něco ryze „reimského“, tato sušenka je přímo pro vás.

Remeš: Noční život

Ačkoliv Remeš nepatří mezi místa, kde by to v noci úplně „žilo“, i tak město nabízí několik míst k noční zábavě. Spíše než přímo bary tu naleznete velké množství vinic a vináren, ve kterých můžete trávit celé hodiny ochutnáváním místních specialit. Doporučujeme vám navštívit vinárnu Taittinger nebo Veuve Clicquot-Ponsardin. Najdete zde i plno restaurací, přece jen, francouzská kuchyně patří ke světově proslulým a i jí byste na svých cestách měli věnovat pozornost. Co ale můžeme doporučit, je noční procházka po historických památkách. Již několikrát zmíněná katedrála bývá krásně osvětlená a pod umělým světlem vypadá zcela jinak. A jiná, více autentičtější, je i atmosféra města, pokud jím procházíte ve večerních hodinách.

Remeš: Cíle v okolí

V okolí můžete projet několik menších měst, jako jsou Saint-Brice-Courcelles, Courcy, Bétheny či Tinqueux, ze kterých na vás dýchne francouzská historie, nicméně oproti známé Remeši mohou působit pro turisty, kteří jdou za hlavním cílem, nezajímavě.
Milovníci přírody mohou v okolí navštívit pohoří Montagne de Reims, které nabízí široké možnosti pro volnočasové aktivity a turistiku.

Autobusy do města Remeš

Nabídka nejvýhodnějších jízdenek do města Remeš

Levné cestování autobusem do města Remeš je nejlepší autobusem FlixBus. V naší síti autobusových spojů je 192 destinací. Z města Remeš se můžete snadno dostat i do dalších zemí a prozkoumat tak všechna města v naší síti. Stačí si snadno rezervovat jízdenku do města Remeš již od 79,00 Kč, ale pozor, nejlevnější jízdenky jsou rychle pryč! Určitě si vždy svou jízdenku kupte s dostatečným předstihem. Nejjednodušší způsob je stáhnout si bezplatnou aplikaci FlixBus, a mít tak dostupné spoje vždy při ruce. Naše aplikace také uloží vaši jízdenku, takže ji nebudete muset tisknout a bude vám dávat aktuální informace o vašem spoji.

Proč cestovat do města Remeš s FlixBusem

Cestování do města Remeš s FlixBusem nemůže být jednodušší! S 110 spoji do města Remeš máte na výběr, kam se vydat na příští cestu autobusem Ať cestujete odkudkoli, zarezervovat si jízdu do města Remeš by nemohlo být snadnější. Vyberte si z několika možností: v prodejním místě, u řidiče autobusu, online na webové stránce nebo skrze naší aplikaci. Platbu můžete provést kreditní kartou, přes Paypal, Google Pay nebo Apple Pay. Navíc při cestě autobusem FlixBus si můžete být jistí, že cestujete šetrně k životnímu prostředí. Naším cílem je stát se 100% uhlíkově neutrálními, a tak nabízíme našim zákazníkům možnost kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukovaného při jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Připraveni rezervovat si cestu do města Remeš? Nezapomeňte si také přikoupit vaše oblíbené sedadlo! Na výběr máte klasické sedadlo, panorama sedadlo, nebo místo se stolkem. Tak neváhejte a zabalte si kufry – s námi máte v ceně jízdenky jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, a vydejte se na cestu! V našem autobuse se pohodlně usaďte na sedadle s extra velkým prostorem pro nohy, připojte se k Wi-Fi a nechte se pohodlně dovézt až do cíle. V každém autobuse je také k dipozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.