hero image

Autobus tam a zpět: Cannes

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.
Více informací zde

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.
Více informací zde

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Na této stránce

Oblíbené spoje Autobusové zastávky Průvodce městem

Autobusové zastávky ve městě Cannes

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Cannes (Le Cannet)

Objevte všechny destinace

Vyberte si z více než 2 500 turistických destinací ve 37 zemích.

Prozkoumejte mapu
Cannes: Rychlý přehled
Přímé spoje do města

49

Počet zastávek

1

Země

Francie

Šetrné k životnímu prostředí?

Ano

Cannes: Informace o městě

Cannes: Obecné informace

Představte si elegantní město, procházky po pobřeží, vynikající jídlo a samozřejmě také všudypřítomnou romantickou atmosféru, které se jen tak nedá vyhnout. Není proto divu, že právě proto se z Cannes stala vyhledávaná destinace novomanželů. Ať už je váš rozpočet neomezený anebo toužíte poznat město více jako místní obyvatelé – na své si přijde určitě každý. Co si v Cannes rozhodně nesmíte nechat ujít? Jako první mě hned napadl západ slunce, který můžete pozorovat třeba z oblíbené riviéry Croisette, zatímco si pochutnáváte na vynikající večeři v jedné z všudypřítomných restauracích. Západ slunce vám k pozorování nestačí? A co třeba obdivovat místní jachty, přilehlé pastelové budovy nebo se jen tak bez bot procházet pláží a mít mezi prsty zlatavý písek? Samozřejmě pokud to počasí dovolí. Přišel čas se přesunout trošku více do centra samotného města, a to konkrétně na náměstí Place Bellevue. Ikonické přilehlé stromy, tradiční kamenné budovy, ale také místo napěchované těmi nejútulnějšími kavárnami či restauracemi, odkud si navíc můžete vychutnat i magický výhled na zdejší záliv. Prošli jste už celé město, a teď spíše hledáte místo, kde byste si mohli odpočinout? V tom případě je Thermes de Marins to, co vaše tělo a mysl aktuálně nejvíce potřebuje. Lázně, které spadají pod hotel Radisson Blu Hotel tady nabízí nejen dech beroucí výhled na mořské pobřeží, ale především nespočet druhů koupelí a dalších lázeňských procedur. Co třeba Turecká Hammam koupel či raději upřednostňujete více východní Japonský styl odpočinku? Troufáme si říct, že vybrat si nebude zrovna snadné.

Co navštívit

V Evropě není moc míst, které svým návštěvníkům mohou nabídnout tolik, jako právě Cannes. Možná proto se sem každoročně sjíždějí turisté z celého světa, aby si mohli vychutnat zdejší zimní sluneční paprsky, zatímco na lyžích sjíždějí jeden z blízkých lyžařských svahů. To vše se dá navíc díky geografické poloze Cannes stihnout během jediného dne. Kam se v okolí Cannes vydat za zimními radovánkami? Do Národního parku Mercantour, kde na vás čeká 15 zimních sportovních resortů s více jak 700 km sjezdovek a další množství zimních aktivit. Mezi nejbližší střediska patří Valdeblore-La Colmiane vzdálené 93 kilometrů od Cannes či Valberg, který je vzdálený jen něco málo přes 100 kilometrů od samotné riviéry. Jsou hory to, co vás na toto místo přivádí? Pak si rozhodně musíte zamluvit jeden z nabízených vyhlídkových letů helikoptérou. Ty v Cannes nabízí třeba Azur Helicopter airline.

Cannes: Kultura & historie

Původně skromný rybářský přístav, ze kterého se stal jeden z nejvíce vyhledávaných turistických cílů v oblasti Francouzské riviéry. Ať už za to může místní slavný filmový festival nebo pobřeží obklopené horami – tohle město si prostě musí zamilovat každý. Aby také ne! Vždyť místní teplota ani během zimních měsíců neklesne pod 10° C a během letních měsíců si tu můžete užívat až 11 hodin slunečních paprsků. Středomořské podnebí ale není všechno, co Cannes nabízí. Co dalšího můžete od návštěvy Cannes očekávat? Kromě malebných pláží a hor, je zajímavá i historie, která se datuje až do 2. století před naším letopočtem, kdy zde byly postaveny první rybářské domy. O historii se ale více můžete dozvědět v jednom z lokálních muzeí, v čele s Musée de la Castre, které se nachází ve středověkém hradě. Tam si kromě antických exponátů můžete užít i romantický výhled na celé město. Otevřeno mají každý den mimo pondělí a to od 10:00 do 13:00 a následně pak od 14:00 do 17:00. Náš další kulturní typ patří muzeu Villa Domergue, jenž proslavily díla francouzského malíře Jeana-Gabriela Domergueho a jeho manželky Odette Maudrange-Domergue, která vytvořila návrhy na zdejší terasové zahrady, rybníčky a fontány. Samozřejmě i tady na vás čeká dech beroucí výhled na přilehlý záliv a horskou scenérii.

Cannes: Noční život

Určitě se všichni shodneme na tom, že právě prestižní Filmový festival (který je zároveň také nejstarší vůbec) může za to, jak velké oblíbenosti se Cannes nejen v poslední době těší. Událost roku, která se každý rok pyšní těmi největšími hereckými talenty a režiséry světového charakteru. Měsíc květen se tak nepochybně řadí k jedněm z nejoblíbenějších období pro návštěvu Cannes, a tak je třeba návštěvu Francouzské riviéry plánovat trošku více s předstihem. Zpátky ale k samotnému Filmovému festivalu, během kterého v Cannes bojuje o hlavní cenu Zlaté palmy („Palme d'Or") dvacet filmů, které se promítají v Théâtre Lumière. Tradice, která se v původně “rybářské vesničce” postupem času proměnila v prosperující a turisty lákající destinaci, přetrvává již více jak 70 let. Věděli jste například, že se původní počet obyvatel ve městě Cannes, který je aktuálně kolem 75.000 během konání festivalů vyšplhá až na 200.000? Nebo to, že sošku hlavní ceny festivalu Zlaté palmy tvoří opravdové 18 karátové zlato?

Cannes: Zajímavé informace

Francouzská kuchyně je proslulá pro svou jednoduchost a důraz na lokální a čerstvé ingredience. Jaké podniky patří v Cannes mezi ty nejoblíbenější? A stojí jejich návštěva vůbec za to? Naší gastronomickou “tour” startujeme v proslulé restauraci, jenž se může chlubit rovnou dvěma Michelinskými hvězdami – La Palme dÓr. Restaurace, řadící se mezi top 100 nejlepších restaurací na světě si pro vás připravila sezónní menu a vinný lístek těch nejlahodnějších francouzských vín. Dalším Michelinským podnikem, jehož kapacita čítá jen 26 hostů je Villa Archange, nacházející se jen kousek od již zmíněné La Croisette. Všemu tady šéfuje šéfkuchař Bruno Oger, který má na svědomí ty nejdelikátnější chody v čele s opékanými langustami, jehněčím kolenem či lehounkými čokoládovými dezerty. Dostáváme se do finále, a to do jak jinak než dalšího Michelinského podniku Paloma, který se tentokrát nese ve stylu baroka a elegance. Servírují tady autentickou francouzskou kuchyni, a to prostřednictvím dopředu připravených menu, které uspokojí i ty nejnáročnější gastronomické nadšence. Zajisté vás také potěší i to, že si v Palomě můžete vychutnat třeba i jeden z dezertů jako je Crêpe flambée zdobený nakládanými třešničkami.


Cannes očima Lenny

Lenny. Vášnivá cestovatelka, bloggerka a taky trochu gurmánka. Svou rodnou Prahu jsem v devatenácti letech vyměnila za Skandinávii, kam jsem se vydala za studiem a novými zážitky. Dánsko mi ale mimo jiné také otevřelo dveře do světa cestování. Jsem ukecaná, zvídavá a své zážitky s ostatními sdílím prostřednictvím svého blogu www.lennymali.com a Instagramu. Mezi místa, které mne nejvíce okouzlily svojí atmosférou bych pak určitě zařadila můj milovaný Londýn a Berlín, kam se vždy ráda vracím. Cestování tak pro mne tvoří velmi důležitou část mého života a život bez něj si už nedokážu představit.


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.