Autobus do Braga

Pohodlí na palubě

Naše autobusy jsou vybaveny velkými a pohodlnými sedadly, toaletami, Wi-Fi a zásuvkami.
Servis v našich autobusech

Ochrana zdraví a bezpečnosti

Při cestování s námi dbejte na bezpečnost svou i ostatních.
Více informací

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.
Naše nabídka

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.
Aktuální informace o trase

Odkaz na


Autobusové zastávky ve městě Braga

Poznámka: Vaše jízdenka obsahuje nejaktuálnější informace.

Objevte všechny destinace

Často kladené otázky

Cestování autobusem je pohodlné a navíc s FlixBusem se do města Braga dostanete za skvělé ceny! V závislosti na tom, odkud cestujete, jízdenky do města Braga stojí v průměru 79,00 Kč, ale pokud si je rezervujete s předstihem nebo během týdne může vás cesta do města Braga s FlixBusem stát pouze 49,00 Kč!
Počet zastávek ve městě Braga - 2 Zastávky jsou Braga, Braga (Centro de Transportes), jejich polohu najdete na mapě na této stránce.
Použít jízdenku FlixBus na cestu do města Braga je snadné! Pokud jste provedli rezervaci online, museli jste e-mailem obdržet potvrzení rezervace ve formátu PDF obsahující QR kód, který slouží jako jízdenka na autobus. Pokud jste si místo toho rezervovali jízdenku přes aplikaci FlixBus, je vaše jízdenka automaticky uložena v této aplikaci. V obou případech není třeba tisknout jízdenku: stačí ji digitálně ukázat řidiči a můžete nastoupit do autobusu, pohodlně se usadit a užít si cestu.
Během rezervace jízdenky do města Braga si můžete rezervovat i sedadlo. V závislosti na dostupnosti si můžete vybrat sedadlo z několika kategorií, včetně panoramatických sedadel - pro lepší výhled během cesty, sedadel u stolu - pro větší pohodlí nebo lůžkových sedadel - ideálních pro odpočinek. Pro více informací se podívejte na ceník rezervací sedadel.
Nabízíme několik bezpečných platebních metod. Můžete si vybrat mezi platbou kartou, Paypal, Google Pay a mnoha dalšími. V sekci platby si budete moci prohlédnout všechny dostupné možnosti a vybrat si tu, kterou preferujete. Pokud máte potíže s platbou, podívejte se na našich stránkách v sekci Pomoc - problém s platbou. Pokud si kupujete jízdenku ve vlaku nebo na prodejním místě, máte možnost platit v hotovosti.
Autobusovou jízdenku do města Braga si můžete rezervovat již od 49,00 Kč. Jízdenku si jednoduše zakoupíte na těchto webových stránkách nebo v aplikaci FlixBus. Rezervujte s předstihem a získejte jízdenky za skvělé ceny!

Braga: Informace o městě

Braga: Obecné informace

Braga je třetí největší město Portugalska. Je situovana ve vnitrozemí, v srdci severní provincie Minho. Často se jí přezdívá portugalský Řím nebo také město arcibiskupů. Tyto přívlastky si vysloužila právě pro svou provázanost s křesťanstvím. Elegantní Braga je třetí největší město Portugalska, s úzkými starobylými uličkami uzavřenými pro motorovou dopravu, půvabnými náměstími a velkolepou přehlídkou barokních kostelů. Neustálé vyzvánění zvonů připomíná letitou oddanost Bragy duchovnímu světu. Církevní slavnosti ve městě, zejména Semana Santa (velikonoční týden), jsou známé po celém Portugalsku. Neočekávejte však pouze zbožnost, steré centrum města oživují kavárny a butiky, vynikající restaurace a tiché bary, jež zaplňují studenti Univesidade do Minho. Je to ve skutečnosti tak mladé město, že bylo v roce 2012 vyhlášeno Evropským městem mládeže. Hned za městem stojí velkolepý, hojně navštěvovaný kostel a svatyně Bom Jesus do Monte.

Co navštívit

Museum da Imagem - Muzeum sídlí v minimalistickém, starobylém a krásném kamenném domě se schodištěm ze dřeva a oceli a ve třech podlažích vystavuje bezvadně osvětlené fotografie z celého světa. - Stavba této jedinečné katedrály, nejstarší v Portugalsku, byla zahájena v roce 1070, když zde byla obnovena arcidiecéze, a byla dokončena v následujícím století. Je to rozlehlý komplex kombinující různé stavební slohy a milovníci architektury by v něm dokázali strávit půl dne nadšeným rozlišováním románských základů od prvků manuelského slohu a barokních ozdob. Nejzajímavější jsou pozůstatky původní románské stavby, například celkový tvar katedrály, jižní vchod a nádherný celkový tvar katedrály, jižní vchod a nádherný západní portál s vytesanými výjevy ze středověké legendy o lišákovi Renardovi. S kostelem soudedí klenotnice, jež ukrývá neuvěřitelné církevní poklady, jako je Nossa Senhora do Leite, jejímž autorem je pravděpodobně sochař Nicolas Chanteréne z 16. století. K dalším zajímavostem patří železný kříž, který byl použit v roce 1500 při úplně první mši v Brazílii. Museu dos Biscainhos - Městské muzeum sídlí v honosném šlechtickém paláci z 18. století a vystavuje hezkou sbírku římských památek a keramiku a nábytek z období od 17. do 19. století. Za návštěvu stojí již samotný palác s polychromovanými stropy obloženými kaštanovými panely a s azulejos z 18. století, jež znázorňují lovecké výjevy. Na podlaze v přízemí je dlažba s hlubokými drážkami, po níž kdysi s rachotem přejížděly kočáry do stájí. Kůr katedrály - Prohlídka kůru v katedrále s průvodcem vám umožní zblízka si prohlédnout fascinující varhany a zlacené lavice na kůru. Prohlídka pak pokračuje do dolního patra, kde se nachází Capela dos Reis (Královská kaple) s hrobkami Jindřicha Burgunského a jeho ženy Terezy, rodičů prvního portugalského krále Alfonse I. Dobyvatele. Za pozornost stojí také Capela de Sao Geraldo obložená úžasnými azulejos, jež byla postavena ve 12. století, ale v průběhu let prošla řadou úprav, a Capela da Glória ze 14. století, jejíž interiér zdobí maurské geometrické motivy ze 16. století.

Braga: Kultura & historie

GNRation - Nejnovější kulturní centrum v Braze sídlí v budově z 18. století, kde dříve bývalo policejní ředitelství. Vejděte moderním vchodem s posuvnými skleněnými dvěřmi a ocitnete se v inkubátoru kreativního průmyslu města, kde se konají koncerty, filmová promítání, workshopy a divadelní představení. Praca da Republica - Kavárny a restaurace na tomto širokém náměstí jsou ideálním místem, kde můžete příjemně zahájit nebo zakončit den. Obzvlášť milá a poklidná atmosféra se zde rozhostí s příchodem večera, kdy se všude rozzáří barevná světla a stolky se zaplní lidmi všeho věku a dobrým jídlem. Jardim de Santa Barbara - Na tomto prostranství ze 17. století plném zeleně vedou úzké pěšiny mezi záhony květin a ozdobně zastřiženými keři. Za slunných dnů se sousední ulice Rua Justino Cruz a Rua Francisco Sanches zaplní pouličními hudebníky a kavárenskými stolky.

Braga: Noční život

Předkřesťanské oslavy slunovratu převlečené do nového hávu, aby vypadaly jako církevní slavnosti, propukají s pohanskou energií. Probíhají po 10 červnových dnů a jejich součástí jsou středověké lidové hry, průvody, tance, svatojánské ohně a ohňostroje – a tisíce malých květináčů s bazalkou. Bazalka je podle tradice symbolem svatého Jana Křtitele a lidé píšou svým milovaným protějškům básně, jež ukrývají do těchto květináčů. Místní také nosí pískavé plastové palice a nemilosrdně se jimi navzájem bouchají. Květen – první týden v měsíci promění slavnost Festa das Cruzes město Barcelos v jarmark. Červen – Braga slaví pohanskou energii s ohňostrojem Festa se Sao Joao. Září – Slavnost Festa da Seenhora da Peneda charakterizuje procesí se zapálenými svíčkami a hučící vodopád.

Braga: Zajímavé informace

Velikonoce ve městě Braga - Oslavy Velikonoc ve městě Braga patří k nejmohutnějším v Portugalsku. Po celém centru města znějí gregoriánské chorály a v nočních ulicích září provizorní oltáře osvětlené svícemi. Na Zelený čtvrtek se koná Procissao do Senhor Ecce Homo, při němž bosí kajícníci zahaleni v kápích s kapucemi, členové katolických bratrstev, pochodují ulicemi a roztáčejí rámusící řehtačky. Velkopáteční mše v katedrále je skutečně mimořádným, pečlivě zinscenovaným představením s hedvábnými baldachýny, církevními písněmi, desítkami kněžích a plačícími věřícími. V sobotu večer se složí velikonoční vigilie v potemnělé katedrále, kterou posléze prozáří světla a oslavy. V neděli pokryjí obyvatelé Bragy prahy svých domů květinami, jimiž zvou kolemjdoucí kněze, aby vstoupili a udělili jejich domovu požehnání. Cestování po městě - Praktické městské autobusy jezdí po „zelené“ a „žluté“ trase po městě a také ke kempu a k supermarketům. Z mola na východním konci parku Jardim Patrao Joaquim Lopes vyplouvají trajekty na písečné ostrovy.


Braga očima Pavlíny

Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.

Autobusem do města Braga

Najděte nejvýhodnější autobusové jízdenky do města Braga

Chcete cestovat do města Braga? Naše spoje do tohoto města stojí od 49,00 Kč. Ještě více ušetřit můžete pokud provedete rezervaci v dostatečném časovém předstihu. FlixBus má mnoho spojů v zemi Portugalsko a v mnoha dalších státech, takže máte možnost procestovat vaši zemi, nebo se vydat za hranice a nemusíte zkoumat místní autobusovou dopravu – FlixBus je tu pro vás. Tak naskočte na palubu, zapněte si Wi-Fi zdarma a pohodlně se usaďte na vašem prostorném sedadle! Koupit si jízdenku je tak snadné, ať si vyberete jakoukoli metodu. b>Rezervujte online, v prodejním místě nebo přes aplikaci FlixBus. Aplikaci můžete použít ke správě rezervace před odjezdem a bude také sloužit jako vaše jízdenka - jednoduše ji ukažte řidiči při nástupu do autobusu. Pro nejvýhodnější ceny si rezervujte jízdenku předem přímo v aplikaci FlixBus – čím dříve koupíte, tím levnější bude vaše cesta!

Proč cestovat do města Braga s FlixBusem?

FlixBus je jeden z nejvýhodnějších a nejpohodlnější způsob dopravy do města Braga. Ve městě Braga jsou 2 autobusové zastávky, na které se můžete dostat z 52 odjezdových měst. Pro více informací si prohlédněte naši interaktivní mapu spojů. Zaplatit jízdenku je úplně snadné: můžete si vybrat z několika bezpečných platebních metod, například kreditní kartou, Paypal, Apple Pay nebo Google Pay. Zaplaťte bezpečně předem při koupi jízdenky na naší webové stránce, skrze aplikaci FlixBus, nebo v hotovosti přímo u řidiče autobusu. Další výhodou cestování s námi je, že autobusová doprava je jedním z nejekologičtějších způsobů cestování na dlouhé vzdálenosti. My vám navíc nabízíme možnost malým příspěvkem při rezervaci jízdenky kompenzovat emise oxidu uhličitého vyprodukované při vaší jízdě autobusem.

Služby na palubě autobusu

Cestování do města Braga je velmi pohodlné: jakmile nastoupíte na palubu svého FlixBusu, můžete se usadit, relaxovat a využít našich služeb. V našich autobusech je k dispozici toaleta, takže nemusíte čekat až do příští zastávky. O zábavu při cestě do města Braga se postará bezplatné připojení k Wi-Fi a zásuvky zajistí dostatek energie na celou vaši cestu. Pozorujete rádi při cestování krajinu za oknem? Nebo potřebujete stolek na práci? Chcete si zajistit soukromí a dostatek prostoru kolem sebe? U nás to není problém! Při koupi jízdenky si jednoduše zarezervujte vaše oblíbené sedadlo, a nebo sedadlo navíc vedle vás. Co se týče zavazadel, nemusíte si dělat vůbec žádné starosti. Ve vaší jízdence je zahrnuto jedno příruční a jedno cestovní zavazadlo, takže si můžete vzít s sebou na cestu vše potřebné a nemusíte dělat žádné kompromisy!


Poskytované služby na palubě podléhají dostupnosti.