Autobus tam a zpět: Sevilla

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce


Autobusové zastávky ve městě Sevilla

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Sevilla - Prado de San Sebastian

Sevilla autobusové nádraží

Sevilla letiště

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Sevilla: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

10

Počet zastávek

3

Země

Španělsko

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Sevilla: Informace o městě

Sevilla: Obecné informace

Hlavní město Andalusie, nacházející se ve výšce rovných deset metrů nad mořskou hladinou - to je Sevilla. Čtvrté největší město Španělska, kde více něž 700 000 místních obyvatel tráví léto které zde patří mezi jedno z nejteplejších v celém Śpanělsku. Teplota zde totiž během letních měsíců dosahuje v průměru až 35 °C. Průměrná celoroční teplota se tady pohybuje kolem 25 °C, díky čemuž si tak toto město získalo další prvenství - Sevilla je nejteplejší město v celé Evropě. Pokud tedy zrovna nepatříte mezi milovníky tropů, doporučujeme se do Sevilli vydat spíše mimo hlavní turistickou sezónu, která zde trvá od listopadu do dubna a nebojte, kabát s čepicí tady ani v lednu rozhodně potřebovat nebudete. Během zimy tu totiž teploty neklesnou níž než na 16°C, což je více než ideální pro všechny ty, kteří nepatří mezi milovníky tropů a plážové nadšence. Jaké místa tady rozhodně musíte navštívit?

Co navštívit

Číslo jedna patří dozajisté Katedrále Panny Marie, jejíž stavba začala už v roce 1402 a trvala téměř sto let. Tato rozlehlá budova se také pyšní titulem největší gotické katedrály a jedná se také o čtvrtý největší kostel na světě, kde byl uložen nejeden člen kastilské královské rodiny. Svůj odpočinek zde našly například Ferdinand III. společně s manželkou Alžbětou a není se třeba divit proč. 130 metrů dlouhá stavba, jejíž šířka dosahuje až 76 metrů a je tvořená více než 140 mohutnými pylíři je totiž nejen významným architektonickým skvostem, ale především místem které na vás dýchne svou tajemnou atmosférou. Je architektura to, co vás přivádí do Sevilli? Pokud ano, zajisté nesmíte opomenout návštěvu Giraldy, která spolu s Pomerančovníkovým dvorem patří mezi jediné pozůstatky Velké Mešity. Stavba, kterou vybudovali Almohadé, než se stejně tak podíleli i na zdobení její fasády. Samotná výška Giraldy pak sahá až do výšky neuvěřitelných 100 metrů, což z věže dělá i skvělou vyhlídku (turisté se mohou dostat téměř až na její vrchol). Co se týče samotného vrcholu, ten je vyzdoben téměř sedmimetrovou sochou sv. Jana, která byla na vrchol věže umístěna v roce 1568. Jeden z dalších historických skvostů je ale i Alcazar.

Ačkoliv dnes v Seville můžete vidět již jen pouhé pozůstatky toho, co zde dříve tvořilo rezidenci emírů, i tak návštěva Alcazaru rozhodně stojí za to. Tento monument se nejen že řadí mezi jednu z nejstarších královských rezidencí v Evropě, ale na stejném místě kdysi stála i římská akropole a to včetně různých bazilik či vizigótských staveb. Dnes na vás při návštěvě Alcazaru čeká mimo samotnou stavbu i spoustu výtvarných skvostů. Vidět zde můžete třeba obraz Panny Marie Navigátorky od malíře Aleje Fernandeze nebo třeba plastickou výzdobu včetně těch pocházejících z 16.století které se nesou v mudéjarském stylu.

Poslední historické místo, které stojí za návštěvu je Plaza de Espaňa. Náměstí, které je tvořeno především vládními budovami ale také dílo Anibala Gonzáleze. Grandiózní seskupení staveb, které se navzájem doplňují tak, že společně tvoří půlkruh. Uprostřed náměstí se navíc nachází fontána a vodní jezírko, díky kterým se z tohoto místa stává také ideální útočiště pro odpočinek či relax.

Sevilla: Kultura & historie

Co by byla návštěva Sevilli bez návštěvy jedné z okolních pláží? Pobřeží podél Andalusie totiž nabízí více než 1000 kilometrů možností jak pozorovat mořskou hladinu. Tou nejoblíbenější pláží, kterou blízko Sevilly najdete může být třeba Bolonia, kterou najdete v regionu Cadiz. Bolonia je písečná pláž, kde místy najdete až 30 metrové duny (jedny z největších v Evropě) a kterou si oblíbili především rodiny s dětmi. Kousek od pláže najdete také malé rybářské městečko, kde si po návštěvě pláže můžete dopřát třeba nějakou tu dobrotu. Další pláží, kterou ocení hlavně fanoušci nočního života je Punta Umbría. V Puntě totiž noční život začíná už během odpoledne, díky čemu se z této pláže stalo oblíbené víkendové místo nejen obyvatel Sevilly, kteří nehledají pouze relax ale také zábavu a společnost. Punta Umbría se rozprostírá po téměř 4 kilometrovém pobřeží, takže zde máte jistotu, že zde vždy najdete nějaké to své místečko. No, a do třetice by jsem ráda zmínila i pláž Canos de Meca, která se stejně jako Bolonia nachází v Cadizu. Čím je tato pláž výjimečná? Především příznivými podmínkami pro vodní sporty, které si zde můžete vyzkoušet. Samozřejmostí je pak jemný písek a příznivý přístup do moře, který ocení hlavně rodiny s dětmi nebo starší cestovatelé. Jen v krátké vzdálenosti od pláže navíc najdete i turisty oblíbenou restauraci El Pirata, kde si můžete vychutnat širokou nabídkou mořských plodů nebo si jen tak dát místní tapas. Slunce, písek, výborné jídlo a nádech historie - taková je Canos de Meca.

Sevilla: Noční život

Do Sevilly se kromě klasických leteckých spojeních z Prahy můžete velmi snadno dostat i díky naším autobusovým spojům. V samotném městě si pak bohatě vystačíte s chůzí (většina historických památek se totiž nachází blízko u sebe), což vám usnadní komplikace v podobě čekání na autobusové spoje. Pokud se rozhodnete například k půjčení auta, rozhodně se vyvarujte jízdě po centru, která již ne jednoho turistu vyvedla z míry. Na druhou stranu je ale půjčení auta ideální pro všechny ty, kteří se chtějí vydat na výlet třeba na jednu z výše doporučovaných pohádkových pláží. Dalším oblíbeným dopravním prostředkem jsou tu pak také lodě a to především ty výletové. Ty zde z místního přístavu Torre del Orro Wharf vyjíždí každou hodinu od 10:00 do 20:00. Cenově vás pak plavba vyjde na něco kolem 20 Euro. Tip na konec? Půjčte si v Seville kolo a objevte město stejně tak, jako místní. Cestování po městě totiž nikdy nebylo snazší a navíc uděláte i něco pro přírodu.


Sevilla očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.