Pokud máte potíže při náhledu na tuto webovou stránku, zavolejte nám prosím na +420 228 880 001 nebo se obraťte na FlixBus Google Assistant aplikace.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Autobus tam a zpět: Braga

Bezpečnostní opatření

Zaručujeme vysoké hygienické standardy pro vaše bezpečí a pohodlí na cestách.

Více informací zde

Cestování v době COVID-19

Podívejte se na aktualizaci našich spojů.

Více informací zde
Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Včasný příjezd

Do cíle se dostanete pohodlně a včas. U všech linek si můžete zkontrolovat aktuální časy příjezdů.

Aktuální informace o trase

Ušetřete až 70 % ceny

Díky našim dynamickým cenám můžete při včasné rezervaci jízdenky ušetřit až 70 %.

Naše nabídka

Jízdní řády autobusů Braga

Vyhledat jízdní řád mezi
Vybrat dny
Odjezd
zpět
Dny Přestupy Odj. Doba jízdy Příj. Od
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Rezervuj nyní' §§
Doba jízdy: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Čas na přestup: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
přes
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Braga očima Pavlíny

Pavlína Cestování mě vždycky bavilo, ale chyběla mi odvaha. Ještě do nedávna byla mým vrcholným cestovatelským zážitkem dovolená v Turecku, s cestovkou a all inclusive samozřejmě. Vše se změnilo poté, co se má sestra odstěhovala do Irska a pozvala mě k sobě na návštěvu. Koupit si sama letenku, zajistit ubytování, cestovat místní veřejnou dopravou…zjistila jsem, že to není zase tak složité, ba naopak je to velká zábava a dobrodružství! A od té doby to začalo: Londýn, Amsterodam, Milano, Berlín, Barcelona, Neapol. Miluji ruch velkoměsta, místní způsoby života, restaurace… už jsem se zmínila, jak moc miluji jídlo? :) Čas od času vyměním příruční kufřík za batoh a shon města za klid v přírodě. Nejraději mám lesy a vyhlídky, ze kterých je vidět do širého okolí. Mám spoustu tipů, kam vyrazit na výlety a ráda se s vámi o ně podělím.
Praha
32 let
Backpacker

Braga: Informace o městě

Schody při západu slunce v Braga

Základní informace

Braga je třetí největší město Portugalska. Je situovana ve vnitrozemí, v srdci severní provincie Minho. Často se jí přezdívá portugalský Řím nebo také město arcibiskupů. Tyto přívlastky si vysloužila právě pro svou provázanost s křesťanstvím. Elegantní Braga je třetí největší město Portugalska, s úzkými starobylými uličkami uzavřenými pro motorovou dopravu, půvabnými náměstími a velkolepou přehlídkou barokních kostelů. Neustálé vyzvánění zvonů připomíná letitou oddanost Bragy duchovnímu světu. Církevní slavnosti ve městě, zejména Semana Santa (velikonoční týden), jsou známé po celém Portugalsku. Neočekávejte však pouze zbožnost, steré centrum města oživují kavárny a butiky, vynikající restaurace a tiché bary, jež zaplňují studenti Univesidade do Minho. Je to ve skutečnosti tak mladé město, že bylo v roce 2012 vyhlášeno Evropským městem mládeže. Hned za městem stojí velkolepý, hojně navštěvovaný kostel a svatyně Bom Jesus do Monte.

Sameiro Sanctuary

Kultura

Museum da Imagem -  Muzeum sídlí v minimalistickém, starobylém a krásném kamenném domě se schodištěm ze dřeva a oceli a ve třech podlažích vystavuje bezvadně osvětlené fotografie z celého světa. Sé - Stavba této jedinečné katedrály, nejstarší v Portugalsku, byla zahájena v roce 1070, když zde byla obnovena arcidiecéze, a byla dokončena v následujícím století. Je to rozlehlý komplex kombinující různé stavební slohy a milovníci architektury by v něm dokázali strávit půl dne nadšeným rozlišováním románských základů od prvků manuelského slohu a barokních ozdob. Nejzajímavější jsou pozůstatky původní románské stavby, například celkový tvar katedrály, jižní vchod a nádherný celkový tvar katedrály, jižní vchod a nádherný západní portál s vytesanými výjevy ze středověké legendy o lišákovi Renardovi. S kostelem soudedí klenotnice, jež ukrývá neuvěřitelné církevní poklady, jako je Nossa Senhora do Leite, jejímž autorem je pravděpodobně sochař Nicolas Chanteréne z 16. století. K dalším zajímavostem patří železný kříž, který byl použit v roce 1500 při úplně první mši v Brazílii. Museu dos Biscainhos - Městské muzeum sídlí v honosném šlechtickém paláci z 18. století a vystavuje hezkou sbírku římských památek a keramiku a nábytek z období od 17. do 19. století. Za návštěvu stojí již samotný palác s polychromovanými stropy obloženými kaštanovými panely a s azulejos z 18. století, jež znázorňují lovecké výjevy. Na podlaze v přízemí je dlažba s hlubokými drážkami, po níž kdysi s rachotem přejížděly kočáry do stájí. Kůr katedrály -  Prohlídka kůru v katedrále s průvodcem vám umožní zblízka si prohlédnout fascinující varhany a zlacené lavice na kůru. Prohlídka pak pokračuje do dolního patra, kde se nachází Capela dos Reis (Královská kaple) s hrobkami Jindřicha Burgunského a jeho ženy Terezy, rodičů prvního portugalského krále Alfonse I. Dobyvatele. Za pozornost stojí také Capela de Sao Geraldo obložená úžasnými azulejos, jež byla postavena ve 12. století, ale v průběhu let prošla řadou úprav, a Capela da Glória ze 14. století, jejíž interiér zdobí maurské geometrické motivy ze 16. století. 
Jardim de Santa Bárbara

Památky a zajímavosti

GNRation - Nejnovější kulturní centrum v Braze sídlí v budově z 18. století, kde dříve bývalo policejní ředitelství. Vejděte moderním vchodem s posuvnými skleněnými dvěřmi a ocitnete se v inkubátoru kreativního průmyslu města, kde se konají koncerty, filmová promítání, workshopy a divadelní představení. Praca da Republica - Kavárny a restaurace na tomto širokém náměstí jsou ideálním místem, kde můžete příjemně zahájit nebo zakončit den. Obzvlášť milá a poklidná atmosféra se zde rozhostí s příchodem večera, kdy se všude rozzáří barevná světla a stolky se zaplní lidmi všeho věku a dobrým jídlem. Jardim de Santa Barbara -  Na tomto prostranství ze 17. století plném zeleně vedou úzké pěšiny mezi záhony květin a ozdobně zastřiženými keři. Za slunných dnů se sousední ulice Rua Justino Cruz a Rua Francisco Sanches zaplní pouličními hudebníky a kavárenskými stolky. 

Festivalové dekorace

Festivaly a zvláštní události 

Předkřesťanské oslavy slunovratu převlečené do nového hávu, aby vypadaly jako církevní slavnosti, propukají s pohanskou energií. Probíhají po 10 červnových dnů a jejich součástí jsou středověké lidové hry, průvody, tance, svatojánské ohně a ohňostroje – a tisíce malých květináčů s bazalkou. Bazalka je podle tradice symbolem svatého Jana Křtitele a lidé píšou svým milovaným protějškům básně, jež ukrývají do těchto květináčů. Místní také nosí pískavé plastové palice a nemilosrdně se jimi navzájem bouchají. Květen – první týden v měsíci promění slavnost Festa das Cruzes město Barcelos v jarmark. Červen – Braga slaví pohanskou energii s ohňostrojem Festa se Sao Joao. Září – Slavnost Festa da Seenhora da Peneda charakterizuje procesí se zapálenými svíčkami a hučící vodopád. 

Braga katedrála

Zajímavosti

Velikonoce ve městě Braga - Oslavy Velikonoc ve městě Braga patří k nejmohutnějším v Portugalsku. Po celém centru města znějí gregoriánské chorály a v nočních ulicích září provizorní oltáře osvětlené svícemi. Na Zelený čtvrtek se koná Procissao do Senhor Ecce Homo, při němž bosí kajícníci zahaleni v kápích s kapucemi, členové katolických bratrstev, pochodují ulicemi a roztáčejí rámusící řehtačky. Velkopáteční mše v katedrále je skutečně mimořádným, pečlivě zinscenovaným představením s hedvábnými baldachýny, církevními písněmi, desítkami kněžích a plačícími věřícími. V sobotu večer se složí velikonoční vigilie v potemnělé katedrále, kterou posléze prozáří světla a oslavy. V neděli pokryjí obyvatelé Bragy prahy svých domů květinami, jimiž zvou kolemjdoucí kněze, aby vstoupili a udělili jejich domovu požehnání. Cestování po městě -  Praktické městské autobusy jezdí po „zelené“ a „žluté“ trase po městě a také ke kempu a k supermarketům. Z mola na východním konci parku Jardim Patrao Joaquim Lopes vyplouvají trajekty na písečné ostrovy. 

Braga: vaše autobusové zastávky

Mějte prosím na paměti, že Braga má 2 autobusové zastávky/autobusových zastávek.
Autobusová jízdenka od 49 Kč
Počet spojů z města Braga 45
Počet zastávek ve městě Braga 2
Země Portugalsko